Şimdi Ara

98 palio 1.4el ilk çalışmada siyah duman atıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
4.471
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Aracım 98 model 1.4 palio el

Aracım ilk başlarda 1-2 günlük dinlenmelerin ardından ilk marşlarda çalışıp deviri düşerek stop etmekteydi . Fakat bir haftadır neredeyse her ilk marşta titretiyor ve siyah duman çıkartıyor otomatik gaza geçtiğinde ise titremede siyah dumanda kesiliyor . Ve o andan sonra herhangi bir sıkıntı olmaksızın aracımı kullanabiliyorum . Denemek maksatlı aracım 5 vites 3000 devirde seyrederken merak edip aracımı benzine aldım normalde benzine alınca rahatlayıp açılan aracım birden kasmaya başladı hızı düştü daha fazla zorlamadan gaza aldım arac yine toparladı .

Çok fazla araç bilgisi olan birisi değilim 2 tamirciye sordum farklı şeyler dediler . Sizlerin fikirleriniz nelerdir yardımcı olursanız sevinirim .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Çeşit türlü parça değiştirip ziyana uğramadan tecrübelerini aktarabilecek bir kimse yok mu yahu

• aynı sorun bende de var.
    2001 1.4 palio
    bujileri değiştirince titreme azaldı ama benzinde ilk marş olayı aynen var. ayrıca benzin ilk marşta kullanıp sonrasında 3000 devir yaparak gaza geçiyorum sorun yok. sizde de benzin tüketimi yüksek mi hiç benzinle kullanmamanıza rağmen ???
    ben boğaz kelebeğini baktıracağım ayrıca bujileri alırken şasi numarasına göre alın farklı bujiler çıkıyor
  • aracınızı satın kurtulun. dizel bir araç alın. böyle dertleri yok. (ciddiyim.)

lpg tüplü araçların esrarengiz cins kıl tüy arızaları bitmez.

kısaca yakıt kelebeği, akü, oksijen sensörü, buji, buji, kabloları, ateşleme bobini, gaz - benzin ayarı, oksijen sensörü, lpg enjektörleri, lpg filtresi, hatalı montaj, ecu seç beğen al dilediğinden başla değiştirmeye ayarlatma temizletmeye... sonucta bu seceneklerin hepsini deneyeceksin ve yine elinde kocaman bir sıfır olacak...

masrafa başlamadan sat... tüplü araca binecek kadar zenginseniz... çözmeye çalışın...
  • emrecanbursa E kullanıcısına yanıt
    Benzinde bir sıkıntı olmasın,aracını direk gazda çalıştırabilirsin

• Beyinde arızalat varmış bazıları resetlendi ve ateşleme trafoları değişti benzinde yürüme siyah duman stop etme gibi problemler kalmadı . Lakin araba halen zaman zaman rolentiyi düşürerek titreme yapıyor bazende rolenti yükseliyor . Bilgisayarla bağlandılar devir sensörü , enjektör ve trafo olmak üzere 3 hata veriyor . Trafolar zaten değişmişti . Usta devir sensörünündeğiştirelim dedi bakalım ne olucak . Var mı fikriniz ya da yorumunuz .

• slmlar
    titreme için subap ayarlarınıza baktırın benim subap ayarları çok sıkıydı ayardan sonra titreme kalmadı.
    siyah duman ve çiğ benzin atma devam ediyor bende hafta sonu beyine baktıracağım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrecanbursa

Öncelikle selam aleykum

Aracım 98 model 1.4 palio el

Aracım ilk başlarda 1-2 günlük dinlenmelerin ardından ilk marşlarda çalışıp deviri düşerek stop etmekteydi . Fakat bir haftadır neredeyse her ilk marşta titretiyor ve siyah duman çıkartıyor otomatik gaza geçtiğinde ise titremede siyah dumanda kesiliyor . Ve o andan sonra herhangi bir sıkıntı olmaksızın aracımı kullanabiliyorum . Denemek maksatlı aracım 5 vites 3000 devirde seyrederken merak edip aracımı benzine aldım normalde benzine alınca rahatlayıp açılan aracım birden kasmaya başladı hızı düştü daha fazla zorlamadan gaza aldım arac yine toparladı .

Çok fazla araç bilgisi olan birisi değilim 2 tamirciye sordum farklı şeyler dediler . Sizlerin fikirleriniz nelerdir yardımcı olursanız sevinirim .

Aracın benzin sisteminde sorun gözüküyor. Yakıt filtresi,hortumlar,benzin deposu,benzin pompası vs gibi parçalar gözden geçirilmelidir.

• Kardesim bendede ayni ikinti var cozum bulabildin mi kardeş

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.