- x
RAR dosyasında CRC Hatası
62 Cevap147211 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

75 Mesaj
9 Ağustos 2004; 14:51:29 

Bu hatayı veren dosyayı düzeltme imkanımız var mı? Yardımcı olursanız sevinirim.

7120 Mesaj
9 Ağustos 2004; 17:26:19 

yok... o hata dosyanın doğru yüklenmediğini gösterir bir hatadır...

1661 Mesaj
9 Ağustos 2004; 19:07:02 

düzelmez galiba cdden yüklüyorsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ecom86 -- 9 Ağustos 2004, 19:07:11 >

2494 Mesaj
9 Ağustos 2004; 19:23:15 

rar dosyasını çift tıkla winrar ekranı açıldığında Alt+R tuşuna bas extrack için konum belirt eğer arşivin onarılma durumu varsa gösterdiğin klasöre arşivi tamir ederek extrack yapıcaktır hata verirse o dosyadan umudunu kes

257 Mesaj
17 Ekim 2005; 13:41:00 

ne kadar eminsiniz yaaa Symmetrical beyfendi....bilmediklerin var.. (Bu hatayı veren dosyayı düzeltme imkanımız var mı? Yardımcı olursanız sevinirim. ) kardeş o hata bilindik bir hata dosyaları internetten indirirken içlerinden bazı bilgiler eksik gelebiliyor. CRC hatasıda bu yüzden veriyor dosya tam değil..ama çözümü varmı? evet var indirdiğin dosyanın internetten CRC yamasını bulacaksın 2-3 mb felan oluyor bu CRC yaması bunu PARRAR isimli programla beraber kullanıp dosyayı hem tamir edip hemde açmış olacaksın.bende Fahrenayt diye bir oyun indirdim 44 parça aynı hata bende de var şimdi CRC sini arıyorum ama nafile bulamadım halen aramaya devam kesin yabancı sitelerde bulunur...

48 Mesaj
12 Mart 2006; 4:52:52 

CRC Cyclic Redundancy Check
RAR dosyasını repair etmeyi dene olamassa bir daha sağlam kaynaktan indir büyük ihtimalle indirme işlemi yaparken sunucu ve istemci arasında paketler gelip giderken bozulmuş veya sunucudaki kaynak dosya bozuk olabilir.

48 Mesaj
12 Mart 2006; 4:56:00 

Winrar repair için google da " rar repair " veya " winrar repair " keywordlerini kullanıp repair programı bulabilirsin..

143 Mesaj
12 Mart 2006; 5:57:59 

Hata düzelse bile dosyalarının çoğu açılmaz.Filmlerde de sürekli takılma yapar ve ya o sahneyi keser.

750 Mesaj
28 Nisan 2008; 19:06:34 

Aynı parti başka bilgisayarda çok rahat indirilirken , benim bilgisayarda crc hatası veriyo ne yaptıysam muvaffak olamadım ... yardımcı edecek arkadaş hayır duamı alacak .

Önümüz tufanmış ne gam , Nuh'un gemisidir VATAN...

2237 Mesaj
28 Nisan 2008; 20:07:38 

kardeş o hayir duani bana et en iyisi sana full surum rar zip tar crc onarici programlari vericem birazdan...bekle beni ....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eixs -- 29 Nisan 2008; 20:08:48 >

İnsanda bozuk olunca maya; ne ar tanır, nede haya!

2237 Mesaj
28 Nisan 2008; 20:16:22 

yasak oldugundasn dolayi linki sildim arkadslar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eixs -- 30 Nisan 2008; 13:39:54 >

118 Mesaj
28 Nisan 2008; 22:01:52 

Arkadaşlar sürekli rar crc hatası alanlar ramlarini kontrol etsinler. Bende 2-3 ay yaşadım bunu ramları kontrol ettim sorun düzeldi yani sorunlu rami çıkarttım düzeldi..

2237 Mesaj
29 Nisan 2008; 12:14:59 

ilkkez duydum ramlerden oldugunu bence dosyayi netten indirirken pcnin ani kapanmasi vs. gibi bir durum veri kaybina yol actigindan dolayi oluyor bu durum yada server bazli sonucudaki dosyanin kismi olarak bozuk olmasi ve seninde onu pcne o sekilde indirmenden kaynaklaniyrdur...ama ram oldugunu sanmiyorum..

