- x
121.NCİ JANDARMA EGİTİM ALAY KOMUTANLIĞI SERİNYOL / HATAY
1141 Cevap469309 Görüntüleme14 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: <<     11 [13] 15 16 17 18 19 20      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

4 Mesaj
11 Nisan 2012; 13:23:32 

kardes dus yani sıcak su olayı nasıl birde acemilik cogu yerde 2-3 hafta burada yaklasık 40 gun suruyor diyolar neden????

14 Mesaj
11 Nisan 2012; 14:20:23 

quote:

Orijinalden alıntı: mehmas

kardes dus yani sıcak su olayı nasıl birde acemilik cogu yerde 2-3 hafta burada yaklasık 40 gun suruyor diyolar neden????

Sıcak su olayı herkesin bölüklerinde açık hava duşlar var sıcak su orda vardı bizim zamanımızda ama depo olduğu için çabuk bitiyodu su. Normal duşlar ise kalıcağınız yerin en alt katında olucak bunlar normal perdeli duşluk şeklindedir . şu an sıcak su olurmu orda bilemem ağustos döneminde yoktu.
Normalde hatay sınırcı yetiştirdiği için acemilik diğer yerlerden daha fazlaydın atışlarınız bile diğer yerlere giden arkadaşlarınızdan baya fazla olucak toplam 42 mermi atmıştık biz. Ancak şşimdi iç kesimlere de gönderiyor acemilik süresinde bi değişiklik yapabilirler mi bilemem. Dediğim gibi girişte elinize bi kağıt vericekelr ne zaman yemin töreniniz ne zaman birlikten çkacağınız hepsi yazacak

2 Mesaj
11 Nisan 2012; 17:36:15 

selam arkadaşlar bende zmain cypon ve mustafacey kardeşim gibi serinyol ve şırnak tümen kombinasyonundym. inş hepbirlikte iyi bir askerlik dönemi geçiririz allah sag salim gidip gelmeyi nasip etsin hepimize.

3810 Mesaj
11 Nisan 2012; 17:51:35 

KD yapan bir arkadaşım şuan Şırnak'ta, acemiliği Serinyol'da yapmış; Serinyol'a düşenleri genelde doğuya yolladıkları için orada acayip iyi bir şekilde karşılandık, herkes çok iyi davranıyordu bize demişti. Şimdi Şırnak'ta, tam hatırlamıyorum gittiği yeri ama çok büyük bir yer, askerlerin dağıtımı falan hep buradan oluyor gibi şeyler anlatmıştı, çok rahat olduğunu hatta Iphone getirtmiş, onu kullanıyorum diyordu. Gündüzleri alışveriş yapılan dükkanların sahibi, geceleri dağa çıkanların ta kendisiymiş. Bazı geceler dağdakiler, bu kürtlerin belli bir iki rengi var ya, yeşil, kırmızı falan, bu renkte havai fişek atıyorlarmış, bunlarda atılan noktayı hemen bombalıyoruz diyordu.

Morgoth Bauglir / Fenerbahçe
PS3/X360/PC

83 Mesaj
28 Nisan 2012; 0:39:47 

hocam evci iznine çıktım ben bugün ama yarın öğlen hatay merkezde velinle gidip imza atman gerekiomuş.. ama tabi nereye gideceğimi bilmiom bilen arkadaşlar bi yardımcı olursa sevinirim.. şimdiden teşekürler..

488 Mesaj
29 Nisan 2012; 9:55:46 

beyler şırnak il jandarma komutanlığı nasıl bir yer bilgisi olan varmı acaba ?

Ersun Yanal: Fenerbahçe bir felsefedir. Fenerbahçe TÜRKİYE'dir, Türkiye'de FENERBAHÇE'dir.

162 Mesaj
16 Mayıs 2012; 20:27:18 

quote:

Orijinalden alıntı: Eric _Theodore_Cartman

beyler şırnak il jandarma komutanlığı nasıl bir yer bilgisi olan varmı acaba ?

il jandarma tümen in içerisinde. fazla bir beklentin olmasın. bol bol nöbet...

