Şimdi Ara

ARKADAŞLAR ÜNİVERSİTE İKİNCİ ÖĞRETİM BİLG. OLAN ARKADAŞLAR

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
415
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Başlıkta yazdığım gibi arkadaşlar ikinci öğrenim planlarım var yalnız hiç bir şekilde bilgim yok .bana kısaca sistemin nasıl işlediği konusunda ve avantaj-dezavantajları nelerdir bilenler yardımcı olursa sevinirim.

• hocam dezavantajı yok harç ödüyorsun 1.öğretimler ödemiyor. ben hiç1.öğr yazmadım çünkü sabah erken kalkmaktan nefret ederim bizde akşam 5te ders başlar 9-10da biter keyifli her sey yolunda
  • Takip

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sınav zamanı 1. öğretimlerden soruları alabilirsin
    Sabahlar sana kalır kafana göre takılabilirsin

Tek dezavantajı biraz tuzlu olması her dönem başında 500-600 civarı para ödersin (biraz daha fazla olabilir) okuluna bağlı
  • İkinci öğretimi olan yerlerin şöyle bir avantajı olabilir: Ben de bir öğretmenimden duymuştum bunu, bazı yerlerde proflar sabahki derslere asistanlarını sokuyorlar kendileri ikinci öğretimlere ders anlatıyor çünkü derslere akşam gelmesi demek ek ücret demek biraz daha fazla para için böyle yapıldığını duydum ama tabii ki her yer böyle değildir üniversiteye ve bölüme göre değişir o yüzden sorman lazım istediğin yere gidenlere

• Full yatıyorsun.
  • 2.Öğretimden babası var mı ya? :D
    Zaten o derslerin bir süre sonra %50sine ya girersin ya girmezsin,güzel bi arkadaş çevresi edinirsen notlarını da sınav öncesi temin edersin.Bütün günün sana kalacağı günler seni bekliyor olacak ;)
  • İkinci öğretimin tek dezavantajı sadece harç parası. Başka hiçbir dezavantajı bulunmuyor. Kafan çok rahat bir şekilde okula gidiyorsun. Hemde daha dinç oluyorsun. Birinci öğretimlerden soruları alabiliyorsun. Dersler genelde akşam 5-6 gibi başlayıp 09:00-11:30 gibi bitiyor.
  • 1. Öğretimlerde n soru alma durumu diye bisiklet yok sınavlar ortak olur aynı gün ve saat içerisinde

• quote:

Orijinalden alıntı: gesi bağları

Sınav zamanı 1. öğretimlerden soruları alabilirsin
    Sabahlar sana kalır kafana göre takılabilirsin

Tek dezavantajı biraz tuzlu olması her dönem başında 500-600 civarı para ödersin (biraz daha fazla olabilir) okuluna bağlı

Sınav haftası birinci ve ikinci öğretimler aynı anda sınava girer. Öyle bir olay yok hocam.
  • Dersler saat 15:00 ya da 17;00 baslar 22:00'e kadar surer ama hocalae erken bitiriyor. Geceleri ulasim yerine gore kolay veya zor olabiliyor. Kiz ogrencilere tabi tehlikeli karanlikta baslarina bir olay gelebilir. Onun disinda millet sabah derse giderken sen yatiyorsun tum gece senin ister calis ister vakit gecir. Sinavlari aksam yapilir. Parasi da iki kati. Diplomada ikinci ogretim mezunu diye yazmaz.

• merhabalar

bende ikinci ogretimim bu sene ikiye gectim. ikinci ogretim gercekten rahat, sabah uyanacagim derdin yok. bircok birinci ogretim. arkadasim devamsizliktsn hep kaldilar:)

aksam ders gayet guzel oluyor okul yine dolu oluyor fakat bi kac kere birinci ogretimlerle derse girdim, insan daha zinde oluyor aksama gore, daha enerjik oluyorsun.

herseye ragmen en buyuk dezavantaji harc parasi :)

• İkinci ogretim iyidir.
    Dezavantaji dersten cikinca sehrine gore acik yer bulmak sknti olabilir. Kampusun yerlesimi de cok onemli.
    Yarasa gibi yasarsin, sabah ezaninda yatarsin 5 teki derse zor yetisirsin. Resmi isleri halletmek icin koskoca gunduzun var.

4 yil 2.ogretim okudum. Bir daha sorsalar bir daha okurdum. Yemisim harc parasini falan.