118 Mesaj
29 Nisan 2008; 12:25:41 

Ama malesef ram den kaynaklanıyor..

2246 Mesaj
29 Nisan 2008; 13:35:28 

quote:

Orjinalden alıntı: eixs

kardeş o hayir duani bana et en iyisi sana full surum rar zip tar crc onarici programlari vericem birazdan...bekle beni ....

Yanlış inen bir dosyanın herhangi bir programla düzelme gibi bir imkanı olmaz Ayrıca forum içerisinde "full sürüm" diye tabir ettiğimiz illegal paylaşım yasaktır.

Geri sayım sen doğduğunda başladı !
Eğer (9) canlı bile olsaydın en fazla (8) kez kaçabilirdin ölümden !
Bil ki (7) düvele sultan dahi olsan yerin (6) mekan olacak sana.
En fazla (5) metre kumaş götürebileceksin ! Kapatacaksın (4) açsan da gözlerini !
Bu (3) günlük fani dünyada Azraile (2) kat olup yalvarsan da nafile.
Ecel geldiğinde (1) gün öleceksin ! İşte, o an herşey (0) dan başlayacak.

2237 Mesaj
29 Nisan 2008; 13:42:00 

legal duruma getirdim simdi ok sildim yani..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eixs -- 30 Nisan 2008; 13:41:26 >

2246 Mesaj
29 Nisan 2008; 13:51:02 

quote:

legal duruma getirdim simdi ok sildim yani..

Boşuna ceza alırdın yoksa

En fazla (5) metre kumaş götürebileceksin ! Kapatacaksın (4) açsan da gözlerini !

11155 Mesaj
29 Nisan 2008; 15:08:51 

quote:

ilkkez duydum ramlerden oldugunu bence dosyayi netten indirirken pcnin ani kapanmasi vs. gibi bir durum veri kaybina yol actigindan dolayi oluyor bu durum yada server bazli sonucudaki dosyanin kismi olarak bozuk olmasi ve seninde onu pcne o sekilde indirmenden kaynaklaniyrdur...ama ram oldugunu sanmiyorum..

Öyle bir olur ki
Ramden olur.Hdd den olur.Hdd kablosundan olur.Ethernet kablosundan olur.Modemden olur.İnternet bağlantısından bile olur.
Bknz:1335 Cab error
Kaynak:Google

Xperia™ Z Black
SSS - Teknik Rehber

1614 Mesaj
29 Nisan 2008; 15:21:49 

durumla alakasi yoktur muhtemelen ama, sifreli rar dosyalarinin sifresini yanlis girerseniz de CRC hatasi veriyor.

2237 Mesaj
29 Nisan 2008; 16:37:29 

neyse ya arkadslar bu kadar yorum yaptigimiz bence yeter asil soruyu soran arkadasimiz nerde bu kadar yorum yapilmiş piyasada yok insan bir tşk eder yani.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eixs -- 30 Nisan 2008; 16:36:58 >

227 Mesaj
29 Nisan 2008; 22:02:40 

Sil gitsin o dosyadan hayır gelmez artık bence yada şifreli dosyaysa şifreyi yanlış giriyosun hatanın en sonundaki yazıya bak orda yazar şifre yanlışsa

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dagdeviren_58 -- 29 Nisan 2008; 22:02:50 >

Kurtlarla Dost Ol Ama Bıçağı Elinden Bırakma !!!!!!!!!!

1679 Mesaj
29 Nisan 2008; 23:58:13 

Konu sanki hortlar gibi olmuş ama biraz komedi olmuş

quote:

Symmetrical 9 Ağustos 2004; 19:23:15

rar dosyasını çift tıkla winrar ekranı açıldığında Alt+R tuşuna bas extrack için konum belirt eğer arşivin onarılma durumu varsa gösterdiğin klasöre arşivi tamir ederek extrack yapıcaktır hata verirse o dosyadan umudunu kes

quote:

huzeyfe 17 Ekim 2005; 13:41:00

ne kadar eminsiniz yaaa Symmetrical beyfendi....bilmediklerin var...

tarihlere dikkat

2246 Mesaj
30 Nisan 2008; 8:33:47 

quote:

Orjinalden alıntı: grimser

Konu sanki hortlar gibi olmuş ama biraz komedi olmuş

tarihlere dikkat

Hiç dikkat etmemiştim

750 Mesaj
30 Nisan 2008; 12:15:58 

Hocam benim sorduğum soru yeniydi yalnız , indirdiğim dosya başka bilgisayarda sağlam olarak gözüküyo bende sorun çıkıyor

Önümüz tufanmış ne gam , Nuh'un gemisidir VATAN...

