Şimdi Ara

Bosch i-dos'ta şimdi de 'soğuk su musluğu kapalı mı?' Uyarısı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
1
Favori
3.572
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar, 3 yıl önce hevesle aldığım bosch idos bu aralar yine canımı sıkıyor. yıkamasından bi şikayetim yok ama son 2 haftadır garip garip uyarılar alıyorum. geçen hafta "ilave soğuk su" uyarısı yazdı ekranda...

bugun de perdeleri attım. 40 derece sentetikler programında. deterjanı biraz fazla kaçırmışım ki, baya bi köpürdü. program başladıktan yklaşık 1 saat sonra makineden hiç ses gelmediğini farkttim. banyoya gittiğimde ekranda bu sefer "soğuk su musluğu kapalı mı?" yazıyordu. sular mı kesildi acaba diye düşünerek hemen lavabo musluğunu açtım ama akıyordu. menünün düğmelerine bastım, inaktifti. sonra başlat/beklete bastım, makine programı beklemeye aldı, kapağı açabilirsiniz uyarısını görünce kapağı açtım. dibinde az bi su bardı ve ılıktı. sonra kapağını kapattım. makine çalışmaya başladı. ekranda "fazla köpük ek durulama" yazıyordu.

acaba aşırı deterjanın yarattığı fazla köpük mü makinenin durmasına ve "soğuk su musluğu kapalı mı" uyarısı vermesine yol açtı?

ama daha önce de fazla köpük olduğunda böyle olmamıştı. sadece "fazla köpük ek durulama" yazıyordu.

gece gece canım sıkıldı yne...

not: bu arada geçen hafta verdiği "ilave soğuk su" uyarsını vermedi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrahsnr -- 29 Ağustos 2014; 7:56:12 >

• Servise danışın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Su ani kesilip gelmiş olabilir mi. Eğer değilse ventil arızasına işaret olabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

Su ani kesilip gelmiş olabilir mi. Eğer değilse ventil arızasına işaret olabilir.

kesilip gelmiş de olabilir tabi...ama zor bi ihtimal, çünkü su deposu var.

ventil arızası ne demektir hocam?
    bu arızanın olup olmadığını nasıl anlarım? eğer arıza varsa, kendim düzeltebilir miyim yoksa servise mi başvurmam lazım?
  • emrahsnr kullanıcısına yanıt
    Hocam yine üzüldüm . Ne çektiniz idostan

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: utku2304

Hocam yine üzüldüm . Ne çektiniz idostan

Sormayın ya. Perdeleri çamaşır filesine koymuştum. Düğmeleri çıkmasın diye. O da dengesiz yüke sebep oldu sanırım. Sıkmayı beceremedi bi türlü. 1 dk kala defalarca sıkmayı tekrarladı.
    Bugün fileye koymadan, düğmelerini yastık kılıfının içine koyup ağzını baglayarak deneyeceğim. Daha önceki seferlerde böyle yaptıgımda sıkma sorunu olmamıştı. Filenin içinde çamaşır eşit dağılamadı sanırım.

• emrahsnr kullanıcısına yanıt
    Biz hep normal atıyoruz perde programında . Bu arada bizim makine way28762 tr. Son sıkmaya gelince birbirime karışıyor dengesiz yük yapıyor . Sıkmıyor. Anneme düzelt daha iyi sıkar diyorum. Yok perde programı böyle sıkıyor diyor. Biz kalınlarla inceyi aynı anda attığımız için çok ağır oluyor . Karışıyor birbirine. 12 dakkalık sıkmada 9 dakikasını dengelemeyi 3 dakikasını dayanamayıp sıkmayla geçiriyor. Ama mis gibi kokan tüller de bir başka. Eski makinemiz de güzel yıkardı. Logloglog su sesi çıkartırdı dönerken . Aaah aaah .nerde eski kaliteli makineler. O bosch v458 ler. Falan

• Emrah Bey merhaba;

WAY24840TR kullanıyor olsaydınız servis menüsüne girip ventillerin arızalı olup olmadığını kontrol ettirebilirdim ama WAS28840TR de servis menüsüne nasıl giriliyor bilmiyorum. Servis çağırın baksınlar. İnşallah basit bir problemdir.

@emrahsnr
  • quote:

Orijinalden alıntı: Felice Forte

Emrah Bey merhaba;

WAY24840TR kullanıyor olsaydınız servis menüsüne girip ventillerin arızalı olup olmadığını kontrol ettirebilirdim ama WAS28840TR de servis menüsüne nasıl giriliyor bilmiyorum. Servis çağırın baksınlar. İnşallah basit bir problemdir.

