Şimdi Ara

sıfır eve hangi kombi önerirsiniz?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
1.698
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhabalar site içerisinde yeni ev aldım. net 140 m2. yeni ev olduğu için kombi takılı değil. Ayrıca kombi mutfak içerisine takılacak. dairelerin doğalgaz işini baymak ana bayisi yapmış ve dairelere baymak novadens extra 24kw takmışlar kombi + 2 m baca + işçilik vs. 2450 tl fiyat verdiler.

baymak novadens extra 24kw nasıldır ? Onun yerine daha uygun fiyatlı bir kombi önerir misiniz.

şimdiden teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rebelpirate -- 21 Eylül 2014; 21:50:50 >

• Yok mu yardımcı olacak bir arkadaş.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • baymak novadens extra fiyatına göre iyi bir cihazdır,modülasyon aralığı geniş,minimum ısıl gücü düşük,sıcak su performansı stabil ve kesintisizdir, ama bu cihazı kullanmak için kombinin üstünde parametreler girmek zorundasınız,kombide çıkartılabilen kumanda paneli var
    novadens extra ile %100 aynı kombi olan baymak duo tec ve baymak falke condense öneririm,hem aynı cihazdır tek fark kombinin üstünde çıkartılabilen kumanda paneli yoktur ve fiyat olarak daha uygundur
    hangi şehirdesiniz? binanızda yalıtım var mı? evde ısıtılacak net alan kaç m2? evde toplam petek boyu kaç metre?
  • batman da oturuyorum, evde yalıtım var, net 140 m2, petek boyunu ölçmedim ancak akşam ölçebilirim.

quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

baymak novadens extra fiyatına göre iyi bir cihazdır,modülasyon aralığı geniş,minimum ısıl gücü düşük,sıcak su performansı stabil ve kesintisizdir, ama bu cihazı kullanmak için kombinin üstünde parametreler girmek zorundasınız,kombide çıkartılabilen kumanda paneli var
    novadens extra ile %100 aynı kombi olan baymak duo tec ve baymak falke condense öneririm,hem aynı cihazdır tek fark kombinin üstünde çıkartılabilen kumanda paneli yoktur ve fiyat olarak daha uygundur
    hangi şehirdesiniz? binanızda yalıtım var mı? evde ısıtılacak net alan kaç m2? evde toplam petek boyu kaç metre?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rebelpirate -- 22 Eylül 2014; 11:32:18 >
  • rebelpirate R kullanıcısına yanıt
    evinizde radyatör metrajını ölçün,metraj 10-11mt ve aşağısında ise 24kw
    11mt'den daha yukarda ise 28kW-30kW cihaz almalısınız
    önceki mesajda yazdığım gibi baymak novadens extra ve baymak duo tec ile baymak falke condense aynı cihazlardır
    fiyat daha uyguna satıldığı için baymak falke condense 24 öneririm
    kendi ailemin,çevremdeki tanıdıklarımın evlerine baymak duo tec,baymak falke condense taktırdım cihazların çoğu 3 yaz sezonunu geçirdi,sıkıntı yok
    modülasyon aralığı %19,5 - %100 geniş premix yoğuşmalı cihazlardır
    ayrıca radyatörlerin çoğuna kaliteli termostatik vanalar:danfoss ra 2000
    istiyorsanız evinizin ortasında evin genel derecesini yansıtabilecek referans bir noktaya kaliteli dijital oda kumandası
    eviniz yalıtımlı termostatik vanalar ve dijital oda kumandasından tam randıman alırsınız,termostatik vanaları kombiye yakın radyatörlere
    daha uzak bir noktaya da dijital oda kumandası ile herşey kontrolünüz altında olur
    http://www.akakce.com/kombi/en-ucuz-baymak-falke-condense-24-fiyati,380735.html
    http://baymak.com.tr/tr/urun/falke-condense-serisi-premix-teknolojili-yogusmali-kombiler
    http://baymak.com.tr/tr/urun/baymak-duo-tec-premix-yogusmali-kombi

• quote:

evinizde radyatör metrajını ölçün,metraj 10-11mt ve aşağısında ise 24kw
    11mt'den daha yukarda ise 28kW-30kW cihaz almalısınız
    önceki mesajda yazdığım gibi baymak novadens extra ve baymak duo tec ile baymak falke condense aynı cihazlardır
    fiyat daha uyguna satıldığı için baymak falke condense 24 öneririm
    kendi ailemin,çevremdeki tanıdıklarımın evlerine baymak duo tec,baymak falke condense taktırdım cihazların çoğu 3 yaz sezonunu geçirdi,sıkıntı yok
    modülasyon aralığı %19,5 - %100 geniş premix yoğuşmalı cihazlardır
    ayrıca radyatörlerin çoğuna kaliteli termostatik vanalar:danfoss ra 2000
    istiyorsanız evinizin ortasında evin genel derecesini yansıtabilecek referans bir noktaya kaliteli dijital oda kumandası
    eviniz yalıtımlı termostatik vanalar ve dijital oda kumandasından tam randıman alırsınız,termostatik vanaları kombiye yakın radyatörlere
    daha uzak bir noktaya da dijital oda kumandası ile herşey kontrolünüz altında olur
    http://www.akakce.com/kombi/en-ucuz-baymak-falke-condense-24-fiyati,380735.html
    http://baymak.com.tr/tr/urun/falke-condense-serisi-premix-teknolojili-yogusmali-kombiler
    http://baymak.com.tr/tr/urun/baymak-duo-tec-premix-yogusmali-kombi

