- x
121.NCİ JANDARMA EGİTİM ALAY KOMUTANLIĞI SERİNYOL / HATAY
1141 Cevap471090 Görüntüleme14 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: <<     7 [9] 11 12 13 14 15 16      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

1 Mesaj
10 Mayıs 2011; 3:40:48 

slm arkadaslar 91/2 hatay serinyola dusen arkadaslar 23 unde teslim oluyorum o gun gidecekler varsa orda bulusup beraber gidelim mesajinizi bekliyorum

28 Mesaj
10 Mayıs 2011; 13:03:00 

91/1 91/2 kolay gelsin ben 88/2 yaptm hatay serinyolda cok sıkıntı bi sıcak oluyor..kolay gelsin..

309 Mesaj
10 Mayıs 2011; 13:49:27 

bende askerliğin acemliğini bu alayda yaptım, serinyol candır canandır. oraların kıymetini bilin gideceğiniz yerde çok arayacaksınız orayı :)

1799 Mesaj
11 Mayıs 2011; 11:20:29 

11 bölüğe düşmeyinde her şeyi en son yaparsnız çok sıcak olcak oarası benimde ecemilik bitti sıra şırnakta

http://vivacom.bg/en/residential/prices_and_services/internet_connections/vivacom_fiber_net_/vivacom_fiber_net_15
http://starnet.md/ro/internet-alone
http://www.upc.ro/internet/
https://www.megalan.bg/internet_pon.html
Kıyaslayacak ülke yok bu bir soyğun

26 Mesaj
11 Mayıs 2011; 14:14:44 

quote:

Orijinalden alıntı: playgamee11

slm arkadaslar 91/2 hatay serinyola dusen arkadaslar 23 unde teslim oluyorum o gun gidecekler varsa orda bulusup beraber gidelim mesajinizi bekliyorum

91/2 dh serinyol yolcusu uc oldu

ben 26'sinda teslim olucam gibi.

205 Mesaj
11 Mayıs 2011; 15:48:53 

arkadaşlar ben 24ünde teslim oluyorum hatay serinyol yolcusu kalmasın

Life AND Death

121.'İNCİ Jandarma Er Egitim Alayı Komutanlığı / Serinyol / Hatay

2706 Mesaj
11 Mayıs 2011; 16:08:24 

quote:

Orijinalden alıntı: makinist34

121.jandarma eğitima alayından, 1991-1 tertip olarak dün acemi birliğim bitmiş bulunmaktadır. Darısı tüm arkadaşların başına. Şu anda İstanbul'dayım.
Orada askerlik yapmış birisi olarak yeni gidecek arkadaşlara bazı bilgiler vermek istedim.
Öncelikle şunu söylemekte fayda var; 121. Alay sınırcı yetiştirir. İki grup vardır birincisi havancı ikinciside sınır timi. Bu tertipte alayın %85'i ya Şırnak yada Hakkari'ye %8 Van'a, %6'sı diğer illere gitti kalan %1 ise orada kaldı. Yani ya Şırnak yada Hakkari.
Acemilik on hafta sürmektedir. Dördü kısa dönem olmak üzere toplam oniki bölük var. Ben sınır timi olarak timler hakkında bilgi verebilirim. Timler onaltı kişiden oluşmaktadır. Şırnak yada Hakkari'den başka yere düşme ihtimali yoktur. Mesela ben tim olarak Şırnak Uludere'ye gidiyorum. Kendi bölüğüm adına konuşucak olursak (5. bölük) komutanlar on numaradır; bir taşkınlık yapmadığınız sürece. Yinede hepsi iyidir. Eğitimler ise ilk beş hafta askeri eğitim adına pek birşey yapılmaz. Paso yemin töreni için yürüyüş yapılır;saatlerce ve güneşin alnında. 1991-2 lerin Allah yardımcısı olsun. (Kavurucu sıcaklar yüzünden) Kalan beş hafta ise atışlar ve intikal başlar. İntikal dediğim elde silah sırtta çanta dağda yürüyüş. İlk intikalde saat on gibi çıkıp dağda yarım saat yürüdükten sonra bir yerde mola verip gece 3-4 gibi dönersiniz. Daha sonraki intikallerde perşembe akşamı çıkıp cumartesi sabaha karşı dönülüyor.Geceleri dört kişi olarak mevzilerde yatılıyor. Değişmeli olarak nöbet tutuluyor.Sonrada çarşı iznine çıkıyorsun. Çarşıda on nurara kızlar vardır. Yani o yönden İstanbul'u aratmaz. Çarşı izinleri epey güzel geçer. Zaten hep arkadaşlarınla takılıyorsun. Yemekler ise pekte iyi değil ama yinede yenir. Kantin bol ama baya sıra bekliyorsun. İnternet cafe var ama 7-8 tane bilgisayar var. Orada da baya sıra beklemen gerekiyor. İlk haftalar kimseye güvenmeyin. Sizi sömürmeye çalışanlar çıkacaktır. Şimdilik bu kadar bilgi yeter. Zaten gittiğinizde herşeyi görüceksiniz.
HADİ HAYIRLI TEZKERELER

