Şimdi Ara

Turkcell T50 165 000 satış rakamına ulaştı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
50
Cevap
0
Favori
674
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Turkcell T50 165 000 satış rakamına ulaştı

Turkcell'in operatör logolu ilk 4G akıllı telefonu sloganıyla piyasaya sürdüğü T50 modeli önemli bir satış rakamına ulaşırken, üretim konusunda da yeni bir haberi teknoloji dünyasına duyurdu.

Yapılan açıklamaya göre 9 Temmuz tarihinde piyasaya sürülen T50 modeli saatte ortalama 135 adet satış ile toplamda 165 000 rakamını geride bıraktı. T serisi akıllı telefonlar ise toplamda 1.7 milyon adet satış gerçekleştirdi.

Turkcell T50 ile ilgili diğer bir gelişme ise Eylül ayından itibaren cihazın Türkiye'de üretilecek olması. Bu tarihten itibaren cihaza Made in Turkey damgası vurulacak. Ancak bunun bileşenleri üretmekten ziyade ülkemizdeki fabrikalarda biraraya getirmek şeklinde algılamak daha doğru olacaktır. 

Turkcell T50 modelinde 5 inçlik 720p ekran, 3G ve 4G desteği, 1.2GHz saat hızında çalışan Qualcomm MSM8926 yongaseti, Dolby Digital Plus ses teknolojisi, 16GB dahili hafıza, 1GB RAM, Android 4.4.2 işletim sistemi, 13MP çözünürlükte arka kamera, 2300mAh gücünde batarya, 7.8mm kalınlık, 130gr ağırlık şeklinde özelliker mevcut. Cihazın fiyatı 699TL. 

Kaynak:http://medya.turkcell.com.tr/turkcell-muhendisleri-gelistirdi-turkiye-sahiplendi-bulten_6695.html

• Turkiye'de 4G var ya sanki 4G'yi çok önemliymiş gibi sundular bu telefonda

Ekleme: Ayrıca bir suru gereksiz sisteme gomulu Turkcell uygulamaları var ve bunları silemiyoruz kullanıcıya bırakılmalı bunlar. Arayuz de çok çabuk şişiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elsa -- 29 Ağustos 2014; 17:41:39 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • e bi yazılım güncellemesi verirler artık! o kadar insana yazık yoksa.

@Elsa
    uygulamaların birçoğu silinebiliyor. 2 3 tane silinemeyen var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Okisht -- 29 Ağustos 2014; 17:44:33 >
  • Ülkemizde üretilecek olması güzel bir gelişme. Her ne kadar elektronik parçalarının büyük bir kısmını biz üretmiyor olsak da HTC, Huawei gibi firmalar da kendi işlemcilerini, ekranlarını üretmiyor. Zamanla ve çalıştıkça o da olacaktır

• @Elsa Rootlayin efenim.Titanium Backup gerisini ayıklar

• O halde Assembled in Turkiye yazmasi lazim.

• Yaklaşık 10 gündür kullanıyorum.
    Fiyat/perf. bence süper.
    Turkcell uygulamalarının da hepsini kaldırabiliyosunuz root olmadan.
  • Montaj işlemini bu topraklarda gerçekleştirmesi bile iyi hamle.Sırada kendi teknolojilerini geliştirmesi gerekli,t40 ve t50 serisinde HD ses kalitesi gibi bir teknolojiden bahsediyorlardı,daha temiz sesli görüşme yapılmasını sağlıyor.Buna benzer kullanıcı deneyimini zenginleştiren özellikler eklenmeli.Bahsettikleri mühendis topluluğu güncelleme konusunda telefonu mahrum bırakmaz umarım.
  • akıllı telefonlarda 120 tl lik gümrük vergisini düşünürsek montaj işleminin türkiye de gerçekleşmesi mantıklı bir hamle olmuş

• quote:

Orijinalden alıntı: beter.böcek

O halde Assembled in Turkiye yazmasi lazim.

Telefon zaten var olan bir telefon. Ya tarasım bize ait değil diye biliyorum

• assembled montaj birlestirme olarak turkiye yazmasi lazim o kadar.

• T50 vestelin manisadaki fabrikasında üretilmiyormuydu
  • quote:

Orijinalden alıntı: lordbahes2

akıllı telefonlarda 120 tl lik gümrük vergisini düşünürsek montaj işleminin türkiye de gerçekleşmesi mantıklı bir hamle olmuş

o 120 tl sen tek başına telefon alıp getirirken var. ithalatta 60 kuruş civarı bi şey alıyolar telefon başına.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • beyler telefon çinden geliyor kutusuna kadar çinde yapılıyor burdan bir haber vereyim yakında beyazıda geliyor ...
    bu arada telefon ben disbiritor firmadayım ve bayiler stoklara girdigimizde hucum edercesine alıyor ve samsung un satışlarını aşşagıya indiren tek çihaz tavsiye ederim ve turkcell gm de ki gbi bir servisi yok en ufak bir sıkıntıda swap yaparlar hoscakalın

• quote:

Orijinalden alıntı: crista galli

quote:

akıllı telefonlarda 120 tl lik gümrük vergisini düşünürsek montaj işleminin türkiye de gerçekleşmesi mantıklı bir hamle olmuş

o 120 tl sen tek başına telefon alıp getirirken var. ithalatta 60 kuruş civarı bi şey alıyolar telefon başına.

vaay bilmiyordum, o zaman mantıklı bir hamleden daha çok Türkiye nin mobil sektörde ilerlemesi adına yapılan bir hamle diyebiliriz. ufak bir hamle
  • quote:

Orijinalden alıntı: crowland

beyler telefon çinden geliyor kutusuna kadar çinde yapılıyor burdan bir haber vereyim yakında beyazıda geliyor ...
    bu arada telefon ben disbiritor firmadayım ve bayiler stoklara girdigimizde hucum edercesine alıyor ve samsung un satışlarını aşşagıya indiren tek çihaz tavsiye ederim ve turkcell gm de ki gbi bir servisi yok en ufak bir sıkıntıda swap yaparlar hoscakalın

Ekran sorununu cözsünler 0 kutulu cihaz pert cıkıyo saygılar

• quote:

Orijinalden alıntı: crista galli

quote:

BlackBerry z10 yurtdışında 200€ civarı satılıyor. Burada ise teknosa da 1600₺ civarında. 60kuruş vergiyi düşünürsek vay anasını diyorum. Ben de 100₺ civarı zannediyordum..

• yurtiçinde vergi çok biniyor. ötv kdv ve parakende satışta çok fark koyuluyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • bunun yerine zenfone 6 alınabilir ki ben öyle yaptım

• Fazla satmış

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.