Şimdi Ara

..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
1.396
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pcdaly -- 11 Mayıs 2017; 17:1:13 >

• Tüfekli tüfeksiz hareketler serileri en temel sporunuz olacak.Mekik, koşu,şınav,açma-germe,yerine göre barfiks gibi de antrenman sporunuz olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kesikparmak

Tüfekli tüfeksiz hareketler serileri en temel sporunuz olacak.Mekik, koşu,şınav,açma-germe,yerine göre barfiks gibi de antrenman sporunuz olur.

rahatladim biraz ozaman :D yoksa hep o filmlerde oyle iplere tirmanma duvardan atlama falan gorunce derdim napacam ben orada diye.
  • quote:

Orijinalden alıntı: pcdaly

quote:

Tüfekli tüfeksiz hareketler serileri en temel sporunuz olacak.Mekik, koşu,şınav,açma-germe,yerine göre barfiks gibi de antrenman sporunuz olur.

rahatladim biraz ozaman :D yoksa hep o filmlerde oyle iplere tirmanma duvardan atlama falan gorunce derdim napacam ben orada diye.

Eğirdir Dağ Komandoya gidersen yaparsın onları
  • quote:

quote:

quote:

Eğirdir Dağ Komandoya gidersen yaparsın onları

komando hayir dedim, umarim cikmaz xD

• 30-35 civarı şınav,40-50,mekik,7 barfiks çek.Senden kralı yok.Tüfekli ve Tüfeksiz haraketleri ezberle tamam.Spor bu.
  • piyade çıkarsan görürüm ben seni
  • quote:

Orijinalden alıntı: YOURMOVE

30-35 civarı şınav,40-50,mekik,7 barfiks çek.Senden kralı yok.Tüfekli ve Tüfeksiz haraketleri ezberle tamam.Spor bu.

barfiks disinda hepsi cok basit seyler ve sayilarida az. umarim hep boyledir heryerde :D
    bu arada tufeksiz hareketler icin egitici video falan var mi online ? belki gitmeden calisiirm ezberler giderim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kukaraça

piyade çıkarsan görürüm ben seni

niyeki napiyo onlar? :S
    birde piyade ne oluyor tam olarak? terimleri calismam gerek :D
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: YOURMOVE

30-35 civarı şınav,40-50,mekik,7 barfiks çek.Senden kralı yok.Tüfekli ve Tüfeksiz haraketleri ezberle tamam.Spor bu.

barfiks disinda hepsi cok basit seyler ve sayilarida az. umarim hep boyledir heryerde :D
    bu arada tufeksiz hareketler icin egitici video falan var mi online ? belki gitmeden calisiirm ezberler giderim?

Vardır elbet.Ama gerek yok basit şeyler.Askerde hemen hemen her gün tekrarlıyorsunuz.Kafaya takılacak şeyler değil yani kardeş.Sen sabretmeyi kuvvetlendir :) çok ihtiyacın olacak

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Lanet ediceksin her sabah spora :)

• yerine göre değişir. ayrıca gittiğiniz döneme göre de değişir. mesela denetleme görecek bir yere giderseniz işler zorlaşır. çünki sizin spordan alacağınız derece
    komutanlarınızın terfisini etkileyeceğinden sizleri zorlarlar.

komando zaten en ağır onu pas geçelim.

bazı yerler vardır değil spor yürüyüş bile yapmazsınız. (denizci havacı)
    jandarmalarda genelde spor hafiftir. (en fazla barfiks mekik şınav koşu) jandarma komando hariç tabi.

piyadede daha ağırdır. ama her piyade de aynı değildir. ama genelde spor açısından komandoya en yakındır.

bu arada asteğmen olursanız zaten spordan kaçış yok. hem acemilikte zordur hem de usta birliğinde denetlemeye girerler.

mesela kendimden örnek vereyim, ben ağustosda gittim kısa dönem, denetlemeye denk gelen bir dönem. aslında en iyi dönem nisan çünki yazın pek denetleme olmaz
    rahat geçer. neyse bana urfa çıktı, ama bizi sınır karakollarına gönderdiler, bir kısmımız merkezde kaldı tugayda urfada, kimi urfa nın ilçelerine gitti bölüğe yani daha küçük birliklere.
    benim gibi bir kısım da sınır karakoluna. sonuçta hepimiz piyadeydik.

tugayda kalanlar ağır spora maruz kaldı, pentatlon (engelli koşu parkuru, duvara tırmanla, atlama zıplama ipe tırmanma, yüksek atlama uzun atlama) ciddi ağır spor komando gibi.
    bölüktekiler biraz daha hafifti. onlar pentatlona girmedi mesela. ki en zorudur pentatlon. (italyan çukuru, irlanda masası, dörtlü kiriş)

sınır karakolunda sıfır spor, çünki günde 10-12 saat nöbet ve devriye.
    yani tamamen şans işi.

mesela benim tanıdığım tüm piyadeler pentatlona girdi. 5 tane arkaşadım var. tanıdığım tüm jandarmaların da sporu hafif geçti onların sayısı 10 dan fazla.
    yani spor zorluğu olarak bakarsak
    komando > piyade > jandarma > hava = deniz
    diyebiliriz.undefinedundefined

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi qwerty0909 -- 2 Eylül 2014; 9:49:19 >

• ben spor yapmiyorum ulastirma sinifim

• quote:

