121.NCİ JANDARMA EGİTİM ALAY KOMUTANLIĞI SERİNYOL / HATAY
1140 Cevap465371 Görüntüleme14 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: <<     1 [3] 5 6 7 8 9 10      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

423 Mesaj
20 Temmuz 2008; 12:21:09 

m=10 baba gider istanbul

2 Mesaj
26 Temmuz 2008; 16:55:42 

Mehtap sadece 6 arkadaşlar.Malatya İl Jandarma Kom. düştüm.Serinyol'a veda etmeye çok az kaldı :)

2 Mesaj
3 Ağustos 2008; 19:04:57 

ben 3.bölükteydimm çokk güsel günlerim geçti 88-3ler 1.2.3.4. bu bölüklere düşerseniz rahtsınızz eğitimden değil sıcaktan bıkcanız o kadar komutanlar çok iyilerr gerçii bütünn hepsi iyi ama çok beter sıcakkk yancanız kavrulcanız biz kurtuldukk bitttii allah yardımıcınz olsunnn çokkkkk felaket sıcak hatayyyyyy serinyollllll allah yardımcınızzz olsun 88-3 ler....3.bölüğe düşserseniz kadroluların ve komutanlara benden slm söleyin erdinin slmı var deseniz tanırlar benii:D:D:D

baba gider istanbula :D

2 Mesaj
4 Ağustos 2008; 1:19:27 

Merhaba Arkadaslar Adım Tolga BEnde 88/3 tertip olarak Serinyola Geliyorum hayırlısı Ile ..! Benımle Beraber Oraya Gıdıcek Arkadaslar Msn Mı Eklerse Sevınırım :) Miqropsus2dakka@hotmail.com Selametle Bu konuyu Acan Arkadaslara Cok tsk Edıyorum .

88/3 ASker

423 Mesaj
5 Ağustos 2008; 9:50:33 

Herkeze selamlar 88/2 olarak acemi eğitimimi bitirdim allahın izniyle ama hataydan kurtulamadım geriye dönüyorum kadrolu olarak bir düdük çök bir düdük kalk yaşamış olanlar bilir 88/3ler sıcağın dışında hiçbir sorun yok morallerini bozmasınlar sadece sabır 1.2.3.4 bölükler arkadaşlarında dediği gibi rahat diğer bölükler kısmi oalrak batıya gönderiyo geneli doğu genelde hakkari şırnak tunceli v.s iyi kötü tam 10 haftanız geçicek burda ben geri döndüğüm için isteğenlere yardımcı olabilirim herkeze kolay gelsin iyi teskereler love_island83@hotmail.com

2 Mesaj
6 Ağustos 2008; 14:11:30 

Serinyolda hangı Banka var Arkadaslar orada Yapan Varsa Msn Adresımden Bıraz Bılgılendırebılırmı:) Miqropsus2dakka@hotmail.com

88/3 ASker

423 Mesaj
7 Ağustos 2008; 13:48:10 

çarşıda hepsi var bütün bankalar alayın içinde türkiye iş bankası ve postane var zorluk çekmezsiniz arkadaslar

423 Mesaj
8 Ağustos 2008; 12:57:36 

sonuçta arakdaşlar tatile gelmiyosunuz elbette kötü iyi yanları var hersey sizin elinizde cabalarsanız rahat bir acemilik olur salarsanız kendinizi günler degil saatler bile gecmez

228 Mesaj
8 Ağustos 2008; 16:14:27 

slm bende
hataya düşdüm acemi birliği jandarma olarak ama tam olrak ne yapıcam bilmiyorum kanki_93@hotmail.com ulaşabilirsiniz ist dan gidecek arkdaşlarımız varsa haberim olsun 88/3

3 Mesaj
9 Ağustos 2008; 13:45:16 

selamlar acemi birligimi hatay serinyolda yaptım ilk bir ay cok zorluk cekersiniz yürüyüşler filan düzgün olmak zorunda 1. tabur yan gelip yatış taburu 2. tabura düşenler safra egitiminde cok zorluk cekebilirler ama karşılıgını mutlaka bir gün alırlar. ben 3. taburdaydım 12. bölük havancı bölügü acemi birligim cok zorlu ama bi o kadarda egitici gecti tek yapmanız gereken asker gibi davranmak derslere katılmak kavga etmeyin özellikle ve kafanıza kepten başka bişi takmayın biter elbet ögrenmeye bakın sadece en baba komutanlar 12. bölüktedir ama bir o kadarda serttirler erdal uzmana sevgiler :)