@emrahsnr

Merhabalar
    Bugün üstüste iki kez perde yıkandı. Sorunsuz geçti ;))

Bi daha tekrarlarsa servise haber vericrm.
    Tesekkürlet.

• Sevindim Emrah Bey daha yepyeni makine sorun çıkınca insan çok üzülüyor.

Bir daha makine alacak olsam Miele WKR 570 WPS e bakacağım sanırım eşime bu makineyi alacağım 2 yıla kadar çünkü diğer markalar kaliteyi çok bozdu

Forumda biri ikinci el Miele W5872 satıyor acaba Miele de cozuttu da insanlar memnun değilmi ne alacağımızı şaşırdık yahu.

@emrahsnr
  • quote:

Sevindim Emrah Bey daha yepyeni makine sorun çıkınca insan çok üzülüyor.

Bir daha makine alacak olsam Miele WKR 570 WPS e bakacağım sanırım eşime bu makineyi alacağım 2 yıla kadar çünkü diğer markalar kaliteyi çok bozdu

Forumda biri ikinci el Miele W5872 satıyor acaba Miele de cozuttu da insanlar memnun değilmi ne alacağımızı şaşırdık yahu.

@emrahsnr

Çok teşekkürler.
    O ilanı görünce bn de şaşırdım. Sormak laxım miye satıyor...pek sanmam ama mielenin o şekil olduğunu.

• Miele bile kaliteyi bozarsa . Artık elimle yıkarım ya da bir düzenek yapar bisikleti makineye bağlarım

• Felice Forte F kullanıcısına yanıt
    Mielenin yeni w1 serisi önceki serilere göre çok daha kaliteli duruyor. Özellikle t-dos sistemi olan modeller gerçekten eski serilerden daha sağlam. Tabi bunda kapasitelerinin daha yüksek olmasınında etkisi olabilir.

• Bugün epey bi çamaşır yıkandı. Bahsettiğim sorunlar olmadı.
    Ama yine de merak ediyorum ne diye bu uyarılar çıktı...

• quote:

Orijinalden alıntı: emrahsnr

quote:

Sevindim Emrah Bey daha yepyeni makine sorun çıkınca insan çok üzülüyor.

@emrahsnr

Çok teşekkürler.
    O ilanı görünce bn de şaşırdım. Sormak laxım miye satıyor...pek sanmam ama mielenin o şekil olduğunu.

Evet bende şaşırdım ama sanki o kişinin yanlış hatırlamıyorsam bir mesajını okumuştum ama tam emin değilim o kişi olduğundan sanırım makine istediği kadar su almıyormuş ondan memnun değilmiş sanırım ama dediğim gibi o mesajı o kişimi yazmıştı emin değilim.

Bu arada makinenizin sorun çıkarmamasına sevindim Emrah bey inşallah bir daha hiç sorun çıkarmaz ve uzunca zaman sıkıntısız sizi götürür.

• quote:

Orijinalden alıntı: K-E-N-A-N

Mielenin yeni w1 serisi önceki serilere göre çok daha kaliteli duruyor. Özellikle t-dos sistemi olan modeller gerçekten eski serilerden daha sağlam. Tabi bunda kapasitelerinin daha yüksek olmasınında etkisi olabilir.

Kenan Bey merhaba ;

Vakit ayırıp cevap yazdığınız için teşekkür ederim. Ben Miele nin WKR 570 WPS modelini çok merak ediyorum twin dos ünitesi foruma video koymuştum çok beğendim oradaki Miele nin özel sıvılarını kullanınca mükemmel leke çıkarıyordu. Ayrıca şuan kullandığım Bosch WAY24840TR deki gibi olmaması yani hem twin dos hem de normal deterjan gözü olması çok iyi eşim hangisini isterse rahar rahat kullanır.

Tamburu sanırım 72 lt bu çok iyi ama tambur ağzı yani yükleme ağzı acaba AEG lerdeki gibi genişmi yoksa değilmi. Su jeti hep çalışmıyor sanırım keşke hep çalışsa, eski modellerde panelde bir tuş vardı ilave su tuşu bu modeldede varmı bilmiyorum ama merak ediyorum varsa iyi birde servis menüsüne girip eski miele lerde su seviyesi ile 3 kademe oynanabiliordu bunlardada varmı acaba. Ben eski makineler gibi bol su ile yıkayıp durulamayı seviyorum :)

Motor çok sessiz youtube da video lar izledim ama sıkma başlangıcında değişik sesler çıkaranları gördüm yay sesi olan vardı birde daha düşük modelde vuruntu gibi ses vardı ama sanırım o modelde amortisör sorunluymuş. Bu modelde amortisörler çelikmi ve süspansyon sistemi 3 lü mü tam emin değilim ben bilginiz varmı sizin.

