Şimdi Ara

Araba ve Kredi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
74
Cevap
0
Favori
1.606
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhabalar biraz bakındım foruma doğru yere mi açtım konuyu emin değilim :)

Şuanda yaklaşık 20 bin tl lik bir aracım mevcut..bilemedin üstüne 10 bin tl koyaraktan 30 bin tl nakitim olabilir en fazla..Almak istediğim araç (320i ed) yaklaşık 130 bin tl civarında.. (başka araç bakın demeyin çünkü şimdiki aracımı seviyorum 60-70 bin liraya alacağım araç tatmin etmeyecektir beni) .. Bu araç bende çok ciddi bir hastalık..27 yaşımdayım 20 yıldır bir gün alacağım diye bekliyorum..her gün yaklaşık aralıklı olaraktan 3-4 saat internette araştırma yapıyorum(rüyamda gördğüm bile oluyor :) ) ..Gelelim soruma..Şimdi bu aracı alabilmemin tek yolu yaklaşık 100 bin tl kredi çekmek..2 yıllık ödeme ile aylık tahmini 5 bin tl ye yakın taksiti oluyor..eşim ve ben aylık toplam gelirimiz düzenli olarak 9-10 bin tl arası bazen aşar bazen düşer..Çok mantıksız olduğunun farkındayım ama çok istiyorum almayı..Şeytan dürtüyor şimdi binmeyecen ne zaman binecen diye..diğer taraftan elinde paran yok manyakmısın arabaya o kadar verilir mi diyor bir başka şeytan :) Siz olsaydınız ne yapardınız acaba..fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim..

• Uymu şeytana.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arac 130 bin liraysa 65 bin lira nakit vermen lazim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 130 binlik arabaya en fazla 65bin kredi kullanabilirsin

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: the_stig

130 binlik arabaya en fazla 65bin kredi kullanabilirsin

Yasal olarak mı böyle? Böyleyse bile 35 binlik ihtiyaç kredisi ile çözülebilinir o sorun..zaten hesapladığım faiz bankadan alındığı zaman olan faiz..yani borusanın sağlayacağı kredi daha uygun olacaktır..
  • éray kullanıcısına yanıt
    Yasal olarak evet. Gelirinin yarısını bir araca gömmek mantıksız her halükarda. Ailenin yanında falan yaşıyosan yapılabilir.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • eray buzluga bir bakar misin lutfen.

• Haram bulaşma riski ve ihtimali olan şeylere girmek girişmek doğru değil..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 9-10.000TL geliri olanın tek yolu kredi çekmek olmamalı...
  • Bence her ay kenara atabildiğiniz kadar para atın , 2-3 ay kendinizi takip edin , kenara atabildiğiniz paranın %80 i sizin rahatça ödeyebileceğiniz paradır (%20 si de yıllık bakım kasko mtv vs için )

kenara 4 atabiliyorsanız, aylık 3.6 bin tl kredi ödeyebileceksiniz demektir. bu bağlamda, ödeyebileceğiniz aylık tutara göre ödeme vadelerini ayarlayıp , istediğiniz aracı alabilirsiniz,

bütçenize teşhisi doğru koyarsanız, tedaviniz de hayırlısıyla gelir.
  • Yurdum insanın bmw hayali bitmedikçe distribütörler arkamızdan kazığı eksik etmezler. Ben kazıklanıyoruz dedikçe inadına bmw Mercedes bmw alıyor millet ama eski ama borç harç. Müstehak o vakit her şey.

• 9-10 bin TL lik aylık kazanç ile o araba şimdiye kadar hayal olmamalıydı bence
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kaygerya

Bence her ay kenara atabildiğiniz kadar para atın , 2-3 ay kendinizi takip edin , kenara atabildiğiniz paranın %80 i sizin rahatça ödeyebileceğiniz paradır (%20 si de yıllık bakım kasko mtv vs için )

kenara 4 atabiliyorsanız, aylık 3.6 bin tl kredi ödeyebileceksiniz demektir. bu bağlamda, ödeyebileceğiniz aylık tutara göre ödeme vadelerini ayarlayıp , istediğiniz aracı alabilirsiniz,

bütçenize teşhisi doğru koyarsanız, tedaviniz de hayırlısıyla gelir.

teşekkür ederim yorumunuz için..gayet mantıklı geldi bana..deneyebilirim bunu..

Bu arada 9-10 bin tl kazanan kişinin tek yolu kredi olmamalı veya şimdiye kadar hayal olmaması gerekirdi demiş arkadaşlar ama bunun için özellikle yaşımı belirtmiştim..yani mesleğe başlayalı yaklaşık 4-5 ay oldu bu zmna kadarda düğündür şudur budur onları halletmeye çalışıyorduk..yani daha yeni sayılırız..
    Yine bir arkadaş kazıklandığımızdan bahsetmiş..kesinlikle katılıyorum..tabi distribitörlerden ziyade devlet tarafından..lakin bundan kaçmanın bir yolu var mı?..Ülkeyi terketme gibi seçenek olmadığına göre çare yok..Çok istedğim birşey bu..ve not düşeyim öyle ooo bakın bmw ye biniyorum gibi biri kesinlikle değilim..yani bir adada kalsan yanına ne alırdın diye sorsalar araba derim :) öyle bir tutku..evet kazıklanıyoruz ama yapacak birşey yok..

