Şimdi Ara

BANA ÖYLE BİR ARAÇ DEYİN Kİ 5 YIL SONRA..? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
103
Cevap
1
Favori
2.408
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Indigo

quote:

Orijinalden alıntı: amadeus99

quote:

Orijinalden alıntı: UNF0RGIVEN

değer kaybetmesi korkun varsa arsa al ev al

arsa ve ev fiyatları bir iki sene içinde oldukça düşecektir yalnız emlak balonunun dibinde yaşıyoruz. geçen ay satışlar %25 düşmüş şu anda talepten fazla arz ise devam ediyor.

Ne düşmesi hocam artık krizler bile gizli yaşanıyor.Kriz olsa televizyonda kimse lafını etmez.Evler, arabalar inanılmaz pahalanıyor.Marketlerde gıda ürünleri de uçuyor.Milletin maaşı yerinde sayıyorken bu evler nasıl satılıyor merak ediyorum.Ev alabiliyorlarsa bir de araba aldılarsa bunlar ne yiyip içiyor.

gida enflasyonu %15 leri geçti.

hocam insanlar sürekli fiyatı artıyor diye alıyor ama bir yerde patlar bu. en azından emlakta gerçek değerlere dönersin. şu anda inat aşamasındayız fiyatları tutmaya çalışıyorlar ve satışlar ciddi anlamda düştü daha önemlisi yeni projelere talep yok. basit örnek geçen sene kirası 3000 tl olan dükkanlar vardı bakıyorum bir senedir boşlar 2*3 tanesi yavaştan indirmeye, pazarlık payı var demeye başladı. eninde sonunda düşecekler çaresi yok.

• quote:

quote:

quote:

quote:

arsa ve ev fiyatları bir iki sene içinde oldukça düşecektir yalnız emlak balonunun dibinde yaşıyoruz. geçen ay satışlar %25 düşmüş şu anda talepten fazla arz ise devam ediyor.

Ne düşmesi hocam artık krizler bile gizli yaşanıyor.Kriz olsa televizyonda kimse lafını etmez.Evler, arabalar inanılmaz pahalanıyor.Marketlerde gıda ürünleri de uçuyor.Milletin maaşı yerinde sayıyorken bu evler nasıl satılıyor merak ediyorum.Ev alabiliyorlarsa bir de araba aldılarsa bunlar ne yiyip içiyor.

hocam insanlar sürekli fiyatı artıyor diye alıyor ama bir yerde patlar bu. en azından emlakta gerçek değerlere dönersin. şu anda inat aşamasındayız fiyatları tutmaya çalışıyorlar ve satışlar ciddi anlamda düştü daha önemlisi yeni projelere talep yok. basit örnek geçen sene kirası 3000 tl olan dükkanlar vardı bakıyorum bir senedir boşlar 2*3 tanesi yavaştan indirmeye, pazarlık payı var demeye başladı. eninde sonunda düşecekler çaresi yok.

3000 lira kira istersen tabi boş kalır.Herhalde küçük ve site içi dükkanlardır.Sanki bina lüks olunca kirası yüksek olması gerekiyor.Şehir merkezinde 40 senelik binada 2 kişi yanyana geçemeyecek kadar dar dükkan var 4500 kira ama parası rahat çıkıyor.
    Bu millet ne zaman rezidans denen modern apartmanda oturmanın marifet olmadığını anlar fiyatlar o zaman düşer.Sanki apartmanda oturmak güzel birşey.Rezidans olunca gürültü çekmeyeceksin sanki.2 katlı küçük bahçesi olan müstakil evin yerini hiçbiri dolduramaz.

