Şimdi Ara

Marley Jammin' Midnight Ravers: Sun İncelemesi [Yeni Marka]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
2.068
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba. Bugün bana hediye gelen başlıktaki kulaklığı foruma kısaca tanıtmak istiyorum. Umarım kulaklık arayanlara ve bu modeli araştıranlara bir faydam olur.

Başlamadan bir not düşmek istiyorum. Marley kulaklıkların hepsinde geri dönüştürülmüş/dönüştürülebilir maddeler kullanılıyor. Aynı şekilde kutu da öyle.
    Kutumuz biraz şekilli. İçerisinden toplam 3 boy silikon çıkıyor. Ayrıca ufak bir taşıma kesesi var. Bu da gayet şık. Bir de bilgilendirme kitapçıklarımız var.

Kulaklığımızın şekli biraz garip. Gövdesinde geri dönüştürülebilir alüminyum ve %100 ahşap kullanılmış.
    Arka kısmında Marley logosu var, kulağa giren ve kabloya bağlanan silikonlar da turuncu ve geri dönüştürülmüş maddeden yapılmış. Tasarıma çok güzel bir hava katıyor turuncu.

Kablomuz tabii ki de Bob Marley havası taşıyor; kırmızı sarı ve yeşil renklerde. Ayrıca kumaş kablo, dolanmıyor ve düğümlenmiyor.
    Bende bulunan model mikrofonlu ve tek tuşlu. Tuşta Marley logosu var; tek tık duraklat/başlatıyor, çift ve üç tık ise şarkıyı değiştiriyor. Mikrofon ve tuşun olduğu bu kısım kulaklığın sol kablosunda.
    Jak kısmı ise L şeklinde. Marley yazıyor. Umarım jaktan dolayı kulaklık bozulmaz; Urbanears'tan sonra pek de sağlamlık hissi vermedi açıkçası

Ses kısmına geliyorum. Kulaklık daha 2 saat bile kullanılmadı. Yani burn-in ile alakası bile yok. Yine de ilk izlenimlerimi yazmam gerekiyor tabii ki.

Bass manyağı değilim. Sadece rock müziklerde hafifçe vurması hoşuma gider. Bu kulaklıkta da tam istediğim ayarda. Equaliser ile dengeleri değiştirmek sizin elinizde. Ancak bass severlerin tam aradığı kulaklık bu değil, zaten kulaklığın amacı da bu değil.

Tizler güzel. Davul seslerini ve gitarları gayet rahat ve temiz duyabiliyorum.

Kulaklıkta asıl ilginizi çekmek istediğim nokta çok temiz ve berrak ses vermesi. Hafif tempolu, bol vokalli rock şarkılarda çok rahat dinliyorsunuz.
    İlerleyen zamanlarda bass ve tizler de gelişecektir ancak şu durumda bile çok berrak ses veriyor.
    Bunu 8mm sürücüsüne mi, yoksa gövdenin ahşap olmasına mı bağlamalıyım bilmiyorum. Ama sonuca bakarsak çok güzel bir iş çıkartılmış.

Sonuç olarak; tasarım olarak mükemmel bir kulaklık. Malzeme kalitesi de öyle. Zaten kulaklık Amerika'da çok ünlü ve Beats'ten daha iyi olduğunu söyleyenler var. Ben de çoğu konuda katılıyorum.
    Temiz ve berrak ses arayanlar kesinlikle listelerine eklemeliler.

Kulaklığın özellikleri ve fiyatı için:http://m.dr.com.tr/Home/Product/692597

Fotoğrafları öylesine çekmiştim ancak iş görür diye düşünüyorum. Başka açıdan fotoğraf isteyen varsa en kısa sürede ekleyebilirim.
    Sorularınızı ve görüşlerinizi de yazarsanız çok sevinirim. İyi günler, iyi forumlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zig Zag -- 5 Eylül 2014; 16:25:57 >

• Ben de konu açmıştım berrak sesli kulaklık için ona da cevap vermişsin teşekkür ederim Kulaklık güzel gözüküyor söylediğine göre de sesi gayet güzel. Peki kablosu ne kadar dayanıklı? Ve kulağı rahatsız ediyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: enezoski

Ben de konu açmıştım berrak sesli kulaklık için ona da cevap vermişsin teşekkür ederim Kulaklık güzel gözüküyor söylediğine göre de sesi gayet güzel. Peki kablosu ne kadar dayanıklı? Ve kulağı rahatsız ediyor mu?

Doğru silikonları taktım ve onlarla kulağı rahatsız etmiyor. Sadece yürüyerek kullanırsanız kulaktan çok çok az dışarı çıkıyor, ama düşmüyor. Sese de etkisi yok.

Kablosu kumaş kablo. Urbanears kabloları daha kalın ancak kalite ve dayanıklılık olarak bir fark göremedim, ikisi de kumaş kablo. Bana kalırsa bu civardaki kulaklıklarda en dayanıklı kablo Urbanears, daha sonra bu. Lastik gibi kablolarla alakası bile yok.

