astım hastalığı :(
28 Cevap1332 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

558 Mesaj
4 Ekim 2006; 20:20:29 

arkadaşlar kuzenimde sinüzit vardı ama doktora gittiğinde astım olduğu anlaşıldı burnu hep tıkalı..dokto 2 ay ilaç tedavisi uygulayacağız dedi..ona göre ilacın dozunu artıracak veya azaltıcak..

astım tamamen geçer mi..? astımdan korunmak için neler yapılmalı

şimdiden teşekkürler

[link=http://forum.donanimhaber.com/m_2873466/mpage_1/key_/tm.htm]
ESKİŞEHİR D.H.Tüm Eskişehir'lilerin Buluşma Noktası

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
4 Ekim 2006; 20:23:36 

bende astım tedavisi gördüm 2 ay ankara gazide.... walla tam bilmiyorum ama astım galiba kronik bir hastalık yani tamamen geçmez ama ortam şartlarıyla kontrol altına alınabiliyr yani dikkat ederse astım hastası hiçbir etkisini görnez efor kaybı yaşamaz dünyada bir sürü yüzücü veya koşucu var astım hastası ama alerjisi olan şeylere dikkat etmesi gerek herhalde...

bana iki tane sprey vermişti biri kahverengi biri mavi matrix gibi :-) kahverengi ilaç tedavi amaçlı idi sabah akşamaldım 2 ay ama mavi ilacı sadece nefesin darakınca al dedi....yanında bulundur dedi..

2 sene taşıdım baktım nefesim daralmıyor çok şükür dedim aten ilacın kullanım süresi doldu bir dahada görmedim o ilacı bu arada bir sürü grip hastalığına yakalandım bir şey olmadı nefes darlığından yana... ama dayımda astım hastası ve grip olursa çook kötü oluyor o.... astım ilaçlarından pulmicort kortizon içeriyor galiba tabi tam olarak bilemem ama o biraz şişmanlamış gibi gösteriyor hastayı herhalde ama biz ne desekte en sağlam bilgi DOKTORLARDADIR varsa dr aydınlatsın bizi....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi felix -- 4 Ekim 2006; 20:26:38 >

1160 Mesaj
4 Ekim 2006; 20:28:09 

Allah acil şifavesin.Geçmiş olsun.

BEnim Yçin ÖZgürlük Bir Litre BEnzinin kiLometre HArcanarak bitiriLmesidir.

558 Mesaj
4 Ekim 2006; 20:32:13 

eywalla felix

saol cnr

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi .ImpossibleIsNothing -- 4 Ekim 2006; 21:27:57 >

558 Mesaj
4 Ekim 2006; 20:41:39 

bi de bu astım krizi nasıl bişey..ölümle sonuçlanabiliyo mu

Uzaklaştırılmış
4 Ekim 2006; 20:48:39 

quote:

Orjinalden alıntı: .ImpossibleIsNothing

bi de bu astım krizi nasıl bişey..ölümle sonuçlanabiliyo mu

yok be o kadarda değil birden nefesin daralıyor nefes alamıyorsun daha doğrusu çooook az alabiliyorsun ama yanındaki sprey varsa atlatıyorsun

bende dr gibi konuşuyorum ama bildiklerim bunlar daha doğrusu yaşadıklarım bir kere tedavi sırasında arkadaşın parfümümnden dolayı nefesim darlmıştı o zaman bir kere kullanıştım o mavi spreyi o kadar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi felix -- 4 Ekim 2006; 20:51:42 >

1 Mesaj
4 Ekim 2006; 20:53:51 

ilk önce geçmiş olsun.astım teshisi koymak için bazı testler yapılması ve grafi cakilmesi lazım.bunlar yapıldımı?

558 Mesaj
4 Ekim 2006; 20:55:54 

ilgilendiğin için çok teşekkür ederim felix..eywalla dostum..çok saol..kendi sorununmuş gibi ilgileniyosun..ne desem az

558 Mesaj
4 Ekim 2006; 20:58:09 

quote:

Orjinalden alıntı: ebfb

ilk önce geçmiş olsun.astım teshisi koymak için bazı testler yapılması ve grafi cakilmesi lazım.bunlar yapıldımı?

evet..! astım ölçümü pozitif çıktı..!

Uzaklaştırılmış
4 Ekim 2006; 21:03:40 

quote:

ilgilendiğin için çok teşekkür ederim felix..eywalla dostum..çok saol..kendi sorununmuş gibi ilgileniyosun..ne desem az

önemli değil kardeş yaşadıklarımı anlattım birde şu ayrıntı var ben astımdan sonra grip hastalığı geçirdim ve ankadara başka bir dr a gittim adam astım olduğumu ve o anda grip hastası olmama rağmen nefesimin daralmadığını görünce şaşırdı birkaç soru sordu sen astım değilsin dedi şaştım kaldım o zaman birşeyler olmuş ama sende astım yok dedi iki dr da göğüs hastalıkları uzmanıydı....