3070 Mesaj
30 Nisan 2008; 12:38:13 

ram lerle alakası filan yok
benimde 1 oyun da crc veriyor.Rar Repair programlarıylada düzelmiyor...

[size=1

11 Mesaj
30 Nisan 2008; 18:12:31 

arkdaşlarr bende eski bir diziyi indiriyordum 5 bölümünü indirdim 6. bölümününde hepsini indirdim tak crr hatası araştırdım ki bahsettiğiniz konu ya 5 part her biri 20 dakka artı modem resetleme geriye dönük insanın sinirlerini bozuyor umarım bi çareni buluruz . Herkes aydınlanır.

118 Mesaj
30 Nisan 2008; 21:21:32 

Sürekli bu sorunu alıyorsanız donanım yada hat sorunu var. Muhtemelen donanım sorunu başka hdd deneyin başka ram deneyin..

1 Mesaj
4 Haziran 2008; 9:37:37 

Arkadaşlar konu açılalı baya bi zaman olmuş ama bende bu sorunu yaşıyorum. Bilgisayara format atmama rağmen Neroyu vey Nod32 kurarken CRC hatası veriyor. Benim tahminim RAM veya Harddiskteki bir sorundan kaynaklanıyor. Ancak içinden çıkamadım. zaten eski bir bilgisayar, yeni bir parça almakta istemiyorum.
Sizlerin önerileri varsa yardımcı olursanız sevinirim.

26 Mesaj
23 Eylül 2008; 16:58:41 

quote:

Orjinalden alıntı: Symmetrical

Allah razı olsun :D rarlı dosyada 6 sarkı vardı 4 ü cıktı sadece ama 2 si lazımdı saten :D:D eyw bilader

gevur teknolijiden anlıooo

1016 Mesaj
8 Kasım 2008; 20:05:40 

CRC nin kesin bir çözümü yoktur CRC nin nedneide yoktur benim oyunlarımın rarlarını ben şifrelerim formattan sonra upload ettiğim oyunu indirdim şifre hatası ddi bana daha 1 hafta önce uplaod etmiştim daha doğrusu hata CRC hatası oluşdu parola yanlış gibi bişeydi baya şifreyi ayzdım tek şifreydi zero2900 denedim denedim olamdı ertesi gün yine denemek zero2900 yazdım kabul etti ne bu yani pc mizin ruhu var ve olmaz kardeşim ben safkan pc yim yükeltmem dioda ertesi gün metanetlemi akrşılıyo bu olayı...

35 Mesaj
13 Ocak 2009; 0:41:47 

Bende de bu sorun var. Biraz google de araştırdım ve bu sonucu elde ettim.

Yorumcu:
ayrıca kasa ile birlikte arkadaşın evine gittim.orda onun modemi vasıtası ile tekrar download denemesi yaptım. rardan çıkarırken yine crc hatası verdi.acaba benim hdd mi bozuldu dedim ve onun hdd si ile denedik.olmadı.sıfır hdd vardı.ona xp kurduk ve denedik.yine olmadı.

acaba ram lerim mi bozuk dedim. arkadaşın ram lerini benim pc de denedim.yine olmadı.yine crc hatası.

başka daha ne yapabilirim?
lütfen başka önerileriniz varsa benimle paylaşın.sorunun nerede olduğunu anlamam lazım.çok zor durumdayım.tşk.ler.

kaynak : chip

İçimde şefini kaybetmiş orkestranın hüznü var, dışımda ise charlie chaplin gülüşü.

115 Mesaj
14 Ocak 2009; 22:57:56 

bendede crc hatası vardı ne ındırsem ve hangı cd den rar lı dosyayı acmaya calıssam verıyordu forumları gezerken ramle ılgılı olabılıcegı yazıyordu bendekı ramlerden bırını cıkardım yıne verdı takılı olanı sokup cıkardıgımı taktım onceden ındırdıklerım dahıl hepsı calıstı crc hatası vermedı sorun yaratan ramı de taktıgımda yıne verdı su an ramlerı servıse gerı yolladım

67 Mesaj
16 Ocak 2009; 4:16:54 

Son durum nedir bilmiyorum ama..
Eğer rar dosyası şifreliyse şifreyi yanlış girdiğinde de bu hatayla karşılaşırsın..

