Şimdi Ara

Cepten Navigasyon mu? Navigasyon Cihazı mı?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
2.666
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Uzun zamandır cepten navigasyon kullanırım, hepte ücretsiz veya korsan kullandık. maalesef uzun zamandır ceptekilerden çok memnun olduğumu söyleyemem. önceden garmin falan yüklemiştim ondan memnundum. geçen hafta side de burger kinge gitmek istedim yandex navigasyon beni taaa manavgata götürdü. meğer side de otelimin 200 mt ilerisinde burger king varmış sinirimden çatladım.

paraya kıyıp adam akıllı bi navigasyon cihazı mı almalıyım yoksa yine paraya kıyıp ücretli bi uygulama mı yüklemeliyim telefonuma. fikir beyan ederseniz sevinirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: PaRTiLuX

Uzun zamandır cepten navigasyon kullanırım, hepte ücretsiz veya korsan kullandık. maalesef uzun zamandır ceptekilerden çok memnun olduğumu söyleyemem. önceden garmin falan yüklemiştim ondan memnundum. geçen hafta side de burger kinge gitmek istedim yandex navigasyon beni taaa manavgata götürdü. meğer side de otelimin 200 mt ilerisinde burger king varmış sinirimden çatladım.

paraya kıyıp adam akıllı bi navigasyon cihazı mı almalıyım yoksa yine paraya kıyıp ücretli bi uygulama mı yüklemeliyim telefonuma. fikir beyan ederseniz sevinirim.

Günlük,kişisel ticari olmayan arasıra kullanım için navigasyon cihazını tavsiye etmem.

Uzun zamandır cepten Navigasyon kullanıp ta Igo'yu denememek büyük talihsizlik.

Sizin sorunuz Navigasyon Cihazı değil, Navigasyon Yazılımı.

Telefonunuza Igo Primoyu kurun, keyfinize bakın. Son sürümü iGO primo 2.4 9.6.29.427562'dir.
    Aratıp bulun yükleyin. Kesinlikle memnun kalırsınız.

Gideceğiniz yeri Adresini belirterek haritadan görür, mesafesini gösterir. Kullanımına biraz alışırsanız Kolay kolay hata yapmazsınız.

Telefonunuzun markasını belirtirseniz daha fazla yardımcı olabilirm.

• quote:

Uzun zamandır cepten navigasyon kullanırım, hepte ücretsiz veya korsan kullandık. maalesef uzun zamandır ceptekilerden çok memnun olduğumu söyleyemem. önceden garmin falan yüklemiştim ondan memnundum. geçen hafta side de burger kinge gitmek istedim yandex navigasyon beni taaa manavgata götürdü. meğer side de otelimin 200 mt ilerisinde burger king varmış sinirimden çatladım.

ÖM attım.

Orada anlattıklarımı bi deneyin.
  • fehmi02 F kullanıcısına yanıt
    hocam çok teşekkür ederim. sanırsam 1-2 yıl önce igo ücretsizdi o zamanlar biraz kullanmıştım. sonra paralı olunca kalmıştık öylece. telefonum galaxy s2. gönderdiğiniz mesajdan indirmelere başladım inşallah telefonumla uyumludur. çok teşekkür ederim
    hocam çok çooook teşekkür ederim. başka bi sitede bi arkadaşın anlatımıyla dün akşama kadar yapmaya çalıştım olmadı. basit işi zorlaştırmış bi türlü yapamamıştım. Allahtan sen karşıma çıktın 5 dk da hallettim şimdi. sana minnetarım. önceden bundan 5-10 sene önce falan dh de insanlar birbirine çok yardım ederdi. şimdi pek öyle değil maalesef. işin aslı yazarkende cevap bile geleceğini düşünmüyordum. sen bana donanım haberin önceki yıllarını hatırlattın. çok teşekkür ederim. Allah razı olsun
  • quote:

hocam çok çooook teşekkür ederim. başka bi sitede bi arkadaşın anlatımıyla dün akşama kadar yapmaya çalıştım olmadı. basit işi zorlaştırmış bi türlü yapamamıştım. Allahtan sen karşıma çıktın 5 dk da hallettim şimdi. sana minnetarım. önceden bundan 5-10 sene önce falan dh de insanlar birbirine çok yardım ederdi. şimdi pek öyle değil maalesef. işin aslı yazarkende cevap bile geleceğini düşünmüyordum. sen bana donanım haberin önceki yıllarını hatırlattın. çok teşekkür ederim. Allah razı olsun

Rica ederim.
    Allah sizden de razı olsun.

İşin içine çıkar-ticaret girince yardımlar ya çok azalıyor, yada satın alımlara yönlendirme şeklinde oluyor.

Ben Foruma 2005 yılında kaydolmuştum. Uzun bi aradan sonra birkaç gündür forumun bu kısmına takılıyorum.

Mesajların bir kısmı ticari-reklam-korsan diye silindiğinden yardım amaçlı mesajlar görünmeyebiliyor da.

Benim telefonda SII. Bu telefon 800 x 4800 çözünürlüğünde ve tüm navigasyon yazılımlarına çok çok uyumludur (En uyumlusu bile diyebilirim).

GPS uydusuna bağlanma 20 saniye kadar gec olabiliyor ama bağlandıktan sonra sorun olmaz.

Bağlanma çok uzun sürer-bağlanmazsa Google maps ile GPS ve internet açıkken bağlanın sonra igoyu açın. Daha hızlı bağlanır.

