Şimdi Ara

Bizim Takım Neden Yavaş Oynuyor?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
780
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Nerdeyse her ligden haftada 1 maç izlerim, adamlar sağdan soldan yardırıp içeri çeviriyorlar orta kesiyorlar alan daraltıyorlar..
    Her ligide izlemeyede gerek yok stsl de de durum böyle rakibimiz kim olursa olsun kanatlara kolay iniyorlar ve çalım manyağı ediyorlar ama top bizde iken tabiri caizse eşek ölüsü gibi rakip alana gidiyoruz sanki maçlar 180 dk olmuş, sağ stoper sola veriyor o sol kanata atıyor sol kanat tekrar stopere veriyor, sağ kanat topu alıyor eziyor geri pas atıyor..
    Fenerbahçe Beşiktaş'a bakıyorum böyle bi yavaşlık yok olsada bu kadar abartı olmuyor, takımda sadece sneijder hızlı oynamayı düşünüyor ondada diğer futbolcular ya ofsayt kalıyor ya pasa hareketlenmeyip "topu bekliyorlar"
    rakip oyuncu orta kesiyor ceza sahası içine adam voleyi rahatlıkla vuruyor bizim semih ve ched de öylece adamı izliyorlar.
    orta kesebilen sneijder harici kimse yok bence, kestikleri ortalar ya çok isabetsiz, ya outa orta, yada kesince adama çarpıp kaybediyoruz..
    sol kanata tek pasta aktaracağımız topu yavaşca 3 pasta atıyoruz iyide rakip anlıyor ona göre savunma yapıyor, bunu gören tek ben miyim buna göre neden oynamıyorlar..
    fb bjk orta sahada ver kaçlı ataklar yapıyor biz sağdan sola top dolaştırıyoruz anca bu problemin kaynağı nedir sebebi nedir oyuncuların özgüvensiz oluşumu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Anti Selçukçular gelir yine
  • Hocam hele şu Tarık oynasın bruma ile Olcan alissinlar o zaman gör sağdan soldan yardircaklar

• yaş ortalaması yüksek bir takımınız var
  • Hocam Selçuk ve Burak gerçekten takımın el freni.Oyunu hem yavaş oynuyorlar hemde arkadaşlarını yavaşlatıyorlar.Özellikle Burak birazcık tek pas oynayabilse gerçekten Çok güzel hücumlar yapabileceğiz ama adam topu alıyor ve fren vazifesi görüyor.O pasını atana kadar rakip savunma çoktan yerine yerleşmiş oluyor.Top Sneijder ve Bruma'nın ayağına geldiğinde oyun hızlanıyor ama onlarda paslarını attıklarında pas attıkları adam yüzünden oyun tekrar yavaşlıyor.

Sonuç olarak bidahaki sene yabancı sınırlamasında olumlu gelişmeler olursa avrupada oynanan o hızlı ve zevkli futbolu ülkemizde izleyebiliriz.
  • dandik oyuncular da ondan

• o değil de şu savunmada beklerin içeri çekilmesi deli ediyor beni.
    mancini döneminde ne güzel adam adama oynuyordu bekler. şimdi yine alana döndü.
  • zmax kullanıcısına yanıt
    Sebebi anlamak için takımın başındaki hocanın hangi ülke vatandaşı olduğuna bakman yeterli. İtalyan oyun sistemi kadar yavaş bir sistem yoktur. Son dünya kupasında İtalya Milli takımını izlemiş olsan ne demek istediğimi daha net anlardın.

Her ne kadar ezeli rakip de olsak sizin neden ısrarla son 2 senedir İtalyan bir hoca seçtiğinizi anlamıyorum. İtalya ligi izlerken insanın uykusu geliyor. O kadar kötü bir lig den hoca seçilmesini anlamadım.

Fenerbahçe bir İtalyan hocayı takımın başına getirse o hoca gidene kadar maç bile izlemem. İtalyanların oyun anlayışından o kadar nefret ediyorum. Düşündükleri tek şey savunma.

Real Madrid hocasını ayrı tutuyorum çünkü bilindik İtalyan sistemini uygulayan bir İtalyan değildir. Onun zamanında Milan'ın oynadığı futbolu beğenen biriydim.
  • Hem oyunculardan dolayı hem de takım oyunundan dolayı şu an oldukça yavaş oynuyoruz.Hocanın "Topu ayağınızda tutun." lafını yanlış anlayıp salak salak paslaşmaya çeviriyorlar olayı.Hareket halinde değil takım;herkes bir yerde bekliyor öyle.Defans öne çıkmadığı için fazla oyuncuyla hücum da yapamıyoruz aynı zamanda.Uzun süredir rakip yarı alana yerleşip 20-30 pas yaptığımızı hatırlamıyorum ben.Sebebi de söylediğim gibi defansın geride durmasından kaynaklanıyor işte.