1 Mesaj
14 Mart 2009; 9:52:13 

Bu crc hatası benim başıma da çok sık geliyor. crc hatasının çıkma sebebi indirdiğiniz part lardan(parçalardan) birinin hatalı indirilmiş olmasıdır. Hangi part ın hatalı olduğunu bulmak ise çok basit. Benim kullandığım winrarın 3.71 sürümü hangi partta hata veya eksiklik veya bozukluk varsa bildiriyor. Hatalı part ı tekrar indirdiğiniz zaman sorun çözülmüş olacaktır.

0

Ekteki dosya (1)

1 Mesaj
10 Haziran 2009; 16:25:04 

1 . Winrar dosyasinin icindeki rar.exe dosyasini hatali rar dosyalarinin oldugu yere kopyalayarak, dos ekranina gecin (start ->Calistir olan yere cmd yazin ve entere basin) acilan pencerde hatali rar dosyalarinin bulundugu yere gidin ve

rar e -kb *.rar yada rar e -kb hatalidosyaismi.rar yazip entere basin (CRC hatasi versede dosyalari harddiske yaziyor)

2. Winrarin yeni versiyonunu yükleyip yeniden deneyerek.

3. Winrar programin icinde Repair Archiv menüsünü kullanarak.

kardees bıde bunları dene olmadı sıl dosyayı
yada ram ı cıkar tak

211 Mesaj
22 Ekim 2009; 16:03:26 

quote:

Orijinalden alıntı: 4Paradise

1 . Winrar dosyasinin icindeki rar.exe dosyasini hatali rar dosyalarinin oldugu yere kopyalayarak, dos ekranina gecin (start ->Calistir olan yere cmd yazin ve entere basin) acilan pencerde hatali rar dosyalarinin bulundugu yere gidin ve

rar e -kb *.rar yada rar e -kb hatalidosyaismi.rar yazip entere basin (CRC hatasi versede dosyalari harddiske yaziyor)

2. Winrarin yeni versiyonunu yükleyip yeniden deneyerek.

3. Winrar programin icinde Repair Archiv menüsünü kullanarak.

kardees bıde bunları dene olmadı sıl dosyayı
yada ram ı cıkar tak

eyvallah dostum ilk madde işe yaradı

449 Mesaj
31 Ekim 2009; 1:58:32 

Ne bela bir şeymiş bu CRC hatası.

Arkadaşlar bendeki durumda şu.
1 ay önce başladı CRC hatası bende.

İlginç olan kısmı ise şu:
10 partlık bir dosya olsun.
Extract ettiğimde hata veren partlar 4,5,8 olsun.
Hiç birşey yapmadan tekrar extract ettiğimde ise 3,5,9 partları hata veriyor.
Ve tekrarında yine farklı partlar hata verebiliyor.
Böyle birşey neden olabilir.

Bir saçmalık var bu işin içinde.

İntel i7 3770K | Asrock Z77 Extreme4 | CORSAIR 8GB (2x4GB)Vengeance LowProfile DDR3 1600MHz CL9 Dual Kit | GIGABYTE GTX670 OC | OCZ 128GB Vertex 4 | WD 1 TB Caviar Black WD1002FAEX
COOLER MASTER HYPER 212 EVO | Samsung 226BW | XILENCE XP800 800W | Thermaltake Tsunami
Onkyo TX-DS 484 | Harman Kardon HKTS 11 | WD HD TV | WD 2,5" 1TB My Passport Essential Siyah USB3.0

1 Mesaj
10 Kasım 2009; 21:44:32 

BOZUK DOSYALARINIZI NASIL KURTARA BİLİRSİNİZ ÖĞRENİN.. öncelikle dizine çıkart diyoruz. sonrada şıklarda görüne sol taraftaki dosyaları koru diyoruz. yükleyeceğimiz yeri belgelerim olarak belirliyoruz.ve tamamı tıklıyoruz. dosyalarınız otomatikmen belgelerime aktarılıyor. aktarırken hatalar verecektir buna aldırmayın. kapatın devam edin. işlem bittikten sonra dosyalarınız belgelerim klasöründe sorunsuz açılmış olacaktır.bende aynen böyle oldu. dosyalarımı kaybedince şok olmuştum aklım başımdan gitmişti ama bazı şeyleri kurcalayarak dosyalarımı aynı bu yöntemle kurtardım.yemin ederimki hala çok mutluyum.

