Şimdi Ara

IFA 2014 : Lenovo ilk Atom işlemcili Android tabletine resmiyet kazandırdı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
307
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• IFA 2014 : Lenovo ilk Atom işlemcili Android tabletine resmiyet kazandırdı

Basın toplantıları başlayan IFA 2014 fuarında açılışı yapan firma Lenovo oldu. Firma ilk Atom işlemcili Android tableti Tab S8'i lanse etti. 

8 inçlik 1920x1200 piksel çözünürlükte bir ekrana sahip olan Tab S8, Bay Trail tabanlı Atom Z3745 yongasetinden gücünü alıyor. 1.33 Ghz saat hızında çalışan 4 çekirdekli bir işlemciye sahip yongaseti beraberinde 770MHz hızında çalışan Intel HD grafik birimi barındırıyor. 

Cihazın ön paneli dokunmatik ve cam ekranı birleştiriyor. Böylece daha ince ve daha hassas bir ön panel ortaya çıkıyor. 

Cihazda 2GB RAM, Android 4.4 işletim sistemi, 8MP çözünürlükte arka kamera, 1.6MP çözünürlükte ön kamera, 7 saat kullanım süresi, Dolby destekli ön hoparlörler, şeklinde özellikler mevcut. 

Lenovo Tab S8 modeli bu ay itibariyle büyük perakendecilerde satışa çıkacak. Fiyatı ise 200$ civarında olacak.  

• orada 200 dolar burada ise ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: REM

orada 200 dolar burada ise ?

Burada 700 liraya satarlar bunu vicdansızlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Note 4 kaçta açıklanacak?

• hoparlörlerin önde olması gibi yok, sesi kaliteli ama az çıksa bile yeterli olur.

• Ya şöyle sim takılabilen 7-8'' bir Windows tablet yapsalar da mobillikten kurtulsa millet

• fiyatı iyiymiş 550-600 lira arası olursa alınabilir.

• Arkadaslar almayin atom gercekten berbat.. intelin elinde patladi ve fena prestij kaybettirdi..

atom maceram 2007 de samsung nc10 netbook ile basladi.. o kadar berbat bir pc di ki o zamanlar toshiba g900 telefonum bile internete cok daha hizli giriyor ve 720p filmleri takilmadan izletebiliyordu.. neyse diyip gectim en azindan word excelde takilmiyordu.. sonra n2600 lu bir netbook geldi.. dediler yeni atom bu eskisi gibi degil.. yok o da fisss.. akillanmadim dedim bu sefer olmustur ve samsung tab 3 10.1 aldim.. emulator uzerinde calisiyormus.. cogu uygulama desteklenmiyor.. kaldi ki daha ucuz 7 ve 8 kitkata gecti 10.1 icin hala birsey yok.. sasmungun guncellemesi icin intelin derleme yapmasi gerekiyormus.. isler uzuyor anlayacaginiz..tab 3 8 inc almadigima cok pismanim.. atom daha da benden uzak dursun..

• quote:

Orijinalden alıntı: khytr89

Arkadaslar almayin atom gercekten berbat.. intelin elinde patladi ve fena prestij kaybettirdi..

atom maceram 2007 de samsung nc10 netbook ile basladi.. o kadar berbat bir pc di ki o zamanlar toshiba g900 telefonum bile internete cok daha hizli giriyor ve 720p filmleri takilmadan izletebiliyordu.. neyse diyip gectim en azindan word excelde takilmiyordu.. sonra n2600 lu bir netbook geldi.. dediler yeni atom bu eskisi gibi degil.. yok o da fisss.. akillanmadim dedim bu sefer olmustur ve samsung tab 3 10.1 aldim.. emulator uzerinde calisiyormus.. cogu uygulama desteklenmiyor.. kaldi ki daha ucuz 7 ve 8 kitkata gecti 10.1 icin hala birsey yok.. sasmungun guncellemesi icin intelin derleme yapmasi gerekiyormus.. isler uzuyor anlayacaginiz..tab 3 8 inc almadigima cok pismanim.. atom daha da benden uzak dursun..

Bir insan önyargılı ancak bu kadar olabilir. Alıp kullanmadığınız bir cihazlar hakkında nasıl atıp tutuyorsunuz hayretler içerisindeyim. Tamam geçmişte atom işlemcilerle yaşadığınız ve hatırlamak istemediğimiz tecrübeleriniz olmuş olabilir. Bu yeni atom işlemcilere sahip cihazların kötü olduğu anlamına gelmez. İnsanları yanlış yönlendirip felaket tellallığı yapmamak gerekir. Şu anda kullanmakta olduğum atom işlemcili android tablete yorum yapmam gerekirse tek söyleyeceğim şey çok ama çok hızlı ve inanılmaz stabil çalıştığıdır. Eski atom işlemciler hakikaten bir faciaydı biliyorum, kullandım ve size hak veriyorum. Ama bu yeni atomlar için Intel çok iyi iş çıkarmış. Önce bir yeni nesil atom işlemcili cihaz test edip sonra yorum yapmanın daha faydalı olacağını düşünüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Lockheed

quote:

Orijinalden alıntı: khytr89

Arkadaslar almayin atom gercekten berbat.. intelin elinde patladi ve fena prestij kaybettirdi..

Bir insan önyargılı ancak bu kadar olabilir. Alıp kullanmadığınız bir cihazlar hakkında nasıl atıp tutuyorsunuz hayretler içerisindeyim. Tamam geçmişte atom işlemcilerle yaşadığınız ve hatırlamak istemediğimiz tecrübeleriniz olmuş olabilir. Bu yeni atom işlemcilere sahip cihazların kötü olduğu anlamına gelmez. İnsanları yanlış yönlendirip felaket tellallığı yapmamak gerekir. Şu anda kullanmakta olduğum atom işlemcili android tablete yorum yapmam gerekirse tek söyleyeceğim şey çok ama çok hızlı ve inanılmaz stabil çalıştığıdır. Eski atom işlemciler hakikaten bir faciaydı biliyorum, kullandım ve size hak veriyorum. Ama bu yeni atomlar için Intel çok iyi iş çıkarmış. Önce bir yeni nesil atom işlemcili cihaz test edip sonra yorum yapmanın daha faydalı olacağını düşünüyorum.

Siz android ve atomu birlikte kullandiniz mi hic ?

• Bu cihaza aslında mod yapıp x86 işletim sistemleri yükleyebilenler çıkabilir. Windows 8.1+Android dual boot kim istemez ki :)
  • Başka işlemci bulamamışlarmı
  • atom berbat diyenlere.

asus me176c ile intel'in 64bit lik 3745 cpu ve gpu ile intel android deneyiminie başladım.

cihazda açmayan oyun var mı derseniz yok, kasan oyun var mı derseniz; oyunlar ilk çıktıklarında hatalar oluyor ama sonraları düzeltiliyor (örneği spiderman2 de yaşadım)

asus cihazda ram 1gb bu sebeple yüksek detayda sıkıntıya sebep olabilir fakata 2 gb lık bu cihaz "yaklaşık olarak" s800 deneyimi yaşatır insana. hem de bu fiyata !

• Bay Trail tabanlı Atom Z3745 işlemcili bir cihaz kullanıyorum. Android 4.4.2 yüklü.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lockheed

Bay Trail tabanlı Atom Z3745 işlemcili bir cihaz kullanıyorum. Android 4.4.2 yüklü.

Tum hersey sanki qualcomm islemcideki gibi sorunsuz yani oyle mi ?

Tamam al memopad 7 ni az otede oyna bana yaklasma ;)

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.