Şimdi Ara

GeForce GTX Titan Z'nin fiyatında indirim var ama...?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
0
Favori
806
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• GeForce GTX Titan Z'nin fiyatında indirim var ama...?

Şişirme fiyatı ile her kesimin eleştrisine maruz kalan GeForce GTX Titan Z için Nvidia'nın fiyat indirimine gideceği bilgisi geldi. Bu haberi ilk defa duyduğumuzda heyecanlandık zira acaba Nvidia, Titan Z'nin fiyatını rakibi AMD'nin Radeon R9 295X2 modeliyle aynı seviyeye çeker mi diye düşünmeye başlarken, gördük ki beklentilerimiz boşaydı.

GeForce GTX Titan Z için yapılan fiyat indiriminin oranı %37. Ufak bir hesaplama ile GTX Titan Z'nin 1830 dolar civarında bir fiyatla devam edeceğini söyleyebiliriz. Güncelleme sonrasında ekran kartı çok daha makul bir seviyeye inse de, AMD Radeon R9 295X2'nin hala birkaç yüz dolar üzerinde seyrediyor. Bazı Nvidia teknolojileri için aradaki fiyat farkı belki görmezden gelinebilir ancak asıl engel bu noktada ortaya çıkıyor çünkü indirim sadece OEM üreticilerini kapsıyor.

Kısaca özetlemek gerekirse 2999 dolar etiket fiyatı ile lanse edilen GeForce GTX Titan Z'yi, OEM üreticileri bundan sonra 1830 doları civarı bir fiyatlandırma ile temin edebilecek. Son kullanıcılar içinse henüz bir indirim söz konusu değil.Eğer Maxwell mimarisini kullanan GTX Titan Z  II, son çeyrekte lanse edilirse, önümüzdeki aylarda benzer ya da daha agresif fiyat indirimini son kullanıcılar için de bekleyebiliriz, tabi eğer Nvidia böyle bir adımı uygun görürse.

• Yaklaşık 1 ay gibi bir suredir kart Origin pc gibi ureticilerde 2000 doların biraz altında satılıyor zaten isteyen bazı oem üreticilerinden tedarik eedebiliyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • OOOO harika bana ordan 4 5 tane paket yapın akşama alacam

• abi adamlar ne içiyor böyle işler yapıyorlar alay konusu oldular oralı olmadılar konsol işini batırdılar amdye kaptırdılar tüm oyunlar amd api si ile gelicek yanisi amd kartlar daha uyumlu olucak gibi 3000 usd kart gören diyecek 780ti sli aynı performanstan fazlasını veriyor enerji verimliliği falan hikaye işler bu kartı alanların zaten 1500w gold plus power supply yedeği bile vardır geçen senelerde 1000 usd tavan fiyattı bunlar iyice azıttılar konsollar çıktıda iyi oldu satışlar azalsın görsünler o zaman elinde kalsında ürünün bir kısmı belki kafaları düzgün çalışmaya başlar

• Yeni oyunlar çıkmadı şimdilik yüksek ekran kartın gerek yok

• Zor be gülüm..
  • titan serisi başarısız bir model. önce nvidia nın bunu kabul edip kendine çeki düzen vermesi gerekli. intelin extreme serisini örnek alsınlar. 1000$ kart 700$ kartından daha yavaş ise o işin esprisi kalmaz. safı belli olmayan bir model ve anlamsız fiyatlandırmaya sahip. madem titan pahalı seri o zaman 780ti yi çıkarmayacaktın. kendi içinde çelişen bir marka. AMD nin etkisi de büyük tabi ki.

• oem sistem saticilarinda fiyati dustu diye cok satacak diye bir sey yok titan z koyacak sistemine bir iki oem sistem saticisi var o da bir iki modelinde.biz gormuyoruz ama cok pahali oem sistemler var adamlar sli manyagi yapiyorlar iste onlar icin ideal olur yoksa bizim casper gibi degil yabanci oem sistem saticilari.yani bu piyasa ile alakali bir sey bile degil oem sistem saticilarina 780 ti sli yapacaginiza indirdik bunu takin demisler cogu kisiyi ilgilendirmiyor.
  • Bu indirim tüm mağazalarda izdihama sebep olacak. Şaka bir yana bu kartlara bu paraları verenin aklına şaşarım.

• Hem daha yavaş hem daha pahalı.

• Eve 4 tane aldim, kardeşim sevinçten apartmanı birbirine kattı.

• 295x2 varken ederi 1450$ anca. Tüketici gözünden bakınca her iki kart ta o kadar etmez orası ayrı, araba almıyoruz.
  • 100 tane aldım ileride çocuklarım satar simit alır harika yatırım sağolun..

