Şimdi Ara

Digitürk'ün Dolby Digital'i!!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
45
Cevap
3
Favori
5.896
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar burada çoğumuz digi kullanıyoruz.bilindiği gibi digitürk ün nat geo, moviemax premier ve stars kanalları dolby digital yayın yapıyor.yahu bu nasıl dolby digital?bildiğiniz stereo ses bu.bilemiyorum dvd player e dolby digital bir film taktım arada dağlar kadar fark var.avr de stereo sesi bütün hoparlörlere yayan simulation diye bir tuş var ondan hiçbir farkı yok diginin dolby digital' inin.anlamadığım şey diginin bu kanallarını açtığımızda Avr de de dolby digital yazıyor hiç değilse avr bilmiyor mu bunun gerçek manada dolby digital olmadığını.dvd player den izlediğim dolby digital filmde konuşmalar center dan diğer efektler de olması gerektiği gibi bütün hoparlörlere yayılıyor ve tam bir sinema ortamı oluşuyor evde...ama digitürk ün dolby digitalinde böyle bişey yok stereo gibi...

• bu gerçek dolby digital değil arkadaş kim ne derse desin ?yalnız digitürk ün bu şekilde yayın yapmasını anlamıyorum.5.1 ses değil bu resmen stereo ses...bence sorun digitürk kaynaklı çünkü önceki dijital receiver im olan jazz 9940b de de durum aynıydı şu anki denon avr de de aynı.demek ki digitürk dolby digital diyerek tüketiciyi yanıltıyor.bari direk stereo de ki biz de ona göre davranalım.oysa ki yabancı forumlarda araştırdığım kadariyle pek çok platform'da 5.1 standart...inanmayan arkadaşlar dolby digital kodlu bir dvd alıp deneyin ve gerçek dolby digital ile digitürk ün çakma dolby digital inin farkını görün....
  • quote:

Orijinalden alıntı: quatrros

bu gerçek dolby digital değil arkadaş kim ne derse desin ?yalnız digitürk ün bu şekilde yayın yapmasını anlamıyorum.5.1 ses değil bu resmen stereo ses...bence sorun digitürk kaynaklı çünkü önceki dijital receiver im olan jazz 9940b de de durum aynıydı şu anki denon avr de de aynı.demek ki digitürk dolby digital diyerek tüketiciyi yanıltıyor.bari direk stereo de ki biz de ona göre davranalım.oysa ki yabancı forumlarda araştırdığım kadariyle pek çok platform'da 5.1 standart...inanmayan arkadaşlar dolby digital kodlu bir dvd alıp deneyin ve gerçek dolby digital ile digitürk ün çakma dolby digital inin farkını görün....
    http://tr.wikipedia.org/wiki/Dolby_Digital

Çoğunlukla 5.1 kanal konfigürasyonuyla ilişkilendirilse de, Dolby Digital çeşitli kanal seçenekleri sunar. Bu seçenekler şöyledir:

Mono (sadece merkez)
    2-kanal stereo (Sol + Sağ), isteğe bağlı matrix edilmiş Dolby Surround'a taşınabilir.
    3-kanal stereo (Sol, Merkez, Sağ)
    2-kanal stereo with mono surround (Sol, Sağ, Surround)
    3-kanal stereo with mono surround (Sol, Center, Sağ, Surround)
    4-kanal kuadrafonik (Sol, Sağ, Sol Surround, Sağ Surround)
    5-kanal surround (Sol, Merkez, Sağ, Sol Surround, Sağ Surround)
    5.1-kanal surround (Sol, Merkez, Sağ, Sol Surround, Sağ Surround, bir subwoofer)
    5.2-kanal surround (5.1-kanal surround ile aynı, bunun dışında 1 yerine 2 subwoofer içerir)

• quote:

Orijinalden alıntı: ocaklilar

http://tr.wikipedia.org/wiki/Dolby_Digital

Çoğunlukla 5.1 kanal konfigürasyonuyla ilişkilendirilse de, Dolby Digital çeşitli kanal seçenekleri sunar. Bu seçenekler şöyledir:

