Şimdi Ara

IPHONE 5C ŞARJ İLE İLGİLİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
571
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • S.a arkadaşlar 2hafta önce 32gb sarı iPhone 5c aldım telefonun performans oyun herşeyinden aşırı memnunum sıkıntım yok fakat şarja gelince konum servisleri kapalı,3G kapalı,Arka planda yenilenen uygulamaların hepsi kapalı, ekran parlaklığı %40 civarında yani bildiğiniz herşeyi kapalı beklemede 10-15saat kullanımda 7saat şarjı dayanabiliyor ve wifi hiç açık değilken sadece mesajlaşma üzerine kullanırken bu kadar kısa sürede bitiyor acaba sorun bende mi herkesde aşağı yukarı süre böyle mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TRChino -- 31 Ağustos 2014; 18:34:00 >

• Herkesde öyle

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bendeki wifi full açıkken 9 saat gidiyor.

• edge ve %50 parlaklıkla 6saat ekran 20saat+ da bekleme süresi alınıyor
  • Ben Edge full acik 6-7 sa arasi kullanim aliyorum sorun cihazinizda olabilir. Apple Store a gostermekte fayda var en azindan bataryayi degisirler.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bilmiyorum ne yapsam hepsiburadadan aldım batarya sorunu diye gerimi yollıyım bende beklemede dediğim gibi 15saat civarı kullanımdada 6-7saat gidiyor en fazla
  • Peregrino kullanıcısına yanıt
    battery doctor uygulaması ile şarj ediyorum ne yaptığını incelemiştim %80'e kadar hızlı doldurup geri kalanı yavaş dolduruyor acaba uygulama olmadan düzgünce mi doldurulmalı?
  • TRChino T kullanıcısına yanıt
    Ben hic kullanmadim onu ne ise yarar bilemeyecegim. Ancak benim sarj etme yontemim su sekilde;

%20 nin altina dusmemeye calisirim. Sarja taktim ve yaklasik ortalama 90dk sonra fullendi. Bi 20dk daha beklerim zamanim varsa. Ve elimden geldigi kadar sarjda kullanmam.

• Birde sey diyorlar ilk 3-5 sarjda otururmus ben daha o kadar sarj etmedim yani 2hafta oldu alali fakat hattim kapaliydi o yüzden 3kere anca sarj etmisimdir.Dediginizi bi deniyim battery doctor uygulamasiz belki faydasi olur.Birde bugün farkettim sizdede oluyo mu bilmem gece 1de yatarken %69 du sabah 10da baktigimda %65'e düsmüs kendi kendine böyle kapaliyken düsmesinde sikinti var mi?
  • hattin vodafone mu? vodafone sa normal bence ama degerlerin iyi

• beter.böcek kullanıcısına yanıt
    Hayır avea hattım battery doctor uygulamasız şarj ettim ettiktende sonra 20dk kadar bekledim yeni şarj sürem. Beklemede 17saat kullanımda 7buçuk saat bunun 15dk sı wifi 15dk sı oyun şuan nasıl değerler bilmiyorum iyi gibi sanırım
  • Otomatik parlaklıkta; 1 saat civarı podcast dinlendi, yarım saat telefon konuşması, aktif whatsapp, bildirimler full açık, 2g ve wifi sürekli açık, 2 saate yakın 3g açık şeklinde :

https://www.dropbox.com/s/gvfpzlcrnpwm1so/2014-08-31%2019.42.20.png?dl=0
  • -pili tamamen bitirme.
    -bol bol şarja tak fırsat buldukça. Bak uzun uzun şarjda bırak demiyorum. Sık sık şarja tak sadece
    -şarjdayken telefonu ısıtcak eylemlerden kaçın.
    -telefonu genel olarak ısıdan uzak tut. Bizim bataryalar soğuğu sever.

• modifix06 kullanıcısına yanıt
    Pek değişirmi bilmiyorumda sürekli %5 kala %2 kala %1 kala şarj ediyordum şimdi %20nin altına düşmeden şarja takmaya başladım...Şarjdayken telefonu hiç kullanmıyorum sıcaklık konusuna gelince gün içinde dışarlarda olduğum için yakıcı bir sıcak oluyo telefonda cepte olunca ne kadar etkilemem bilmemde
  • Evrekas kullanıcısına yanıt
    Oranlar güzel gözüküyo benimkide tek mesajlaşma ve oyun ile beklemede 17saat kullanımda 7saat gidiyor 2g kullanarak nedendir bilmiyorum çözemedim pek
  • Evrekas kullanıcısına yanıt
    Ayrıca battery doctor kullanıyor musun?
    Hayır kullanmıyorum.

Bol bol şarja tak dememin sebebi içideki iyonların kadar altif olursa yani fişe baglanırsa o kadar batarya kapasteni korumuş olursun. Şarja takma arasını ne kadar açarsan içindeki iyonlar o kadar tembelleşir ve batarya kapasite kaybeder. Bende eskiden %20 kala şarja takıyordum baktım batarya kapasite kaybediyor. Bunu yabancı baya teknik ve detaylı bir makaleden ögrendim.şimdi her fırsatta şarja takıyorum telefonu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi modifix06 -- 3 Eylül 2014; 18:09:42 >
    < Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >
  • modifix06 kullanıcısına yanıt
    Mesela dediğine göre şimdi şarjım %20 taktım %60 oldu çektim 1saat sonra işte sonra 2-3saat sonra tekrardan takıp fulledim böyle mi şarj edeyim yani? Zarar vermez mi sürekli gün içinde çek tak çek tak
    Orjinal şarj aleti oldugu sürece hiç bir sorun olmaz.

Forumda ingilizcesi iyi olan arkadaşlar aşşağıdaki makaleleri okuyup böyle bir anlam çıkarmıştı. Bende test ettim. İbackupbot programıyla sürekli pilin mah değerini takip ettim. Telefonu ilk aldıgımda iki günde bir %20 ye inince şarj ediyordum ve çok kısa sürede bataryam 1550 lerden 1300 küsürlere düştü daha yes yeni telefon olmasına ragmen. Sonra bu makelede dedigi gibi sık sık şarj ettim şuan bataryam aylardır 1370 Lerde. Ölen kısmı geri getiremessin ama böyle yaparak iyonları sürekli canlı tutarak mah kaybını minumuma indirebilirsin. Tecrübeyle sabittir bir zararda vermiyor.

http://batteryuniversity.com/learn/article/charging_lithium_ion_batteries
    http://batteryuniversity.com/learn/article/how_to_prolong_lithium_based_batteries

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi modifix06 -- 3 Eylül 2014; 23:23:09 >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.