5.bölük dedin hatıralarımı canlandırdın,2008 de asteğmendim orada..

gece intikalleri ben ordayken gece 11-12 gibi bitiyordu bu sistem değişmiş galiba 3-4 gibi dediğine göre..

birde alayın yarısı havancı yarısı sınırcı demişsin,15 aylıklara asayiş bölükleri kalktı mı?

bizim zamandan kalan 2-3 rütbeli var hala görüşüyoruz onlarla

205 Mesaj
11 Mayıs 2011; 16:43:31 

ya arkadaş yanlış anlama ama neye dayanarak buyuk ihtimal doguya düşersiniz diyorsunuz ??? asayiş tim yokmu jandarmada batıya düşme ihtimali yokmu

Life AND Death

27 Mesaj
11 Mayıs 2011; 18:16:16 

arkadaslar su anda serinyoldan yazıyorum burada kısa dönem acemiyim hala 1 ay oldu jandarmanın acemiligi uzun oluyo kısa dnemde olsa burdan hakkari cukurca ya gitcem.öncelikle buraya gelcek arkadaslar yazacaklarım bilmeniz icin moralinizi bozmak icin deil.burdan bi cogunuz güney doguya gideceksiniz az kisi kalır burda batı hayali kurmayın.hakkari ve sırnak cok kisi buraya gider serinyoldan.burda zor bi acemilik olcak su sıkıntı sıcak sıkıntı sıcak su baska bi sıkıntı.yemeklerede alısmanız zaman alır.tek güzel olan arkadaslıklarınız olur baskada güzel hic bsy yok kısacası.ama zaman gecer bi sekilde sakın kimseyle kavga etmeyin ve sabırlı olun.serinyola düsecegime kötü yola düseydin diyorum hadi ii aksamlar.

Uykusuz geceyle aşka dal, tam ortasında uyuya kal
Bu acımasız hayal bir kabusun esiri ve kör topal
Kendime verdim emri, kim çekerse çeksin resti
Başı dönük divanenin avare gezer hisleri.

205 Mesaj
11 Mayıs 2011; 18:19:24 

quote:

Orijinalden alıntı: ozzyppo

arkadaslar su anda serinyoldan yazıyorum burada kısa dönem acemiyim hala 1 ay oldu jandarmanın acemiligi uzun oluyo kısa dnemde olsa burdan hakkari cukurca ya gitcem.öncelikle buraya gelcek arkadaslar yazacaklarım bilmeniz icin moralinizi bozmak icin deil.burdan bi cogunuz güney doguya gideceksiniz az kisi kalır burda batı hayali kurmayın.hakkari ve sırnak cok kisi buraya gider serinyoldan.burda zor bi acemilik olcak su sıkıntı sıcak sıkıntı sıcak su baska bi sıkıntı.yemeklerede alısmanız zaman alır.tek güzel olan arkadaslıklarınız olur baskada güzel hic bsy yok kısacası.ama zaman gecer bi sekilde sakın kimseyle kavga etmeyin ve sabırlı olun.serinyola düsecegime kötü yola düseydin diyorum hadi ii aksamlar.

dediklerinin çoguna katılmıyorum...

Life AND Death

205 Mesaj
12 Mayıs 2011; 19:24:26 

biletimi almış bulunuyorum :) 25 teslim

Life AND Death

309 Mesaj
12 Mayıs 2011; 22:15:12 

sinan serinyol yukardaki arkadaşın da dediği gibi sınırcı ve havancı yetiştiriyor. serinyoldaki sınırcı bölüklerinin tamamı hakkari ve şırnaktaki sınır tümen-tugay-tabur birliklere dağıtım yapıyor.

bende serinyolda 7. bölükte aldım askerliğin eğitimini, sonrasında hakkari şemdinli derecikte devam ettim ve bitirdim askerliğimi, sıkıntı yapacak bişey yok doğu candır canandır. iyi bakarlar size orda serinyoldan daha iyi bakarlar. hayırlı teskereler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bj -- 12 Mayıs 2011; 22:17:22 >

1282 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
Serkan Sarı
12 Mayıs 2011; 22:36:33 

quote:

Orijinalden alıntı: 11sinann

dediklerinin çoguna katılmıyorum...