343. KSD / Lenovo Z500 / Nikon D3100

41 Mesaj
30 Haziran 2012; 0:01:10 

Kardesim bugün devre kaybi olarak serinyola gitti. 5. boluge dusmus. Okuduklarima gore durumu pek parlak gozukmuyor. Normal devreleri 30 gun sonra dagitima gidiyormus bu durumda kardesim ne olur. 30 gunluk egitimle doguya gönderirler mi? Birde gozluk kullaniyor gozleri miyop bunun bir etkisi olur mu ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

1262 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
Serkan Sarı
1 Temmuz 2012; 21:01:07 

quote:

Orijinalden alıntı: hsyn1907

Kardesim bugün devre kaybi olarak serinyola gitti. 5. boluge dusmus. Okuduklarima gore durumu pek parlak gozukmuyor. Normal devreleri 30 gun sonra dagitima gidiyormus bu durumda kardesim ne olur. 30 gunluk egitimle doguya gönderirler mi? Birde gozluk kullaniyor gozleri miyop bunun bir etkisi olur mu ?

Ben de 5. Bölükteydim. Direk hakkari veya şırnak a hocam eğer değişmediyse. Gerçi artık jandarmalari sınırdan çekiyorlar. Geçen yıl biz oradayken piyadelerle yer değiştirmeye başlamıştı birlikler. Piyadeler sınıra jandarmalar daha iç tarafa yani. Devre kayıplarını hemen göndermezler. Ağustosta devreleri ile dağıtım olur yani devrelerinden biraz fazla acemilik yapar. Şimdi erken gittiği için biraz hatayda zorlanır (malum şimdi asker az orada,biraz iş yükü fazla olur ) neyse hayırlı tezkereler. Allah kavuştursun.

Anam dedin, Babam dedin,Atam dedin Bayrağa;
hem Al Bayrak oldun işte, hem Bayrakta al oğul!!!

41 Mesaj
2 Temmuz 2012; 9:33:35 

quote:

Orijinalden alıntı: Serkan Sarı

Ben de 5. Bölükteydim. Direk hakkari veya şırnak a hocam eğer değişmediyse. Gerçi artık jandarmalari sınırdan çekiyorlar. Geçen yıl biz oradayken piyadelerle yer değiştirmeye başlamıştı birlikler. Piyadeler sınıra jandarmalar daha iç tarafa yani. Devre kayıplarını hemen göndermezler. Ağustosta devreleri ile dağıtım olur yani devrelerinden biraz fazla acemilik yapar. Şimdi erken gittiği için biraz hatayda zorlanır (malum şimdi asker az orada,biraz iş yükü fazla olur ) neyse hayırlı tezkereler. Allah kavuştursun.

Verdigin bilgiler icin sagol hocam. Allah tüm askerlerimize sag salim gidip gelmeyi nasip etsin.

94 Mesaj
2 Temmuz 2012; 10:39:14 

Ufak bir dipnot rdm olun doguya gitmeyin :) atarsa 45 91/2 ordu

--BIOSTAR G31 M7 TE--INTEL CORE 2 DUO E7400 2,80--ATI HD3650 DDR4 2,0 GHZ 725 mHZ 120 BİT-SEAGATE 1 TB HDD-LG X2 DVD RAM-CPU COOLER TEMALTAKE GOLDEN ORB II PSU TERMALTAKE