ACEMİ BİRLİGİ : 121.NCİ JANDARMA EGİTİM ALAY KOMUTANLIĞI SERİNYOL / HATAY
USTA BİRLİGİ : 1 NCİ ŞEMDİNLİ SINIR TABURU KARARGAH DESTEK BÖLÜGÜ / HAKKARİ

2 Mesaj
10 Ağustos 2008; 11:44:12 

Jandarma
Sınıfı Jandarma
Statüsü Er
Branş
Kabul Toplanma Merkezi
Gideceği Sınıf Okulu / Eğitim Merkezi SERİNYOL 121'İNCİ J. EĞT. A. K.LIĞI HATAY SERİNYOL

orda bulusmak uzere arkadaslar :) izmirden çıkıcam yola..

67 Mesaj
10 Ağustos 2008; 12:11:36 

slm arkadaslar bende serinyoldayım nasipse..
adım salih biçoğunuzla orada tanısırız insallah...
simdiden hayırlı teskereler...

!!!oto_mania!!!

290 Mesaj
10 Ağustos 2008; 14:41:33 

arkadaslar bende ankaradan 88/3 hatay serinyola gidiyorum acemi birliğine herkeze simdiden hayırlı teskereler herseyden önce nereye düsersek düselim ÖNCE VATAN !

2 Mesaj
11 Ağustos 2008; 20:16:59 

Selam arkadaşlarlar bende 88/3 tertip hatay serinyol 121. jandarma alay komutanlığı düştük 88/3 hatayda olan arkadaşlar eklerseniz sevinirim herkeze hayırlı teskereler bulalim@live.com

3 Mesaj
18 Ağustos 2008; 0:06:31 

[font="Trebuchet MS"] Arkadaşlar Ben 1987/2 tertip olarak bütün askerliğimi serinyol alayında yaptım bölüğüm gizli kalsın.. türkiyede tek sınır branşında eğitim veren tabur serinyol hatayda mevcut. 16.08.2008 tarihinde teskereyi aldım memleketteyim. Size ufak biraz bilgi vereyim isterseniz.. 1.Siz daha o kışlaya gitmeden sizin hangi bölükte olduğunuz dahi bellidir.. Yani şu anda sizin hangi bölüğe gideceğiniz hatta hazırlıkları bile başlamış konumda bekleniyorsunuz. ( sadece asker kaçağı konumunda olanlar ve muayene kaçakları oradaki psikoteknik denilen alay kabul merkezindeki bilgisayarlardan orada olunduğunda dağıtım yapılmaktadır.) bölükler hakkında bilgi vermek gerekirse 1' inci tabur a ait 1,2,3,4 üncü bölükler cok iyi bölüklerdir.. askerler yemin törenine kadar yürüyüş çalışmasından sonra zevkli bir ortamda asayiş eğitimi görürler.. bu ilk dört bölüğün dağıtım sistemi %98 batı %2 doğu veya alayda kalmak sistemidir. 5,6,7,8,11 inci bölükler bu bölükler (türkiyede tek bu alayda bulunan sınır branşı eğitimi verirler) 17 şerli timler halinde Güney doğunun sınır bölgelerine dağıtım yapmaktadır. ama sanmayınki bu demek biz o bölüklere düşersek bittik mahvolduk bende o bölüklerden birisinde eğitim gördüm. bir gün geliyor artık bitse ve güneye gidebilsek diyorsunuz. sizi psikolojik olarakta oraya hazırlıyorlar ve orada siz yemin töreninden sonra tim olarak sistem alıyor ve aynı arkadaşlarla hiç bozulmadan aynı yerlere dağıtım oluyorsunuz. buda usta birliğine gidince sizin için cok moral oluyor. çünkü acemilikteki arkadaşlarınızla aynı yere gitmiş oluyorsunuz. son olarakta 9,10 ve 12 inci bölükler bu bölükler tek tek dağıtım yaparlar sınır branşı değil havancı branşında eğitim verirler özellikle alay içerisinde kalan kadro askerlerin büyük kısmı bu bölüklerden kalmaktadır. mesela 1987/2 tertiplerden 10 uncu bölükten alayda kalan yaklaşık 19 kişiydi yanlış hatırlamıyorsam. bölüklerde eğitimler yemin töreninden sonra aynı lisede ders görür gibidir. oturur manga manga askerler ( manga : 5 askerin toplamından oluşan havancı grubu ama tek tek dağıtım olurlar) başlarındaki komutan havan ı anlatır. cok rahat bölüklerdir. aslında alayın geneli rahat bölüklerdir. bölükler hakkında söylemek gereken şeyler bu kadar yeterli olabilir son olarak şunu diyebilirim tek sorun 6 ıncı bölüğe kadar askerler rahat gidebiliyor ama ondan sonraki rakamlardaki bölüklerin eğitim alanlarıyla koğuşları arasındaki mesafe hayli uzak mesela 12. bölük 1 km ye yakın uzaklıkta ve bölük askerleri bu mesafeyi sabah kalkıp 1 kez gidiyor öğlen yemeğe gelirken 1 kez geliyor ve yemekten sonra 1 kez daha gidiyor ve sonra akşam üzeri 1 kez daha dönüp geliyorlar bu diğer bölükler gibi yavaşça menzil düşüyor. en kısa menzil 1. bölükte yaklaşık 30 metre mesafe var koğuşlar ile arasında :).. bölüklerden söylenecekler bunlar arkadaşlar komutanlarıda cok kral iyi, şahsi olarak dahi ilgilenecek kadar mütevazi olabiliyorlar.. sadece her zaman olur bu her bölükte denyo asker cıkar.. sağını solunu bilmeyen bu askerler yüzünden çile çekebilirsiniz. devamı alt yazıda gönderiyorum. [/font]