• İkinci öğretim berbattır. Eğer hayatta başarılı olmak istiyorsan, uyku düzeninin olması gerekiyor.

Tüm canlıların en çok melatonin salgıladığı vakitler gece 11 ve sabah 5 arasıdır. İkinci öğretim seçersen, muhtemelen sabaha kadar bilgisayar başında olup, sabah 4-5 gibi uyuyup, akşam 4'de kalkıp okula gideceksin. Yani herkesin sosyalleştiği saatte sen okulda olacaksın, herkesin ders gördüğü ve zihinlerinin en aktif olduğu saatlerde uyuyor olacaksın, herkesin düzenli uyku sebebiyle kendilerini depresiflikten uzak tutup hücre yenilenmesini ve büyümesini sağlayan melatonin salgıladığı vakitlerde de sen sosyalleşiyor olacaksın, ama neyle sosyalleşiyor olacaksın; bilgisayar ve internet ile. Yani elektromanyetik alanları sebebiyle, neredeyse tüm kişiliğini oluşturan testosteron hormonunu, ek olarak serotonin hormonunu tetikleyerek daha pozitif yaşamamızı sağlayan melatonin hormonunu pasifleştiren aletler.

Hükümet erkanları ve onların yakınlarının cebine koyduğun kol gibi harç parası da cabası.

Heeee; eğer ki sen yukarıdakilerin çoğunluğu gibi asosyalsen, ya da okulu sırf ailen "Hadi, hiçbir şey yaptığın yok, git çalış bari." dememesi için gittiğin resmi bir kurum olarak görüyorsan, derste alınan notların bilinmesi gereken değil de, sınav öncesi ezberlenip iki saat sonra unutulması gereken bir şey olarak görüyorsan, ikinci öğretim seç ve toplumdan uzak bir şekilde, yarasa gibi yaşa lütfen.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mr. Pink

İkinci öğretim berbattır. Eğer hayatta başarılı olmak istiyorsan, uyku düzeninin olması gerekiyor.

Tüm canlıların en çok melatonin salgıladığı vakitler gece 11 ve sabah 5 arasıdır. İkinci öğretim seçersen, muhtemelen sabaha kadar bilgisayar başında olup, sabah 4-5 gibi uyuyup, akşam 4'de kalkıp okula gideceksin. Yani herkesin sosyalleştiği saatte sen okulda olacaksın, herkesin ders gördüğü ve zihinlerinin en aktif olduğu saatlerde uyuyor olacaksın, herkesin düzenli uyku sebebiyle kendilerini depresiflikten uzak tutup hücre yenilenmesini ve büyümesini sağlayan melatonin salgıladığı vakitlerde de sen sosyalleşiyor olacaksın, ama neyle sosyalleşiyor olacaksın; bilgisayar ve internet ile. Yani elektromanyetik alanları sebebiyle, neredeyse tüm kişiliğini oluşturan testosteron hormonunu, ek olarak serotonin hormonunu tetikleyerek daha pozitif yaşamamızı sağlayan melatonin hormonunu pasifleştiren aletler.

Hükümet erkanları ve onların yakınlarının cebine koyduğun kol gibi harç parası da cabası.

Heeee; eğer ki sen yukarıdakilerin çoğunluğu gibi asosyalsen, ya da okulu sırf ailen "Hadi, hiçbir şey yaptığın yok, git çalış bari." dememesi için gittiğin resmi bir kurum olarak görüyorsan, derste alınan notların bilinmesi gereken değil de, sınav öncesi ezberlenip iki saat sonra unutulması gereken bir şey olarak görüyorsan, ikinci öğretim seç ve toplumdan uzak bir şekilde, yarasa gibi yaşa lütfen.

İkinci ogretim olarak arkadasin dediklerine tamamen katiliyorum
    Duzeni iyi oturtmak gerek, 2-3 ay arkadasin dedigi gibi 5-6 da yatip dersten 1 saat once uyanarak okula gidiyordum ki psikolojinizi ciddi anlamda bozan bir durum, duzen olmuyor bi kere.

• Eğer part time yada normal çalışmayı düşünüyorsan ikinci öğretim bulunmaz bir nimet lakin çalışmayacaksan uyku düzenin bozuk olacaktır büyük ihtimalle. İkinci öğretimde okul daha sakindir genelde çalışan kesim tercih eder öğrenci sayısı birinci öğretime göre daha azdır ikinci öğretimdim hiç pişman olmadım şahsen.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.