Yada direk GPS ve Mobil interneti açıp Igo ile bağlanın daha hızlı olur. Sonra interneti kapatırsınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fehmi02 -- 6 Eylül 2014; 13:46:30 >

• Ben igo primo yu satin aldim gayet basarili hocam enpara.com %50 iadeyle 22.5 liraya geldi bende hep korsan kullaniyordum neye vermiyoruz bukadar para hocam bir kez aliyorsun o yuzden marketten satin aldim cok memnunum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: seas79

Ben igo primo yu satin aldim gayet basarili hocam enpara.com %50 iadeyle 22.5 liraya geldi bende hep korsan kullaniyordum neye vermiyoruz bukadar para hocam bir kez aliyorsun o yuzden marketten satin aldim cok memnunum

Doğru söylüyorsunuz. Satın alınmayı hakeden bir program.

Önce denemek-beğenirsek almak için legal olmayanı kullanıyoruz deyip bi nebze kabahati hafifletelim :)
    Hocam kullanmayan yok zaten bende kullandım en sonunda satın aldım daha başka uygulamalarda aldım nova launcher gibi vs. Enpara olsun igaranti gibi kanallardan % 50 indirime oluyor bilgin olsun...

• kesinlikle navigasyon cihazı yerine telefonu kullanın bencede.telefonarın işlemcileri daha hızlı olduğu için harita çizim işlemleri çok daha hızlı ayrıca mobil veri ile trafik kaza bilgisi ve agps ile çok daha hızlı bağlanma imkanı var.
    garmin cihazı kullandım kırdıracaktı kendini zor ttum kaç kere saçma sapan yerlere götürdü hepsinde tekrar telefonu açmak zorunda kaldım.
    yandex son zamanlarda benide saçma sapan yerlere götürüyor benimde tavsiyem sygic olur.ben en çok sygic i kullanıyorum çokta memnunum.
  • Diyelimki mobil veriyi acmadan ucak modunda kullanabilirmiyiz

• uyyihu kullanıcısına yanıt
    Selamlar,

Sygic'i offline olarak kullanabilirsiniz. TomTom haritaları kullanır; mobil cihazlar üzerinde çalışan en iyi Navigasyon yazılımlarından biridir.

Benim önerim legal olarak kullanacaksanız; iGO Navigation Turkey.

Asıl önerim; konuyu açış sebebinizle bağıntılı. Navigasyon için Navigasyon cihazı, iletişim ve Sosyal ağlar için "cep telefonu"

Her iki yolu da denemiş biri olarak, tecrübeme dayanarak yazıyorum.

Saygılar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DD252Admin

Selamlar,

Sygic'i offline olarak kullanabilirsiniz. TomTom haritaları kullanır; mobil cihazlar üzerinde çalışan en iyi Navigasyon yazılımlarından biridir.

Benim önerim legal olarak kullanacaksanız; iGO Navigation Turkey.

Asıl önerim; konuyu açış sebebinizle bağıntılı. Navigasyon için Navigasyon cihazı, iletişim ve Sosyal ağlar için "cep telefonu"

Her iki yolu da denemiş biri olarak, tecrübeme dayanarak yazıyorum.

Saygılar.

Saolun hocam

• DD252Admin kullanıcısına yanıt
    hocam ben size katılmıyorum. Maalesef navigasyon cihazlarının yeterlilikleri pek tatmin edici değil. Tabiki 800-900 TL fiyatlarda olanlardan bahsetmiyorum. 150-200 TL ye alayım diyorum ama işlemcilerinin ve donanımının zayıflığından korkuyorum. Şimdilik telefona İGO Pro kurdum, baktım olmaz ise orjinal uygulamalardan birini satın alacam. Emin olmamakla beraber navigasyon cihazlarının yeterliliği cep telefonuma zor yetişir diye tahmin ediyorum.
  • Selamlar,

Tabii ki tercih meselesi. Önceki iletilerime göz atarsanız Yaya Navigasyonu için GSM destekli Mobil cihazların tartışılmaz üstünlükler yönünde tavsiyem olmuştu.

Ancak 1000MHz sınırına çıkan yeni nesil Navigasyon cihazları var; bunlar aradaki açığı hızla kapattılar. Özellikle 256MB Ram barındıranlar gayet rahat bir çalışma performansı sergiliyorlar.

Neden bu değerlendirmeye vardım; bu yaz tatilinde Marmaris ve Fethiye güneşi altında hem iPhone, hem de iPad mini cihazımda arabanın içinde Klima açıkken yüksek ısı uyarısını gördüm. Samsung Galaksy telefonumuz da yangın var uyarısı verdi. Tek teklemeyen Lumia 925 olan hanımın telefonuydu.

O zaman oturup ciddiyetle düşündüm; Sezar'ın hakkı Sezar'a verilmeliydi.

Aynen yine yazıyorum; Yaya (Pederestian) navigasyonda Mobil cihazlar eyvallah ama araç içi navigasyon denilince PND kullanırsanız sürprizlerden korumuş olursunuz kendinizi.

Malumunuz Türkiye, Ankara, İstanbuldan oluşmuyor; 39 Derece Enlem'in altı ile üstü arasında çok büyük ısı farklılığı var

Saygılar.

• DD252Admin kullanıcısına yanıt
    zaten önerdiğimizde Lumia modelleri navigasyon için. Diğerleriyle navigasyonu düşünmek bile baştan hata olur. Siz de bir tek Lumia'da sorun çıkmadığını da belirtmişsiniz zaten. Üstüne hiçbir uygulama parası vermeden çalıştır Here Drive+'ı bas gaza . Isındım derdi yok, yandım derdi yok. gerçi konuyla doğrudan ilgisi yok ama nokia gerçekten taş gibi telefon yapıyor, bu arada bunu söylemeden cümleyi bitirirsem ayıp olacaktı çünkü.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.