1 Mesaj
4 Ekim 2006; 21:06:43 

astım kronik bir hastalıktır ve ömür boyu sürer.takip altında olması lazım ölümcül değildir,fakat takibi gerekir.özellikle toz ve ilkbahar zamanı polenler nefes almasını zorlastırır.takip altında olur ve düzenli tetkiklerini yaptırırsa hiç bir problem yasamaz.istanbuldamısınız bilmiyorum ama bununla ilgili üniversite hastanelerinin üniteleri var.istanbulda cerrahpasa tıp fakültesi astım polikliniği.tekrar gecmiş olsunn.bir de astımı tetikleyen yiycekler vardır ama bu kesinleşmemiştir ben yinede yazayım;fındık,yer fıstığı,soya,yumurta...

558 Mesaj
4 Ekim 2006; 21:07:34 

quote:

Orjinalden alıntı: felix

önemli değil kardeş yaşadıklarımı anlattım birde şu ayrıntı var ben astımdan sonra grip hastalığı geçirdim ve ankadara başka bir dr a gittim adam astım olduğumu ve o anda grip hastası olmama rağmen nefesimin daralmadığını görünce şaşırdı birkaç soru sordu sen astım değilsin dedi şaştım kaldım o zaman birşeyler olmuş ama sende astım yok dedi iki dr da göğüs hastalıkları uzmanıydı....

ilginç bi durum..!

558 Mesaj
4 Ekim 2006; 21:15:29 

quote:

astım kronik bir hastalıktır ve ömür boyu sürer.takip altında olması lazım ölümcül değildir,fakat takibi gerekir.özellikle toz ve ilkbahar zamanı polenler nefes almasını zorlastırır.takip altında olur ve düzenli tetkiklerini yaptırırsa hiç bir problem yasamaz.istanbuldamısınız bilmiyorum ama bununla ilgili üniversite hastanelerinin üniteleri var.istanbulda cerrahpasa tıp fakültesi astım polikliniği.tekrar gecmiş olsunn.bir de astımı tetikleyen yiycekler vardır ama bu kesinleşmemiştir ben yinede yazayım;fındık,yer fıstığı,soya,yumurta...

başka bildiğin yiyecelekler var mı..? doktor da yumurta olayını sormuştu demekki onlar da kabul ediyor yiyeceklerin etkisini..!

Uzaklaştırılmış
4 Ekim 2006; 21:17:47 

bana kolumdan test yapmışlardı bir sürü şey çıkmıştı orda... 15 20 tane iğne batırıdlar şişen yerlere göre neye alrjim olduğnu söylediler dağa taşa alerjim çıktı o testte ama hiçbiri rahatsız etmedi sonra...

1 Mesaj
4 Ekim 2006; 21:23:57 

o test allerji testi.nelere allerjin olduğunu söylüyolar.ama önemli olan tek şey var astımda tozlardan uzak durucaksınız.ilaçları düzenli kullanıcaksınızve takiplerinizi düzenli gideceksiniz.birde bir sey merak ettim dr. güvenilirmi??cünkü bu teshisi herkes koyamaz...

558 Mesaj
4 Ekim 2006; 21:29:30 

quote:

o test allerji testi.nelere allerjin olduğunu söylüyolar.ama önemli olan tek şey var astımda tozlardan uzak durucaksınız.ilaçları düzenli kullanıcaksınızve takiplerinizi düzenli gideceksiniz.birde bir sey merak ettim dr. güvenilirmi??cünkü bu teshisi herkes koyamaz...

evet tıp fakültesi dotoru ve 1 hastayla 20 dk dan fazla ilgileniyo..ama ne kadar özele gittiysek de onlar bile o ilgiyi göstermedi..adı duyulmuş bi hekim

1787 Mesaj
4 Ekim 2006; 21:40:16 

13 senedir Astım hastasıyım bir türlü atlatamadım şu belayı.

Geceleri rahat bir uyku gözüme girmiyor.

Eğer astım olursanız ve doktora gittiğinizde size "ilaç tedavisi" derse hemen reddedin.

İlaç firmalarını ve kendilerini zengin ediyorlar ama sonuç: 0

İlaçları bıraktıktan 15 gün sonra tekrar başlıyor.

Aşı tedavisinden şaşmayın derim ama o da çok uzun sürüyor, yani tayin olma gibi bir durumun olmaması lazım.

