Şimdi Ara

IFA 2014 : Karşınızda Xperia Z3 Compact : Hala kompakt hala çok güçlü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
136
Cevap
1
Favori
1.639
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• IFA 2014 : Karşınızda Xperia Z3 Compact : Hala kompakt hala çok güçlü

IFA 2014 fuarında birbirinden iddialı bombalarını patlatan Sony'nin diğer bir önemli kozu Xperia Z3 Compact olarak ortaya çıktı. Z1 Compact modelinin elde ettiği başarı sonrasında devam modeli olarak karşımıza çıkan Xperia Z3 Compact, iPhone 6 ile aynı boyut kulvarında iddialı olmaya çalışacak.

Tasarım olarak Sony'nin geleneksel çizgilerini yansıtan ve Omnibalance genlerini taşıyan telefon, genel görünüm olarak Xperia Z1 Compact ile büyük oranda benzeşen bir profil ortaya koyuyor.  Dışarıdan bakıldığında özellikle sağ tarafta toplanan butonların kozmetik güncellemeden nasibini aldığını görüyoruz. 

Donanım olarak abisini aynen yansıtan model ekran boyutu, çözünürlük, RAM ve batarya açısından farklılaşıyor. 4.6 inçlik ekranında 720p çözünürlük sunan cihaz 600nit parlaklık seviyesi ile parlak ışık altında bile net görüntüler sunabiliyor. Sony yine Triluminous ve X-Reality ekran teknolojilerine modelinde yer veriyor.

2.5GHz saat hızında çalışan Snapdragon 801 AC yongasetinden gücünü alan cihaz daha hızlı Adreno 330 grafik birimi ile tami bir mobil oyun canavarına dönüşebilecek nitelikte. 

Xperia Z3 Compact modelinde nano SIM kart yer alırken, 2GB RAM ve artırılabilir 16GB hafıza ile karşımıza çıkıyor. 20.7MP çözünürlüğündeki Exmor RS sensörlü kamerası ile 4K video kaydı gerçekleştirebilecek olan telefonun ön tarafında ise 2.2MP çözünürlüğünde bir özçekim kamerası bulunuyor.

Sony'nin Xperia M2 Aqua ile akıllı telefon dünyasına sunduğu 2 metreye kadar suya dayanıklılığı ifade eden IP68 sertifikası Xperia Z3 Compact modelinde de yerini alıyor. Stereo hoparlör ile çoklu ortam zevkini artıran model 2600mAh gücünde bataryaya sahip. 

8.6mm kalınlığında ve yaklaşık 130 gram ağırlığında olan Xperia Z3 Compact, Android 4.4 işletim sistemi üzerinde Sony'nin en güncel arayüzünü barındırıyor. Cihazın ne zaman piyasaya çıkacağı açıklanmadı.  

• EN BOMBA TELEFON BU KESINLIKLE BOYUTLAR Z1C ILE AYNI AMA 4.6 INC EKRAN. SONY NİN YAPTIGI EN IYI TELEFON BENCE

EDIT: 2600 MAH BATARYAYI SAYMIYORUM BILE Z1C ILE AYNI BOYUT DAHA INCE KASA AMA COK DAHA GUCLU PİL. 2 GUN RAHAT GIDECEKTİR

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mipa90 -- 3 Eylül 2014; 19:30:49 >
  • asıl telefon bu işte

• Asıl telefonn bu tel iphone 6 ya tam rakip çerceveleride makul seviye ye inmiş , inşallah fiyatıda uygun olur alırızz..

• Telefonun boyutlarınıda verseydiniz vari 130mm x 65mm'yi geçerse saçma olur

• Koy şuna snapdragon 805 ve 3 gb ram tam olsun.

• Çok çok iyi bir cihaz olmuş.

• İşte Sony'nin bombası
  • 127,3 x 64,9 x 8,64 mm
    129 g
    4,6 inç HD (1280x720 piksel)
    2.5GHz Snapdragon 801 AC
    2 GB ram

3 GB ram ile gelseydi performans kralı olurdu.

• iphone 6'ya rakip bir telefon olmuş.