• O gelirle krediye ayırabileceğiniz max. para 2500 ₺ . Tecrübe ile sabittir. Bana göre en az bir yıl para biriktirip sonra almayı düşünün. Böylece aylık ödeme gücünüzü öğrenirsin. ( Ev kira, çocuk yok olarak varsaydım)

• quote:

Orijinalden alıntı: éray

Merhabalar biraz bakındım foruma doğru yere mi açtım konuyu emin değilim :)

Şuanda yaklaşık 20 bin tl lik bir aracım mevcut..bilemedin üstüne 10 bin tl koyaraktan 30 bin tl nakitim olabilir en fazla..Almak istediğim araç (320i ed) yaklaşık 130 bin tl civarında.. (başka araç bakın demeyin çünkü şimdiki aracımı seviyorum 60-70 bin liraya alacağım araç tatmin etmeyecektir beni) .. Bu araç bende çok ciddi bir hastalık..27 yaşımdayım 20 yıldır bir gün alacağım diye bekliyorum..her gün yaklaşık aralıklı olaraktan 3-4 saat internette araştırma yapıyorum(rüyamda gördğüm bile oluyor :) ) ..Gelelim soruma..Şimdi bu aracı alabilmemin tek yolu yaklaşık 100 bin tl kredi çekmek..2 yıllık ödeme ile aylık tahmini 5 bin tl ye yakın taksiti oluyor..eşim ve ben aylık toplam gelirimiz düzenli olarak 9-10 bin tl arası bazen aşar bazen düşer..Çok mantıksız olduğunun farkındayım ama çok istiyorum almayı..Şeytan dürtüyor şimdi binmeyecen ne zaman binecen diye..diğer taraftan elinde paran yok manyakmısın arabaya o kadar verilir mi diyor bir başka şeytan :) Siz olsaydınız ne yapardınız acaba..fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim..

dostum daha bugun bmw ile görüştüm senin istedigin araca bende aşıgım şu an ellerinde beyaz renk var yuzde 7 iskonto ile 120 bine düşüyor ...aynı senin pozisyondayım ama ben 3 yıllık kredi düşünüyorum bence yapamassın mantık işi degil diyenleri dinleme all belki 2 yıl sonra yaşamıyor olacaksın...??zaten ölürsen kredinibanka ödüyor okadar bankalar kredi verirken onuda senden tahsil ediyor zaten ..))allah sana uzun ömür versin ama ülkemizde kaliteli arac kullanmak senınde benımde hakkım al aracını inan ödersin yanlız merak ettigim bişi var şuan kullandıgın araç ne..??

• quote:

Orijinalden alıntı: aviregal

quote:

Orijinalden alıntı: éray

Merhabalar biraz bakındım foruma doğru yere mi açtım konuyu emin değilim :)

dostum daha bugun bmw ile görüştüm senin istedigin araca bende aşıgım şu an ellerinde beyaz renk var yuzde 7 iskonto ile 120 bine düşüyor ...aynı senin pozisyondayım ama ben 3 yıllık kredi düşünüyorum bence yapamassın mantık işi degil diyenleri dinleme all belki 2 yıl sonra yaşamıyor olacaksın...??zaten ölürsen kredinibanka ödüyor okadar bankalar kredi verirken onuda senden tahsil ediyor zaten ..))allah sana uzun ömür versin ama ülkemizde kaliteli arac kullanmak senınde benımde hakkım al aracını inan ödersin yanlız merak ettigim bişi var şuan kullandıgın araç ne..??

Görmek istediğim yorumlar bunlar Eşimde mantıklı değil diyordu ama pc önünde araba bakarak gözlerimi çürüttüğüme yıllardır şahit olduğu için artık oda alalım sonuçta hayalin diyor :) Şuanda 2005 lancer var bende..Yani bu aracı alamadığım sürece buna binmeye devam edeceğm..

• Çok Para

• Kredi tutarı çok o krediye bi mercedes travego alırım kamil koça sokarım keyfime bakarım.
  • alın hocam bence.limitleri zorlayın.her şeyi satın kurutun sömürün
    memleket olarak kıçımızdan borç akıyor.pangalar saolsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: emre_ege21

Kredi tutarı çok o krediye bi mercedes travego alırım kamil koça sokarım keyfime bakarım.

travego 130 bine varsa sar gelsin tam 10 tane çok ciddiyim.
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.