• %37'lik indirim fena sayılmaz ama sadece oem üreticilerini kapsaması olmamış,o yüzden forever r9 295x2

• Quadro geçerseniz normal oyunları oynayamıyorsunuz, tek alternatifiniz Titan'lar ve normal kartlara profesyonel uygulamalarda fark atıyorlar.

• Ben hala bu (+),(-) olayının donanımhaber editörlerini neden bukadar rahatsız ettiğini anlamadım. Yaptıkları yorumların 3haneli eksi almasından sonra bu uygulama çok manidar olmuş.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mazzini

Ben hala bu (+),(-) olayının donanımhaber editörlerini neden bukadar rahatsız ettiğini anlamadım. Yaptıkları yorumların 3haneli eksi almasından sonra bu uygulama çok manidar olmuş.

Fazla deşmemek lazım bu ilk + - olayı zaten anasayfaya geldi,sonra foruma geldi birara tepki çekti kaldırıldı sonra tekrar geldi,sonra ansızın anasayfadan gitti foruma devam forumda da yanılmıyorsam bazı bölümlerde kapalıydı bu durum,bunun zaten suistimal edileceği apaçık ortadaydı,baştan yanlıştı yani ama ne hikmetse tartışmaların döndüğü yönetimden - alanların arttığı dönemde şak diye kapattılar,dediğiniz gibi manidar zaten alıntıyla cevap versenizde yada nikclerinden bahsedince tartışmanın ortasında acaip acaip cevaplar verdikleride oldu,general mobile discovery elite konusu ben bunca yıllık üye olarak şaşırdım,yorumları silmek kolay konuları silmekte ama - + olayında yanılmıyorsam birşey yapılmadı,baktılar olmuyor temelli kapatıldı.

• quote:

Orijinalden alıntı: Python

quote:

Orijinalden alıntı: Mazzini

Ben hala bu (+),(-) olayının donanımhaber editörlerini neden bukadar rahatsız ettiğini anlamadım. Yaptıkları yorumların 3haneli eksi almasından sonra bu uygulama çok manidar olmuş.

Fazla deşmemek lazım bu ilk + - olayı zaten anasayfaya geldi,sonra foruma geldi birara tepki çekti kaldırıldı sonra tekrar geldi,sonra ansızın anasayfadan gitti foruma devam forumda da yanılmıyorsam bazı bölümlerde kapalıydı bu durum,bunun zaten suistimal edileceği apaçık ortadaydı,baştan yanlıştı yani ama ne hikmetse tartışmaların döndüğü yönetimden - alanların arttığı dönemde şak diye kapattılar,dediğiniz gibi manidar zaten alıntıyla cevap versenizde yada nikclerinden bahsedince tartışmanın ortasında acaip acaip cevaplar verdikleride oldu,general mobile discovery elite konusu ben bunca yıllık üye olarak şaşırdım,yorumları silmek kolay konuları silmekte ama - + olayında yanılmıyorsam birşey yapılmadı,baktılar olmuyor temelli kapatıldı.

Haklısın dediğin gibi bazı yerlerde suistimal edildi ama + ve - yoğunluğunun olduğu mesajlar benim dikkate aldığım mesajlardı + alanların çoğu konuyla gerçekten ilgili yada yaratıcı mesajlardı ve okurken hmmm adam haklı diyordum - alanları okuduğumdada hak etmiş bir ekside benden diyordum. Ama bu editör kullanıcı savaşının yaşandığı dönem - alan editör mesajları gerçekten eksiyi hak etmişti isim vermeyeyim sanki karşısındaki kişiler teknolojiden anlamayan mağradan yeni çıkmış kişiler gibi hakarete varan sözleri sitenin değerini düşüren hareketlerdi şimdi videolarını izlerken bile eski tadı alamıyorum alternatif siteler arar oldum.

• Ben general mobile böyle fanatikliğini gördükten sonra baktım ki artık eski donanımhaber değil,para verenin düdüğünün öttüğü ortam oluşmaya başlamış açıkçası videolarını izlemiyorum,direk kestim birde bu yarışmalardaki tutumları vs. iyice soğuttu beni benim için artık forum önemli insanlara yardımcı olabiliyormuyum bu önemli,2. elde işim düşüyorsa da aynısı geçerli artık.
  • Bende genel olarak forumda geçiriyorum zamanımı :)aynen +1 verdim sana bende çinden telefon getirip bassam parayı donanımhaber kral yapar tamam bu site su ile çalışmıyor ama para içinde bu kadar översen bizde ne oluyor kardeşim deriz bir yerde.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.