Yada ne bileyim mesela @candogan62 AEG nin 9 kg dokunmatik tuşlu olan modelini öneriyor sanırım modeli L98699FL2 idi ama AEG ler le ilgili okuduğum beyazlarda temiz yıkamama, lekeli bırakma gibi şikayetler ara sıkmalarda vuruntu gibi sesler ve takırtılar sorunları okudum ben düşündürüyor.

Hangi makineyi alacağımızı şaşırdık :)

Biraz fazla soru sordum ve uzun yazdım Kenan Bey kusura bakmayın.

@K-E-N-A-N

Hocam amortisörleri 2 plastik biri çelik . Sitesinide bura koyayım resimlerini inceleyin.
    http://www.keyesbury.com/2013/10/Appliance-makers-remind-us-just-how-complex-their-modern-machines-are-in-these-exploded-views.html

• Utku Bey süpersiniz bu süper oldu makineyi iyice incelemiş olduk. Çok teşekkürler

Plastik dediğiniz amortisörlere dikkat ettiyseniz hidrolik kısmı çelik zaten diğeri komple çelik. Bu modelde kullanılan 2 adet siyah renkli hidrolik kısmı çelik olan amortisörler W5XXX serisindeki amortisörlerle aynı.

WKR 570 WPS e iyice ısındım makinenin her yerinden kalite akıyor ve dolu dolu :)
    İstediğiniz t-dos modelinde 3 tane amortisör var. Ama bu artı olsun diye değil zorunlu kalındığı için yapılmış. Çünkü kazanın bir tarafında boydan boya t-dos ünitesi olduğu için ortadan bir tane amortisör geçmesi imkansız halde. Bu sorunu ortaya bir tane sert amortisör koymaktansa iki uca iki tane daha yumuşak amortisör koyarak çözmüşler. Kazan hacmini sizden öğrendim 72 lt olduğunu. Doğruysa gerçekten çok iyi bir hacim. İfa da çekilen bir kaç fotoğrafta gördüm t-dos modelinin kazan mili çok kalın neredeyse kağıt havlu rulosu kadar kalın. Buda bana çok sağlam izlenimi verdi. Birde ben bu serinin krom kapaklı modelini pek sevmedim kapak kenarlara doğru inceliyor. Biraz tipsiz olmuş yani :) süspansiyon sistemini görmeniz için resimler ekliyorum. Özellikle tambur miline dikkat edin :) benim ilk dikkatimi çeken o olmuştu :)

Ben hayatımda bu tipte tam Çelik olan amortisör görmedim :) mielenin genel olarak kullandıklarının hepsi dışı Çelik içi plastik. Bu modelde ikili tarafta kullandıkları içi Çelik dışı bakalit türü plastik.

ayrıca bu seri için hangi bazı akıllılar(!) plastik kazanlı diye idda edip ortalığı ayağa kaldırmıştı. Resimlerden de göreceksiniz ki bu seri de Çelik kazanlı.
     Bosch i-dos'ta şimdi de 'soğuk su musluğu kapalı mı?' Uyarısı Bosch i-dos'ta şimdi de 'soğuk su musluğu kapalı mı?' Uyarısı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K-E-N-A-N -- 1 Eylül 2014; 12:37:08 >

• Kenan Bey teşekkürler yanıtınız için.

Sizin verdiğiniz resimleri inceledim sağolun birde utku arkadaşımızın attığı linke baktım makine çok hoşuma gitti çelik kazan twin dos amortisörler herşey dört dörtlük dolu dolu makine :)

Tamburun 72 lt hacimli olduğunu bir ara forumda okumuştum ama ne kadar doğru bilmiyorum :)

Dediğiniz gibi kazan mili çok kalın benimde dikkatimi çekti. Bu yeni modelleri çok kötülüyorlar forumda bir garip :) bir iki kişi alsa temiz yıkamasından memnun kalsa içim iyice rahat edecek.

Bende en üst modellerin çerçeve krom diğer yerler beyaz olan kapağa alışamadım Kenan Bey değişik geldi bana ama canlı canlı görmek lazım

@K-E-N-A-N

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Felice Forte -- 1 Eylül 2014; 13:47:14 >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.