Orijinalden alıntı: qwerty0909

yerine göre değişir. ayrıca gittiğiniz döneme göre de değişir. mesela denetleme görecek bir yere giderseniz işler zorlaşır. çünki sizin spordan alacağınız derece

jandarmalarda genelde spor hafiftir. (en fazla barfiks mekik şınav koşu) jandarma komando hariç tabi.

piyadede daha ağırdır. ama her piyade de aynı değildir. ama genelde spor açısından komandoya en yakındır.

bu arada asteğmen olursanız zaten spordan kaçış yok. hem acemilikte zordur hem de usta birliğinde denetlemeye girerler.

mesela kendimden örnek vereyim, ben ağustosda gittim kısa dönem, denetlemeye denk gelen bir dönem. aslında en iyi dönem nisan çünki yazın pek denetleme olmaz
    rahat geçer. neyse bana urfa çıktı, ama bizi sınır karakollarına gönderdiler, bir kısmımız merkezde kaldı tugayda urfada, kimi urfa nın ilçelerine gitti bölüğe yani daha küçük birliklere.

tugayda kalanlar ağır spora maruz kaldı, pentatlon (engelli koşu parkuru, duvara tırmanla, atlama zıplama ipe tırmanma, yüksek atlama uzun atlama) ciddi ağır spor komando gibi.
    bölüktekiler biraz daha hafifti. onlar pentatlona girmedi mesela. ki en zorudur pentatlon. (italyan çukuru, irlanda masası, dörtlü kiriş)

yani tamamen şans işi.

mesela benim tanıdığım tüm piyadeler pentatlona girdi. 5 tane arkaşadım var. tanıdığım tüm jandarmaların da sporu hafif geçti onların sayısı 10 dan fazla.

of ya pıyade olmama umarım :D var mi 'su tipler genelde piyade olmaz' diyebilecen birsey? mesela gozluk kullanip kilolu olanlarin komando olmamasi gibi? :D piyade ne yapiyor hem yani normal askerden farki ne? :D

• Benimki de piyade bolüğü. Aksam 16:30-17:30 arasinda oluyor. Haftanin 2 günü spor kıyafetlerle koşu(3 km kadar), 2 gün serbest spor(futbol, voleybol, tenis) seklinde. Kosabilen koşuyor diğerleri arkayi topluyor. Zorlama, azarlama yok. Yazin ramazan vs sebebiyle olmadi. Geçen hafta itibariyle basladi spor. Herkes zevkle katiliyor. Ben nöbette olduğum için katilmiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onuryildirim -- 2 Eylül 2014; 13:58:53 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: qwerty0909

yerine göre değişir. ayrıca gittiğiniz döneme göre de değişir. mesela denetleme görecek bir yere giderseniz işler zorlaşır. çünki sizin spordan alacağınız derece

yani tamamen şans işi.

of ya pıyade olmama umarım :D var mi 'su tipler genelde piyade olmaz' diyebilecen birsey? mesela gozluk kullanip kilolu olanlarin komando olmamasi gibi? :D piyade ne yapiyor hem yani normal askerden farki ne? :D

sınıflar da önemli piyade olup mühimmatçı ulaştırma levazım vs genelde pek spor yapmazlar

yani parametre çok genelde yere göre değişir, trakya da kıbrısda manisada piyade eğitimi ağırdır bence kafaya takmamak lazım tamamen şans işi.

• Ben komutanlar spor yaptırmasa bile,kendim spor yapmak istesem nasıl yapıcam? =) (Barfiks için konuşuyorum,yani o demirleri kullanabiliyormuyuz boş zamanlarımızda)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Frank08 -- 3 Eylül 2014; 0:40:49 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Frank08

Ben komutanlar spor yaptırmasa bile,kendim spor yapmak istesem nasıl yapıcam? =) (Barfiks için konuşuyorum,yani o demirleri kullanabiliyormuyuz boş zamanlarımızda)

Istirahat et! Dedigimiz zamanlarda :-)

• quote:

Orijinalden alıntı: Frank08

Ben komutanlar spor yaptırmasa bile,kendim spor yapmak istesem nasıl yapıcam? =) (Barfiks için konuşuyorum,yani o demirleri kullanabiliyormuyuz boş zamanlarımızda)

ranzalarda çok iyi dips yapılır boş zamanda barfiks yapabilirsiniz

yalnız benim gibi sınır karakolunda iseniz sınırdaki devriye yolu üzerinde istirahat saatinde eşofmanları giyip koşuya çıkmayın çünki yasak
  • ben tankçı yaptım bizim orda bi denetleme muhabbeti vardı bitmiyordu :s 3 bin metre koşu ( tam techizatlı su dolu mataralar üstünde 5 sarjor hucum yeleği kompozit baslık elinde silah ) aklıma geldi içim garip oldu onun dışında uzun atlama 3.9m , 100m koşu 15 sn , el bombası 25 m 2 de 1 isabet , mesafe atarsan 35m minimum , pentatlon 4 5 dk tmm zamanını hatırlamıyorum :s zaten her sabah 3 bin kosuyorsun onu hiç saymıyorum barfiks sınav mekik bunlar zaten her yerde var he bide halada tırmanma olayı vardı ben kendimi yarısında asagı atardım canımı sokakta bulmadım

edit : tabikide bunları üstünde kamuflaj varken yapıyorsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi F_u_R_K_a_N -- 9 Eylül 2014; 1:48:44 >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.