Şimdi Ara

Fizik ve Kimya -- 2 Soru

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
137
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Fizik ve Kimya -- 2 Soru

Fizik ve Kimya -- 2 Soru

Sorular size basit gelebilir fakat her şeyi unuttum ve yapamıyorum Yardımcı olursanız çok sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The Witcher -- 1 Eylül 2014; 19:18:57 >

• The Witcher kullanıcısına yanıt
    ilk soruda bence yanlış yönlendirme var.şimdi akım geçtiğini varsaysak devrede iç dirençlerden başka bir direnç olmadığı için buradan geçicek anakol akımı K ve L noktaları arasında bir nevi alternatif akım devresi gibi bir devre oluşturacaktır.şimdi K tarafında ki gerilim fazlalığından dolayı ortaya çıkan akım,devreyi L tarafından dirençlerin üzerinden geçerek K noktasına en yakın pilin üzerinden geçtiğinde toplam gerilim sıfırlanıyor.her neyse konuyu baya bir dağıttık.bence cevap ya sıfır olacak yada akım geçmediğini varsayarak iç dirençleri hesaba katmıycaz ve direk 70 diycez.soru gayet ilginç olmuş ama. kimya sorusunda da B ve D şıklarındaki F lere dikkat edersen cevabı görürsün.

• quote:

Orijinalden alıntı: walt09

ilk soruda bence yanlış yönlendirme var.şimdi akım geçtiğini varsaysak devrede iç dirençlerden başka bir direnç olmadığı için buradan geçicek anakol akımı K ve L noktaları arasında bir nevi alternatif akım devresi gibi bir devre oluşturacaktır.şimdi K tarafında ki gerilim fazlalığından dolayı ortaya çıkan akım,devreyi L tarafından dirençlerin üzerinden geçerek K noktasına en yakın pilin üzerinden geçtiğinde toplam gerilim sıfırlanıyor.her neyse konuyu baya bir dağıttık.bence cevap ya sıfır olacak yada akım geçmediğini varsayarak iç dirençleri hesaba katmıycaz ve direk 70 diycez.soru gayet ilginç olmuş ama. kimya sorusunda da B ve D şıklarındaki F lere dikkat edersen cevabı görürsün.

Cevabınız için çok teşekkürler, Kimya sorusunda da sanırım cevap B?

• The Witcher kullanıcısına yanıt
    aynen dostum B olacak.Flor un diğer 7 elektronu nerede diye sorarlar adama öyle gösterirseler!
  • quote:

Orijinalden alıntı: walt09

aynen dostum B olacak.Flor un diğer 7 elektronu nerede diye sorarlar adama öyle gösterirseler!

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.