316 Mesaj
8 Temmuz 2012; 0:51:51 

Hatay / Serinyol 12.Bölük 90/4 olarak acemilik ordan direk sirnak

3 Mesaj
19 Temmuz 2012; 13:46:59 

Mrb. Arkadaşlar. Şimdi gidecel olan veya yakını orada olanlar için detaylı olarak Hatay Serinyoldan bahsedeyim size. İlk gittiğiniz gün girişte sizi bölüklerinize göre(1,2,3,4. bölükler kısa dönemler için, 5,6,7,8 sınırcı bölüğü, 9,10,11,12. bölükler ise havancı bölükleri.) toparlayıp çanta kontrolü ve ardından da kayıt alanına götürüyorlar. Eğer çantanızda lüzumsuz gördükleri bişeyler varsa girişte alınıyor zaten. Kayıt işlemi bittikten sonra sizi giyindirmeye götürüyorlar. Burada size A'dan-Z'ye herşey veriliyor arkadaşlar. Mesela: siyah çorap, spor çorabı,diş fırçası,macunu,pişama,eşoftman,kamuflajlar,terlik,bot,spor ayakkabı, el-ayak-banyo havlusu,çanta,atlet kilot(hem yeşil,hem beyaz) eldiven,yazlık-kışlık kep,tshirt, şort vs. vs. çanta doluyor anlıyacağınız. Bence yanınıza çok bişe almayın. Daha sonra yatakhanelere gidip, künye numaranıza göre dolap ve yatağınıza yerleşiyorsunuz. Daha sonra kantinden almanız gereken en önemli şeyler(yanınızda yoksa) PALASKA,traş takımı,askı,askılı cüzdan,dikiş takımı vb...

Yerleşme işiniz bitiyor, bölükler genelde 200-250 kişilik adamlar toplandıkça sağlık kontrolüne götürülüyorsunuz. Size orda bir rahatsızlığınız olup olmadığı soruluyor ve buna göre müdahale ediliyor. Ardından size bir sağ bir sol kola iğne yapılıyor. ve sağlık kontrolü bitiyor. ÖNEMLİ: vücudunda herhangibir kesik,jilet izi, dövme olanlar meslekçi seçilemiyor. Meslek seçimleri ise mesleği olanları bir alana toplayıp sözlü mülakattan geçiriyor ve sonucunu 2-3 hafta sonra açıklıyorlar. Ama eğer meslekçi olacaksanız mesleğinize dair muhakkak bonservisiniz olması lazım. Şoförler ise farklı onlar psikoteknik ve direksiyon sınavlarından geçiyor. Eğer 1. sınıf şoför veya meslekçi seçilirseniz yemin töreninden sonra dağıtım yapıldığınız yere yani usta birliğinize katılıyorsunuz(1 hafta izin var tabi) eğer 2. sınıf şoför seçildiyseniz 3hafta daha kalıp sonunda Bilecik-Söğüte kapıcı eğitimine gönderiliyorsunuz. ordada 15 gün kalıp usta birliğinize dağıtımınız yapılıyor. bu işler böyle sıra geldi ortama.

Arkadaşlar her bölüğün eğitim alanında ve alay içerisinde bir çok yerde kantin var ancak acayip sıra oluyor, özellikle ilk başlarda palaska için 1,5 saat bekleyebilirsiniz. Ben 7. bölükteydim. komutanlarımız siz akıllı olduğunuz müddetçe melekler. Dayak denen olay askerde artık yok arkadaşlar.eğitimleri zor kılan tek ama tek bir şey var eğer yaza denk geldiyse sıcaklar ben göstergede hissedilen sıcaklık 58 dereceyi gördüm arkadaşlar.eğitimler rutin işte, sabah 6 da kalk 7 ye kadar kahvaltı sonra iştma ve eğitim eğitimlerin kesinlikle abartılacak veya korkulacak bir yanı yok arkadaşlar.Rahat, hazırol,spor,silah tutma atış falan öyle abartı bişe yok çünkü orası komando değil jandarma eğitim :) Usta askerler ile aranızı iyi turtarsanız hiç bir sıkıntı çekmezsiniz. ilk nöbetiniz ise silahsız koğuş nöbetleri olacak gece veya gündüz, hırsızlık için. Eğer eşyalarınıza dikkat etmez ve KİLİTLEMEZseniz birdaha göremeyebilirsiniz. :) öyle ki arkadaşlar baı kendini bilmezler iç çamaşırınızı bile çalabiliyor.

