Şimdi Ara

IFA 2014 : Sony'nin yeni amiral gemisi Xperia Z3 karşınızda

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
133
Cevap
0
Favori
2.129
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• IFA 2014 : Sony'nin yeni amiral gemisi Xperia Z3 karşınızda

Xperia Z1 amiral gemi modeli ile birlikte altyı aylık amiral gemi lansman periyodu belirleyen Sony, Eylül 2014-Şubat 2015 arasındaki dönemi kapsayacak amiral gemi modeli Xperia Z3'e resmiyet kazandırdı.

Bir süredir çeşitli bilgi ve görselleri sızdırılan telefonun teknik özellikleri az çok biliniyordu. Tasarım olarak Xperia Z2 ile benzeşen ancak farklı olarak yuvarlatılmış kenaları ve ince kasası ile elde tutumu geliştirilen telefon bununla birlikte donanım açısından büyük değişiklikler getirmiyor.

Sony Xperia Z3 yine 5.2 inçlik Full HD çözünürlüğündeki ekranı ile geliyor. Modelin ekranı 600nit parlaklık seviyesine erişerek açık hava koşullarında çok daha görünebilir bir yapıya kavuşmuş.

Cihaz 2.5GHz saat hızında çalışan Snapdragon 801 AC yongaseti ile önceki nesilden biraz daha hızlı durumda. 3GB RAM belleğe sahip olan cihaz 16GB/32GB artırılabilir kapasite sunuyor. Ön taraftaki S-Force Front Surround stereo hoparlörler de unutulmamış.

Çeşitli iyileştirmeler içeren 20.7MP çözünürlüğündeki kamerası ISO3200 hassasiyetinde 4K video çekebilen telefon, fotoğraf için de ISO12800 değerini görebiliyor. Çoklu ortam tarafında da stereo hoparlör konfigürasyonu yerini koruyor. Kasa kalınlığı 7.3mm olan telefonun ağırlığı ise 154 gram. Önceki nesle göre kasa inceliğinin oldukça geliştirildiği görülüyor. NFC ve MHL 3.0 gibi özelliklere de sahip olan telefonun pili ise 3100mAh büyüklüğünde. IP65/68 suya dayanıklılık standartları yine modelde yerini almış. 

Xperia Z2 ile kıyaslandığında geriye giden tek yön, en azından teknik veri anlamında baktığımızda pil büyüklüğü gibi görünüyor. Çünkü 3200mAh pile sahip Xperia Z2'den farklı olarak Xperia Z3'te 3100mAh büyüklüğe gerilemiş durumda. Ancak firmaya göre, yapılan optimizasyonlar sayesinde aynı pil süresini sağlayabilecek. Cihaz 569 Avro olarak önümüzdeki aylarda piyasaya sürülecek.

• Çöp ötesi.. 6 ayda 1 amiral gemi mi guncellenir ? Ustelik gecis icin bir arti da goremiyorum.. yanlisim varsa duzeltilsin ;)

• Ah sony ah, tasarım Note 4ten üstün ama adamlar donanıma abanmış, sen yerinde saymışsın.

• aynısı z2=z3

• z1 z2 z3 hepsi aynı

• Had hayırlısı ama daha fazla yenilik beklerdim Sony'den en azından işlemci 805ac versiyona terfi edebilirdi ama dizayn olarak bence daha iyi olmuş

• 600 nit'e ulaşan parlaklığıyla sonunda sony güzel bir telefon yapmış diyebiliriz tasarımda ufak tefek değişiklik olmuş ama hoş olmuş, bakır rengi güzel, ancak pil z2'ye göre düşük, işlemci 801 ac yerine 805 kullanılsaydı full hd ekranda yıllarca kullanılacak bir telefon olabilirdi, muhtemelen 805 ve 810'lu versiyon 6'şar ay arayala z4 ve z5 ismiyle tanıtılır.

• hemen çıksında z2 alalım

• Aklım almıyor, biz muhendıs degılız bırşey degılız basit kullanıcıyız.

Naısl olurda z2 ile hemen hemen aynı ozellıkle aynı tasarımda telefon cıkarıp, yenı amıral gemısı dıye tanıtırsın sony bu hataya nasıl düşüyor? bu kadr calısan muhendıs vs. bunlar bızım dusunduklerımızı dusunmuyormu ?

Bu telefonun ismi bende, Xperia Z2s olmalıydı. ara model olarak tanıtılmalıydı, kışa doğru 2k ekranlı artık 810 lu yada daha ıyısı cıkarsa bılmem z4 tanıtılır.

• Adamlar yine yılda bir telefon çıkarıyor işte. Altı ayda bir dedikleri sadece önceki eksiklikleri giderme ve makyaj.
    Yepyeni bir telefon çıkarsalar z2 alanlar isyan ederdi.

• millet Amiral gemisini yılda bir çıkarır Sony ise compact modelini

• tarihin en iyi çöplerinden
  • Bu telefonu zamanında htc nin yaptığı gibi piyasaya sürecekti sony Z2+ artı gibi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Z2 nin makyajlı versiyonu olmuş

• Ah Sony şu cihazın kasasını biraz küçültsen süper olacak.Ben beğendim cihazı ne kadar ince o kadar iyidir.hatlar yumuşatılmış elde tutmak ve kullanmak daha kolay olacaktır.donanım çok gelişmemiş ama ihtiyaçta yok açıkçası o ekrana o chipset yeterli renklerde güzel ben sevdim...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Z2'den bir farkını göremedim.
  • Samsung note, lg vs varken kim alir la sony telefon

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ah Sony şu cihazın ekranının alt ve üst tarafını biraz küçültsen süper olacak.Bunun dışında beğendim cihazı ne kadar ince o kadar iyidir.hatlar yumuşatılmış elde tutmak ve kullanmak daha kolay olacaktır.donanım çok gelişmemiş ama ihtiyaçta yok açıkçası o ekrana o chipset yeterli renklerde güzel ben sevdim...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dragonbornx

Samsung note, lg vs varken kim alir la sony telefon

Sony varken Samsung?

• z1=z2=z3

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.