Mono (sadece merkez)
    2-kanal stereo (Sol + Sağ), isteğe bağlı matrix edilmiş Dolby Surround'a taşınabilir.
    3-kanal stereo (Sol, Merkez, Sağ)
    2-kanal stereo with mono surround (Sol, Sağ, Surround)
    3-kanal stereo with mono surround (Sol, Center, Sağ, Surround)
    4-kanal kuadrafonik (Sol, Sağ, Sol Surround, Sağ Surround)
    5-kanal surround (Sol, Merkez, Sağ, Sol Surround, Sağ Surround)
    5.1-kanal surround (Sol, Merkez, Sağ, Sol Surround, Sağ Surround, bir subwoofer)
    5.2-kanal surround (5.1-kanal surround ile aynı, bunun dışında 1 yerine 2 subwoofer içerir)

Alıntıları Göster
    Dolby sadece 6 kanal değil. Tıpkı DTS gibi.

2 kanal Dolby Ses de var 2 kanal DTS ses de var.

Siz bence çevresel sese (6 kanal surround) alışık olduğunuz için yadırgadınız.

Dolby 2 kanal ses ile normal bir 2 kanal ses in arasında bariz fark var. Fakat uzun süre 6 kanala alışık olduğunuz için o hissi bekliyorsunuz.

Bu farkı biraz daha stereo yayına alışık olanlar anlayabilir.

Normal mp3 stereo ses ile dolby stereo ses arasında fark var. DTS 2 kanal da bu fark daha da artıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: BARIŞ55

Dolby sadece 6 kanal değil. Tıpkı DTS gibi.

2 kanal Dolby Ses de var 2 kanal DTS ses de var.

Siz bence çevresel sese (6 kanal surround) alışık olduğunuz için yadırgadınız.

Dolby 2 kanal ses ile normal bir 2 kanal ses in arasında bariz fark var. Fakat uzun süre 6 kanala alışık olduğunuz için o hissi bekliyorsunuz.

Bu farkı biraz daha stereo yayına alışık olanlar anlayabilir.

Normal mp3 stereo ses ile dolby stereo ses arasında fark var. DTS 2 kanal da bu fark daha da artıyor.

Alıntıları Göster
    arkadaş ben de quatros a tamamen katılıyorum
    tamam hadi dolby digital illaki 6 kanallı demek değil hiç bir film de mi bunu desteklemez surround demek efekt hoparlörü demek ancak tamamen stereo yayın yapılıyor arayınca ses sisteminizde sorun vardır diyolar biz de sorun yok ve bizim işaretli filmleri dolby olarak seyredebilirsiniz diyor madem öyle bizimki 2 kanallı dolby desinler 3 kanallı desinler surroundlardan ses gelmemesi gerekir diyorum bu stereo diyorum hemen teknik servis gönderelim diyorlar ya diyorum bunun için ben neden veriyim 25 tl siz verin sizin sorununz bu diyorum kesinlikle teknik bilgileri yok böyle olduğunu bilseydim film kanallarına üye olmazdım tahahütü de verdik çok adi bunlar

• quote:

Orijinalden alıntı: alitbasol

arkadaş ben de quatros a tamamen katılıyorum
    tamam hadi dolby digital illaki 6 kanallı demek değil hiç bir film de mi bunu desteklemez surround demek efekt hoparlörü demek ancak tamamen stereo yayın yapılıyor arayınca ses sisteminizde sorun vardır diyolar biz de sorun yok ve bizim işaretli filmleri dolby olarak seyredebilirsiniz diyor madem öyle bizimki 2 kanallı dolby desinler 3 kanallı desinler surroundlardan ses gelmemesi gerekir diyorum bu stereo diyorum hemen teknik servis gönderelim diyorlar ya diyorum bunun için ben neden veriyim 25 tl siz verin sizin sorununz bu diyorum kesinlikle teknik bilgileri yok böyle olduğunu bilseydim film kanallarına üye olmazdım tahahütü de verdik çok adi bunlar

Alıntıları Göster
    ya da desinler o zman bizim yayınlarımız 2 kanallı dolby 3 kanallı dolby diye de biz de bilelim de uğraşmayalım ayrıca çok saçma 2-3 kanallı dolby o zman 2 hoparlör alıyım sağ sol bir anfi yetsinfilme güzellik veren efektlerin doğru olmasıdır yüksek sesli olması değil korku filminde kapının arkamdan açılması ya da helikopterin arkamdan gelmesi...