• 3 GB RAM bekliyordum sadece onun dışında güzel olmuş. 720p gelmesi canavara dönüştürür bunu

Birde,

Sony cihazlarının haberlerinde hiç detaylı fotoğraf paylaşımı yapmıyorsunuz, üstünkörü fotoğraflar gibi geliyor bana.
  • Her zaman ki gibi muhteşem

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • iPhone'a rakip demek bu telefona hakarettir.

iPhone stabilitede hala en önde olsa da mühendislik anlamında bomboştur. Çift çekirdek işlemci , düşük çözünürlükte ekran , 1560mah batarya , 8MP kamera gibi donanım olarak bakıldığında yoksun olan telefonu 2500'e giydirdiler (iPhone 5S)
    maliyet olarak bakıldığında 210 dolara geliyordu bir iPhone 5S. Adamlara bu kadar karı kazandıran boş boş oturmalarını sağlayan tek şey işletim sisteminin stabil oluşu.

Şimdi ise mühendislik anlamında gerçek bir telefon var. Bu kadar yüksek donanımı , böyle bir kasaya sığdırmak ve iPhone fiyat politikasından satmak , su geçirmez kasa , 2600mah batarya ( HTC M8 ile aynı ) , S801AC SoC , 2GB RAM , 20.7MP kamera ve daha nice özellik bu kadar kompakt yapıya toplanması büyük bir başarıdır.

• renkler güzelmiş
  • z3 ü beğenmedim ama z3 compact çok iyi olmuş.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • @Marquis-de-Sade`

amerika app store ye gir bakalım iphone kaç dolardan başlıyor 199 dolardan başlıyor, senın ulkende 2500 e satılması senın devletının sorunudur.

iphone o donanımla rakıplerınden daha iyi buna ne dıyeceksın ? samsungo kadar donanıma ragmen donuyor. iphonların kamerası gayuet doyurucu stabıl, pili az ama stabıl oldugu ıcın donanım dusuk oldugu ıcın en az rakıplerı kadar dayanıyor.

• tam z1 compact alacaktım hatta z3 compact çıkınca sony fiyatını daha da düşürür dedim ama bu cihaza aşık oldum!Parası neyse istiyorum hemen gelsin!

• quote:

Orijinalden alıntı: Marquis-de-Sade`

iPhone'a rakip demek bu telefona hakarettir.

iPhone stabilitede hala en önde olsa da mühendislik anlamında bomboştur. Çift çekirdek işlemci , düşük çözünürlükte ekran , 1560mah batarya , 8MP kamera gibi donanım olarak bakıldığında yoksun olan telefonu 2500'e giydirdiler (iPhone 5S)
    maliyet olarak bakıldığında 210 dolara geliyordu bir iPhone 5S. Adamlara bu kadar karı kazandıran boş boş oturmalarını sağlayan tek şey işletim sisteminin stabil oluşu.

Şimdi ise mühendislik anlamında gerçek bir telefon var. Bu kadar yüksek donanımı , böyle bir kasaya sığdırmak ve iPhone fiyat politikasından satmak , su geçirmez kasa , 2600mah batarya ( HTC M8 ile aynı ) , S801AC SoC , 2GB RAM , 20.7MP kamera ve daha nice özellik bu kadar kompakt yapıya toplanması büyük bir başarıdır.

ay güleyim
    çift çekirdek diye ayfon cpu kötü olmuş

balon çekirdeklere alıştınız abi, çift çekirdek kötü abi yææææ

• quote:

Orijinalden alıntı: Marquis-de-Sade`

iPhone'a rakip demek bu telefona hakarettir.

8 mp'lik 5s kamerasının z2 kamerasından daha iyi çekmesi apple'ın mühendislik başarısı mı sony'nin mühendislik faciası mı oluyor bu durumda

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Android L 3 gb ram istemez o yuzden 2 gb ram sorun olmaz bu telefonda.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.