Bence doğru söylüyor katılmalısın. Ben de 5. Bölükteydim. 89-4 devreydim. Hakkari- Şemdinli- Derecik te şoför olarak yaptım ve geldim çok şükür.

Anam dedin, Babam dedin,Atam dedin Bayrağa;
hem Al Bayrak oldun işte, hem Bayrakta al oğul!!!

94 Mesaj
13 Mayıs 2011; 0:28:55 

91/2 bende hatay serinyola düştüm 1.bölük :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Xantiave -- 13 Mayıs 2011; 0:30:22 >

--BIOSTAR G31 M7 TE--INTEL CORE 2 DUO E7400 2,80--ATI HD3650 DDR4 2,0 GHZ 725 mHZ 120 BİT-SEAGATE 1 TB HDD-LG X2 DVD RAM-CPU COOLER TEMALTAKE GOLDEN ORB II PSU TERMALTAKE

26 Mesaj
13 Mayıs 2011; 13:23:39 

quote:

Orijinalden alıntı: Xantiave

91/2 bende hatay serinyola düştüm 1.bölük :)

1. boluk oldugunu nasil ogrendin?

benim suluste ve edevlette bolukle ilgili birsey yazmiyor.

205 Mesaj
13 Mayıs 2011; 18:23:10 

evet bölügü nerden ögrendiniz ? allahın izni ile bizlerde gidip gelicez ben korkmuyorum şırnakmıs hakkarıiymiş falan diye hepsi bizim memleketimiz vatanı korucaz sonuçta

Life AND Death

94 Mesaj
13 Mayıs 2011; 22:07:47 

valla aradıgımda kadın 1.bölüksün diye söyledi

--BIOSTAR G31 M7 TE--INTEL CORE 2 DUO E7400 2,80--ATI HD3650 DDR4 2,0 GHZ 725 mHZ 120 BİT-SEAGATE 1 TB HDD-LG X2 DVD RAM-CPU COOLER TEMALTAKE GOLDEN ORB II PSU TERMALTAKE

205 Mesaj
13 Mayıs 2011; 22:24:06 

kimi aradın bizde arıyalım ögreniliyorsa

Life AND Death

1282 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
Serkan Sarı
13 Mayıs 2011; 23:43:45 

quote:

Şimdi belli olmaz ya. Değişti mi acaba? Ilk kayıtta belli olur bölüğünuz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

309 Mesaj
14 Mayıs 2011; 1:48:19 

benimde bildiğim bölüğü askerlik şubesi söylemez.

205 Mesaj
14 Mayıs 2011; 12:08:28 

quote:

senin yanlışın var arkadaşım

Life AND Death

94 Mesaj
14 Mayıs 2011; 16:03:07 

belkide benim yanlısım olabilir ama kadın aynen bunu dedi valla ne kadar dogru bilmiyorum

94 Mesaj
16 Mayıs 2011; 10:15:43 

Arkadaslar Istanbuldan Hangi Turizm Şirketi Hatay Serinyola Gidiyor ?

1282 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
Serkan Sarı
16 Mayıs 2011; 10:20:54 

quote:

Arkadaslar Istanbuldan Hangi Turizm Şirketi Hatay Serinyola Gidiyor ?

Hatay Güney tur. Ama ben gebze otogar dan binmiştim. Esenlerden kalkıyor araç.

66 Mesaj
16 Mayıs 2011; 22:37:16 

serinyol on numara bir yer pamuk gibi bi alay komutanı vardı . izmir lokması çıkarıyodu :D 78 bölükten hakkari çukurca hobaa :D yaptık geldik. allah her askerimize sevdiklerine kavuşmayı nasip eylesin.
doğu rahattır iidir askerlik yaptım dersiniz.
her ananın oğlu asker olur ama her kızın sevdiği cenderme olamaz :D hadi ii nöbetler

asus p5b - Intel(R) Core(TM)2 Quad CPU Q8300 @ 2.50GHz - 2x2 667 ddr2 - samsung 1tb hdd - his 5870 - 750w psu cool master