yusuf

3 Mesaj
18 Ağustos 2008; 0:19:12 

arkadaşlar alayın Sosyal aktivitelerini sıralamam gerekirse ... en cok merak edeceğiniz alayın sanırım internet kafesi.. internet kafede arkadaşlar yaklaşık 15 bilgisayar mevcut bu bilgisayarların kimisinde 4 mb. ekran kartı mevcut kimisinde 64 mb. yalnız performans olarak gördüğüm en hızlısı PIII 600 mhz. daha hızlısı yok :D bazı bilgisayarlarında hatta 14" ekran mevcut düşünün.. ama bağlantı 2048 bunu diyebilirim. her zaman giriş yapamazsınız arkadaşlar yalnızca mevcut istirahat zamanlarınızda .. alayın hemen hemen her yerinde kantin mevcut. aile kantininde molped bile satılıyor düşünün. elbise şubede kaybolan şapkanızı alabilirsiniz herşey mevcut hatta kot pantolon gömlek bile satılıyor. kantin işletme sistemi muhteşem diyebilirim. molalarınızda rahatça çayınızı içebilirsiniz alayın her eğitim alanında bir çay ocağı bir kantini mevcut ve satış aktiftir arkadaşlar. sigara problemi çekmezsiniz yalnızca sıra bekleme olayı can sıkabilir.. orta kamelya çevresi gittiğinizde tanıyacaksınız göreceksinizdir orada pastahane çay ocağı kantin ve poğaça dükkanı mevcut orada mola için güzel bir aktivite. bunun haricinde arkadaşlar koğuşları kötü değil ama çokta mükemmel değil... serin oluyor koğuşlar merak etmeyin pöfür pöfür eser ;). arkadaşlar yemin törenlerinden sonra futbol turnuvası , voleybol turnuvası yapılmakta. alayın bir adet halı sahası, her eğitim alanında bir voleybol sahası ve özel ayrı turnuvalar için tasarlanan bir voleybol sahası, tenis sahası mevcut. bunun haricinde aklıma gelen alayda arkadaşlar su sıkıntısı diye birşey yok. böyle şeyler aklınıza gelmesin yok su akmaz felan .. su heryerde ve bolca var. güvenliğinden kuşku olmasın alayın her yeri 24 saat aktif. ayrı bir konu alayın taburlarında 2 şer adet büyük wc si mevcut . wc sıkıntısı yok. er gazinosu aktiftir arkadaşlar müzik dinlemek isteyenler o er gazinosunda hatta çay ocağı ve kantin bile aktiftir. bunların haricinde daha da ben buraya gidipte canım sıkılır diyen varsa ne diyeyim.. çarşısı idare eder. yemin töreninden sonra her hangi bir aksaklık olmadığı sürece her hafta çarşı mevcut hemen hemen ama her devrede bir kaç aksaklıktan 1 yada 2 çarşı kilitlenebiliyor. buda çıkış saıyısını azaltıyor. zaten çok cıkıp keseye zarardan başka birşey yapmazsınız arkadaşlar emin olun.. topu topu 75 gün acemilik bu askerliğiniz bitti sanmayın asıl askerlik kadro birliğinde başlar. siz oradaki kadroları cok rahat sanarsınız. ama yanılırsınız arkadaşlar emin olun onların yerine geçince anlarsınız bazı şeyleri.. benim söyleyeceklerim bu kadar arkadaşlar hepinizin hakkında Allah hayırlısını eylesin.. can sıkmayın askerlik gerçekten güzel ve zevkli bir şey. Görüşmek üzere.. 1987/2 , balinaya kafa atan çılgın hamsi :p 8222

