Şimdi Ara

Navigasyon tavsiyesi

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
1.117
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selamlar 400 - 600 tl arası önereceğiniz hangi navigasyon aletini alabiliriz(sesli yönlendirmesi olsun)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nutec -- 29 Ağustos 2014; 15:29:12 >

• Nutec N kullanıcısına yanıt
    Garmin 2567 LMT modelini öneririm.
  • Nutec N kullanıcısına yanıt
    Samsung Galaxy Tab 4 (380 TL) tavsiye ederim. 40 TL ye de Trust tablet tutucu alırsınız. Uzun yola gidecekseniz bide araç şarj aleti.

Sonra da istediğiniz yazılımı atarsınız.
    Cihazın yazılımına mahkum olmaz, istediğiniz zaman günceller veya değiştirebilirsiniz. Tablet özelliğini de saymıyorum bile.
    Sesi güzel-yüksek, Gps uydusuna bağlanma 10 saniye sürmüyor, ekran netlik ve parlaklığı harika. Şarj 10 saate yakın gidiyor.

Bende tab4 var; iGO primo, Sygic, Garmin, Tomtom, Navitel,iOnRoad,Copilot,Navigon ve Route yazılımlarının en güncel sürümleri yüklü.
    (Örnek; 01.09.2014 tarihinde iGO primo 2.4 9.6.29.427562 çıktı ve ben bugün yükleyip sorunsuz kullanıyorum)

Tabi iGO yetiyorda artıyor. Zevkine diğerlerini yükledim, arada açıyorum.

Tavsiyemi yabana atmayın derim. Bi teknomarkete gidip deneyin isterseniz.

Alırsanız bilgi verin yazılımlar konusunda yardımcı olurum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fehmi02 -- 2 Eylül 2014; 18:51:57 >

• fehmi02 F kullanıcısına yanıt
    tablet navigasyon görevini nasıl görüyor? internet bağlantısı gerekmiyor mu?
  • A.M.K kullanıcısına yanıt
    Cihazda gps alicisi varsa internet gerekmez. Tipki navigasyon cihazlarinda internet gerektirmemesi gibi.

Tab4 de de gps alicisi var ve baya kaliteliye benziyor.
    Gps uydusuna baglanma 10 sn surmuyor. Cogu navigasyon cihazindan cok daha hizli bağlanıyor.

Tabi tabletlerin hepsinde gps alicisi yok.
    Almadan once öğrenmek gerekiyor.
    Hatta mümkünse tekno marketlerde ayarlardan gps- konum servisleri varmi diye bakmak gerekiyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Kusura bakmayın rahatsız ediyorum biraz. Peki kullandığınız programlar nasıl? Navigasyon yönünden başarılı mı?

• A.M.K kullanıcısına yanıt
    Onemli degil.
    Istediginizi sorabilirsiniz.

Igo Yazılımı + Başarsoft Haritası ikilisinden cok cok memnunum.
    Baskasina gerek kalmiyor.

Cok cok nadir google earth gerekebiliyor ki, oda aradigim yerin ismini tam bilmedigimden kaynaklaniyor du ( Phaselis Rose gibi).

Anladım çok teşekkürler

• Tablet tabiki çok açıdan daha avantajlı. Ancak navigasyon aletlerindeki FM verici özelliği çok önemli bana göre. Navigasyon yönlendirme seslerinde çok önemli değil de, müzik dinlerken veya video ilzerken FM verici şart.
  • selamlar,

Nacizane bir-iki görüş paylaşiyim dedim;

Artık navigasyon cihazları hem ayrıca edinilmek zorunda olmalarından hem de akıllı telefonların kabiliyetlerinden dolayı neredeyse çağdışı kalmak üzereler...

Dün Sakarya - İstanbul arasındaki araç ile yolculuğumda Sony Xperia Z2 marka/ model akıllı telefonumu kullandım. Son derece yabancı olduğum bir çevreydi Sakarya tarafı, tedirgindim ben de. Google haritalar denedim ; uygulama fena değil ancak Sakarya merkezdeki ara sokaklarda bile sıkıntı yaşadım ve alternatif kaynaklara yöneldim. Yandex'in deneyimini bildiğimden Yandex ve benzeri uygulamalara bakiyim dedim Tuhu adında bir uygulama buldum.

Hem yandex altyapısını geliştirerek kullanıyor hem de Yandex'in aksine size mantıklı birkaç seçenek sunuyor siz de istediğinize ve önceliğinize ( zaman mı, tasarruf mu, konforlu gidiş mi ) yöneliyorsunuz. Tek uygulamada navigasyon, toplu taşıma yönlendirmeleri ve hatta yürüyüş rotasını hallediyor Trafik yoğunluğu ve toplu taşıma bilgilerini de İBB ve Trafi sistemi ile beraber geliştirmişler bana ilettikleri mailde detaylı açıklamışlar. . İstanbul dışında bu düzeyde ise içinde efsanedir diye düşündüm ve bugün deneme fırsatı buldum ki, herşey beklediğimden bile iyiydi... Sanırım yeni mezun Türk mühendisleri tasarlamışlar uygulamayı. Şirkette servis şoförümüze tavsiye ettim, duacınız dedi ben de gaza geldim galiba paylaşmalıyım dedim :) Mail ya da gsm bırakın hemen nazikçe yazıyorlar ve çevrimdışı navigasyon da içeren premium üyelik veriyorlar :) Bir web sitesinden çok bizim de zamanında denediğimiz şirin bir landing page yapmışlar :)

Şiddetle tavsiye ederim :http://unbouncepages.com/tuhuapp/

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.