2706 Mesaj
16 Mayıs 2011; 22:59:20 

quote:

Orijinalden alıntı: molla_202

serinyol on numara bir yer pamuk gibi bi alay komutanı vardı . izmir lokması çıkarıyodu :D 78 bölükten hakkari çukurca hobaa :D yaptık geldik. allah her askerimize sevdiklerine kavuşmayı nasip eylesin.
doğu rahattır iidir askerlik yaptım dersiniz.
her ananın oğlu asker olur ama her kızın sevdiği cenderme olamaz :D hadi ii nöbetler

hangi alay komutanından bahsediyorsun

205 Mesaj
17 Mayıs 2011; 15:31:19 

arkadaşlar hatay kaç derece oluyo ve jandarma acemi birligi kaç gün?

Life AND Death

2706 Mesaj
17 Mayıs 2011; 15:59:09 

quote:

arkadaşlar hatay kaç derece oluyo ve jandarma acemi birligi kaç gün?

70 gün..
40 derece civarı belki daha fazla..hele yazın bayıltıyor...

205 Mesaj
17 Mayıs 2011; 17:01:36 

quote:

Orijinalden alıntı: webislander

70 gün..
40 derece civarı belki daha fazla..hele yazın bayıltıyor...

arkadaşlar benim sıcaga karşı direncim çok az sıcaga dayanamıyorum başımdönüyo bayılıyorum napcam ben acemi birliginde bu sorunumu kime söylicem ? ilgilenirlermi

Life AND Death

309 Mesaj
18 Mayıs 2011; 0:53:25 

sinan,

revire cıkarsın spor yapamaz raporu alırsın olur biter :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bj -- 18 Mayıs 2011; 0:55:18 >

94 Mesaj
18 Mayıs 2011; 1:58:29 

quote:

arkadaşlar benim sıcaga karşı direncim çok az sıcaga dayanamıyorum başımdönüyo bayılıyorum napcam ben acemi birliginde bu sorunumu kime söylicem ? ilgilenirlermi

beraber alırız :-D benimde diz sakat

2706 Mesaj
18 Mayıs 2011; 8:33:10 

quote:

bunu revirde söylediğinde ancak laf yersin başka birşey olmaz..
rahatsızlığının bir nedeni temeli olmalı,seni iskenderun askeri hastaneye gönderirler eğer anlattıkların gerçekse ve tıbbi bir nedeni varsa ASY(ağır spor yapamaz) verirler.
bunun dışında işin çok zor..

205 Mesaj
18 Mayıs 2011; 11:38:46 

quote:

bunu revirde söylediğinde ancak laf yersin başka birşey olmaz..
rahatsızlığının bir nedeni temeli olmalı,seni iskenderun askeri hastaneye gönderirler eğer anlattıkların gerçekse ve tıbbi bir nedeni varsa ASY(ağır spor yapamaz) verirler.
bunun dışında işin çok zor..

ya ben spor falan yapmak istiyorum ASY almakta istemiyorum. diyelimki egitimde bayıldım bi sorun olurmu ?
.

Ben askerligimi tam olarak yapmak istiyorum çnkü lakin böyle bi durum var

Life AND Death

2 Mesaj
18 Mayıs 2011; 16:00:24 

selam arkadaşlar benimde 91/2 hatay/serinyol fakat ben açıköğretim finalleri nedeniyle 30 mayısta teslim olucam bu orda sorun olurmu acaba?

205 Mesaj
18 Mayıs 2011; 16:38:04 

sen askeriyeye takarsan askeriyede sana takar benden söylemesi ceza alma olasılıgın yüksek

Life AND Death

94 Mesaj
18 Mayıs 2011; 19:18:25 

Arkadaslar Birlikte Hangi Bankanın ATMsi var bana İş bankası atmsi var dediler dogrumudur ona göre parayı yatırıcam oraya :)

309 Mesaj
18 Mayıs 2011; 21:01:09 

dogrudur hatırladığıma göre nizamiyenin hemen yanında bir iş bankası bankamatiği var. nakit olarak yanınıza yetiri miktarda para alırsanız arkadaşlar çarşılar başlayana kadar yeterli olur. ayrıca alayın içinde birde postane bulunuyor, gönderilen paranızı ordanda alabilirsiniz.

2706 Mesaj
19 Mayıs 2011; 10:51:18 

quote:

ya ben spor falan yapmak istiyorum ASY almakta istemiyorum. diyelimki egitimde bayıldım bi sorun olurmu ?
.