yusuf

3 Mesaj
18 Ağustos 2008; 0:23:29 

şunuda belirteyim arkadaşlar bütün bölükler yemin törenine kadar yürüyüş çalışır buda bazı arkadaşların ayaklarında yaralara sebep olabilir.. bilgilerinize. bu sondu

yusuf

2 Mesaj
20 Ağustos 2008; 23:35:06 

SLM ARKADAŞLAR BENDE 88/3 TERTIP OLARAK HATAY SERINYOLA GELECEGIM 27 SINDE ORDAYIM TUM 88 3 TERTIPLERE HAYIRLI TESKERELER SIMDIDEN BEN SAMET BERK BELKI ÇOGUNUZLA ORDA TANIŞACAGIZ MSN ADERSIM YASANDI__V-E__BITTI@hotmail.com

şentepeli samet

93 Mesaj
26 Ağustos 2008; 10:55:20 

slm arkadaşlar bende 88/3 serinyol yolcusuyum 27sinde alaydayım hepimize hayırlı teskereler orda işallah dertsiz tasasız acemilik bitirriz eklemek istiyenler msn : talip_usnmz@hotmail.com allaha emanet olun :) orda görüşmek üzere

2 Mesaj
27 Eylül 2008; 2:45:47 

ARKADAŞLAR BEN SU ANDA SERIN YOLDA ASKERLIK YAPIYORUM 121NCİ JANDARMA ALAY KOMUTANLIGI 7 NCİ BÖLUKTEYIM SERİNYOLDA ASKERLİK YAPANLARA HAYIRLI TESKERELER DILIYORUM VE ALLAH SABIR VERSINNN 88/3

şentepeli samet

4 Mesaj
27 Eylül 2008; 15:40:18 

ARKADAŞLAR HERKESE SELAM BEN SAKARYADAN 96 SENESİNDE SERİNYOLDA 76/3 12.Cİ BÖLÜKTE YAPTIM ORASI BAMBAŞKADIR İNANIN EĞİTİMİN ENGÜZELİ ORADA BEN ŞIRNAKA ÇIKTIM CİZREDE GÖREVİMİ BİTİRDİM SICAKLIK DEMİŞSİNİZ BİZİM ZAMANIMIZDA 50 DERECEYİ GÖRDÜM VE 12.Cİ BÖLÜKTE EĞİTİM ZARİATI BİLE VERDİK BİR ARKADAŞIMIZ ARAMIZDAN AYRILDI ALLAH RAHMET EYLESİN BAYRAKTEPE YAMAÇLARINA HER CUMA İNTİKAL EDER VE SABAH DÖNERDİK SİZE RESİMLERİMİ YOLLAMAK İSTERİM BAKIYORUMDA ŞİMDİKİ HALİ BAYAĞI DEĞİŞMİŞ SULARI BİR BAŞKA GÜZELDİR HER BÖLÜĞÜN ÖNÜNDE BİR TANE ÇEŞME OLMASI GEREK BİLMEM HAYLA VARMI ORANIN HAVASIDA BİR BAŞKA HER SABAH ANONS OLARAK MEMLEKETİM ŞARKISI ÇALARDI 7 DE MINTIKA TEMİZLİĞİ CUMARTESİ İZİN PAZARTESİ ALAY İÇTİMASI EYYY GİDİ BE NEYSE HERKESE SELAMLAR

3 Mesaj
4 Ekim 2008; 20:07:03 

quote:

Orjinalden alıntı: boraaktas

Arkadaslar ben 1985/3 tertip olarak askerlik gorevimi yaptım ve acemi birligim 121.NCİ JANDARMA EGİTİM ALAY KOMUTANLIĞI SERİNYOL / HATAY dı.
İçerisinde
İnternet Kafesi
Pastanesi
Dönercisi
Sinemasi
Heryerde kantini var landroverler bile surekli gezip kantin gorevi yapıyorlar
Aile kantini var icinde aradıgınız aramadıgınız hersey var
Postanesi
Oyak Bank ve Atmsi
Hediyelik esya giyim camasır vs. temin edebileceginiz yer

Giden Arkadaslara askerlik gorevini hayırlısıyla bitirip ailelerine donmelerini diliyorum

84/2 3.tabur 9. bölük :D bizim zamanımızda tek sosyal aktivite eğitimlerde verilen aralarda kantinden su alma yarışı idi

NoNe

138 Mesaj
18 Ekim 2008; 22:31:28 

Hepinizin Dedesiyim.73/4 12 .bölük o zaman havan bölüğü idi şimdi nedir ne değildir bilmiyorum.12 ay eğitim çavuşluğu yaptım orada..

