Şimdi Ara

Son durum: Audi A3 Sedan Alınıyor. 'Maks. 80 - 85 bin TL otomatik araç (Mazda3, Octavia vs.)'

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
85
Cevap
1
Favori
4.162
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar yardıma ihtiyacım var. Fikrinizi belirtirseniz çok sevinirim.

İhtiyaçlarımı yazmaya çalıştım:

• En fazla 80.000 TL'ye çıkabiliyorum (edit: bazı araçlar için bu sınırı aşabilirim).
    • Aracın otomatik olması lazım.
    • Önceki aracım bolca yolda kaldığından arıza yapma ihtimali düşük bir araç arıyorum, güvenilirlik (reliability) önemli.
    • Yakıt herkes gibi benim için de önemli.
    • 4 kişilik bir aileyiz, çocuklar da olduğundan bagaj ihtiyacımız var. Bu yüzden sedan tercih ediyorum.
    • Arabayı genel olarak sakin kullanmayı tercih ediyorum.
    • Yıllık yaptığım yol 15.000 KM (önce 18.000 yazmıştım ama yanlışmış, 4 yılda 60.000 yapmışım)
    • Bu yolun 10.000 KM'si şehiriçi, 5.000 KM'si şehirlerarası gibi.

Benim tespit ettiğim adaylar şunlar, tabi siz başka araçlar da önerebilirsiniz, listeyi güncellerim:

İlk adaylarım:

• Audi A3 Sedan 1.4 TFSI S-tronic Power AT (86.000 TL)
    • Mazda 3 Sedan 1.5 Power AT (72.000 TL)
    • Skoda Octavia 1.6 TDI Elegance DSG (78.400 TL)
    • Seat Leon 1.6 TDI Style Start&Stop DSG (68.000 TL)
    • Opel Astra Sedan 1.4 Cosmo Active Select (71.080 TL)
    • Toyota Corolla 1.4 D-4D Advance MultiMode (75.500 TL)
    • Toyota Corolla 1.6 Premium Multidrive S (73.410 TL)

Diğer adaylar:

• Seat Toledo 1.6 TDI Style DSG (64.400 TL)
    • Seat Toledo 1.4 TSI Style DSG (58.4000 TL)
    • Toyota Corolla 1.6 Premium Multidrive S (73.400 TL)
    • Volkswagen Jetta 1.2 TSI Comfortline DSG (66.400 TL)
    • Volkswagen Jetta 1.4 TSI Highline DSG (74.400 TL)
    • Volkswagen Jetta 1.6 TDI Trendline DSG (77.500 TL)

Elediklerim ve sebepleri:

• Honda Civic (yakıt)
    • Mitsubishi Lancer (yakıt)
    • Citroen (eski arabam, beni çok üzdü)
    • Alfa Romeo Giulietta (bagajı bize göre küçük olmasa bunu düşünürdüm)
    • Skoda Octavia 1.4 TSI Elegance DSG (74.400 TL) (bayide hazır yok, 2 ay sonraya atıyorlar)
    • Skoda Octavia 1.2 TSI Optimal DSG (62.900 TL) (bayide hazır yok, 2 ay sonraya atıyorlar)
    • Seat Leon 1.2 TSI Style Start&Stop DSG (57.400 TL) (bayide hazır yok, 2 ay sonraya atıyorlar)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FREE_MIND -- 31 Ağustos 2014; 22:14:20 >

• Laf anlatmaktan yorulduk gidin dandik vag arabalarına bütün parayı gömün. Yolda kalmak istemiyorum deyip DSG almak da ayrı bir ironi. Mazda dururken diğer araçlar diğer ülkelerde nal toplar ama ülkemizde garip bir vw tapma olgusu ve japonları yerme durumu var. Garip ve cahil bir ülkeyiz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sadece Sürücü -- 29 Ağustos 2014; 12:57:32 >
  • Mazda 3 ilk kasasını kullanmıştım muhteşem bir araçtı.
    3. Kasası çok daha güzel.
  • Mazda 3 ya da corolla premium cvt hariç gerisine ben bakmazdım...
  • Bu kıyaslamasa tercih japonlardan yana kullanılmalı.
  • FREE_MIND kullanıcısına yanıt
    reliability önemli ise hyundai'a bakabilirsin. 1.6 crdi saydığın diğer dizellerden daha performanslı. ancak otomatiği yüzde 10 -15 fazla yakar. 5 yıl garantisi var.

mazda 3 10 numara araç. sürüşü çok keyifli. ancak servisi pek yaygın değil. markanın Türkiye'deki geleceği meçhul.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sadece Sürücü

Laf anlatmaktan yorulduk gidin dandik vag arabalarına bütün parayı gömün. Yolda kalmak istemiyorum deyip DSG almak da ayrı bir ironi. Mazda dururken diğer araçlar diğer ülkelerde nal toplar ama ülkemizde garip bir vw tapma olgusu ve japonları yerme durumu var. Garip ve cahil bir ülkeyiz.

