Şimdi Ara

Swing Copters da kopya suçlaması ile karşı karşıya

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
345
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Swing Copters da kopya suçlaması ile karşı karşıya

Mobil dünyanın fenomen oyunu Flappy Bird'in aniden yayından kaldırılması sonrasında özellikle Nintendo ile kopya ögeler kullanma konusunda sıkıntılar yaşandığı iddia edilmiş ancak bunlar geçerlilik kazanmamıştı. Bu kez de Swing Copters aynı suçlamayla karşı karşıya.

Bog Racer adlı yarış oyununun geliştiricisi Open Name, Nguyen'in Swing Copters oyununda kendi yapımlarından bazı ögeleri izinsiz kullandığını iddia ediyor. Her iki oyun da yukarı doğru akıyor ve ekrana dokunacak karakterler yönlendiriliyor.

Ancak oyunları deneyenler oynanış mekaniğinin aynı olmasının kopya suçlaması yapmayı gerektirmeyeceğini belirtiyor. Zira tasarım ve hikaye tamamen farklı. Nguyen de oyunu Şubat ayında geliştirmeye başladığını ve aynı dönemde Rolling Stones dergisine tanıtım yaptığını belirtiyor.

Bazı kaynaklar Bog Racer oyununun Swing Copters kopyası olduğu gerekçesiyle Play Store'dan kaldırılma ihtimalinin olduğunu ve geliştiricinin de bu yüzden mücadeleye başladığını ifade ediyor. 

Kaynak:http://www.pocketgamer.co.uk/r/iPad/Swing+Copters/news.asp?c=61205

• Böyle yapa yapa, oyun yapımcısını işinden soğutacaklar. Keşke soğusa, o ayrı bir mesele...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Oynanmiyoki oyun,isterse kaldirsinlar umrumda degil

• Her iki oyun da yukarı doğru akıyor ve ekrana dokunacak karakterler yönlendiriliyor.

İyi ozaman bundan sonra yukarı doğru akan her oyun kopya sayılsın zaten dokunmatik ekranlı cihazlarda karakterler ya haraket sensörü yada ekrana dokunarak kontrol edilmek zorunda biraz abartmışlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Grkwnxs -- 29 Ağustos 2014; 19:27:08 >
  • Kopya varmi bilmem ama oyun harbiden cok sacma

• Oyun güncellemeden sonra kolaylaştı.Max. 3 yapmıştım.Güccellemeden sonra 10dk oynadım 8 yaptım.
  • Yetenek var tamgaz devam

• 2 sindede ekrana dokunularak hareket ediyomus bakarmisin şu işe

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SahiNN1 -- 30 Ağustos 2014; 17:36:38 >
  • bog racer oyununu indirdim ve uzaktan yakından ilgisi yok. bu olay bog racer'ın virali için değilse ben de bir şey bilmiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SahiNN1

Eyvah eyvah 2 sindede ekrana dokunularak hareket ediyomus bakarmisin şu işe

film ne alaka
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kalvin Clein

quote:

Orijinalden alıntı: SahiNN1

Eyvah eyvah 2 sindede ekrana dokunularak hareket ediyomus bakarmisin şu işe

film ne alaka

Yuh yazarken hic dikkat etmedim dur editliyim yanlis anlasilmasin

• Sonsuz koşu türündeki oyunları alayı kopya o zaman mesela. Yaratıcı, yeni tipte oyun çıkaran geliştirici çok az. Çoğu klon oyun.
  • Yerin dibine batsın. Bir saatte 2 puan yapılabilen oyun mu olur.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.