Şimdi Ara

Xperia Z3 compact 2gb RAM ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
1.109
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar öncelikle merhaba yurt dışından telefon alma arifesindeyken xperia z3 ve z3 compact çıktı ve çokta güzel telefonlar. sorum şu xperia z3 compact ilgimi çekti çünkü tepsi kadar telefon istemiyorum fakat 2gb ram aklımı karıştırdı. 2 gb ramdan kendi kullancaktı falandı filandı beni idare edermi bana ne kadar alan kalır ? çünkü telefon 3-4 yıl kullanıcam belki daha fazla telefonda yaptıklarım bol bol oyun, internet,mesaj sizce yetermi ileride nasıl olur ? alınır mı?

• Alınır tabi ki. Donanımhaber ön incelemesinde bile Sony tarafından yapılan en iyi telefon diyor :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Krone

Alınır tabi ki. Donanımhaber ön incelemesinde bile Sony tarafından yapılan en iyi telefon diyor :)

vallahi dostum 3 gb ram olsa düşünmeden alırım ama 2 gb ram yenilikci bi düşünce gibi gelmedi
  • quote:

Orijinalden alıntı: BLACKBB

quote:

Alınır tabi ki. Donanımhaber ön incelemesinde bile Sony tarafından yapılan en iyi telefon diyor :)

vallahi dostum 3 gb ram olsa düşünmeden alırım ama 2 gb ram yenilikci bi düşünce gibi gelmedi

Samsung Galaxy S5 ve HTC M8 modellerinde de 2 GB ram var.
  • 720p & 2gb kombinasyonu yeterli bi kombinasyon. 1080p olsaydı o zaman 3gb olmalıydı denilebilir.
  • quote:

quote:

quote:

hocam tahminen kaç gb ram kullanır yani bize ne kadar kalır ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Reis-i Eagles

720p & 2gb kombinasyonu yeterli bi kombinasyon. 1080p olsaydı o zaman 3gb olmalıydı denilebilir.

hocam ilk başta z1 compact'ta aslında bu yüzden 720 p 'den vaz geçtim fakat z3 compact 'da yeterli gibi duruyo
  • quote:

quote:

quote:

quote:

hocam tahminen kaç gb ram kullanır yani bize ne kadar kalır ?

RAM sıkıntısı eskidendi bence 500 MB olduğu zamanlarda gerçekten kasıyordu cihazlar. Ama şimdi çoğu yağ gibi akıyor. 2 GB RAM' e sahip cihazların ana konusuna sorun size söylerler RAM miktarını. Evde HTC M7 var 2 GB RAM bulunuyor yağ gibi akıyor mesela.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Reis-i Eagles

720p & 2gb kombinasyonu yeterli bi kombinasyon. 1080p olsaydı o zaman 3gb olmalıydı denilebilir.

hocam ilk başta z1 compact'ta aslında bu yüzden 720 p 'den vaz geçtim fakat z3 compact 'da yeterli gibi duruyo

Sony'nin düz Z3 için yaptığı 2K açıklamasına %100 katılıyorum. bugünkü şartlarda mobil cihazlar için 2K ekran acayip gereksiz, hem performans hem batarya açısından. işlemci çoşar, mimari güçlenir, bellek kapasitekeri artar, bataryalar daha performanslı hale gelirse koy o zaman 2K ekranı.
  • Android L performans için cihazlardan ekstra bir ram kullanımı istemezse 2 gb ram asla sorun çıkarmaz bu cihaza.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kardeşim android cihazların ram kullanımı pc den farklı
    Kısaca açıklamak gerekirse :

Sen yeni bir program açtığında , En önceden açtığım (fakat açık kalmış) programı kapatır.
    Ve de android sürümleri ram kullanımına göre koyulur telefonlara . Örneğin bir Samsung Galaxy Ace Plus telefonda 250-300 mb ram var ...
    Sistem yaklaşık 50-100 mb harcıyor . Fakar bir Galaxy Trend telefonda 500-600 mb ram var ve Sistem 300-400 mb ram harcıyor
    vede ben ace plus kullanırken dahi ramdan yana sıkıntı çekmedim ...
    tabi ki fazla ramden zarar gelmez ama emin ol yetecektir

• gayet yeterlı
  • Z3 compact efsane.
  • peki beyler bu telefon beni kaç yıl götürür malum teknoloji durmak bilmiyor telefonlara çıkan oyunlar uygulamalar durmak bilmiyor çünkü dediğim gibi bol bol oyun ve uygulama için kullanıcam yani 2 gb ram kaç yıl götürür
  • 2 gb ram yetmez diyen arkadaşlar hatta bunu soranlar androidin a sını bilmiyor demektir google ne dedi kitkat çok daha stabil ve cimri olacak dediler. L yi düşünemiyorum bile android artık stabilizasyonu önemsiyor
  • 3 gb olsa ne yapacaksın?Yine aynı şeyleri.O yüzden 2 gb gayet yeterli.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • çok iyi telefon yapmışlar, bu sene çok tavsiye edeceğiz
  • quote:

Orijinalden alıntı: muccos

3 gb olsa ne yapacaksın?Yine aynı şeyleri.O yüzden 2 gb gayet yeterli.

dotum gayet yeterli ama kaç sene götürür şimdi yeterliliğine birşey demiyorum ama google play durmak bilmiyor sürekli oyun vs çıkarıyor ilerde sıkıntı yaratmasın çünkü en az 3-4 yıl kullanıcam
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.