Şimdi Ara

1000 TL Limitli Renkleri Canlı Monitör

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
401
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Renkler canlı olsun yeter arkadaşlar birde bazı monitörlerde sanki görüntünün önüne tül çekilmiş gibi filtreler oluyor o lanet şeydende olmazsa tamamdır.

• llllxefsanexllll kullanıcısına yanıt
    İşin zor. Allah yardım etsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bocekgrafik

İşin zor. Allah yardım etsin.

Abi istediğim bi monitör var ama bulamıyorum türkiye'de başka monitörde bulamadım güzel yahu ... İlham ver abi biraz ya ... IPS Ekran istiyorum ama ms oranı 5-6 olsun istiyorum ya mümkünse oyunda oynayacağım abi vallaha ne yapacam bilmiyorum ulan ya yurtdışında yaşamak vardı şimdi herşey yarı yarıya ucuz ve elinin altında ...

Bunu buldum mesala abi ah-ips nasıl sence ?
    http://www.hepsiburada.com/liste/asus-mx279h-27-5ms-analoghdmi-full-hd-ips-led-monitor/productDetails.aspx?productId=bd302705&categoryId=60000209

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi llllxefsanexllll -- 3 Eylül 2014; 9:41:16 >

Onunla aynı paneli kullanan ama ekranı parlak olduğu için renkleri daha düzgün görünen Dell S2740L alabilirsin. Mat istersen ViewSonic VX2770Smh veya AOC i2757FM olabilir.
  • quote:

Onunla aynı paneli kullanan ama ekranı parlak olduğu için renkleri daha düzgün görünen Dell S2740L alabilirsin. Mat istersen ViewSonic VX2770Smh veya AOC i2757FM olabilir.

Mat olmasın abi mat ekranda sanki önünde tül varmış gibi görünüyo ...bak benim demek istediğim şu ...Aoc'da sağdaki gibi Aoc almam abi aoc çin malı ve renkleri çok soluk hatta videosunu atarım aynı ayar lg bi monitör ile karşılaştırması var lg'de renkler canlıyken aoc'da soluk ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi llllxefsanexllll -- 3 Eylül 2014; 10:17:51 >

• 27" ve daha buyuk boyutlarda 1080p cozunurluk guzel gozukmuyor alicaksan 27 29 2k monitor al o butceyle

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aydinsukru -- 3 Eylül 2014; 11:03:07 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: aydinsukru

27" ve daha buyuk boyutlarda 1080p cozunurluk guzel cozukmuyor icaksam 27 29 2k monitor al o butceyle

bende öyle birşey duymuştum evet .. bu monitör işide karışık vallahi ya ...
    benim istediğim monitör bu ama tr'de bulamadım bi türlü ...
    ASUS PA246Q P-IPS
    http://forum.donanimhaber.com/m_54698392/tm.htm
    Yukarıda yazdığım S2740L ile bu sorunu yaşamazsın. Ayrıca bu resim Adobe RGB'de böyle gözükmez. Bi ayarsızlık var burda veya kasıtlı olarak böyle yapmışlar.

27" 1440P monitörler içinde şu anda parlak ekranlı monitör yok ama Dell U2713H veya HM aldıktan sonra paneldeki kaplamayı çıkartırsan, o da parlak olur. Nette bunun nasıl yapıldığına dair videolar var.
  •  1000 TL Limitli Renkleri Canlı Monitör
    ah şu monitörü bi bulsam :)
  • quote:

Yukarıda yazdığım S2740L ile bu sorunu yaşamazsın. Ayrıca bu resim Adobe RGB'de böyle gözükmez. Bi ayarsızlık var burda veya kasıtlı olarak böyle yapmışlar.

27" 1440P monitörler içinde şu anda parlak ekranlı monitör yok ama Dell U2713H veya HM aldıktan sonra paneldeki kaplamayı çıkartırsan, o da parlak olur. Nette bunun nasıl yapıldığına dair videolar var.

aradaki farka bakarmısın abi :)

Yukarıda yazdığım hâlâ geçerli. Bu görüntülere aldanma. Çoğu düzmece. Birinin ayarını bozup kötü gösterirsin, diğerini iyi ayarlar düzgün gösterirsin. Soldakinde bariz şekilde ayarsızlık var. Yeşili artırıp, ışığı ve gamayı kısmış kötü göstermek için. En dandik monitördeki görüntü bile bu kadar kötü değil. Sağdakinde ise iyi göstermek için ışığı o kadar açmış ki, açık renkler patlamış. Adamın sağ elinin üzerindeki duvarlara bak. Tamamen beyaz olmuş. Halbuki oradaki tonların kaybolmaması lazımdı. Sağdakini beğeniyorsan eğer, o da iyi bir görüntü değil. Moniörlerde iyi görüntü, ton ne kadar koyu olursa olsun siyaha dönmeyen ve ton ne kadar açık olsun sağdaki gibi patlayıp tamamen beyaza dönmeyen görüntüdür.
  • quote:

Yukarıda yazdığım hâlâ geçerli. Bu görüntülere aldanma. Çoğu düzmece. Birinin ayarını bozup kötü gösterirsin, diğerini iyi ayarlar düzgün gösterirsin. Soldakinde bariz şekilde ayarsızlık var. Yeşili artırıp, ışığı ve gamayı kısmış kötü göstermek için. En dandik monitördeki görüntü bile bu kadar kötü değil. Sağdakinde ise iyi göstermek için ışığı o kadar açmış ki, açık renkler patlamış. Adamın sağ elinin üzerindeki duvarlara bak. Tamamen beyaz olmuş. Halbuki oradaki tonların kaybolmaması lazımdı. Sağdakini beğeniyorsan eğer, o da iyi bir görüntü değil. Moniörlerde iyi görüntü, ton ne kadar koyu olursa olsun siyaha dönmeyen ve ton ne kadar açık olsun sağdaki gibi patlayıp tamamen beyaza dönmeyen görüntüdür.

Abi sen o zaman benim aradığım standartlarda mümkün olduğu kadar bi monitör önerirmisin ?

Tavsiyelerim monitör konumda yazılı zaten. Ordaki Monitörünü hem iş, hem de oyun için kullanacaklara göre tavsiyeler başlığı altındaki modellere bakabilirsin.
  • quote:

Tavsiyelerim monitör konumda yazılı zaten. Ordaki Monitörünü hem iş, hem de oyun için kullanacaklara göre tavsiyeler başlığı altındaki modellere bakabilirsin.

sen bana özel önersene abi beni uğraştırma şimdi orayla bakacak vaktimde yok malesef :/
    Daha önce açtığın bir konuda Dell U2713HM yazmıştım. Bunu da beğenmezsen neyi beğenirsin, cidden merak ediyorum.

Yok öyle "Armut piş, ağzıma düş" hesabı "Beni uğraştırma, zamanım yok" falan. Biz konuyu hazırlamaya, güncellemeye, millete cevap yazmaya zaman buluyoruz ama.
  • quote:

Daha önce açtığın bir konuda Dell U2713HM yazmıştım. Bunu da beğenmezsen neyi beğenirsin, cidden merak ediyorum.

Yok öyle "Armut piş, ağzıma düş" hesabı "Beni uğraştırma, zamanım yok" falan. Biz konuyu hazırlamaya, güncellemeye, millete cevap yazmaya zaman buluyoruz ama.

o kaç gayme haberin varmı ? batarım iflas ederim biterim ...
    asus 246Q2 için sana fazla gelir dedin ondan daha fazlasını öneriyosun şimdi :)

Biliyorum tabii ki kaç gayme olduğunu. Daha önce yazdığımı belirtmek istedim sadece ama sen ona olumlu veya olumsuz mesaj yazmamıştın. Ben de onu bile beğenmedin sandım haliyle.

Her neyse, bütçen ne kadar?
  • quote:

Biliyorum tabii ki kaç gayme olduğunu. Daha önce yazdığımı belirtmek istedim sadece ama sen ona olumlu veya olumsuz mesaj yazmamıştın. Ben de onu bile beğenmedin sandım haliyle.

Her neyse, bütçen ne kadar?

Konu başlığına bakarsan :)
    Mat ekran olarak AOC I2757FM, parlak ekran olarak da Dell S2740L alabilirsin. Ama yerinde olsam, ikinci el 120 hz monitörlere bakardım evvela. Bunların renkleri IPS monitörler kadar iyi değil tabii ki ama FPS oyunlarındaki akıcılık farkı fazla olur.

Nedir bu modeller? BenQ XL2420T, Samsung S27A950D, Asus VG278H, HE, HR gibi. Bunların hepsinde de dahili 3B alıcı olduğu için monitörü hem 120 hz, hem de 3B özellikli olarak kullanmam mümkün ama VG248QE alırsan 3B'yi unut. Çünkü onda dahili 3B alıcı olmadığı için Nvidia Vision kit istiyor haricen. Onun da fiyatı 450 lira falan. Adamlardaki çakallığa bak ki, daha önce monitörün içinde olan şeyi çıkart ve haricen sat ama monitörün fiyatını düşürme.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bocekgrafik -- 4 Eylül 2014; 16:11:55 >

• quote:

Orijinalden alıntı: llllxefsanexllll

quote:

Orijinalden alıntı: aydinsukru

27" ve daha buyuk boyutlarda 1080p cozunurluk guzel cozukmuyor icaksam 27 29 2k monitor al o butceyle

bende öyle birşey duymuştum evet .. bu monitör işide karışık vallahi ya ...
    benim istediğim monitör bu ama tr'de bulamadım bi türlü ...
    ASUS PA246Q P-IPS
    http://forum.donanimhaber.com/m_54698392/tm.htm

27inc mx279 almıştım dün.
    270" ve 1080p olmuyor. yuvarlak cizimler de pixeller belli oluyor. Pazartesi ilk işim iade etmek.
    şimdi dell 2k veya asus 2k araştırıyorum. 4k gereksiz şuan da bana göre.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.