• alitbasol A kullanıcısına yanıt
    Hocam TeleDünyada aynı b.kun sarısı Dolby 5.1 dört tane kanal vardı 2 Belgesel,Trt Hd ve Bbc.Belgesel kanallarını tekrarda stereoya çevirdiler daha kanal çoğaltacaklarına bunlar azalttı.Sinemaları zaten hiç sormayın
  • Rezalet bu.reklamını yapmasinlar o zaman dolby deyince benim aklıma salonu dolduran sinema efektlerinin bütün hoparlorlere ayrı ayrı yayıldığı çevresel ses aklıma geliyor.stereo dolby varmış da neymiş de neymiş ben ne yapacağım stereo dolby digitali...

Burdan tavsiyem Digiturk almayı düşünenler veya film paketi düşünenler digiturk un dolby digital ine kanmasinlar....
  • alitbasol A kullanıcısına yanıt
    Tabi ki resmen aldatmaca bu...millet sinema izlerken ne yapsın stereo sesi?ben sadece bu yüzden sinema paketine 1 yillik taahhüt verdim mesela boyle olduğunu bilseydim vermezdim.Filmlerin bir tadı olmuyor ki milyarlık sistemler kuruyoruz saçma bir ses alıyoruz...anlamadigim sunu 5.1 dolby yapmak ek maaliyet mi getiriyor digiturke? Gerçek 5.1 yayın yapsaniz biz de adam gibi sinema izlesek ne olacak? Ne zaman kaliteli hizmet alacak ne zaman verdigi paranın hakkini alacak bu vatandaş aklım almıyor arkadaş...
  • Bende sinema kanallari açikken çok garip bir olaya denk geliyordum sinema kanallarinda özellikle kanal dd 5.1 ancak tersten codlamişlar avr de sesi otomatiğe almama rağmen surround lar front gibi çalişiyordu... Bana kalirsa en iyi dd 5.1 yayin yapan kanal TRT hd
  • Arkadaslar Digiturk e şikayet maili attım bu konuda 3 gündür arayıp duruyorlar digi kumandadan ses ayarlarını yaptirdilar.sonra denedim hersey aynı aradılar tekrar bisey değişmedi dedim kanal icerigine bağlı dediler ama olması lazım dedim o zaman simdi denedim TRT hd ve BBC hd dolby digital özellikle BBC cok iyi de napiim ben BBC yi adam gibi film izleyemedikten sonra onlar da hemen kilif bulacaklar bakın gördünüz mu biz dolby yayın verebiliyoruz ama her kanalda degil diyecekler ac bak BBC dolby diyecekler ve sıyrılacaklar 300 Spartalı 2 yo izliyorum yine stereo bok gibi oluyo actım blu rayda lone surviver filmini 10 numara sinema keyfi yeni üyeliğim kesinlikle film kanalsiz olacak
  • quote:

Arkadaslar Digiturk e şikayet maili attım bu konuda 3 gündür arayıp duruyorlar digi kumandadan ses ayarlarını yaptirdilar.sonra denedim hersey aynı aradılar tekrar bisey değişmedi dedim kanal icerigine bağlı dediler ama olması lazım dedim o zaman simdi denedim TRT hd ve BBC hd dolby digital özellikle BBC cok iyi de napiim ben BBC yi adam gibi film izleyemedikten sonra onlar da hemen kilif bulacaklar bakın gördünüz mu biz dolby yayın verebiliyoruz ama her kanalda degil diyecekler ac bak BBC dolby diyecekler ve sıyrılacaklar 300 Spartalı 2 yo izliyorum yine stereo bok gibi oluyo actım blu rayda lone surviver filmini 10 numara sinema keyfi yeni üyeliğim kesinlikle film kanalsiz olacak

Hocam şu paralı platformların hiç birisi parasını hak etmiyor gerçekten. Digiturk'un hd si de sd den biraz hallice gibi geldi bana. Bit oranından çalıyorlar sanırım.