İşte öyle ve şunu unutmayın oraya gelip çıkarken sövüp sayanlar daha sonra serinyolu çok arıyorlar. Bence askerliği sevmeye bakın eğer bunu yapmazsanız bitmez. Şimdiden herkese iyi teskereler. Eğer takıldığınız yer olursa seve seve cevaplarım saygılar sevgiler.

msy

43 Mesaj
31 Temmuz 2012; 5:17:07 

quote:

Orijinalden alıntı: msy86

Mrb. Arkadaşlar. Şimdi gidecel olan veya yakını orada olanlar için detaylı olarak Hatay Serinyoldan bahsedeyim size. İlk gittiğiniz gün girişte sizi bölüklerinize göre(1,2,3,4. bölükler kısa dönemler için, 5,6,7,8 sınırcı bölüğü, 9,10,11,12. bölükler ise havancı bölükleri.) toparlayıp çanta kontrolü ve ardından da kayıt alanına götürüyorlar. Eğer çantanızda lüzumsuz gördükleri bişeyler varsa girişte alınıyor zaten. Kayıt işlemi bittikten sonra sizi giyindirmeye götürüyorlar. Burada size A'dan-Z'ye herşey veriliyor arkadaşlar. Mesela: siyah çorap, spor çorabı,diş fırçası,macunu,pişama,eşoftman,kamuflajlar,terlik,bot,spor ayakkabı, el-ayak-banyo havlusu,çanta,atlet kilot(hem yeşil,hem beyaz) eldiven,yazlık-kışlık kep,tshirt, şort vs. vs. çanta doluyor anlıyacağınız. Bence yanınıza çok bişe almayın. Daha sonra yatakhanelere gidip, künye numaranıza göre dolap ve yatağınıza yerleşiyorsunuz. Daha sonra kantinden almanız gereken en önemli şeyler(yanınızda yoksa) PALASKA,traş takımı,askı,askılı cüzdan,dikiş takımı vb...

Yerleşme işiniz bitiyor, bölükler genelde 200-250 kişilik adamlar toplandıkça sağlık kontrolüne götürülüyorsunuz. Size orda bir rahatsızlığınız olup olmadığı soruluyor ve buna göre müdahale ediliyor. Ardından size bir sağ bir sol kola iğne yapılıyor. ve sağlık kontrolü bitiyor. ÖNEMLİ: vücudunda herhangibir kesik,jilet izi, dövme olanlar meslekçi seçilemiyor. Meslek seçimleri ise mesleği olanları bir alana toplayıp sözlü mülakattan geçiriyor ve sonucunu 2-3 hafta sonra açıklıyorlar. Ama eğer meslekçi olacaksanız mesleğinize dair muhakkak bonservisiniz olması lazım. Şoförler ise farklı onlar psikoteknik ve direksiyon sınavlarından geçiyor. Eğer 1. sınıf şoför veya meslekçi seçilirseniz yemin töreninden sonra dağıtım yapıldığınız yere yani usta birliğinize katılıyorsunuz(1 hafta izin var tabi) eğer 2. sınıf şoför seçildiyseniz 3hafta daha kalıp sonunda Bilecik-Söğüte kapıcı eğitimine gönderiliyorsunuz. ordada 15 gün kalıp usta birliğinize dağıtımınız yapılıyor. bu işler böyle sıra geldi ortama.

Arkadaşlar her bölüğün eğitim alanında ve alay içerisinde bir çok yerde kantin var ancak acayip sıra oluyor, özellikle ilk başlarda palaska için 1,5 saat bekleyebilirsiniz. Ben 7. bölükteydim. komutanlarımız siz akıllı olduğunuz müddetçe melekler. Dayak denen olay askerde artık yok arkadaşlar.eğitimleri zor kılan tek ama tek bir şey var eğer yaza denk geldiyse sıcaklar ben göstergede hissedilen sıcaklık 58 dereceyi gördüm arkadaşlar.eğitimler rutin işte, sabah 6 da kalk 7 ye kadar kahvaltı sonra iştma ve eğitim eğitimlerin kesinlikle abartılacak veya korkulacak bir yanı yok arkadaşlar.Rahat, hazırol,spor,silah tutma atış falan öyle abartı bişe yok çünkü orası komando değil jandarma eğitim :) Usta askerler ile aranızı iyi turtarsanız hiç bir sıkıntı çekmezsiniz. ilk nöbetiniz ise silahsız koğuş nöbetleri olacak gece veya gündüz, hırsızlık için. Eğer eşyalarınıza dikkat etmez ve KİLİTLEMEZseniz birdaha göremeyebilirsiniz. :) öyle ki arkadaşlar baı kendini bilmezler iç çamaşırınızı bile çalabiliyor.