Lafı böyle anlatıyorsanız kendinizi yorup hiç anlatmayın. Bir siz zekisiniz, kalan herkes cahil.

Bu arada Mazda'yı ilk sıraya yazmıştım zaten.
  • quote:

Orijinalden alıntı: FREE_MIND

quote:

Orijinalden alıntı: Sadece Sürücü

Laf anlatmaktan yorulduk gidin dandik vag arabalarına bütün parayı gömün. Yolda kalmak istemiyorum deyip DSG almak da ayrı bir ironi. Mazda dururken diğer araçlar diğer ülkelerde nal toplar ama ülkemizde garip bir vw tapma olgusu ve japonları yerme durumu var. Garip ve cahil bir ülkeyiz.

Lafı böyle anlatıyorsanız kendinizi yorup hiç anlatmayın. Bir siz zekisiniz, kalan herkes cahil.

Bu arada Mazda'yı ilk sıraya yazmıştım zaten.

Alıntıları Göster
    Yıllık 15bin km için dizel otomatik kazığına fazladan 10 bin lira vermeyin. Fazla yakmayan benzinli araçlara yönelin, sorunsuzluk önemli demişsiniz o zaman VAG Grubu araçlar DSG'li oldukları için eleniyorlar. Geriye Japonlar kalıyor. Japonlar'da Mazda 3 Toyota Corolla'dan birçok yönüyle daha üstün bir araç bence. Birinin tasarımı sınıfının en iyisi (Mazda) diğerinin ki en kötüsü (Corolla). İç hacim olarak Corolla bir adım önde, bagaj farkı olarak pek fark yok Corolla 452, Mazda 3 ise 419 litre. Mazda'nın yeni SKYACTIV motoru Toyota'nın 1.6 atmosferiğinden daha başarılı bence. Aynı 1.6 motorlu Auris'i olan Tuvnera'nın aracı 10 litrenin altına düşmemiş yakıtta Mazda'da ise ortalama olarak 7-8 litre arası rahatlıkla yakalanır hatta kullanıma bağlı olarak düşürebilirsiniz de. Ayrıca Opel Astra Sedan 1.4 T Cosmo Active Select donanımlı aracıda listenize alabilirsiniz. Otomatik vitesi sorunsuz. Ama tüketimi biraz fazla. Mazda'dan fazla Corolla'dan az olacaktır diye tahmin ediyorum Astra'nın tüketiminin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Abstraction -- 29 Ağustos 2014; 15:10:26 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Abstraction

Yıllık 15bin km için dizel otomatik kazığına fazladan 10 bin lira vermeyin. Fazla yakmayan benzinli araçlara yönelin, sorunsuzluk önemli demişsiniz o zaman VAG Grubu araçlar DSG'li oldukları için eleniyorlar. Geriye Japonlar kalıyor. Japonlar'da Mazda 3 Toyota Corolla'dan birçok yönüyle daha üstün bir araç bence. Birinin tasarımı sınıfının en iyisi (Mazda) diğerinin ki en kötüsü (Corolla). İç hacim olarak Corolla bir adım önde, bagaj farkı olarak pek fark yok Corolla 452, Mazda 3 ise 419 litre. Mazda'nın yeni SKYACTIV motoru Toyota'nın 1.6 atmosferiğinden daha başarılı bence. Aynı 1.6 motorlu Auris'i olan Tuvnera'nın aracı 10 litrenin altına düşmemiş yakıtta Mazda'da ise ortalama olarak 7-8 litre arası rahatlıkla yakalanır hatta kullanıma bağlı olarak düşürebilirsiniz de. Ayrıca Opel Astra Sedan 1.4 T Cosmo Active Select donanımlı aracıda listenize alabilirsiniz. Otomatik vitesi sorunsuz. Ama tüketimi biraz fazla. Mazda'dan fazla Corolla'dan az olacaktır diye tahmin ediyorum Astra'nın tüketiminin.