• quote:

Orijinalden alıntı: umut_baris

quote:

Arkadaslar Digiturk e şikayet maili attım bu konuda 3 gündür arayıp duruyorlar digi kumandadan ses ayarlarını yaptirdilar.sonra denedim hersey aynı aradılar tekrar bisey değişmedi dedim kanal icerigine bağlı dediler ama olması lazım dedim o zaman simdi denedim TRT hd ve BBC hd dolby digital özellikle BBC cok iyi de napiim ben BBC yi adam gibi film izleyemedikten sonra onlar da hemen kilif bulacaklar bakın gördünüz mu biz dolby yayın verebiliyoruz ama her kanalda degil diyecekler ac bak BBC dolby diyecekler ve sıyrılacaklar 300 Spartalı 2 yo izliyorum yine stereo bok gibi oluyo actım blu rayda lone surviver filmini 10 numara sinema keyfi yeni üyeliğim kesinlikle film kanalsiz olacak

Hocam şu paralı platformların hiç birisi parasını hak etmiyor gerçekten. Digiturk'un hd si de sd den biraz hallice gibi geldi bana. Bit oranından çalıyorlar sanırım.

Alıntıları Göster
    Digiturk'de Dolby Digital 5+1 devamlı yayın yapan kanallar; BBC Hd, Trt Hd, Ng Channel belgesel kanalıdır. Bunun dışında bazı film kanallarında seyrekte olsa dd yayın çıkabiliyor.
    Özellikle film kanallarında Dolby Digital diye yutturulmaya çalışılan ses formatı, 5 kanal stereodur. Her kanala aynı oranda ses gittiği için, bütün sesleri surround hoparlörden duyuyoruz, buda rahatsız edici oluyor. 5 Kanal ses efektini evinde Avr bulunan herkes, her kanal için yapabilir, nokta.

• Son durum film kanallarının dolby digital olmadığını kabul ettiler şikayetimi aldılar ancak bu sorunun zaman alacağını söylediler hic değilse direnmediler hayır yanlış biliyorsunuz diye.Bekliyoruz bakalım ...
  • quote:

Son durum film kanallarının dolby digital olmadığını kabul ettiler şikayetimi aldılar ancak bu sorunun zaman alacağını söylediler hic değilse direnmediler hayır yanlış biliyorsunuz diye.Bekliyoruz bakalım ...

Haberdar et hocam bizide konuyla alakalı olarak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tayff

quote:

Son durum film kanallarının dolby digital olmadığını kabul ettiler şikayetimi aldılar ancak bu sorunun zaman alacağını söylediler hic değilse direnmediler hayır yanlış biliyorsunuz diye.Bekliyoruz bakalım ...

Haberdar et hocam bizide konuyla alakalı olarak.

Alıntıları Göster
    hocam kusura bakmayın affınıza sığınarak söylüyorum bunu maalesef size resmen "yav he he" demiş adamlar.birşey çıkacağını sanmıyorum ben.

• quote:

Orijinalden alıntı: ilkerinanç

hocam kusura bakmayın affınıza sığınarak söylüyorum bunu maalesef size resmen "yav he he" demiş adamlar.birşey çıkacağını sanmıyorum ben.

Alıntıları Göster
    farkındayım arkadaşım he he diyerek beni bekletiyolar da zaten uzun bi süreçte belki olur eylül 2015 ekadar tahhatüm var olursa olur olmazsa çay demlesinler :)
    durumdan haberdar ederim..
  • 4.Mart akşamı Moviemax Premier ve Star, Dizimax Scı-fi, Vice ve Drama da Dolby Digital yayın olmağını farkettim, ve sonra öncelikle Digitürk kutu ve Avr ayarlarını, güncellemerini kontrol ettim, yeniden başlattım fakat stereo durumu devam etti. Bende çağrı merkezini aradım, yayın ve sinyal sorunuyla ilgili müşteri temsilcisine bağlandım. Durumu anlattım, konuyla ilgili kendisi yardımcı olamayınca bir başka bölüme aktardı ve Akif isimli bir müşteri temsilcisi durum hakkında bilgisi olduğunu ve Digitürk yönetim kurulun aldığı yeni bir karar neticesinde bundan böyle Dolby Digital yayın yapılmayacağını söyledi. Nedeni hakkında detaylı bir bilgisi yoktu.

Telefonu kapattım, eşim'le durumu değerlendirdik ve zaten çokta memnun olmağımız film ve dizi paketlerini iptal etmeye karar verdik. Tekrar aradım ve 14 farklı müşteri temcilcisiyle görüştüm, o diğerine, diğeri öbürüne bağlıyor. Tam 3 saat sürdü. Akif isimli arkadaşın beni yanlış yönlendirdiği ve böyle bir kararın olmadığını söyleyip ısrarla sorunun kullandığım cihazlardan kaynaklandığını, teknik servis'le bağlantı kurmam gerektğini söylediler.