Kısacası oyuncularla beraber hocaya da çok iş düşüyor.
  • zmax kullanıcısına yanıt
    xelcuk
  • quote:

Orijinalden alıntı: eagle795

xelcuk

Koca takım bir oyuncuyla yavaşlamaz.Takım genelinde bir sorun var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kkratoss

quote:

xelcuk

Haklısın ama en buyuk etken selcuktur.Topu ne zaman alsa kendı etrafında donup faul yaptırıyor ve oyunu sogutuyor.Melonun yarısı kadar serı oynasa takım bu halde oynamaz
  • orta sahadaki yetersizlik bunun başlıca sebebi. pas futbolu oynanacaksa antrenmanlarda tüm pas ihtimallerinin önceden planlanmış olması gerekiyor. ama bakıyoruz ki ayağına topu alan adam bir kaç saniye etrafında adam arıyor. halbuki takım oyunu ve takım ruhu denen şey eksik ise pas futbolu işkence haline geliyor.
    elbette prandelli tiki taka yı kastetmiyor pas futbolu ve topu ayağımızda tutalım derken. ama en bast mantıkla her futbolcu en az 3 tane pas alternatifine sahip olması gerekmektedir. ileri, yana, geriye.top birinin ayağına gittği an en az 3 futbolcu bu şekilde pozisyonunu almış olmalıdır. bizdeyse durum daha farklı. genellikle geriye ve yana diye iki alternatifli oluyoruz.
    stoperler dikine pas veremiyor. ön liberolar topu defansa gidip alıyorlar her zaman.
    ön liberolar kanatları oyunsa sokamıyor ya da kanatlar ön liberonun istediği gibi oyuna giremiyor. bunlar hep pas hataları olarak göze çarpıyor. küçük içgenler burada çok işe yarar. iki maçtır bir üçgen göremedim bizim takımda.
    kanatlar forvet hattı ile verkaç yapamıyor. ayrıca adam eksiltemedikleri için de kanatta bir kaç metra koşudan sonra topu ya kaptırıyorlar ya da taca atıyorlar. en iyi ihtimalle geriye stoperlere kadar yolluyorlar.
    forvetteki o maluk b.y. adlı şahıs top tutamadığı için takım halinde ileride çoğalamıyoruz. orta saha hattımız bireysel becerileriyle ilerledikleri vakit takım halinde rakip yarı sahaya yerleşebiliyoruz. bu da en fazla top kaptırılana kadar sürüyor. şok pres ya da top kapmak için mücadele yok.
    kontra ataklarda en fazla 2 kişi olabiliyoruz.

özetle pas yoksa şut yok. şut yoksa gol yok. bu sistemde b.y. ve onun forvet şansına muhtacız.

• quote:

Orijinalden alıntı: Noctivagant

Sebebi anlamak için takımın başındaki hocanın hangi ülke vatandaşı olduğuna bakman yeterli. İtalyan oyun sistemi kadar yavaş bir sistem yoktur. Son dünya kupasında İtalya Milli takımını izlemiş olsan ne demek istediğimi daha net anlardın.

Her ne kadar ezeli rakip de olsak sizin neden ısrarla son 2 senedir İtalyan bir hoca seçtiğinizi anlamıyorum. İtalya ligi izlerken insanın uykusu geliyor. O kadar kötü bir lig den hoca seçilmesini anlamadım.

Fenerbahçe bir İtalyan hocayı takımın başına getirse o hoca gidene kadar maç bile izlemem. İtalyanların oyun anlayışından o kadar nefret ediyorum. Düşündükleri tek şey savunma.

Real Madrid hocasını ayrı tutuyorum çünkü bilindik İtalyan sistemini uygulayan bir İtalyan değildir. Onun zamanında Milan'ın oynadığı futbolu beğenen biriydim.

+ bir milyon

• Orta sahanın merkezindeki futbolcu her topu kestiği için...

Bizim Takım Neden Yavaş Oynuyor?
  • Ülkenin futbolunda sorun var. Akıcı oynamaya müsait bir lig değil ki. Masa tenisinde de böyledir mesela, karşı taraf çok keserek oynarsa sen de seri oynayamazsın, oyununu bozar. Bunun Selçukla falan ilgisi yok. Hele Burakla hiç ilgisi yok.
  • orta sahamız yavas olduğu için buda cemal le çözülcek sanırım
  • Takım statik oynadığı için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kkratoss

quote:

xelcuk

Her sözü geçtiği oyuncuya "tamam, sakin, yavaş oyna, neden acele ediyorsun..." derse ve kaptan olarak ve takımın merkezinde oynarken böyle hareket ederse genele yayılır tabi.

Yıllardır eskiyen oyunculardan yenilerine sirayet ediyor bu yavaş oynama, sabit kalma ve 1.gol sonrası daha fazla gol aramama problemleri..

Çok uzun yıllardır istikrarlı bir şekilde kaliteli ve göze hoş gelen bir oyun oynayamıyoruz, şampiyon olduğumuz sezonlarda bile..

• Takim neden yavas oynuyor? Dikine atilan her pas top kaybi ile sonuclandigi icin. Son iki mactaki top kaybi sayilarina bakarsaniz bunu anlarsiniz. Verdigi her pasin kalemize kontratak olarak dondugunu goren oyuncu otomatikman frene basiyor ve garanti yan pas yapiyor.

Cunku gecen seneden beri takimin bir hucum sistemi yok. Sagolsun Mancini, her hafta taktigi ve oyunculari degistirerek ortada ne taktik ne sistem birakti. Su anda oyuncular sudan cikmis balik gibi. 1 yildir futboldan sogudular. Birbirlerini tanimiyorlar. Ne zaman nerede duracaklarini bilmiyorlar. Pas vermeye, calim atmaya korkuyorlar. Kisacasi henuz takim oyunundan eser yok.

Prandelli'nin isi zor. Hele hele bu defansif mentaliteyle iyice zor. Takim top oynayacak ki tempo tutsun. Azicik ofansif olacak ki hucum organizayonlari otursun. Eger sen defansa cekilir, rakibe %60 top oynatirsan, bir sezon boyunca takim yavas oynuyor deyip dururuz. Umarim Mancini'nin yaptigi hatayi yapmaz. Galatasaray'in sorunu hucum etmekte. Defans yapmakta falan degil. Gecen sene yanlis teshis koyup, tedavi bekledik. Koca bir sezon bosa gitti.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.