Şimdi Ara

Fiat Bravo alacam .hakkında sorularım var. Yardım lütfen.

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
1
Favori
873
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar 30000-35000 arası bir bütçem var. İkinci El FIat Bravo almayı düşünüyorum. Aracım benzinli olacak. 2008-2011 arası modellerini düşünüyorum. Sizce nasıl bir seçim? İkincisi bu modelerde 1.4 Turbo Dynamic ile 1.4 T-Jet Dynamic Plus arasında ne gibi farklılıklar vardır ikisi arasında çok bir fark var mı bu farklar nelerdir? örneğin iki model de 120 beygir mi? bu aracın tutulan modeli nedir? Bu dediğim modellerdeki aracı kullananlar var mı nasıl iyi mi ? açıkcası arabadan çok fazla anlayan biri değilimdir ve bu araba hakkında bilgiye internetten dahi zor ulaşıyorum. En azından şu 1.4 Turbo Dynamıc ie 1.4 T-jet Dynamic Plus arasında ne fark var öğrenmek istiyorum yardımcı olan olursa veya fikirlerini paylaşan arkadaşlar olursa sevinirim.

• ayrıca bu araçta otomatik şanzuman nasıldır?
  • 1.4 Turbo Dynamic ile 1.4 T-Jet Dynamic Plus arasında motorla alakalı bi fark yok.
    Aslında ikisi de aynı motor 120 HP.
    Sahibinden.com da iki ayrı kategori olmuş nedense.
    Dynamic ve Dynamic Plus burada fark yaratan. Ama ikisi arasında tam olarak ne fark var bilmiyorum.
    Atıyorum birinde 8 hava yastığı varsa ötekinde 6 tanedir. Bu tarz şeyler.
    Dynamic ve Emotion olanların hepsinde Dijital Klima var.
    Emotion'da ekstradan kadife koltuk var, arka koltukta kol dayama var. Far sensörü falan var.

Fiat Bravo'ların donanımında en full olan Emotion..
    Doludan boşa şöyle sıralayabiliriz:
    Emotion > Dynamic Plus > Dynamic > Active Plus > Active

Bir de Sport Style dedikleri bir paket var. Genellikle araç bordo oluyor.
    (17 inch farklı bir jant, içerisinde koltukların ve kapı döşemelerinin bir kısmı bordo. (Mavi olanlar da var)
    Direksiyon ve vites derisinde bordo dikiş. Göğüste bir kısım karbon görünümlü)

Sanırım bu araclar sıfır alınırken sunulan bişey.
    Çünkü Dynamic olan bir aracta da gördüm sport style paket, emotion olanda da gördüm.

En kralı ne dersen Emotion Sport Style.

Bu arada benzinli bakıyorsan bir de karşına 1.4 Multiair dedikleri motor çıkar. O da orjinal turbolu ve 150 HP.
    T-jet'lere göre daha cok yaktığını duydum.

Son olarak şunu da söyleyim, eğer dizellere de bakıyorsan...
    1.6 M-jet motor var bunlarda. Ama 2 çeşit. Birisi 105 HP diğeri 120 HP. Forumda sordum bu hafta farkı ne diye.
    Turbo'ları birbirinden farklıymış. Yani sadece yazılımla alakalı bir durum değil.
    Bazı satıcılar aracının 105 mi 120 mi oldugunu bilmiyor. Almadan önce dikkat etmek lazım buna..
    Tabi 105hp yeter bana dersen o ayrı mesele. Onların da çekişi gidişi iyidir bence.

Not: Söylediklerim arasında yanlış bir bilgi varsa, bilen arkadaşlar doğrusunu yazarsa ben de öğrenmiş olurum :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ofamof -- 19 Kasım 2014; 16:58:38 >

• Üstte çok konuştum ama otomatik vites olanlar hakkında hiç bir bilgim yok.
  • otomatik f1 vites olanlar 120 hp olur ve manuelden daha az yakıyomuş diye duydum... 105 bg ve 120 bg her ikisinide kullandım cok bariz bi fark yok.. arac temizse düşünme al derim.. şase numaraları farklı ordan anlarsınız yanlış olmasın biri 1000 ile digeri 3000 ile başlıyo sanıyorum ama yinede bi fiat bayisine sorun.. 105 lik daha az yakıyor.. 120 likte eksoz filitresi tıkanma sıkıntısı varmış ama ben hiç yaşamadım.. onun dışında bravo harika bir otomobil..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.