1 Mesaj
13 Kasım 2008; 14:48:12 

beyler bende kastamonuluyum ama antalyada yaşiyorum 88/4 hatay serinyoL çikti çok fena bi msjinizi okuom rahatlıyom ötekini okuyom bunalıom :S ehliyet turizm bilqisayar sertifikasi war ne olurum sizce ? söylerseniz sewinirim bide ne aliyim qidioken

ßufffff

1 Mesaj
16 Kasım 2008; 21:30:38 

121.NCİ JANDARMA EGİTİM ALAY KOMUTANLIĞI SERİNYOL / HATAY

bende buraya gıdıyom 88/4 bayramın 4 günu ordayım

gıdenler yada ust tertıpler eklesın

mein_schatz_@hotmail.de

İstanbul

Çikoo

2 Mesaj
19 Kasım 2008; 22:24:55 

ARKADAŞLAR BENDE 88/4 OLARAK SERİNYOLA GİDECEĞİM 13ARALIK TA SAAT 07:30 UÇAĞI İLE İSTANBUL ATATÜRK HAVA LİMANINDAN BİNİŞ YAPACAĞIM AYNI SAATTE BİLETİ OLANLAR GÖRÜŞELİM.. MSN KULLANMIORUM FALZA. MAİL ATIN LÜTFEN.. AZ ZAMANIMIZ KALDI.. GÖRÜŞMEK ÜZERE

OSMAN ...

Aramasın Gözler .. O Şimdi Asker ......

2 Mesaj
19 Kasım 2008; 22:27:51 

Mailimi Yazmayı Unutmuşumm Ocormanck @ Hotmail . Com

Aramasın Gözler .. O Şimdi Asker ......

2 Mesaj
22 Kasım 2008; 14:14:25 

Allah herkese sabır versin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi servet34 -- 25 Kasım 2008; 13:52:36 >

2 Mesaj
22 Kasım 2008; 21:12:30 

ya niye kimse yazmıo

1 Mesaj
23 Kasım 2008; 21:17:50 

[font="Tahoma"]Selamlar.. 88 / 4 olarak hatay serinyola gidicem aldığım silüste özellik olarak Karakol eri yazıyor...Bir arkadaşta Jandarma eri yazıyor...Acaba Jandarma Eri ve Karakol eri arasındaki fark ne oluyor arkadaşlar bilen varmı acaba..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serkan888 -- 23 Kasım 2008; 21:17:14 >

1 Mesaj
23 Kasım 2008; 22:10:04 

bende 88\4 düşmüşüm hataya eee askerlik bu hatay hakkari bir yer tanımaz

1 Mesaj
1 Aralık 2008; 0:12:22 

arkadaşlar hepinize selemlar bende 88/4 gidiyorum serinyola ya arkadaşlar bizim acemilik kaç gün tam olarak ve yanımızda götürmemiz gereken şeyler nelerdir birazda olsa bilgi verip yardımcı olursanız sevinirim şimdiden herkese teşekkür ediyorum vebütün arkadaşlara hayırlı teskereler diliyorum....

2 Mesaj
1 Aralık 2008; 15:11:55 

arkadaslar 13 aralık teslim tarihim şoför adayıyım herkese hayırlı tezkereler umarım çabuk geçen anıları bol ve sağlıklı bir askerliğimiz olur.. kral karşıyakalı

2 Mesaj
1 Aralık 2008; 15:19:32 

arkadaslar 88/4 şoför adayı olarak serinyola gidiyorum önce uçakla adanaya ordan otobüsle serinyola. uçak tarihi 13 aralık 07:00 arkadaslar adanadan hataya grupça gidelim bilgilerinize.. herkes kafasına göre bişeyler yazmış bence eğlenceli bir acemilik olacak zaten kimse demiyor ki askerlik kolay ne demişler tecavüz kacınılmazsa zevk almaya bak her şey önce vatan sora tezkere için izmirli çatlaktan herkese sevgiler saygılar.. ŞAFAK BAKİR, HİÇ BOZULMAMIŞ !!!!

