Şimdi Ara

Moto 360 detaylandı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
0
Favori
850
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Moto 360 detaylandı

Motorola'nın internete düştüğü günden bu yana büyük ilgi gören akıllı saati Moto 360 Mayıs ayında lanse edilse de donanım detayları es geçilmiş ve tasarıma dikkat çekilmişti. Motorola dün itibariyle akıllı saatini detaylandırdı.

Yuvarlak tasarımı ve saat temalarıyla dikkat çeken Moto 360 donanımı ile biraz farklı bir çizgi izliyor. Zira işlemci olarak TI OMAP3 tercih edilmiş. Bilindiği gibi TI firması mobil cihaz pazarından çekildiğini açıklamıştı. Ancak entegre sistemler için OMAP yongasetleri üretmeye devam ediyor. Tek Cortex-A8 çekirdeğine sahip olan bu işlemci güç tüketimi konusunda saati nasıl zorlayacak bilinmiyor. 

1.56 inçlik 320x290 piksel çözünürlükte bir ekrana sahip olan cihaz 512MB RAM ve 4GB bellek sunuyor. Ekran Gorilla Glass ile korunuyor. Sağlık takibine yönelik olarak adım sayar ve nabız ölçer cihaza dahil edilmiş. IP67 ile cihaz 1.5 metreye kadar su altında kullanıma da uygun. 

Kablosuz olarak şarj edilen cihaz Android Wear işletim sistemi üzerinde çalışıyor. Cihazdaki bağımsız uygulama nabzınızı ölçerek grafikler halinde size sunabiliyor. Moto 360 modeli deri kayışları ile 250$ seviyesinden satışa sunuldu. Önümüzdeki aylarda çelik kayışa sahip versiyonları da piyasaya çıkacak.  

Kaynak:http://www.phonearena.com/news/Moto-360-is-official-available-today-for-249_id60291

• Turkiye`de ne kadar olur ki.
  • En çok merak edilen sorunun cevabı yine yok...

Batarya kaç mAh? Ne kadar aktif kullanım süresi sunabilecek?
  • Kablosuz şarj ? Neden riskli bir işlemci ?

• Batarya 350-400 mah tan yukarı değildir her iddiasına da girerim

• Batarya 320 mAh arkafdaşlar.. ve "tam gün kullanım" gibi bir tabir kullanılmış

• Böyle haberlere bir albüm yaparak konuya eklesiniz çok daha güzel olacaktır .
  • güzel saat oldu vesselam. bataryası 320 mAh, ortalama kullanımda 12 saat gidiyomuş. alınırsa tasarımı için alınır. ki ben almayı düşünüyorum

• Samsung'un çöp gearlarının yanında mükemmel bir saat.Pil ömrü konusunda geliştiği zaman akıllı saatler alınabilir olacaklar.

• Gear S bunu ikiye üçe katlar bence. Sadece tasarım yönünden iyi bu saat.

• Bunun da şarjı uzun süre gitmeyecek....

• Bataryası uzun gitsin yeter. Tasarım olarak çok şık, işlemci doğrusu umrumda değil bi saat için yeterli olur diye düşünüyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Motorola 2 gün diyordu batarya süresine, 12 saat çıktı. Neden OMAP kullandıklarını da anlamadım. Akıllı saatlerde bu nesli atlamak gerek, 2015'in başlarında daha oturmuş cihazlar çıkar bence

• Çıktığı gibi almayı düşünüyordum ama bataryası benim için tamamen hayal kırıklığı oldu. Ayrıca yayınlanan videolarda Android Wear'ın öncellikli olarak kare ekranlar için tasarlandığı görülüyor. 2. jenerasyonu beklemek daha mantıklı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FERFEROS -- 5 Eylül 2014; 16:17:26 >
  • Bu tasarıma bu pil ömrü hayal kırıklığı oldu.

• Stand by en az 1 hafta batarya ömrü sunmalılar,gereksiz ama tasarım müthiş.

• İlk nesillerdeki akıllı saatler bence alınmaz, batarya teknolojisi gelişmesi lazım önce.
    4-7gün kullanım için o küçücük alana en az 2000mAh civarı batarya sıkıştırabilecek ileri bir pil teknolojisi gerekir.
    Gıdım gıdım ilerleyen batarya teknolojisi ile de bu kaç sene alır bilinmez.

İlk nesil akıllı saatleri ben hep tatlanmadan ekşi ekşi dalından koparılıp aleacele satılan meyvelere benzetiyorum.
    İşin altında para olunca firmalar son kullanıcıyı düşünmez, bu şu anki tüm akıllı saatler için geçerli.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • her gün saat mi şarj edeceğiz, vay arkadaş
  • Batarya, tasarım ve özellik olarak SW2 bayağı başarılıydı, standby saat 1 hafta gidiyordu zaten, normal kullanımda 4 günü görmek mümkün, ağır kullanım 2 günü çıkarabiliyor ve her daim bt açık değerler bunlar, benim gözlemim açısından. Sony ise diğerlerine uyup SW3'ü wear'lı ve tek düze yaptı :( İşlemler alet üzerinde yoğunlukla gerçekleştirilir ve telefon işlemcilerinin kırpılmışı sunulmaya devam ederse bataryadan bir şey beklenemez zira batarya teknolojisi evet ilerlemiyor düzgünce :( Umarım CES ya da MWC'de Z4 serisiyle eski usul bir SW4 çıkarır, işlemlerin telefonda yapıldığı, donanım anlamında uçmasına gerek olmayan ve şık tasarımlı, keskin çizgili bir ürün (keskin derken illa köşeli demiyorum, Moto360'da keskin diyebiliriz Gear ve SW3'ün yanında) Bu ilk nesil Android Wear cihazları maalesef üzücü kendi açımdan :(

• Bu güzel tasarıma bu donanım olmamış, aynı tasarıma güzel bir pil seviyesi, safircam, snapdragon 410işlemci bekliyorum.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.