Şimdi Ara

derslere çalışmasam ne olur

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
412
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • abiler ablalar 8.sınıfa gidiyorum hiç ders çalışasım yok sizce böyle giderse nasıl bir geleceğim olur?

• Meslek lisesine düşersin ünv. gidemezsin mezun olduğunda 1000 Tl'ye çalışan vatana millete hayırlı bir amele olursun.(Meslek lisesine kendi isteğiyle giden insanları dışarda tutuyorum.Paunı yetmediği için girenleri çoğu ameleden farksızdır kimse kusura bakmasın.).Sana tavsiyem sakın ders çalışmama gibi bir eşşeklik etme teof sistemi benim zamanımdakinden kat kat daha kolay günde oturup 2 saat çalış bu bile yeter.
  • Cevabbın için saol abi dediğini denicem

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hiç ders çalışmadım etiler lisesinde okudum orada 1 sene sınıfta kaldım yine ders çalışmadım şimdi 4 yıllık düzce üniversitesindeyim 3.seneye başlıyorum eylül 15te hala daha ders çalıştığım söylenemez 1 alttan dersim var o da staj sebebiyle büte gidemediğimden o yüzden iş ders çalışmakta değil. he doktor olamazsın o da ayrı tabi
  • Güzel kardeşim benim zamanımda 6-7-8 3 tane sınava giriliyordu. Sizin işe vallahi çok imreniyorum. 1 sınavla iş bitiyor. 1 sene gırgırı bırak adam gibi derslerine çalış iyi bir liseye girmeye bak. Ha dersen ki başarılı olmak için ille de iyi bir okula gitmek şart mı? Şöyle söyleyeyim kıytırık bir okuldan bile iyi bir üniversiteye yerleşebilirsin. İş sende bitiyor. Sen yeter ki öğretmenlerinden olabildiğince bir şeyler kapmaya bak. Boş ver arkadaşlık, kardeşlik hepsi gelip geçici şeyler. Şimdiki arkadaşlarına sakın uyma. Okulun bitince hiç biriyle görüşmeyeceksin sana bunun garantisini veririm. Bizimde zamanına oldu öyle kardeşim dediğimiz insanlarda şimdi hiçbiriyle görüşmüyorum. Yani sadece derslerine konsantre ol. İyi bir liseye gitmenin sana şöyle faydaları olur:

1. İti kopuğu azdır. Buraya cidden çok dikkat et keko vs. diye tabir ettiğimiz insanımsı canlılarla karşılaşmazsın. Bu kişiler senin öğrenim hayatını mahveder. Hele ki birde arkadaşlık edersen vay haline.
    2. Öğretmenler ilgilidir. Dersleri daha kolay anlarsın. Kendimden örnek vereyim düz lisede adam seni ipine takmaz anlatır çıkar ama orada bir şeyler kapma şansın daha yüksek.
    3. Okul ortamı sakindir. Bizim okulda tuvaletler sigaradan duman altı, ihtiyacını görmeye giren yok ulan arkadaş. Sağda solda yiyişeni mi dersin derste köpek gibi uluyanını mı? Bu insanlar mahvederler oğlum sakın yakın ilişki kurma bunlarla.

Kötü bir okula düşersen bu saydıklarımın kötü yanlarıyla karşılaşma oranın çok yüksek. Hele birde meslek lisesine düştün mü yanarsın. Bu insanların üretim tesisidir meslek liseleri. (düzgün insanlar üstlerine almasınlar.) Sen benim kardeşim gibisin. Sana abin olarak bir tavsiye dişini sık zaten zaman sandığından o kadar hızlı geçecek ki bir bakacaksın sınav saati gelmiş. Ciddiyim bak bunu sakın unutma zaman çok çabuk geçiyor şu bir yılını olabildiğince iyi değerlendir. Öğretmenlerinden alabildiğin kadar bilgi al derslerde. Öylesine boş muhabbetlere dalma 40 dakika boyunca dış dünyayı bırak sadece öğretmeninin ağzından çıkanlara bak. Güzel bir şekilde notlarını tut ve akşam eve geldiğinde yemeğini ye, biraz dinlen sonra doğru dersinin başına git. İnsan tekrar etmezse unutur. Şöyle günlük yarım saat-bir saat tekrar et, arada bir de test, deneme vs. çöz başarının tadını alınca zaten ders çalışma isteğin gelecektir. Bu dediklerimi yaparsan bir fen lisesine gitmene engel bir durum yok. Unutma zaman çabuk akıyor ve sen şu son yılını olabildiğince iyi değerlendir ki kötü insanlardan olabildiğince uzaklaşabilesin. Umarım başarırsın. Dediklerime lütfen çok dikkat et.

• lise sınav sistemi nasıl hiç bilmiyorum

ama lisede sana tavsiyem;ilk 3 sene dersi dinle geç,sınav haftası da otur kas.

üniye geçince de böyle yap hatta..
  • Çalışma,ülkenin her meslekten insana ihtiyacı var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • valla ne okuyorsun bilmiyorum ama üniversite kazanmakta falan hiç bir şey yok barajı geç bir sürü 4 yıllıklar var önemli olan iyi bir yer okumak yoksa herkes üniv mezunu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bonafide

valla ne okuyorsun bilmiyorum ama üniversite kazanmakta falan hiç bir şey yok barajı geç bir sürü 4 yıllıklar var önemli olan iyi bir yer okumak yoksa herkes üniv mezunu.

önemli olan iyi bir yer okumak değil. kendini iyi yetiştirmek ve zengin olmak
  • quote:

Orijinalden alıntı: emirhan93

quote:

valla ne okuyorsun bilmiyorum ama üniversite kazanmakta falan hiç bir şey yok barajı geç bir sürü 4 yıllıklar var önemli olan iyi bir yer okumak yoksa herkes üniv mezunu.

dediklerin çalışmadan olmuyor ama ki
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: emirhan93

quote:

dediklerin çalışmadan olmuyor ama ki

okuyarak insanın kendini yetiştirdiğini düşünüyorsanız bence yanılıyorsunuz. zenginlik de biraz şans işi biraz da kafa kullanma hocam inanın sadece doktorlar zengin olmuyor benim için okumaktan çok kendimi geliştirmem önemli inanın ne okuyan insanlar var ama afedersin bir eşyadan farkı yok okumayı programlı ders çalışan herkes yapabilir ama herkes kendini geliştiremez

• Yok hocam öyle düşünmüyorum tabi ki zengin olmak için okumaya da gerek yok hatta çok çok üst düzey okumadan zengin olamazsınız okuyarak fakat diğer türlü zengin olabilmek için yapacağınız şeyin ustası olmanız insanlara farklı bir şeyler sunmanız veya çok çok şanslı olmanız ve çok çalışmanız gerekiyor.
  • hocam şans,yetenek,ticari zeka bunlar zengin olma yollarından bazıları ve hiçbirinin okumakla alakası yok. demek istediğim bu yani iyi bir üniversite falan bana çok boş geliyor yaşamak istediğim gibi değil de zorunda olduğum için bir hayat yaşıyorsam ne yapayım iyi üniversiteyi bunu demek istedim en başından. ayrıca yine tekrarlıyorum insanın kendini geliştirmesi iyi bir üniversitede okumaktan geçmez asla, tabi bu benim düşüncem.
  • hocam bilmiyorum okudunuz mu ama okumadıysanız paulo coelho'dan simyacıyı okumanızı tavsiye ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Patient93 -- 3 Eylül 2014; 3:07:27 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.