Şimdi Ara

Cevap: KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ SAYFASI (ANA KONU)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
380
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Orijinalden alıntı: disintegration

quote:

Orijinalden alıntı: ali282

selamunaleyküm arkadaşlar.
    banyodaki radyatörü fayans tadilat nedeniyle çıkardı tesisatçı tekrar taktı. radyatörün içinde (havlupan) bir sürü pislik çıktı çok koyu bir sıvı çıktı acaba tüm tesisatım böylemidir..bu durum kombime zarar verir mi acaba..
    kendim nasıl su basıp yıkayabilirim..tesisatçı çok para istiyor..teşekkürler. kombim buderus U62 konvansiyonel.
    tesisat 7 yıllık hiç temizleme v.s. yapılması

a.selam
    en basit yöntem tesisata defalarca su basıp tahliye vanasından suyu çıkartmaktır,bunu birkaç defa yaptırmanız gerekir,bu şekilde tesisattaki siyah su kısmen temiz suya döner ama radyatörlerdeki su tamamen temizlenmeyebilir
    veya tesisat işiyle ilgilenen profesyonel ekipler var.radyatörler dahil tesisat komple temizleniyor
    7 yıllık tesisatta hiç temizlik olmadıysa tesisatın temizlenmesinde fayda var
    sentinel,fernox gibi "nötr bazlı asidik & alkalik olmayan" temizliyicileri:Demir,bakır,plastik pprc ve plastik pex-b mobil sistemlerde uygulanabilir,tesisat temizliğini bu işi yapan firmalara yaptırmanız gerekir.tesisat temizliğinde sadece tesisat değil gerekiyorsa radyatörlerin bile temizlenmesi gerekir

Cevap:  KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ SAYFASI (ANA KONU)

özellikle oksijen bariyersiz tesisatlarda çamurlaşma,tortulaşma,balçıklaşma gibi oluşumlar gözlenir,bu işin üstesinden profesyoneller gelir

Cevap:  KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ SAYFASI (ANA KONU)

çok sağol üstad..ilerde onu yaptıracam varsa tanıdığınız istanbulda onlarada yaptırabilirim...şuan sadece kendim yaparsam..suyu nasıl basarım bilmiyorum..

-tesisat plastik.buderus u62 kombim var.
    -altına 4 boru var..bir borunu üzerinde kırmızı vana var diğerinin üzerinde mavi vana var..
    -vanalrın üzerinde off open yazıyor..bunların hangisi off yapacam hangisini open yapacam..
    -birde alt tarafta dışarıya açılan vanalı çıkış var..sanırım su ordan çıkacak..
    -suyu nerden açıp basacam..
    -suyu bassarken kombi açık mı kalacak..
    o pislik kombinin içinden geçip mi çıkacak..
    kombinin içinden geçerse kombi bozulmazmı..
    kaç dakika basacam..
    birde banyodaki havlupan radytörün içini döktüp sonra monte ettiler..onun içinde şimdi hava var sanırım..o nasıl dolabilir.
    tşkler

• arkadaşlar radyatörleri boyayacam.yağlı boyamı saten bnoyamı kullanayım sizce..ayrıca peteklerin içine çok toz girmiş.onları nasıl temizleyebilirim.süpürge makinesinin ucu aralra girmiyor..bu konuda bir çözümüz varmı ..sağolun
  • ali282 A kullanıcısına yanıt
    kombide herzaman baymak öneririm
  • bir sorum daha olacaktı.yeni fırın aldım ara kablosu geçen 5 ay önce almıştım eski fırından çıkardım. yeni fırına en sağlam nasıl bağlarım. gaz kaçağı olmadan. tesisata bağlı olan ucu çıkarmadım.sadece eski fırının arkasına bağlı uçtan ayırdım .şimdi bu ucu yeni aldığım fırına bağlayacam..teflon v.s mi kullanıyoı
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.