Şimdi Ara

Matematiği Gözümde Cok mu Büyütüyorum?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
2
Favori
535
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba sorum basit mat1 başta olmak üzere bu matematigi çok mu büyütüyorum gözümde? Antrenmanlarla Matematik 1 i bitirmistim ve temelide olsa yapabildigimi gördüm ama fonskiyonlar olsun ebob ekok olsun öyle soru tipleri var ki matematikten çok korkmaya basladim yani daha ygs ye 7.5 ay var ama insan korkuyor işte yani yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Korkma her sey aşama aşama olur.Üzerine katmayı hic bırakma.Ne kadar bilsen kardır değil mi o yüzden tek yapman gereken yavaş yavaş hepsini halletmek ve ygsde tam olmak.Ygsde birçok etken olabilir stres vs cok da büyütme gözünde senin zararına olur

• Ygs'ye 6.5 ay var
  • Benimde matematik temelim iyi degil carpanlara ayirmada cok zorlandim Celal.Aydının carpanlara ayirma cozumlu kitapcigi nasil

• quote:

Orijinalden alıntı: Tatanka Iyotanka

Ygs'ye 6.5 ay var

Ya bak actirma ağzımi o kadar soruda bunu mu anladın sen ya allah rızası için çek git işine!

• quote:

Orijinalden alıntı: insurgent

Korkma her sey aşama aşama olur.Üzerine katmayı hic bırakma.Ne kadar bilsen kardır değil mi o yüzden tek yapman gereken yavaş yavaş hepsini halletmek ve ygsde tam olmak.Ygsde birçok etken olabilir stres vs cok da büyütme gözünde senin zararına olur

Çok teşekkürler hocam DH'da sizin gibi adamlar olduktan sonra DH tadını veriyor üstteki arkadaşsa onca sorunun içinden neye cevap veriyor sınav 15 martta eylülu saymıyor üstünzekalı(!) Kardeşim :)

• matematik birikim ve süreç işi
    temeli yeni atıyorsan büyütmelisin evet

• ben sbs de -20 net yapmıştım matematikten şimdi çok daha iyiyim ygs ye gümbür gümbür gidiyorum
  • Hocam matematik gözde buyutulecek birsey evet ama güzel bir biçimde yani bi nevi yaşam tarzı gibi bişey en azından benim için öyleydi 😊 kolay kaynaktan zora doğru git tek tek hepsini en ince ayrıntısına kadar in ve her soru tipini gör , çözemediklerini hocalarına sor.bi süre sonra matematigin tadını almaya bi başla bi daha bırakamazsin.canın sıkılıp ca bile elinde bi mat kitabı bulursun bak çok ciddiyim . Sonra biraz zor kaynaklara geç ve en sonunda birey b,final sarı yaprak, kavram soru bankasi , apotemi gibi yayınları çözmeye başla ve bunları hakkıyla bitir müthiş bi ilerleme kaydedersin.fule yakın netler yapabilirsin ama gerçekten düzgün çalışırsan.bütün arkadaşlara da söylüyorum hayatta birşeyi gerçekten isterseniz başarırsiniz hersey sizde bitiyor 😉 hadi hepinize başarılar

• quote:

Orijinalden alıntı: -WOLFIE-

quote:

Orijinalden alıntı: insurgent

Korkma her sey aşama aşama olur.Üzerine katmayı hic bırakma.Ne kadar bilsen kardır değil mi o yüzden tek yapman gereken yavaş yavaş hepsini halletmek ve ygsde tam olmak.Ygsde birçok etken olabilir stres vs cok da büyütme gözünde senin zararına olur

Çok teşekkürler hocam DH'da sizin gibi adamlar olduktan sonra DH tadını veriyor üstteki arkadaşsa onca sorunun içinden neye cevap veriyor sınav 15 martta eylülu saymıyor üstünzekalı(!) Kardeşim :)

Öncelikle sınava 7,5 değil 6,5 ay var hala anlayamamışsın. 1 ay çok şey farkettitirir ben de bu yüzden belirtmek istemiştim çünkü 7.5 ay var diye biraz daha hafiften alabilirsin diye düşünmüştüm ama bunu da anlamamışsın. Neyse uzatmanın anlamı yok sana başarılar.