İşte öyle ve şunu unutmayın oraya gelip çıkarken sövüp sayanlar daha sonra serinyolu çok arıyorlar. Bence askerliği sevmeye bakın eğer bunu yapmazsanız bitmez. Şimdiden herkese iyi teskereler. Eğer takıldığınız yer olursa seve seve cevaplarım saygılar sevgiler.

Kardes aynen anlattigin gibi kisa donem acemiligi serinyolda yaptim 2. Bolukte muthiste oyle askerlik olsa 2 sene yapardim valla:)smdi hatay Il jandarmadayim serinyolu mumla aramaktayiz arkadaslarla serinyolun kiymetini iyi bilin ve tadini cikarin hayirli teskereler.

11 Mesaj
10 Ağustos 2012; 3:46:25 

bende varım beyler:)

0

Ekteki dosya (1)

22 Mesaj
10 Ağustos 2012; 5:18:52 

Arkadaşlar jandarma er maaşı ne kadar alırız tahmini?

3 Mesaj
10 Ağustos 2012; 5:45:50 

Kuvveti Jandarma Genel Komutanlığı
Sınıfı Jandarma
Statüsü Kısa Dönem Er
Branşı -
İlk Katılışını Yapacağı Sınıf Okulu / Eğitim Merkezi SERİNYOL 121'İNCİ J.EĞT.A.K.LIĞI/HATAY
SERİNYOL HATAY
İlk Katılışını Yapacağı Tarih 12 Ağustos 2012
Temel Eğitimini Müteakip Katılış Yapacağı Esas Birliği / Görev Yeri J.ASYŞ.KOR.K.LIĞI/VAN
- VAN
DİKKAT En geç 12 Ağustos 2012 günü mesai bitimine kadar SERİNYOL 121'İNCİ J.EĞT.A.K.LIĞI/HATAY(SERİNYOL/HATAY) NA KATILINIZ

7 Mesaj
10 Ağustos 2012; 8:59:26 

bende varım arkadaşlar.. biletleri aldınız mı

9 Mesaj
10 Ağustos 2012; 9:00:09 

Tecrubelı arkadaslar yardımcı olsa keske. Acemılık, serınyol. Usta, hakkari cukurca.

5 Mesaj
10 Ağustos 2012; 10:45:29 

KÖPRÜLÜ 4'ÜNCÜ J.SNR.TB.K.LIĞI/HAKKARI usta,acemi serinyol..

5 Mesaj
10 Ağustos 2012; 10:48:23 

Arkadaşlar uçakla İstanbul'dan Adana'ya gidicem. Oradan Serinyol için hangi otobüs firmaları var, ne kadar sürer? Bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi?

576 Mesaj
10 Ağustos 2012; 12:12:16 

Serinyol merkez de degil sanirim boluk. Hatay havaalanindan nasil oraya gidebiliriz. Yardimci olursaniz cok sevinirim.

Mutluluk her yanda Üzülmek için DİNOZOR Olmam Gerek!!!!!

14 Mesaj
10 Ağustos 2012; 14:04:47 

341. dönem Hatay serinyol - şırnak ballı hattında yaptım bende askerliğimi. Bu civarlara düşen arkadaşlara bir mesaj kadar uzağım :) içlerini ferah tutsunlar sağsalim gidip gelirler inş.

Hatay havalimanının karşısında hemen serinyol havalimanından ulaşım çok rahat.