Alıntıları Göster
    Sıfır şart değilse ikinci el 320D bakabilirsiniz. Aynı şekilde A4 ve S60 da bakılabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EPICA -- 29 Ağustos 2014; 15:14:54 >
  • Sorunsuzluk,yeni yüz ve yakıt olarak baktığımda mazda 3 derdim.Yolda 2-3 kere gördüm.Çok yakışıklı duruyor ve daha dinamik bir görüntüsü var.Kafanızdaki araçlarla test sürüşüne mutlaka çıkın.Zaten farkları hissedersiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: EPICA

Sıfır şart değilse ikinci el 320D bakabilirsiniz. Aynı şekilde A4 ve S60 da bakılabilir.

Aslında hiçbiri değil.A3 sedan varken o fiyatlarda diğerleri gözümde çöp ama arkadaş max 80 bin demiş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Keomaa

quote:

Aslında hiçbiri değil.A3 sedan varken o fiyatlarda diğerleri gözümde çöp ama arkadaş max 80 bin demiş.

100.000 TL olması Audi A3 Sedan 1.6 TDI Attraction S-Tronic süper olurdu, A3 benim de hep aklımda olan bir araç.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Abstraction

Ayrıntılı ve anlaşılır bir şekilde cevaplamışsınız, teşekkür ederim.
  • quote:

quote:

quote:

100.000 TL olması Audi A3 Sedan 1.6 TDI Attraction S-Tronic süper olurdu, A3 benim de hep aklımda olan bir araç.

1.4 s-tronic a3 sedanlarda indirim var.84-85 bin aralığında alabilirsiniz aslında.Yakıttada çok iyi.Hemde premium olması ayrı bir avantaj.
  • Keomaa K kullanıcısına yanıt
    Hocam A3 Sedan 1.4 TFSI 125 hp Attraction S tronic 88.349 TL görünüyor fiyat listesinde.

İndirim derken pazarlıkla mı 84-85 bin aralığında alınabilir?
  • quote:

Hocam A3 Sedan 1.4 TFSI 125 hp Attraction S tronic 88.349 TL görünüyor fiyat listesinde.

Zaten 88 bine düştü.pazarlıkla dediğim fiyata çok rahat alırsınız.Baktığınız araçlardan 2 sene sonra sıkılacaksınız :) En azından ben sıkıldım.80 binden bahsediyorsunuz.Yani iyi bir karar vermeniz gerek.Benimde yaptığım km le sizinle aynı.Piyasadaki otomatik dizeller kafanızda hep soru işareti bırakır.a3 sedanın yakıt tüketimi 5.9 litre.Ha biraz donanım eksiği olurda problem değil bence.örneğin Eski aracımda olan bluetooth özelliğini bir kere kullanmışlığım yok.Yapacağınız tek masraf 18 inc jantlardır bence.

Edit:125 değil 140 hp.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Keomaa -- 29 Ağustos 2014; 16:29:20 >
  • quote:

quote:

Zaten 88 bine düştü.pazarlıkla dediğim fiyata çok rahat alırsınız.Baktığınız araçlardan 2 sene sonra sıkılacaksınız :) En azından ben sıkıldım.80 binden bahsediyorsunuz.Yani iyi bir karar vermeniz gerek.Benimde yaptığım km le sizinle aynı.Piyasadaki otomatik dizeller kafanızda hep soru işareti bırakır.a3 sedanın yakıt tüketimi 5.9 litre.Ha biraz donanım eksiği olurda problem değil bence.örneğin Eski aracımda olan bluetooth özelliğini bir kere kullanmışlığım yok.Yapacağınız tek masraf 18 inc jantlardır bence.

Edit:125 değil 140 hp.

Hemen hemen bütün bayileri aradım ama elinde olan yok :(

1.6 dizel var diyorlar.
  • 1.4 jetta alin
  • quote:

Orijinalden alıntı: Deorro4

1.4 jetta alin
    Skoda Octavia 1.6 TDI Elegance DSG (78.400 TL)

bunu al geç hocam düşünme bile..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Deorro4

1.4 jetta alin
    Eğer bagaj önemliyse bu konuda Mazda 3 biraz biraz zayıf, Octavia bu konuda ise çok iyi. Geniş ve camla birlikte açıldığı için kullanımı rahat gibi duruyor.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.