Edit : Birde kendi çapında imalarda bulunmuşsun,güldüm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi liberum -- 1 Eylül 2014; 18:49:51 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ahsen123

Hocam matematik gözde buyutulecek birsey evet ama güzel bir biçimde yani bi nevi yaşam tarzı gibi bişey en azından benim için öyleydi 😊 kolay kaynaktan zora doğru git tek tek hepsini en ince ayrıntısına kadar in ve her soru tipini gör , çözemediklerini hocalarına sor.bi süre sonra matematigin tadını almaya bi başla bi daha bırakamazsin.canın sıkılıp ca bile elinde bi mat kitabı bulursun bak çok ciddiyim . Sonra biraz zor kaynaklara geç ve en sonunda birey b,final sarı yaprak, kavram soru bankasi , apotemi gibi yayınları çözmeye başla ve bunları hakkıyla bitir müthiş bi ilerleme kaydedersin.fule yakın netler yapabilirsin ama gerçekten düzgün çalışırsan.bütün arkadaşlara da söylüyorum hayatta birşeyi gerçekten isterseniz başarırsiniz hersey sizde bitiyor 😉 hadi hepinize başarılar

Ya yok hocam mati seviyorum ama öyle sorular var ki karamsarlıga düşüyorum bazen :/

• YGS'de yapabileceğin en büyük hata bi dersi gözünde büyütmek olur..tecrübe etmiş biri olarak söyleyebilirim.Eğer sınava da gözünde büyüterek gidersen bilgi eksikliği değil dikkatsizlik yakar seni.Kendini sorulara veremezsin.6.5 7.5 ay olayına takılma acayip hızlı geçiyo zaman.Matematiği problem etme.YGS çok zorlamaz LYS kas.
    Matematikte geo hariç 32 soru old düşünürsek Sayılar problemler oran oratı bilen azcıkta yorum becerisi olan biri rahatlıkla 20 nin üstüne çıkar.Ama belirleyici sınav LYS'dir.
    LYS çalışın...Son 2 ayda yaz da gelmiş olacak.Üniversite hayali tercih hesabı hiçbişey yapamayacaksınız zaten arkadaşlar.Bunu çok net söylüyorum.
  • Hocam hiç merak etme matematik sadece emek ve sabır istiyor.11.sınıfın sonunda bende mat-1'e başladığımda ben bu işi nasıl yapıcam dedim.Ondan sonra azmettim Ramazan da simetriyi birde fem konu özetliyi bitirdim.İlk denememde sadece mat1 14net yaptım.Son denemelerde 28-30 arası gidiyorum.Ondan sonra inan denemede matematiğin gelmesini iple çekiyorum.Benden sana tavsiye sabır ve azim.Kolay gelsin kardeşim.Allah yardımcın olsun.

(Hıı bu arada fem simetri de konu özetli yapamadığın soru çok olursa moralini bozma sadece onları işaretle ve hocaya sor.9

• quote:

Orijinalden alıntı: onursimsek95

YGS'de yapabileceğin en büyük hata bi dersi gözünde büyütmek olur..tecrübe etmiş biri olarak söyleyebilirim.Eğer sınava da gözünde büyüterek gidersen bilgi eksikliği değil dikkatsizlik yakar seni.Kendini sorulara veremezsin.6.5 7.5 ay olayına takılma acayip hızlı geçiyo zaman.Matematiği problem etme.YGS çok zorlamaz LYS kas.
    Matematikte geo hariç 32 soru old düşünürsek Sayılar problemler oran oratı bilen azcıkta yorum becerisi olan biri rahatlıkla 20 nin üstüne çıkar.Ama belirleyici sınav LYS'dir.
    LYS çalışın...Son 2 ayda yaz da gelmiş olacak.Üniversite hayali tercih hesabı hiçbişey yapamayacaksınız zaten arkadaşlar.Bunu çok net söylüyorum.

Çok teşekkürler hocam :)

• quote:

Orijinalden alıntı: laziko61

Hocam hiç merak etme matematik sadece emek ve sabır istiyor.11.sınıfın sonunda bende mat-1'e başladığımda ben bu işi nasıl yapıcam dedim.Ondan sonra azmettim Ramazan da simetriyi birde fem konu özetliyi bitirdim.İlk denememde sadece mat1 14net yaptım.Son denemelerde 28-30 arası gidiyorum.Ondan sonra inan denemede matematiğin gelmesini iple çekiyorum.Benden sana tavsiye sabır ve azim.Kolay gelsin kardeşim.Allah yardımcın olsun.

(Hıı bu arada fem simetri de konu özetli yapamadığın soru çok olursa moralini bozma sadece onları işaretle ve hocaya sor.9

Hocam matta öyle sorular çıkıyor ki oblar tamamen moralimi bozuyor yoksa hiç yani biliyorum peki fem simetriden hangisini alıyim bende uğur var onu vr ant. Mat 2-3 cozuyorum daha önce hiç simetri çözmedim :)

• Bu arada mat2 hakkında ne diyorsunuz?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.