Ben askerligimi tam olarak yapmak istiyorum çnkü lakin böyle bi durum var

eğitimde bayılırsan kimse sana neden bayıldın demez tabiki sonuçta oradakiler de insan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi webislander -- 19 Mayıs 2011; 10:52:05 >

205 Mesaj
19 Mayıs 2011; 16:15:41 

quote:

eğitimde bayılırsan kimse sana neden bayıldın demez tabiki sonuçta oradakiler de insan

cevapların için sagol kafamda soru işareti kalmadı. Zaten gitmeyede az kaldı ögrenicez herşeyi

Life AND Death

2706 Mesaj
19 Mayıs 2011; 16:43:17 

quote:

cevapların için sagol kafamda soru işareti kalmadı. Zaten gitmeyede az kaldı ögrenicez herşeyi

kimse askere zarar gelsin kötü duruma düşsün istemez,sizden oradaki rütbelilerden sorumlu.ben oradayken askerlerimin içinden gerçekten spor yapamayacak olanları baştan ayırırdım,öbür üçkağıtçıları da ayırırdım ama onlara temizlik işi verirdim akşama kadar temizlerlerdi

12 Mesaj
22 Mayıs 2011; 14:00:08 

arkadaşlar ben de bugün teslim oluyorum. Hadi bakalım hakkımızda hayırlısı :)

En Akıllı Yanımdır, Balıkla Denizi Tutmak...

2 Mesaj
23 Mayıs 2011; 19:52:17 

ama şöyle bi durum var sınav belgemde yanımda olucak ayrıca kütüğümün bulunduğu askerlik şubeside sınav için ayın 26sında gelip sülüsümü almamı söyledi isteyerek geç gitmiyorum bende zamanında tesliim olmak isterdim

11 Mesaj
18 Ağustos 2011; 23:38:54 

arkadaşlar merhaba,

Kardeşim buraya düştü 05 eylülde teslim oması gerekiyormuş sülüsünü görmüş,
Size sormak istediğim 4dündemi giteli 5indemi 5inde giderse saat kaç gibi ordada olmalı?
Pegasusun 5inde uçağı sabah 5de onu almaya düşünüyoruz__??
Başka oraya düşen arkadaşlar varmı aranızda_
Bu arada istanbuldayız sabiha gökçenden kalkacak uçak...
İyi akşamalar.....

1282 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
Serkan Sarı
19 Ağustos 2011; 0:17:15 

quote:

Orijinalden alıntı: BaRZaK

arkadaşlar merhaba,

Size sormak istediğim 4dündemi giteli 5indemi 5inde giderse saat kaç gibi ordada olmalı?
İyi akşamalar.....

Dostum 5 inde akşam saat 5 e kadar teslim olması gerekir. Ben de orada yaptım acemiliği. Saat 2 gibi gidip kayıt, malzeme alma vs daha rahat olur onun için.

11 Mesaj
19 Ağustos 2011; 0:29:20 

Sağol Serkan Teşkkür ederim....

1282 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
Serkan Sarı
19 Ağustos 2011; 1:55:01 

quote:

Sağol Serkan Teşkkür ederim....

Rica ederim önemli değil. Başka sorunuz olursa cevaplamaya çalışırım.

3 Mesaj
19 Ağustos 2011; 14:24:14 

sa cumleten

bnm bazı sorularım olcaktı ınsaat teknıkerı olarak gıdıcem orda bı meslege yonlendırılsem doguya gene gonderılırmıyım
ayrıca bnm gozlerımde ılerı derece problem var yanı bı sılah top fılan kullanabılıcegımı sanmıyorum bunlar orda ne duruma sokar benı yardımcı olurmusunuz bılgılerınızle

2706 Mesaj
19 Ağustos 2011; 15:26:18 

doğuya sadece gözleri iyi görenleri almıyorlar ki.karakolda yada alay içinde de yapılması gereken bir dünya görev var.yani senin gözler bozuk seni antalyaya gönderelim demez kimse.

3 Mesaj
19 Ağustos 2011; 15:28:44 

bn demek ıstedımkı elıme sılah verıpde yollarlarmı gene sınıra doguya

1282 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
Serkan Sarı
19 Ağustos 2011; 15:39:21 

quote:

Orijinalden alıntı: rock0n

bn demek ıstedımkı elıme sılah verıpde yollarlarmı gene sınıra doguya

Gidersin kardeşim, silahın büyük ihtimal olabilir ama aktif görev almazsin. Nöbet eri olursun, karakolda, taburda, alayda vs geri hizmete verirler. Koğuşcu,yemekhaneci vs görevlere de verebilirler.