499 Mesaj
2 Aralık 2008; 15:03:49 

Evt arkadaşlar az kaldı gidiyoruz 10 gün sonra..

1 Mesaj
3 Aralık 2008; 13:51:26 

slm herkese ben savaş .. ayın 13 ünde hatay serinyola vatani görevimi yapmaya gidiyorum ... tekirdağlı arkadaşlar varsa benim gibi.. lütfen bana bildirsinler.. herkese hayırlı teskereler.. vatan bizi bekler.. vatan saolsun... herşey bu vatan için

1 Mesaj
12 Aralık 2008; 22:24:03 

slm arkadaşlar ben burak abimde serinyola düştü 1988/4 9 bölük havancı olmuş nsl sizce bu konuda bilgi verirseniz çok iyi olur.tşk edrim

889 Mesaj
6 Ocak 2009; 21:41:19 

Selam arkadaşlar. 84 / 4 tertip Hatay Serinyolda 3. bölükde yaptım askerliğimi. Ben Kasım ayına denk geldim. Ve bizim zamanımızda şansızlığımıza istihkak sorunu çıktı 4 gün sonra alabildik kamuflajlarımızı. Bizim şansızıma diğer tüm bölükler eğitim yaparken biz kot pantolon gömlek mont oturuyorduk. Kış olmasına rağmen sabah ayaz öğlen ise feci şekilde sıcak oluyordu. Bir çoğumuzun kulakları bu değişken hava yüzünden yara oldu. O yüzden bence yanınızda bir krem götürün ve kışa denk gelmişseniz sabah koğuştan çıkarken kremleyip çıkın. Şahsen ben sürekli o şekil yaptım ve hiç kulaklarım yara olmadı. Bizden sonra gidenler gerçekten çok daha şanslılar. Bizim zamanımızda banyo, pastane, halı saha ve internet kafe yoktu. Daha doğrusu inşaat halindeydi. Hatta yemin törenine kadar çoğu zaman kantinlerde bile pek yiyecek bulamadık. Akşamları zaten vaktiniz telefon kuyruğu beklemek ile geçiyordu. Birde bizim kanki kahve makinesi vardı sık sık sıcak çikolata içerdik. 1. Tabur çok rahattır. Diğer taburlar ağır eğitim alırlar ama doğuya düşerler orada bu eğitime çok ihtiyaçları olacaktır emin olun. Havancılarda rahattır ama eğitim alanı çok uzak bütün gün o yolu git gel bitmiyor valla. Bizde hamam eğitimimizin bitmesine 2 hafta kala açıldı 2 kere rahat rahat uzunca yıkanabildim. Diğer türlü alay hamamında sürekli 3 - 5 dk. da yıkanmak zorunda kalıyorduk. Genelde akıllı olun komutanlarınıza karşılık vermeyin. Yoksa çok ezilirsiniz. Ayrıca oradaki kalan usta askerlere komutanım çekmek ağırınıza gidecek ama rahatınız için çekeceksiniz :) Şimdi gidenlerde pastane sinema halı saha vs. var inanın zaman bizim zamanımıza göre daha rahat geçecek. Bu arada bazı arkadaşlar orada çavuş olunabiliyormu demiş. Evet çavuşluk sınavları var. Gerçi adı sınav. Komutanlar genelde akıllı uslu ve idare gücü olabilecek adamları seçiyorlar. Diplomanızı alıp orada onbaşı rütbesi takıyorlar. Usta birliğinize gittiğinizde eğer çavuş istikakı var ise çavuş oluyorsunuz. Yoksa onbaşı olarak kalıyorsunuz. Ben İstanbul'dan 3. bölüğe düştüm. Meslekçi seçimlerinde ben İskenderun'da hastenedeydim. Ve seçime giremedim diye sinirden iki gözüm iki çeşme ağlamıştım. Benim gibi bilgisayarcı olan 3 arkadaşımın biri Sivas'a biri Erzurum'a biride Amasya'ya düştü. Ben ise normal dağıtımda Adapazarı'na düştüm. Bu arada evimle alaya gitmem 2 saat alıyordu :) Çoğu hafta sonu ailemi ve nişanlımı görme şansım oluyordu. O yüzden 1. taburda iseniz sakın meslek seçmelerine girmeyim. Doğuya veya İç anadoluya gitme şansınız yüksek. Zaten %95 inizi batıya gönderecekler. Atamaları bilgisayar yapıyor ve şans işi gerçekten. Hiçbir torpili olmayıpta İstanbul ve İzmirde oturanların kendi şehirlerine düştüğüne bizzat şahidim. O yüzden kafanızı takmayın. Bir bakmışsınızki günler geçmiş askerlik bitmiş. Ben bile 2006 şubatta terhis oldum. Şİmdi bile bazen özlüyorum o günleri. Ve ne çabuk geçti gitti diyorum. Şimdiden iyi teskereler.

