Şimdi Ara

RAR dosyasında CRC Hatası (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
65
Cevap
0
Favori
168.230
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: onernba

quote:

Orijinalden alıntı: Masdera

quote:

Orijinalden alıntı: huysuzadam

merhaba,arkadaslar,benim 3 gb şifreli rarlı resim dosyamı acamıyorum,forumu okudum ama acamadım,ne yapabilirim.üst biilgi bozuk crt hatası yazıyor..yardm lütfem

Ben bu zamana kadar çok denedim ama çözemedim. İnternette repair yapan programlar var onları dene şansına artık.

Bendede 2 gündür indirdiğim dosyalarda crc hatası veriyordu sorunun kaynağı ben gece pc'yi açık bırakıp yatınca annemin pc nin güç düğmesinden lak diye kapatmasıymış :D yani anlık kesintiler fln sonucu dosyalarda bozukluk veya eksiklik olabiliyo

Aynen öyle hocam. CRC varsa sil gitsin uğraşılmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alimakkaya

durumla alakasi yoktur muhtemelen ama, sifreli rar dosyalarinin sifresini yanlis girerseniz de CRC hatasi veriyor.

+1
    Aynen tecrübeyle sabittir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: iso

Bu hatayı veren dosyayı düzeltme imkanımız var mı? Yardımcı olursanız sevinirim.

Eğer çogu rarda değilde denediğinde oluyosa bozuk sıkıştırıkmıkş. Ha benim eski pc gibi çoğu rarda böyle diyosa onu düzeltemiyosun.çok ugraştım ama olmadı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • CRC Hatasının En Büyük Nedenleri...

1) Dosyayı Sıkıştıran Arkadaş Sıkıştırma Seçeneği Olarak En Hızlı Sıkıştırı Seçmiştir. Böyle Yapınca Özenmeden Sıkıştırdığı İçin Yüzde 70 CRC Verir. Bazı dosyaları deneyebilirsiniz. Kendiniz en yüksek hızda sıkıştırın. 2-3 sefer deneyin. İllaki birisi CRC Hatası verecektir.

2) 1.Maddedeki durum yoksa en büyük sorun Harddiskinizdedir. Uzun zaman boyunca devamlı silip yükleme yaptıgınız için harddiskin bazı bölümleri hasar alabiliyor. Buda dosyayı indirdikten sonra harddiskinize yazarken bozuk kısımlara kaydedebiliyor. Bu da CRC hatasına yol açabiliyor.

3) RAM yazmış bazı arkadaşlar. Olma ihtimali var. Bir şey diyemiyeceğim. Denemedim.

4) Bazı dosyaları çekerken internet veya elektrik kesintisi gibi nedenlerle dosya hasar alabiliyor veya idman gibi bir programla indirdiyseniz son aşamada idman parçaları birleştirirken hata yappabiliyor. Bunun çözümü için şansınız varsa dosyayı tekrar indirin. Çünkü bir daha indirmede bu sorunlardan kaynaklı hata varsa illaki 2.indirmenizde crc hatası almazsınız.

Bir dosya CRC hatası alarak inmişse o dosyyayyı hiçbir yolla düzeltemezsiniz. Sadece bazı programlarla veya winrarın kendisinde olan hasarlı dosyaları bi,le çıkart seçeneği Eksik veya bozuk dosyayı çıkarabilir. Lakin bu da o dosyayı adı üstünde bozuk çıkartır. Yani örneğin bir film indirdiyseniz crc hatalı dosyayıda bozuk olarak çıkarttıysanız bozuk kısımlar filmi izlerken ya o kısmı atlayacaktır. Yada örneğin 1 dklık kısım hasarlıysa o 1 dklık kısımda donacaktır. O kısmı geçince devam edecektir film.

Yani bozuk dosyayı çıkartmanın manası yok.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.