3 Mesaj
19 Ağustos 2011; 16:22:34 

pekı tel kullanmak serberstmı orda duyduguma gore cogu yerde serbest mıs bırde neler almamız lazım yanımıza bunları paylassak bnm gıbı yenı gıdıceklere yardımcı olur bılgılerınız sayesınde ona gore davranırız bızde

2706 Mesaj
21 Ağustos 2011; 21:36:06 

quote:

pekı tel kullanmak serberstmı orda duyduguma gore cogu yerde serbest mıs bırde neler almamız lazım yanımıza bunları paylassak bnm gıbı yenı gıdıceklere yardımcı olur bılgılerınız sayesınde ona gore davranırız bızde

Askerde hiç biryerde telefon serbest degil,hele hatayda hiç değil.evet telefon sokanlar var ama yakalanirlarsa hiç iyi olmuyor:)

2 Mesaj
7 Eylül 2011; 16:27:50 

vallahi bende 1991 /3 gidiyorum benim acemilikte oraya düştü jandarma olarak bakalım en iyisi hayırlısı herkeze hayırlı tezkereler ...

2 Mesaj
7 Eylül 2011; 16:31:28 

peki diyolar ki acemeliği hatay serinyolda yaban askerler geneliikle doğu ile güneydoğuya düşüyormş doğrmu arkadaslar az bilgi versenz ?

1282 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
Serkan Sarı
7 Eylül 2011; 17:17:42 

quote:

Orijinalden alıntı: carment

peki diyolar ki acemeliği hatay serinyolda yaban askerler geneliikle doğu ile güneydoğuya düşüyormş doğrmu arkadaslar az bilgi versenz ?

Dostum ben 89/4 devreydim. Oradan hakkari semdinliye dustum. Cok sukur bitiedim geldim. Ama artik sinirdaki jandarmalari ic taraflara cekiyorlar. Ben gelirken oradaki birligim agri-patnosa patnostaki piyadler semdinliye geldi. Ama su an hataydan direk oraya yollamazlar sanirim.artik daha ic kesimlere dagitim olursunuz. Hic korkmayin allah yardimciniz olsun ve askerimizi korusun.

752 Mesaj
7 Eylül 2011; 17:48:04 

quote:

sa cumleten

bnm bazı sorularım olcaktı ınsaat teknıkerı olarak gıdıcem orda bı meslege yonlendırılsem doguya gene gonderılırmıyım
ayrıca bnm gozlerımde ılerı derece problem var yanı bı sılah top fılan kullanabılıcegımı sanmıyorum bunlar orda ne duruma sokar benı yardımcı olurmusunuz bılgılerınızle

inşaat teknikeri olarak gidiyorsan sınırda birçok ileri üs bölgesi inşaatı var oralarda görevlendirilirsin ki bu hiç iyi birşey değil çünkü ileri üs bölgesi demek resmen işkence demek banyo yok sürekli kumanya pislik sefalet resmen. 30 günde bir bizim tabura inerlerdi üs bölgesindekiler banyo yapmak için dönüşte tekrar tırmandıkları için iyice pislenir terler ve hasta olurlardı revire de inme imkanları %10 olduğu için çok çekerlerdi.Allah yardımcınız olsun gerçekten zor ama bir okadar da kutsal bir görev

335 KSD ŞIRNAK ULUDERE

752 Mesaj
7 Eylül 2011; 17:50:58 

quote:

arkadaşlar merhaba,

İyi akşamalar.....

6 7'ye kadar giriş olabiliyor biraz geç kalsada birşey olmaz. Ayrıca giderken çamaşır çorap dışında birşey götürmesine hiç gerek yok askeriye herşeyi veriyor vermediği şeylerde kantininde dışarıdan çok daha ucuza satılıyor. Ben elim bomboş gitmiştim çok rahat etmiştim gerekli tüm malzemeleri verdiler çamaşır çorap traş takımı vs ve şafakmatikli saat aldım sadece yeterli geldi boşuna yük yapmayın.

335 KSD ŞIRNAK ULUDERE

3 Mesaj
22 Eylül 2011; 14:47:33 

arkadaşlar hatay serinyolda herkes tim olarak mı seçiliyor

3 Mesaj
22 Eylül 2011; 15:01:13