2577 Mesaj
11 Kasım 2009; 19:10:18 

Yine donanımhaber sayesinde buldum

62 Mesaj
13 Mart 2010; 20:48:26 

winrarın son sürümünü yükleyince benim sorunum çözüldü...

| |

458 Mesaj
14 Mart 2010; 0:45:41 

tesekkurler bende bılmyırdum bunu

.

769 Mesaj
14 Mart 2010; 1:19:28 

son sürümü bende deneyim bakalım düzelecek mi.Ne başa bela bir hataymış yıllardır çözülemiyor.

3 Mesaj
17 Mart 2010; 1:42:16 

quote:

Orijinalden alıntı: Patriot Ayhan

Ne bela bir şeymiş bu CRC hatası.

Arkadaşlar bendeki durumda şu.
1 ay önce başladı CRC hatası bende.

İlginç olan kısmı ise şu:
10 partlık bir dosya olsun.
Extract ettiğimde hata veren partlar 4,5,8 olsun.
Hiç birşey yapmadan tekrar extract ettiğimde ise 3,5,9 partları hata veriyor.
Ve tekrarında yine farklı partlar hata verebiliyor.
Böyle birşey neden olabilir.

Bir saçmalık var bu işin içinde.

Aynen arkadaşım bendede aynı sorun var nedendir anlamadım..Birde bazen oyunun tüm partları sağlamken son partta yanlış parola dıyor cıkarırkende hata veriyo ama bazen bi kaç denemeden sonra hatasız çıkarıyor ramleri söküp denedim olmadı acaba ram harddisk uyuşmazlığından faln mı kafayı yiycem ..

1 Mesaj
1 Temmuz 2010; 14:55:42 

arkadaşlar bu rar crc hatası benim canıma yetti oyüzden yabacı bir siteden bulduğum winrar orjinal crack ini buldum yükledikten sonra tamamen tam sürüm oluyor yanlız ingilizce almanca fransızca dilleri mevcut isterseniz indirip deneyin bunu amacı bu hataları engellemek ve internette artık düzgün dosya paylaşımı sağlamak bu yüzden.. denemek isteyen olursa bu linki herkes paylaşsın ve denesinderim

buyrun link: http://hotfile.com/dl/5...R_All_Versions.zip.html

7 Mesaj
9 Temmuz 2010; 21:32:19 

quote:

BOZUK DOSYALARINIZI NASIL KURTARA BİLİRSİNİZ ÖĞRENİN.. öncelikle dizine çıkart diyoruz. sonrada şıklarda görüne sol taraftaki dosyaları koru diyoruz. yükleyeceğimiz yeri belgelerim olarak belirliyoruz.ve tamamı tıklıyoruz. dosyalarınız otomatikmen belgelerime aktarılıyor. aktarırken hatalar verecektir buna aldırmayın. kapatın devam edin. işlem bittikten sonra dosyalarınız belgelerim klasöründe sorunsuz açılmış olacaktır.bende aynen böyle oldu. dosyalarımı kaybedince şok olmuştum aklım başımdan gitmişti ama bazı şeyleri kurcalayarak dosyalarımı aynı bu yöntemle kurtardım.yemin ederimki hala çok mutluyum.

Selamın Aleyküm.Abi pek part part olan dosyaları nasıl çıkartacağız?.Hepsini dizine çıkart seçeneği gibi birşey yok.:S

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dj Rapix -- 9 Temmuz 2010; 21:34:19 >

193 Mesaj
16 Temmuz 2010; 16:43:18 

BU SORUNUN Bİ ÇÖZÜMÜ VAR BUDA BENİM BULDUĞUM Bİ SİSTEM HEMDE FULL SÜRÜMÜ İNDİRMENE GEREK YOK DOSYAYI YÜKLEME EKRANI AÇILDIĞINDA DOSYALARI KORU DE OLUR VEYA DİZİNE ÇIKAR DE SOL ALTTA DOSYALARI KORU VAR ONU İŞARETLE YÜKLE HATA VERSE BİLE O DOSYALARI DÜZGÜN Bİ ŞEKİLDE YÜKLER HATA VERİRSE KORKMAYIN O GENEDE YÜKLER

BİR TEŞEKKÜRÜ AZ GÖRMEYİN SAYGGILAR HCKD

33 Mesaj
2 Ocak 2011; 18:23:59 

çok basit sağ tıklayım dizine kaydet diyoruz açılan ekranda kaydetcemiz yeri seçiyoruz ve sol köşeden bozuk dosyları koru diyoruz olay bu kadar

359 Mesaj
2 Ocak 2011; 18:52:15 

Hocam by söylediğin her dosya için geçerli olmuyor maalesef.