cevabınız icin cok teşekkür ederim hocam. Radyator havlupan haric 6.5 m hocam.

söylediğiniz kombiyi almak icin gittim elinde olmadığını siparis uzerine getirebileceğini soyledi bende novadens extra yi aldim. Kombi + montaj + 2 m baca + Elektrik malz. 2400 tl ye 6 taksit aldim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rebelpirate -- 22 Eylül 2014; 19:22:54 >

baymak brötje novadens extra hayırlı olsun güle güle kullanın
    kablo bağlayarak kombinin üstündeki çıkartılabilen kumanda paneli oda termostatı olarak kullanılabiliyor
    kumanda panelini evin ortasında bir yere örneğin koridor,hol gibi bölgeye veya yaşam odası gibi oturma odası,salon gibi odalara bağlayarak kullanabilirsiniz

veya bu paneli sökmeden kullanarak,radyatörlerin çoğuna kaliteli termostatik vanalar bağlayarak kullanabilirsiniz,havlupan ve kombiye en uzak 1 radyatör hariç kalan radyatörlerin hepsine danfoss ra 2000 gaz sensörlü trv vanalar taktırabilirsiniz
    tercih sizin
  • quote:

baymak brötje novadens extra hayırlı olsun güle güle kullanın
    kablo bağlayarak kombinin üstündeki çıkartılabilen kumanda paneli oda termostatı olarak kullanılabiliyor
    kumanda panelini evin ortasında bir yere örneğin koridor,hol gibi bölgeye veya yaşam odası gibi oturma odası,salon gibi odalara bağlayarak kullanabilirsiniz

veya bu paneli sökmeden kullanarak,radyatörlerin çoğuna kaliteli termostatik vanalar bağlayarak kullanabilirsiniz,havlupan ve kombiye en uzak 1 radyatör hariç kalan radyatörlerin hepsine danfoss ra 2000 gaz sensörlü trv vanalar taktırabilirsiniz
    tercih sizin

Teşekkürler hocam. evde havlupan hariç, koridor dahil 6 adet radyator var. Kombi mutfak içerisinde, yatak odasi haric hepsine taktirayim mi termostatik vanayi.

bir de sistem yerde gizli sekilde ve radyatore bağlantı sekli capraz yapılmış. Vana tipini yatay köşe UK tip mi alman lazim.

koridorda veya holde radyatör varsa bu radyatör ve havlupan hariç hepsine trv vana taktır
    koridor veya holde radyatör yoksa,o zaman banyodaki havlupan ile beraber,kombiye en uzak 1radyatöre trv vana taktırma,yatak odası kombiye en uzak noktadaysa trv vana taktırma,burada önemli olan 1 havlupan ve 1 radyatör ile kombinin devir daimini sağlamak

radyatörler ile duvar arasında en az 15cm mesafe varsa trv vanaları yatay köşe (uk tip) alın,eğer bu mesafe yoksa köşe tip danfoss ra 2000 alın

• quote:

koridorda veya holde radyatör varsa bu radyatör ve havlupan hariç hepsine trv vana taktır
    koridor veya holde radyatör yoksa,o zaman banyodaki havlupan ile beraber,kombiye en uzak 1radyatöre trv vana taktırma,yatak odası kombiye en uzak noktadaysa trv vana taktırma,burada önemli olan 1 havlupan ve 1 radyatör ile kombinin devir daimini sağlamak

radyatörler ile duvar arasında en az 15cm mesafe varsa trv vanaları yatay köşe (uk tip) alın,eğer bu mesafe yoksa köşe tip danfoss ra 2000 alın

hocam "radyatörler ile duvar arasında en az 15cm mesafe" derken vana ile duvar arasını kastediyorsunuz sanırım. benim radyatörler duvar ortasında, sağında solunda herhangi bir engel yok.

Teşekkür ediyorum hocam yardımlarınız için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rebelpirate -- 23 Eylül 2014; 9:36:07 >

radyatör duvarın ortasındaysa,sağında solunda engel yoksa yatay köşe (uk) danfoss ra 2000 trv vanalar alın

bişey değil iyi forumlar
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.