2 Mesaj
9 Ocak 2009; 1:56:59 

Arkadaşlar devre kaybı 11 ocak 2009da birliğe teslim oluyorum. Herkese allah kolaylık versin görüşmek isteyen 2 gün içerisinde eklesin msne brutmen@hotmail.com

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bybrut -- 9 Ocak 2009; 1:57:35 >

1 Mesaj
20 Ocak 2009; 8:24:26 

slm millet bende serinyolda acemiliğimi bitirdim.88/2 tertibim 6.bölükteydim mükemmel bi yere düştüm hakkari yüksekova hiç şaşırmadım belliydi zaten ama batıdan daha rahat olduğunu söylim işimiz paso nöbet 12 saat insan alışıyo zamanla hututta nöbet tutmak kimseye nasip olmaz sınır bölükleri içiniz rahat olsun
son_nefes_dmx_1@hotmail.com

ceymis

29 Mesaj
4 Şubat 2009; 15:43:12 

quote:

Orjinalden alıntı: cemalyeter

slm millet bende serinyolda acemiliğimi bitirdim.88/2 tertibim 6.bölükteydim mükemmel bi yere düştüm hakkari yüksekova hiç şaşırmadım belliydi zaten ama batıdan daha rahat olduğunu söylim işimiz paso nöbet 12 saat insan alışıyo zamanla hututta nöbet tutmak kimseye nasip olmaz sınır bölükleri içiniz rahat olsun
son_nefes_dmx_1@hotmail.com

sen ne olarak gittin jandarma ermi karakol ermi ??

2 Mesaj
7 Şubat 2009; 10:25:08 

TÜM ARKADAŞLARA SLM LAR

HATAY SAMANDAĞ A ÇIKIŞ ASKERLİĞİM SAMANDAĞ DENİLEN YER SERİN YOLLA AYNIMI ACABA 121.JANDARMA ER EĞİTİM ALAYI DİOLAR. ACABA AYNI YERMİ.

89\1 TERTİP ÇIKTIM

ARKADAŞLAR ORALAR NASI ÇOK ZORMU ACABA

hassan_a.oglu@hotmail.com ankaradan gelen arkadaşlar isterse burdan ulaşsınlar bana

415 Mesaj
7 Şubat 2009; 11:50:38 

bende hatay serinyol jandarma.. 85/1 mi 89/1 mi oluyo orasını çözemedim. biraz daha zorlasalar suriyeye düşecekmişim. vakit gelsede gitsek..gitsek de biraz dayak yesek..yat kalk sürün..
halı saha varmış orda.. haftada 2 kere maç yapsam değmeyin keyfime

2 Mesaj
9 Şubat 2009; 12:56:57 

bende hatay serinyol jandarma komutanlığı şörör adayıyım.89/1.gidişimize az bir zaman kaldı biraz heyecan var.sağ salim gider geliriz umarım.şöför adayları bilecikte eğitim görüyomu?öyle duyum aldım bilgisi olan varsa yazarsa sevinirim.daha mehtap saymaya bile başlamadık

644 Mesaj
9 Şubat 2009; 15:07:17 

Askerliği erteledim ama konuyu görünce yazayım dedim, Hatay'lıyım. Serinyol yer olarak öyle kötü bir yer değil, merkeze yakın. Askeriye için bişey diyemem daha gitmediğim için.

@H@SS@N

Samandağ ile Serinyol farklı yerler; Samandağ merkezi geçtikten sonra, deniz kenarı bir yer.

2 Mesaj
9 Şubat 2009; 15:56:25 

ARKADAŞLAR SON 13 GUN İSTİKAMET HATAY SERİN YOL

ŞİMDİDEN HERKESE ALLAH KOLAYLIK VERSİN HAYIRLISIYLA GİDER GELİRİZ İNŞALLAH

ANKARADAN GELECEK ARKADAŞLAR VARSA BANA ULAŞSINLAR

hassan_a.oglu@hotmail.com

ŞİMDİDEN ORTAMIMIZI KURALIM

415 Mesaj
9 Şubat 2009; 16:15:01 

şöför adayı olduğunu nasıl öğrendin..ben şubeyi aradığımda hatay serinyol jandarma diyo başka bişey demiyo..

quote:

