Şimdi Ara

Sony Xperia Z3'ün teknik özellikleri ortaya çıktı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
90
Cevap
0
Favori
1.107
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sony Xperia Z3'ün teknik özellikleri ortaya çıktı

Sony'nin yeni amiral gemisi Xperia Z3, yarın yapılacak lansman ile anons edilecek. Bir süredir çeşitli bilgi ve görselleri sızdırılan telefonun, teknik özellikleri nihayet şekillendi. Tasarım olarak Xperia Z2 ile benzeşen ancak farklı olarak yuvarlatılmış kenaları ve ince kasası ile elde tutumu geliştirilen telefon, teknik olarak ta çeşitli yenilikleri beraberinde getiriyor.

Sony Xperia Z3'ün ön plana çıkan ilk detayı, 5.2-inç büyüklüğünde ve Full HD çözünürlüğündeki ekranı. Fiziksel olarak bir fark yokmuş gibi görünse de Xperia Z3'ün ekranI 600nit parlaklık seviyesine erişerek açık hava koşullarında çok daha görünebiliyor. Parlaklık seviyesi olarak Samsung Galaxy S5'e meydan okuyacak telefon, aynı zamanda 2.5GHz hızında çalışan Snapdragon 801AC işlemcisiyle, yerini aldığı modelden biraz daha olsa daha hızlı.

Bellek kapasitesi 3GB, depolama alanı ise 16GB olan telefon, aynı zamanda microSD kart slotu ile kullanıcılara genişletebilme seçeneği de sunuyor. Çeşitli iyileştirmeler içeren 20.7MP çözünürlüğündeki kamerası ISO3200 hassasiyetinde 4K video çekebilen telefon, fotoğraf için de ISO12800 değerini görebiliyor. Çoklu ortam tarafında da stereo hoparlör konfigürasyonu yerini koruyor. Kasa kalınlığı 7.5mm olan telefonun ağırlığı ise 154 gram. NFC ve MHL 3.0 gibi özelliklere de sahip olan telefonun pili ise 3100mAh büyüklüğünde.

Xperia Z2 ile kıyaslandığında geriye giden tek yön, en azından teknik veri anlamında baktığımızda pil büyüklüğü gibi görünüyor. Çünkü 3200mAh pile sahip Xperia Z2'den farklı olarak Xperia Z3'te 3100mAh büyüklüğe gerilemiş durumda. Ancak Sony'e yakın kaynaklara göre, yapılan optimizasyonlar sayesinde aynı pil süresini sağlayabilecek. IFA 2014 Fuarı'nı takip eden süreçte satışa sunulması beklenen telefonun Xperia Z2 ile benzer fiyatla girmesi bekleniyor. 

• çok seviniyorum z2 mi satıp z3 almıyacam :)) bu sefer hakikaten pazar stratejisini tuturdun sony :D

• 2015 e girecez yakında.Sonra z3 ü note 4 le, iphone 6 ile kıyaslarlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Nu sefer telefon çıkarmış olmak için çıkardılar gibime geliyor.

• Şu farklar için yeni telefon çıkarmaya değer mi?
    S805 olsa neyse.

• Sony bir önceki modelinin üzerine 1 parmak bal çalmış. Z2 Kullanıcıları sevinebilir. Değiştirmelerine gerek kalmayacak gibi.

• Sony kendini tekrar edip duruyor kaç modeldir.
  • lansman gününe kadar inanmicam bu sizintilara. deli gibi z3u beklerken 3100 batarya 801ac görüyorum. sonra vay efendim niye satamiyorum

• Z2 için iyi haber artık alabiliriz.

• Boyle sacmalik mi olur? Z2'nin degeri artti resmen. S805 koymamalari yetmezmis gibi birdepili ufaltmislar. Sacmalik

• Z1-Z2-Z3 arasında fark yok resmen

• vay be ünlü oldukhttps://www.facebook.com/groups/sonyxperiaailesi/ grubumuza bekleriz hepinizi

• Ne gerek vardı aynı cihaza

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Z2 den ne farkı var anlayamadım 805 koysalarmıs keske

• 810lu telefon çıkana kadar değiştirmeyin telinizi özellikle 600 ve 800 serisi kullananlar

• 6 ayda yenisi çıkıyor diye zırlayanlar, şimdide neden S805 yok diyorlar anlamak güç.Z2 eskimedi daha küçülüp incelmiş oldu ne var ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Xloud

6 ayda yenisi çıkıyor diye zırlayanlar, şimdide neden S805 yok diyorlar anlamak güç.Z2 eskimedi daha küçülüp incelmiş oldu ne var ?

z2den bizene kardeşim herkes z2mi kullanıyor ?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yaşa z1 imin fiyatı ölmedi

• sony bunu yapacağına ultra modelini geliştirse daha iyi olur.

• O kasaya 6 inch sığar, yine beğenmedim.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.