Benim yaradılışımda bir fevkalâdelik varsa, o da Türk olarak dünyaya gelmemdir.
Mustafa Kemal Atatürk

Forum Kuralları || İmza Kuralları || Şikayet Et Butonu || Nick Değişimi || SMS Onay Sistemi || Öneri ve Şikayetleriniz

558 Mesaj
4 Ekim 2006; 21:45:17 

doktor da aşı tedavisine karşı..onlar firmaların yalanları dio..napıcas yaw

155 Mesaj
4 Ekim 2006; 22:51:39 

ben de 6 sene aşı tedavisi gördüm.şimdi çok sağlamım valla

1352 Mesaj
4 Ekim 2006; 22:55:04 

Bende astım bronsit hastasıyım ama kucuk yastayken ozellikle cok agir olarak yasadim bu hastaligi. Bunyeden bunyeye fark edebiliyo tabi nasıl tedavi edilmesi gerektigi ve ne zman gececegi. Ben sadece ilac kullandım, ası tedavisine hic baslamadik. Doktor buluğ cagından sonra hastalıgın buyuk bi kısmından kurtulursun demisti ve oylede oldu. Ama astım tamamen bitecek diye bisey yok. Onla yasamayi ogrenmelisin...

Büyük dinimiz çalışmayanın insanlıkla hiç ilgisi olmadığını bildiriyor. Bazı kimseler çağdaş olmayı kâfir olmak sayıyorlar. Asıl küfür onların bu zannıdır. Bu yanlış tefsiri yapanların maksadı İslâmların kâfirlere esir olmasını istemek değil de nedir? Her sarıklıyı hoca sanmayın, hoca olmak sarıkla değil, dimağladır.

M. Kemal ATATÜRK

266 Mesaj
4 Ekim 2006; 23:46:24 

quote:

arkadaşlar kuzenimde sinüzit vardı ama doktora gittiğinde astım olduğu anlaşıldı burnu hep tıkalı..dokto 2 ay ilaç tedavisi uygulayacağız dedi..ona göre ilacın dozunu artıracak veya azaltıcak..

astım tamamen geçer mi..? astımdan korunmak için neler yapılmalı

şimdiden teşekkürler

hiç merak etme geçer bende astım hastasıydım küçük yaslarda yakalandım 3 ay tedavi gordum bu arada terlememeye dkkat etttım kosmadım terlı terlı su içmedım Allaha sukur gectı ve suanda cok iyiyim merak etme kalıcı degıl

bu arada geçmiş olsun

BU AŞK HİÇ BİTMEZ GÖNÜLLERDE

Uzaklaştırılmış
4 Ekim 2006; 23:50:48 

astim - bronsit felaket birsey annemde vardi. Sanirim cok sogut sivi tukettigi icin baslamisti . NE gunler gorduk. Babamin sabahlaigi oldu. Bir bitki onermislerdi dikenli ama buyuk onu ickiyle topraga gomup 3 ay beklemistik. Sonra ne mi oldu etkisi azaldi. Son 3-4 senedir nobetler gormedik ama dedigim gibi 6-7 sene oncesine gore baya bir fark var. Acil sifalar...

558 Mesaj
5 Ekim 2006; 15:12:40 

hepiniz çok sağolun dostlar..!

3680 Mesaj
5 Ekim 2006; 15:29:52 

eskiden bende astım vardı ama hiç tedavi görmedim,niyeolduğunu bilmiyorum.
birkeresinde bir ilaç içmiştim küçükken sabah kalktıımda nefes alamıyordum meğerse ilacı astımlıların kullanmaması gerekiyormuş
ama hala nefes darlığı çekiyorum...garip

amarok3, ninamarok, bloodpurga

558 Mesaj
5 Ekim 2006; 18:28:23 

abi bence bi ilaçla astım olunmas

3009 Mesaj
5 Ekim 2006; 18:43:55 

quote:

Orjinalden alıntı: Aytek

ben de 6 sene aşı tedavisi gördüm.şimdi çok sağlamım valla

Su içince kollarından dökülüyormu?.

Bu arada geçmiş olsun.

6177 Mesaj
5 Ekim 2006; 18:51:47 

arabayla otobanda gidiyordum, bir sis ortamı oldu, içinden geçerken acayip nefes darlığı çektim ama bu hiç nefes alamamak değil, sadece zor nefes alıp vermek gibi birşeydi..

zaten sinüzit başlangıcı teşhisi konmuştu, babamda da astım vardı, gelecekte ben de astım olabilirim ama en önemlisi hiç sigara içmiyorum, şu an bana güç veren en önemli faktör bu sigara..

astım olma ihtimaliniz varsa kesinlikle sigara içmeyin derim

amateurs worry about equipment, professionals worry about time, masters worry about light

558 Mesaj
6 Ekim 2006; 8:00:45 

abi zaten astım olsa da olmasada sigaraya HAYIR...!

558 Mesaj
8 Ekim 2006; 17:21:49 

up...!

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Konu Dışı » astım hastalığı :(
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.297