Şimdi Ara

Alt Yazıları Nasıl Okuyorsunuz?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
69
Cevap
0
Favori
1.122
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Prison Break izlemeye başladım fakat elim hep mouseda uzun yazı çıktığı zaman durduruyorum okuyup tekrar başlatıyorum yoksa hiç bir şey anlamıyorum. Sizde ilk başlarda böylemiydiniz yoksa ben mi yanlış yapıyorum?

• Ben şahsen ilk başta da öyle değildim ama zamanla gelişir. Tabi Sherlock dizisi için diyalogların hala yarısı gidiyo
  • Zamanla alışırsın
  • Çok hızlı konuşuyorlar o yüzden de diyaloglar kaçabiliyor umarım alışabilirim.
  • altyazıya alıştım normal dublajlı filmleri izleyemiyorum arkadaş çünkü sesler o kadar kalitesizki! mesela filmin müziği dublajdan daha çok geliyor sinir oluyorum ama altyazıda bu problem yok alışmaya bak
  • Ben hiç zorlanmamıştın aslında. Sende alışırsın zamanla
  • Bende o zevki aldım Prison Break ve Lost a başladım Lostu torentten Türkçe düblaj indirdim Prison Break ise internetten Türkçe altyazı izliyorum Prison Break daha zevkli geldi ama Lostu da iyi seslendirmişler
  • quote:

Orijinalden alıntı: BrazzerstakiKelAdam

Bende o zevki aldım Prison Break ve Lost a başladım Lostu torentten Türkçe düblaj indirdim Prison Break ise internetten Türkçe altyazı izliyorum Prison Break daha zevkli geldi ama Lostu da iyi seslendirmişler

prison break i ben 3 sezon izledim türkçe dublajda zamanında sonra bir baktım 4. sezon yok birde sarmadı dizi bıraktım yarısında sezonun bir diziye alıştın mı tabi sonradan altyazı zor oluyor ama ne yap et alış
  • zamanla biraz alışırsın ama daha önce hiç kitap vs. okumadıysan fazla da alışamazsın bence
  • Hızlı takip etmelisin ve sürekli alt yazılı izlemelisin zamanla alışıyor ingilizcende iyiyse hepsine bakmıyorsun bile.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mobilden izliyorum sıkıntı olmuyor
  • Altyazıları diye okuyorum
  • nacpukay N kullanıcısına yanıt
    Sherlockta mecburen durdurup izliyorum bende adam öyle bir konuşuyor ki takip etmek güç konuya gelirsek zamanla alışılıyor arkadaşların dedikleri gibi birde ingilizce bilmekte önemli bir etken tabi bildiğin şeylerde bakmaya gerek olmuyor
  • Kitap okuyorum fakat yavaş okurum anlaya anlaya sindire sindire okurum ama yavaş yavaş alışıyorum.
    İngilizce kursuna başlicam az çok bir bilgim var ama fazla anlayamıyorum buda kulağım alışsın hiç değilse bir kaç kalıp öğrenirim diye başladım altyazıya fakat o gerçek hissi altyazıyla alıyormuşsun. Türkçe dublajda aynı vurgulama yapılmıyo oyuzden artık Türkçe altyazı izlemeye karar verdim herşeyi.
  • Türkçe altyazıyla izlerken zorluk çektiğini varsayarak yazıyorum. Eğer konuşmaları kaçırıyorsan alıştıktan sonra hızlı bir şekilde okuman gelişecek
    hatta okumayı bırak kelimeyi görür görmez anlıyorsun okumana bile gerek kalmıyor bir süre sonra türkçe altyazılı izlemeye devam et.
    Adamın ağzından çıkan kelimeler türkçeymiş gibi gelecek yakında öyle oluyor çok izledikten sonra.

He ingilizce kursuna başlayacam falan filan diyorsan türkçe altyazının ingilizcenin gelişimine bir faydası olmuyor onun için ingilizce altyazılılı dizi izlemen lazım ama bir temelin olması lazım bunun içinde :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi corpixx -- 5 Eylül 2014; 0:53:05 >
  • Zamanla alışırsın.Belli bir süre sonra 1-2 saniyede çok rahat okursun.Ayrıca eğer İngilizceni geliştirmek istiyorsan İngilizce altyazılı izle.
  • İngilizcem fazla iyi değil kursa başlicam, bir kaç yerde duymuştum kulağın alışsın diye böyle yapıyorlarmış galiba telaffuz için sanırım zaten biraz ilerlettikten sonra İngilizce altyazılı da izlerim ama insanın anadili gibi olmuyor.
  • Bazi dizilerde mecbur bende durdurarak izliyom.sherlock,the big bang theory de sheoldon konuşurken,yada doctor who da doctor konuşurken. Her dizide hızlı konuşan uyuz bi insan oluyo.

Bazi dizileri durdurmadan rahstlıkla okuyabiliyom.the walking dead,breaking bad gibi.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benim öyle bir sorunum yoktu ama olabilir normal. İzledikçe hızlı okumaya alışırsın. Ve kursa başlayacağım demişsin ingilizceni biraz geliştirdikten sonra ingilizce altyazılı izle daha yararlı olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bir süredir Türkçe altyazı üstte ingilizce altyazı altta olacak şekilde izliyorum . Breaking Bad de falan zor olmuyor da hızlı konuşan birileri olunca Türkçesine bi bakmak lazım.
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.