Orjinalden alıntı: redsoldiers

bende hatay serinyol jandarma komutanlığı şörör adayıyım.89/1.gidişimize az bir zaman kaldı biraz heyecan var.sağ salim gider geliriz umarım.şöför adayları bilecikte eğitim görüyomu?öyle duyum aldım bilgisi olan varsa yazarsa sevinirim.daha mehtap saymaya bile başlamadık

558 Mesaj
9 Şubat 2009; 18:58:29 

89/1 hatay serinyol forumlardan ve netten okuduğum kadarıyla %75 civarı doğuya yolluyor.herkezin hakkında hazyırlısı olsun.nere çıkarsa seve seve gideceğiniz vatanın her karış toprağı bizimdir.istanbulda ikamet ediyorum.hasan arkadaşım 3 sene öncesine kadar ankarada ikamet ediyordum.msn e eklersen görüşelim büyük ihtimal ankaradan geçicem bende. abdulkadir_karaca@hotmail.com

imza bilmem parmak bassam

415 Mesaj
9 Şubat 2009; 20:43:39 

evet %75 doğudayız..ama fark etmez..zaten fark etsede bişey değişmez..kaçınılmazsa zevk almaya bakıcaz..ne kadar zevk verirse artık..
serinyolun yorumları iyi sıcak dışında fazla şikayetçi olan yok..bende istanbuldan gidicem hataya..
arkadaşımda hatayda aralıkta gitti.. gardiyan olmuş..hapise düşersek belki dayak yemeyiz:)

36 Mesaj
11 Şubat 2009; 5:20:51 

bende aynen hatay serinyol jandarma şoför adayıyım varsa eklesin msn ye görüşelim :D

saygılar

turkcracker@hotmail.com

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turkcracker -- 11 Şubat 2009; 5:17:09 >

1 Mesaj
11 Şubat 2009; 21:17:56 

BEMDE SERİNYODAASKER LİK YAPTIM ARKA DAŞLAR 862OLARAK

2 Mesaj
12 Şubat 2009; 16:22:19 

quote:

Orjinalden alıntı: buldozer85

şöför adayı olduğunu nasıl öğrendin..ben şubeyi aradığımda hatay serinyol jandarma diyo başka bişey demiyo..

benim arkadaşım baktı.kağıtta şöför adayı yazıyormuş ama gelen kağıtta öyle birşey yazmıyo

121 nci j.er eğt.a.k.lığı-serinyol/hatay yazıyor.

415 Mesaj
13 Şubat 2009; 11:44:40 

bugün sülüs ü aldım.. bende şöför adayıyım.. nedir neyin nesidir?..ilk etapta bizi neler bekliyor acaba?

1 Mesaj
13 Şubat 2009; 17:52:29 

arkadaslar 89/1 hatay serinyola jandarma olarak giden varmı beni eklesin!giderken beraber gideriz birbirimize destekçi oluruz!mgokhanbaba@hotmail.com butun asker arkadaslarıma sımdıden hayırlı olsun :)

1 Mesaj
15 Şubat 2009; 16:58:57 

arkadaşlar 89/1 giden bütün arkadaşlara allah yardım etsin hatay serin yolda inşallah görüşürüz sapalaglam gitcez sapasaglam geri döncez ben kahramanmaraştan muhammed canlı 121.j.er egt.a.k.lıgı - hatay serinyol JANDARMAAAAAAAA ŞİMDİDEN HERKESE HAYIRLI TESKERELER .. (-KIRIKHAYALLER

77 Mesaj
22 Şubat 2009; 0:22:46 

ben 84/2 tertip yaptım bizim zamanımızda şöföru orda seçiyolardı ben sınır eğitimi aldım toz aşırı sıcak susuzluk ama yinede jandarma olmaya değerdi hayırlı teskereler herkese...

2009 FORD focus sedan 1.6 TDCİ tianyum X
2000 E 320 AVANGARDE

2 Mesaj
22 Şubat 2009; 12:16:22 

Evet arkadaşlar bu sabah itibariyle 88/4 tertip acemiliğimi serinyolda bitirmiş oluyorum. 7. bölükteydim çavuş adayı olarak. Şırnak ballı 5. sınır taburuna düştüm. Serinyol için iyi diyemem fakat doğunun oradan daha iyi olacağı kesin.

423 Mesaj
23 Şubat 2009; 19:53:05 

ewet torun tombalakda yolda vaybe bitiyo şakamaka askerlik 4.5 ay kaldı

818 Mesaj
25 Şubat 2009; 21:05:27