• araba alacaksin ve 5 yil sonra karla satmayi planliyorsun boyle bise olursa efsane ama imkansizz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • dizel passat düşünün bence, hem o 5 yıl son derece konforlu bir araa binmiş olursunuz, hem de passat VW'nin en az değer kaybeden, en tutulan aracı. o fiyat lansmanında bu kadar hızlı satılacak araba da azdır, yani Allah korusun bi ihtiyaç vuku bulsa bi günde bile elden çıkarırsın istesen
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

3000 lira kira istersen tabi boş kalır.Herhalde küçük ve site içi dükkanlardır.Sanki bina lüks olunca kirası yüksek olması gerekiyor.Şehir merkezinde 40 senelik binada 2 kişi yanyana geçemeyecek kadar dar dükkan var 4500 kira ama parası rahat çıkıyor.
    Bu millet ne zaman rezidans denen modern apartmanda oturmanın marifet olmadığını anlar fiyatlar o zaman düşer.Sanki apartmanda oturmak güzel birşey.Rezidans olunca gürültü çekmeyeceksin sanki.2 katlı küçük bahçesi olan müstakil evin yerini hiçbiri dolduramaz.

yoo antalya'da konyaaltı caddesinde, ışıklarda eşek kadar dükkanlar.

çıkaramıyorsun hocam kiraydı stopajdı derken. diğer kısma kesinlikle katılıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi amadeus99 -- 2 Eylül 2014; 10:00:43 >

• quote:

Orijinalden alıntı: speed26

Herkes kızacak ama 1.6 TDI 105 250 Passat Comfortline ama yeni Passatı bekle zarar etmeceğin paranın karşılığını en çok 1.6 hacimde bu araçtan alırsın jettada değer kaybetmez ama Passata verecek kadar para varsa Jettayı salla Kesinlikle FORD fanı olarak VW diyorum malesef halkımız çok seviyor VW yi

Bu forum ne hale gelmiş yahu.
    Çok yakında, affınıza sığınarak, çok özür diliyerek, ne olur beni dışlamayın vs gibi başlangıç yaparak passat da alınabilir demeye başlayacağız.
    Sonra da yok efendim bu vw fanlarından nedir çektiğimiz diye cart curt ederler. Bu forumun hiç bir objektif tarafı yok.
    Bu arada vw kullanmıyorum, rahat uyuyabilirsiniz.
  • Öyle bir araç varsa bana da haber verin. Değer kaybeder hem pek de güzel değer kaybeder, dolar bazında fiksleyin bakalım aldığınız aracı, 5 yıl sonra kaç dolar edecek, yada O aracı 5 yıl sonra sattığınızda sıfırla arasındaki fiyat farkına bakın bakalım, değer kaybetmiş mi yoksa sıfırının üzerinde mi değerlenmiş !
  • Yeni kasa Passsat gelince bir tane Comfortline donanım manuel bir araç alın derim.
  • Kar etmek istiyorsan 110 bine ev al.sonra 25 bin lira kredi cek 5 yilligina.aylik 500den kiraya versen, kira krediyi öder. 5 yil sonra o ev 150 bin lira olur. 25 e aldigin arabayi 20 ye satsan bile 170 bin liran olur. 5 yilda 60 bin lira kâr. Tabi enflasyon ve paranin deger kaybini saymiyorum

• Araba alacağiniz zaman bir daire ya da arsa bakin ayni fiyata. 5yıl sonra satarken de ayni arsa veya daireyi sorun. Zarari oyle anlarsiniz. Tabi araba ihtiyac yapacak birsey yok.

• Gokhan G. kullanıcısına yanıt
  • 1 tane s2000 1 tane vtec al... 5 sene sonra kar edersin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: UltravioleTT

Çok garip ama aklıma Wolkswagen geldi.

Doğrusu Volkswagen

• Mercedes Benz CLA 200 ya da C180
  • işte bu mentaliteyle araba fiyatları sıfırı olsun ikinci eli olsun ucuzlamak bilmiyor. Ekonomi de resmen şişiyor.

• seç beğen al, bunların hiçbiri 5 yılda öyle çok fazla değer kaybetmeyecek modeller
  • golf jetta passat civic corolla değer kaybetmez.

• Touareg

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.