Şimdi Ara

Sony suya dayanıklı akıllı telefonlarda çıtayı yükseltiyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
460
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• alt="Sony suya dayanıklı akıllı telefonlarda çıtayı yükseltiyor"

Suya dayanıklı akıllı telefonlar konusunda pazarın öncüsü olan Sony, IFA 2014’te bu alandaki en iyi akıllı telefonu tanıtmaya hazırlanıyor olabilir.

Suya dayanıklılık niteliğinin üst seviye akıllı telefonlara kadar yayılmasında Xperia Z modeli ile önemli bir rol oynayan Sony, bu alandaki misyonunu bir adım öteye taşıyacak bir model ile IFA 2014’te boy gösterebilir.

Kısa bir süre önce Twitter hesabı üzerinden #SonyIFA hashtag’i ile bir görsel paylaşan ve suyun 2 metre altını işaret eden Sony, muhtemel ki akıllı telefonlardaki en güçlü suya dayanıklılık niteliğine sahip cihazı tanıtacak. Buradan hareketle IP 65/68 sertifikasına sahip olması muhtemel cihaz, Sony’nin Xperia M2 Aqua modeli ile aynı dayanıklılık seviyesinde olacak. Bilindiği gibi Sony bu cihazı için 1.5 metre derinliğe kadar dayanıklılık vadetmişti. Muhtemelen bu cihazda denenen yeni kasa yapısı, şirketin yeni nesil amiral gemisi modellerinde yer alacak.

Dolayısıyla Xperia Z3, Z3 Compact hatta Xperia Z3 Tablet gibi yeni cihazlarda 2 metre derine kadar suya dayanıklı ibaresiyle satışa sunulacak. Gerçi IP 68 dayanıklılık seviyesi 3 metreye kadar bir dayanıklılığı ifade ediyor olsa da Sony garanti koşullarında bunu 2 metre olarak sınırlayacak ancak cihazın testlerinin 3 metreye göre yapılıp, lisansın da buna göre alınmış olacağını tahmin ediyoruz. 3 Eylül’de Almanya’da bu konuya ilişkin detaylara da tanıklık edeceğiz.

• Şarj soketini kapaksız yapıda tasarlaması daha iyi olur.Kulaklık girişi yapılabiliyorsa bu da yapılır herhalde.

• Evet, ben Smartband kullancısıyım ve Smartband üzerindeki microUSB portunun herhangi bir kapağı veya koruması yok. Demekki olabiliyor.

• Kapaksız olsunda bari bahaneleri azalsın servisin. Bknz: Kapakları düzgün kapatmamışsınız anakart değişecek ücret 800tl

• Haberdeki bir bilgiyi düzeltmek gerek, yeni gelecek cihazda IP sertifikası yükseltilmiş olursa su geçirmezlik M2 Aqua'dan daha yüksek seviyede olur. M2 Aqua da Xperia Z2'ye nazaran sadece toz geçirmezlik yükseltildi.
  • Daha önce keşke IP 68 olsa iyi olurdu demiştim.Şimdi işlemci en az 805 ve kamerada donanımsal ois olsun.2014 ün telefonu olur.Eğer yanlardaki ve üsteki çerçeveleri daraltırlarsa Z3 alınır.
    Saygılar,
    BİRKAN BİLEN

• quote:

Orijinalden alıntı: BirkanBilen

Daha önce keşke IP 68 olsa iyi olurdu demiştim.Şimdi işlemci en az 805 ve kamerada donanımsal ois olsun.2014 ün telefonu olur.Eğer yanlardaki ve üsteki çerçeveleri daraltırlarsa Z3 alınır.
    Saygılar,
    BİRKAN BİLEN

G3 ve M7deki gibi göstermelik Ois olacaksa kalsın.Stedy Shot daha iyi çalışıyor
  • iyi işte ısınma derdi olmadan kovaya sokup oynarız :D

• Fontun puntosunu biraz daha küçültün valla bak, okuyamayalım.

• Şu fotoğrafı gören bir insan nasıl cihazı havuza ,suya oraya buraya sokmasın,sonra cihaza su içinde en ufak bir şey olduğunda suç kullanıcıya atılıyor servisler tarafından ilginçtir.Bence sony şu konuya net bir cevap vermeli cihazlar suya dayanıklımı yoksa 30 dakika suda video çeksek bile bana mısın demeyecek cihazlar mı?

• Bu boyut nedir hocam gözlerimi bozdun
    Sony suya dayanıklı akıllı telefonlarda çıtayı yükseltiyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Xloud

quote:

Orijinalden alıntı: BirkanBilen

Daha önce keşke IP 68 olsa iyi olurdu demiştim.Şimdi işlemci en az 805 ve kamerada donanımsal ois olsun.2014 ün telefonu olur.Eğer yanlardaki ve üsteki çerçeveleri daraltırlarsa Z3 alınır.
    Saygılar,
    BİRKAN BİLEN

G3 ve M7deki gibi göstermelik Ois olacaksa kalsın.Stedy Shot daha iyi çalışıyor

Lumia 1020 deki ois ten bahsediyorum.BUnu nasıl anlarız Sanırım Galaxy Note 4 Sony nin kamera çipini kullanacak ve ois li olacak.O zaman tam olarak nasıl çalıştığını anlarız.Mutlaka Almanya'da Mesut,Erdi ve Ender tüm telefonları incelerler.Sabırsızlıkla bekliyorum.
  • Sony hala su geçirmemezlikle uğraşsın atı alan Üsküdar'ı geçti.
  • Reklam iyi hoş da tel su alınca garanti dışı bırakıyor Sony..bence bu yönü ile hiç reklam işine girmesin.adamlar alır almaz ya havuza yada denize koşuyorlar.tabi garanti de olacaklar dan habersiz :)

• Okuyabilmek için 27" ekranda %220 sayfayı zoomladım.. Allahtan korkun be böyle acı çektirilir mi

• xperia z ürünlerinde garati koşullarında baya problem yaşamıştı suya dayanıklı diyor su kaçan telefonu garanti dışı diyip 600 lira para istiyor bi garip döngü

• Ben hayatta güvenip telefonu suya sokamam mazallah bişey olur 2 milyar girer sonra
  • quote:

Orijinalden alıntı: Schnitter

Sony hala su geçirmemezlikle uğraşsın atı alan Üsküdar'ı geçti.

Seni bloklamak ile doğru olanı yapmışım ne saçmalıyorsun sen ya?
  • Bir arkadaşım ile birlikte sony z2 aldık ve arkadaşım ufak bir kavanoza telefonu attı 10 sn sonra çıkardı. Telefon bariz bir şekilde su kaçırdı. Kamera lensinin bile arkasından su görünüyordu. Sony'nin su geçirmezlik olayına ve sony'e artık güvenmiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: LawLess437

quote:

Orijinalden alıntı: Schnitter

Sony hala su geçirmemezlikle uğraşsın atı alan Üsküdar'ı geçti.

Seni bloklamak ile doğru olanı yapmışım ne saçmalıyorsun sen ya?

Asıl sen ne saçmalıyorsun ? Düşüncelerimi yazmakta önümde bir engel göremiyorum.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.