• Kardeşim iyice araştırdım beğendim. Başta Marley in Bob Marley le alakası olduğunu düşünmemiştim başta. Fiyat araştırması yapınca da verdiğin linkte diğer yerlerden ucuz olduğunu gördüm(hele ki offical sitede bile 59.99 dolar olduğunu görünce ) Ama ben sun değil de rastayı beğendim. Sen ne diyorsun? Özellikle sun ı tavsiye etmişsin çünkü. Bir de kullanalı biraz daha zaman geçti. Şimdi performansı hakkında ne düşünüyorsun?
  • quote:

Kardeşim iyice araştırdım beğendim. Başta Marley in Bob Marley le alakası olduğunu düşünmemiştim başta. Fiyat araştırması yapınca da verdiğin linkte diğer yerlerden ucuz olduğunu gördüm(hele ki offical sitede bile 59.99 dolar olduğunu görünce ) Ama ben sun değil de rastayı beğendim. Sen ne diyorsun? Özellikle sun ı tavsiye etmişsin çünkü. Bir de kullanalı biraz daha zaman geçti. Şimdi performansı hakkında ne düşünüyorsun?

Hocam ikisi de Midnight Ravers. Rasta rengini beğendiysen onu al çünkü renk hariç her şeyleri birebir aynı. Bana Sun hediye geldi ama kendim seçsem de bunu seçerdim.

Kullanalı zaman geçti 1.5 hafta gibi.
    Baslar daha güzel oldu. Kutudan çıktığında tizler şarkıyı boğuyordu dinlenmiyordu, 2-3 günde düzeldi, şimdi daha dengeli.
    Kulaklığın en güzel yanı temiz, berrak ve doğal ses vermesi. Klasik, Jazz müzik dinleyecekseniz çok güzel olur. Akustik parçalarda da çok güzel gidiyor.
    Bilmem anlatabildim mi tam olarak.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Zig Zag

quote:

Kardeşim iyice araştırdım beğendim. Başta Marley in Bob Marley le alakası olduğunu düşünmemiştim başta. Fiyat araştırması yapınca da verdiğin linkte diğer yerlerden ucuz olduğunu gördüm(hele ki offical sitede bile 59.99 dolar olduğunu görünce ) Ama ben sun değil de rastayı beğendim. Sen ne diyorsun? Özellikle sun ı tavsiye etmişsin çünkü. Bir de kullanalı biraz daha zaman geçti. Şimdi performansı hakkında ne düşünüyorsun?

Hocam ikisi de Midnight Ravers. Rasta rengini beğendiysen onu al çünkü renk hariç her şeyleri birebir aynı. Bana Sun hediye geldi ama kendim seçsem de bunu seçerdim.

Kullanalı zaman geçti 1.5 hafta gibi.
    Baslar daha güzel oldu. Kutudan çıktığında tizler şarkıyı boğuyordu dinlenmiyordu, 2-3 günde düzeldi, şimdi daha dengeli.
    Kulaklığın en güzel yanı temiz, berrak ve doğal ses vermesi. Klasik, Jazz müzik dinleyecekseniz çok güzel olur. Akustik parçalarda da çok güzel gidiyor.
    Bilmem anlatabildim mi tam olarak.

Çok güzel açıkladın, sağol hemen cevap verdiğin için. Artık kafamda soru işareti kalmadı. Benim aradığım şey net ses. Ben de senin gibi bass çı değilim. O yüzden tam aradığım kulaklığı yazmışsın. İnşallah başkaları da faydalanmıştır yazıdan.

• inceleme için teşekkürler
  • İnceleme için teşekkürler.
    Urbanears ile karşılaştırma şansın nedir? Yorumlarına göre daha önce Urbanears kullanmışsın.
  • mustafa2375 M kullanıcısına yanıt
    Kafabantlı olan Urbanears Plattan modeli vardı.
    O kafabantlı olduğu için çok rahattı, ancak biraz boğuk ses veriyordu.
    Bu kulaklık ise çok temiz ve berrak ses veriyor.
    Basslara çok önem vermiyorum, bana göre ikisi de yeterli ama bunda kulakici oldugundan daha fazla hissediyorsunuz.
    Tizler bunda çok nadiren rahatsız edebiliyor, öbüründe ses çok az daha boğuk olduğundan böyle bir sorun yok.

Akustik parçalarda Marley çok daha zevkli

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tam aradığım kulaklık olduğunu düşünerek sipariş vermiştim, yorumları okudum daha da emin oldum. Konu ve inceleme için teşekkür ediyorum :)

Ancak geçen hafta pazar sipariş verdim 5 gün oldu hala tedarik sürecinde :/ d&r'a sinir oldum ve sabırsızlanıyorum... Umarım tükenmemiştir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi amarilloyroja -- 17 Ekim 2014; 13:54:57 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.