Nitekim bu 3 saatlik görüşmeden sonra bir daha aradım ve ilk aramadaki gibi yayın ve sinyal sorunu seçip karşıma çıkan arladaşa yine durumu anlattım ve o yine bilemedi ve başka bir bölüme aktardı. Bu sefer Emre diye bir arkadaş durumdan haberi olduğunu kendisinin bulunduğu bölüme yaklaşık 1 hafta önce e posta yoluyla yönetim tarafından Dolby Digital yayın yapmama kararının iletildiğini söyledi.
    Bunun üzerine bu kararın niye diğer bölümlere iletilmediğini, ve bana göre en önemlisi parayı veren bizlere niye en basiti e posta yoluyla bildirilmadğini sordum, fikri olmadığını söyledi. Telif haklarıyla ilgili yayıncı kuruluşla çıkan anlaşmazlık neticesinde böyle bir karar alındı filan dedi.
    Daha sonra yine bu durumu kavramakta zorluk çeken ve durumdan haberi olmayan iki farklı müşteri temsilcisinin tüm ikna çabalarına karşın üyelikleri iptal ettirdim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mutekki

4.Mart akşamı Moviemax Premier ve Star, Dizimax Scı-fi, Vice ve Drama da Dolby Digital yayın olmağını farkettim, ve sonra öncelikle Digitürk kutu ve Avr ayarlarını, güncellemerini kontrol ettim, yeniden başlattım fakat stereo durumu devam etti. Bende çağrı merkezini aradım, yayın ve sinyal sorunuyla ilgili müşteri temsilcisine bağlandım. Durumu anlattım, konuyla ilgili kendisi yardımcı olamayınca bir başka bölüme aktardı ve Akif isimli bir müşteri temsilcisi durum hakkında bilgisi olduğunu ve Digitürk yönetim kurulun aldığı yeni bir karar neticesinde bundan böyle Dolby Digital yayın yapılmayacağını söyledi. Nedeni hakkında detaylı bir bilgisi yoktu.

Telefonu kapattım, eşim'le durumu değerlendirdik ve zaten çokta memnun olmağımız film ve dizi paketlerini iptal etmeye karar verdik. Tekrar aradım ve 14 farklı müşteri temcilcisiyle görüştüm, o diğerine, diğeri öbürüne bağlıyor. Tam 3 saat sürdü. Akif isimli arkadaşın beni yanlış yönlendirdiği ve böyle bir kararın olmadığını söyleyip ısrarla sorunun kullandığım cihazlardan kaynaklandığını, teknik servis'le bağlantı kurmam gerektğini söylediler.

Nitekim bu 3 saatlik görüşmeden sonra bir daha aradım ve ilk aramadaki gibi yayın ve sinyal sorunu seçip karşıma çıkan arladaşa yine durumu anlattım ve o yine bilemedi ve başka bir bölüme aktardı. Bu sefer Emre diye bir arkadaş durumdan haberi olduğunu kendisinin bulunduğu bölüme yaklaşık 1 hafta önce e posta yoluyla yönetim tarafından Dolby Digital yayın yapmama kararının iletildiğini söyledi.
    Bunun üzerine bu kararın niye diğer bölümlere iletilmediğini, ve bana göre en önemlisi parayı veren bizlere niye en basiti e posta yoluyla bildirilmadğini sordum, fikri olmadığını söyledi. Telif haklarıyla ilgili yayıncı kuruluşla çıkan anlaşmazlık neticesinde böyle bir karar alındı filan dedi.
    Daha sonra yine bu durumu kavramakta zorluk çeken ve durumdan haberi olmayan iki farklı müşteri temsilcisinin tüm ikna çabalarına karşın üyelikleri iptal ettirdim.
    dolby digital yayin sonlandırıldıysa bunu kullanıcılara bir şekilde beyan etmek zorundalar.diğer türlüsü resmen kandırmacaya girer atıyorum ben sırf dolby digital için sinema kanallarına abone olmayı düşünüyorum ama hal böyle olunca vazgeçtim.benim gibi düşünende hatırı sayılır abone olduğundan şüphem yok.

• Trt hd, 399. Kanal ve net geo hd'de de dolby ses gitmiş arkadaşlar. Yazıklar olsun verdiğim paralar size digiturk
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.