Şimdi Ara

7200 rpm harddik p 3 700 de çalışır mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
316
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhbalar benim p 3 700 makinam var ve bir harddisk almayı düşünüyorum önceden denediğime göre 7200 rpm lik harddiskleri benim makina tanıyamadı gösteremedim. şimdi 7200 rpm harddisk ben de çalışmaz mı yoksa benim bilmediğim bişey mi var bu arada denediğim harddisk te 160 gb idi. alabileceğim harddisk için sınırlamalar nedir. cevap için teşekkürler

• bende 40gb maxtor 7200 vardı çalışıyodu p3 ,800 makinemde.senin denediğin sata disk olmasın?
  • sata degilse yapman gereken diger sey ise biosunu guncellemen
    biosunu guncellerkende cok dikkat etmen gerekir. bu yüzden benim biosum uctuu.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ozzami

merhbalar benim p 3 700 makinam var ve bir harddisk almayı düşünüyorum önceden denediğime göre 7200 rpm lik harddiskleri benim makina tanıyamadı gösteremedim. şimdi 7200 rpm harddisk ben de çalışmaz mı yoksa benim bilmediğim bişey mi var bu arada denediğim harddisk te 160 gb idi. alabileceğim harddisk için sınırlamalar nedir. cevap için teşekkürler

Önemli olan devir sayısı değil kapasite, 7200 rpm olması sorun olmaz. Fakat arkadaşın da dediği gibi ide harddisk almalısın, bunun dışında anakartın ata33, ata66, ata100 vs. değerlerden hangisini destekliyor bilmiyorum ama yeni alacağın harddiski tam performanslı kullanamazsın. Anakart frenler.
  • eğer anakartım satayı destekleseydi hangi akılla ben p 3 kullanırdım ayrıca o kada acemi görmeyin elime aldığımda neyin ne olduğunu çözebiliyorum bir arkadaş yazmış saolsun demiş ki bios güncellemesi o arkadaş saolsun sanırım yapmam gereken bu teşekkür ederim. tahmin ediyordum ama bunu yapmak istemiyordum
  • bios güncelleme yaparken dikkat et..p3 anakartların bi çoğunda kurtarma yada auto update özelliği yok
  • 40 gb pata hdd yi rahat görmesi gerekir bunun üstü alırsan ancak CHS olarak 8 gb gibi biosun görür,ayrıca bazı HDD lerde sınırlama jumperi vardır denemen lazım..
  • quote:

eğer anakartım satayı destekleseydi hangi akılla ben p 3 kullanırdım ayrıca o kada acemi görmeyin elime aldığımda neyin ne olduğunu çözebiliyorum bir arkadaş yazmış saolsun demiş ki bios güncellemesi o arkadaş saolsun sanırım yapmam gereken bu teşekkür ederim. tahmin ediyordum ama bunu yapmak istemiyordum

Foruma yeni katılmış tek mesajı olan bir kullanıcının ne kadar bilgi sahibi olduğunu kestirmek zor.
    Kimse kimseye acemi muamelesi yapmıyor burda merak etme...
  • Kardeşim burda sana yardım etmek için bişeyler anlatmaya çalıştık alnında yazmıyo bilgilisin veya değilsin diye nerden bilelim senin bilgi seviyeni
    quote:

eğer anakartım satayı destekleseydi hangi akılla ben p 3 kullanırdım ayrıca o kada acemi görmeyin elime aldığımda neyin ne olduğunu çözebiliyorum bir arkadaş yazmış saolsun demiş ki bios güncellemesi o arkadaş saolsun sanırım yapmam gereken bu teşekkür ederim. tahmin ediyordum ama bunu yapmak istemiyordum
  • Senin elin bios güncellemesi yapar ama ısrarla tavsiyem UPS kullanman.Sonra vurursun kafanı duvarlara.
  • gece gece elektrikler fazla gidiyor bu aralar boardu alma sakın koltuk altına sabah dikkat et bencede.

rpm yani hdd nin devri onunla ilgisi yok bencede hdd nin kapasitesi ile ilgili o sorun araştır bencede bios güncellerkende dikkat başımıza geldi bir çok arkadaşında gelmiştir.
  • arkadaşım update ile eğer anakartın kaliteli ise max.p3 anakartlarda 139gb dır sınır.yani sen hiç bir şekilde 160 gb gösteremezsin.burada devir önemli değil
    mühim olan anakarttaki güney köprüsü ile cpu nun hızı eğer intel 440 serisi ise 139gb bile göremezsin 815 se şansın var.via apollo serisi ise görürsün.
    şimdi olayı açalım bildiginiz gibi hdd ide kanalıyla güney köprüsüne bağlı güney köprüsüne gelen veri belli bir bandta kuzey köprüsüne gider oradan veriyi cpu alıp işler veya tam tersi cpu dan kuzey oradan güney ve hdd farkettiyseniz işi güney köprüsü yapıyor diğer bir değişle cpu esasen hdd iletişimi güney köprüsüyle yapıyor işte burada kabaca büyük kapasiteli hdd okumaya veya yazmaya güney köprüsünün gücü yetmiyor.bakın bios da hdd görünür fakat dediğim gibi işlem yapamaz

• dediğin gibi benim anakart 440 serisi senin tahminlerine göre en verimli olabilecek harddisk nedir? kapasite ve hız açısından
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.