1 Mesaj
25 Ocak 2011; 18:23:19 

rar dan çıkarma ram e özelliklede işlemciye bağlı olabilir çünkü çözünme işlemi işlemcide gerçekleşiyo

6 Mesaj
12 Nisan 2011; 14:40:03 

Arkadaşlar bu konuda çok sorun çektim, evet RAM yada HD kaynaklı olabilir, bağlantılardaki sorunlardan ve modemden kaynaklı da olabilir. Tabii bunu internet üzerinden indirilen rar dosyaları için söylüyorum, CD/DVD'deki sorunda modemin bir etkisi olmayacaktır, DVD-ROm'dan kaynaklanabilir. Kısacası bu sorunun nedeni bilginin aktarılırken karışması durumudur, rar dosyası aktarılırken herhangi bir noktada sorun olabilir, bu tıpkı elektrik kaçağına benzer ve nerede olduğu bulmak çoğu zaman zordur, RAM mi, HD mi, bağlantı kablosunda mı, modemde mi bulmak zor ama size netten indirdiğiniz rar dosyaları hakkında küçük bir yardımda bulunayım.
Çok oyun indirmişliğim vardır, part1 part2 derken 30 küsür rar indirirsiniz, sonra birinde crc çıkar, sizde tam oyunu oynayacağım diye heveslenirken keyfiniz kaçar, artık kaçmasın, biraz sabırla bu işi çözeceğiz. Şimdi öncelikle biz bunları açmaya başladık diyelim ve bir baktınız ki part5 ve part12 crc hatası verdi, böyle bir durumda bu RAR dosyalarını açıp arşivi onar seçeneğinden onarıyoruz. bir sürü yazı geçti dosya kurtarıldı yazıları gördük ve sonunda bitti. Part5 ile işimiz bitti şimdi aynısını part12 için yapıyoruz, ama o da ne? Bazı dosyaları kurtaramadı yazısı geliyor, ve sonunda yeniden yapılandırılsın mı diye soruyor. İşte can sıkıcı nokta burası.
İlk durumdaki hatanın nedeni şu; bilgiler netten indiriliyor ama dosyalar kendi içinde karışıyorlar ve olması gereken yerde olmadığı için eksik yada bozuk dosya olarak algılanıyor, ama arşivi onar dediğimizde tıpkı disk birleştirme denilen olay gibi bilgiler tekrar yazılıyor ve düzenleniyor ve sorun ortadan kalkıyor. Ama WinRAR bunu düzeltemiyorsa dosyayı indirirken eksik yada bozuk olarak kaydedildiği anlamına geliyor. Peki şimdi bu part12 ne olacak, bu artık bozuk bir dosya ve yazılımla düzeltilemez. Öyleyse bunun aynısını netten bulup indirmeniz gerekiyor. Torrent ile indirseniz bile, aynı isimle ararsanız aynı partı dosya paylaşım sitelerinden bulabilirsiniz. Sadece o partı indirin ve tekrar deneyin, olmazsa tekrar indirip tekrar deneyin, eninde soununda olacaktır, tabi sitedeki dosya bozuk değilse ama bu çok küçük bir ihtimaldir. Dosyayı indirdikten sonra kolayca açabilirsiniz.
Bu arada arşivi onar dedikten sonra yeni bir fixed.******part05 dosyası oluşacaktır. Eski bozuk dosyayı silin ve bu yeni rar dosyasının başında yer alan fixed. kısmını silin, yenisi gibi taptaze ve sorunsuz olarak rar dosyanız hazır.

1 Mesaj
12 Nisan 2011; 18:07:36 

Arkadaşlar indirme sunucularından indirilen rarlı dosyalarla ilgili bir sorum olack bna yardımcı olabilecek olan varmı...????

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yasSZG -- 12 Nisan 2011; 18:10:30 >

6 Mesaj
14 Nisan 2011; 4:08:48 

Sorunun ne olduğunu belirtirsen yarımcı olmaya çalışırım

37 Mesaj
11 Mayıs 2011; 20:28:05 

quote:

Orijinalden alıntı: katagore

Hepsini denedim, bütün forumları gezdim laptop'Im i5 işlemcili 4 gb ramli ve yeni.. Dediğini yaptım oldu.. Allah Razı olsun..

Hayret bişey ama oldu.. puhaa... Saka gibi ama oldu vallaha..

Çok teşekkürler katagore.. çok saol..

SıNıRı AŞıNCa SıNıR YoKTuR.!!

6 Mesaj
15 Mayıs 2011; 3:31:55 

quote:

Bu bazı durumlarda işe yarıyor olabilir ama çözüm değildir. Çünkü bu hata iki sebeple ortaya çıkıyor; birincisi bilgilerin karışması. Yani dosyada bir eksiklik olmuyor, bozuk bölüm olmuyor, durum bu ise sorun en az seviyededir. Ama ikinci olarak şöyle bir durum var; eğer dosyada bir kısım bozuk ise bunu düzeltmek mümkün olmuyor.

Eğer film yada müzik indiriyorsanız sorununuz çok büyük olmaz, belki filmin birkaç karesi olmaz ve bunu seyrederken farketmezsiniz yada hafif bir atlama olur. Müzikte de küçük bir bozulma olabilir bir kısımında. Ama eğer bir exe dosyası ise, bir program varsa, oyunsa sorununuz olabilir. Örnekse; eğer CRC hatasının sebebi dosyanın bir kısmında bozuk olması ise, oyun yada programı kurarken dosya hatası alırsınız. Tabii bunu ignore edebilirsiniz ve sonra programı çalıştırınca program hata verir çalışmaz yada bazı özelliklerini kullanamazsınız programın çünkü eksik dosya vardır. Çünkü yüklerken o dosyayı yükleyememişsinizdir. Bu yüzden bu yöntem küçük işlerde kullanışlı olmakla birlikte asla güvenilir değildir. Bu işlemi yaparken, aslında dosyaların bir kısmının bozulacağını göz önünde bulundurun.

10 Mesaj
7 Ekim 2011; 13:40:02 

Arkadaşlar bu sorun 1 aydır benim başımdada var. Ne yaptıysam olmadı, bundan 4 ay Pc' min Anakartı yandı ve bende o ara bilgisayar teknik servisinde çalışıyodum pcnin anakartını ram ini ekran kartını değiştirdim değişmedik işlemci ve powersupply kaldı her neyse yani o zamanlar öle bi sorunum yoktu şimdi hangi dosyayı indirirsem indireyim sürekli crc hatası veriyo hatalı partları tekrar indiriyorum yine olmadı pcyi formatladım rami çıkartıp başka slota taktım hdd kablolarını değiştirdim ethernet kablosunu değiştirdim driverleri güncelledim pcyi kompler virüs programıyla tarattım İDM, Cryptload programlarını kullanıyodum başka programlarla denedim sonuç yine aynı sizce neden kaynaklanıyo olabilir lütfen bi yardımcı olun. Saygılarımla...

530 Mesaj
7 Mart 2012; 23:23:25 

quote:

Olay budur, olay budur teşekürler :D mkv formatında sorun yok 9 gb film boşa inmedi :D

İ7 2700K-Gigabyte Z68X UD5 B3
Corsair Vengance Black 1866 mhz 2x4 Dual-WD 2 TB Cavier Black
Corsair Force Gt 120 GB-Gigabyte GTX 680 OC
High Power 750 Walt-LG Cinema 3D 23' D2342P
Aerocool Strike X-ST Big Tower-Creative Sound Blaster Recon3D Pcie-Logitech Z 906
Steam///Origin///Ubisoft///Racenet ID: FreeMaNMeliH Social Club ID:FreeMaNMeliH27
FreeMaNMeliH Orjinal Oyun Bağımlısı :D

46 Mesaj
23 Haziran 2012; 22:54:45 

2.bi pratik yöntem de ben yazayım. Hatalı partı açın hataya tamam diyin, sonra içindekine sağ click arşivi onar diyin akabinde bozuk partın başına rebulit sıfatı ekliyerek aynı klasöre atıyor. Sonra bozuk partı klasörden başka bir yere atın, sonra tüm partların olduğu yerde cildi açın dostlarım %90 düzelir.