3 Mesaj
10 Ağustos 2012; 17:17:05 

kardeşim uçakla adanaya indikten sonra adana yüreğir otogarına geleceksin.ordan yarım saatte bir hatay arabası kalkıyor bu arada yolculuk saati 3.5 saat ona göre hazırlıklı ol.bende acemilik hatay serinyol ustalık van jandarma asayiş

82 Mesaj
10 Ağustos 2012; 17:28:24 

Alay havaalanının karşısında.

Otobüsle gidenler içinse alayın önünden geçiyor tam.

28 Mesaj
11 Ağustos 2012; 1:10:59 

Kuvveti Jandarma Genel Komutanlığı
Sınıfı Jandarma
Statüsü Kısa Dönem Er
Branşı -
İlk Katılışını Yapacağı Sınıf Okulu / Eğitim Merkezi SERİNYOL 121'İNCİ J.EĞT.A.K.LIĞI/HATAY
SERİNYOL HATAY
İlk Katılışını Yapacağı Tarih 12 Ağustos 2012
Temel Eğitimini Müteakip Katılış Yapacağı Esas Birliği / Görev Yeri J.ASYŞ.KOR.K.LIĞI/VAN
- VAN
DİKKAT En geç 12 Ağustos 2012 günü 17:00'a kadar SERİNYOL 121'İNCİ J.EĞT.A.K.LIĞI/HATAY(SERİNYOL/HATAY) NA KATILINIZ

aynen bende serinyola(kötü yola düştüm :) ) serinyolda yapmış arkadas dediki oraya düştüysen git öl intihar dedi valla o kadar yani

34 Mesaj
11 Ağustos 2012; 11:05:33 

quote:

Orijinalden alıntı: Esahin87

KÖPRÜLÜ 4'ÜNCÜ J.SNR.TB.K.LIĞI/HAKKARI usta,acemi serinyol..

meraba kardes bende 343.ksd olarak yaptım. usta bırlıgıne gıttıgındekı gorevını bıle soyleyebılırım yanı.korkulcak bı yer değil. telefon konusunu hiç dert etme orada temin edersin hattını yanında götürmen yeterli. eğer merak ettiğin bişey olursa sorabilirsin.

5 Mesaj
11 Ağustos 2012; 11:12:02 

Merhabalar tşkler. . Kd askerlere ne gibi görevler veriyorlar? Önerilerini bekliyorum.

5 Mesaj
11 Ağustos 2012; 11:15:30 

Hatay serinyol, acemi birliğindeki eğitimimiz kaç gün sürer.? Çukurca'ya teslim olmadan önce, toplama birliklerinde durum nasıl, kaç gün kalırız?

5 Mesaj
11 Ağustos 2012; 11:28:11 

quote:

Orijinalden alıntı: galip01

kardeşim uçakla adanaya indikten sonra adana yüreğir otogarına geleceksin.ordan yarım saatte bir hatay arabası kalkıyor bu arada yolculuk saati 3.5 saat ona göre hazırlıklı ol.bende acemilik hatay serinyol ustalık van jandarma asayiş

Kardeşim teşekkür ederim. Hayırlısı hepimiz için..

35 Mesaj
11 Ağustos 2012; 15:23:24 

KARS'a gelecekler varsa bana mesaj atsınlar ben KARS İL JANDARMA da yapıyorum askerliğimi 345. dönemim sorularınız varsa ö.m atın ama haftaya cevaplayabilirim.

3896 Mesaj
16 Ağustos 2012; 14:54:48 

çekinmeden sorun ben size ayrıntı veriym beyler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wehrmacht -- 16 Ağustos 2012; 14:57:11 >

Defender 100km/12lt disel

3896 Mesaj
16 Ağustos 2012; 14:56:53 

quote:

Orijinalden alıntı: Esahin87

Hatay serinyol, acemi birliğindeki eğitimimiz kaç gün sürer.? Çukurca'ya teslim olmadan önce, toplama birliklerinde durum nasıl, kaç gün kalırız?

34 gününü alıtr ayrıntı ver bana pmden ulaş

Defender 100km/12lt disel

1795 Mesaj
3 Ekim 2012; 12:57:00 

hatay serin yola düşenlere ALLAH sabır versin genelde şırnaga çalışıyo buraları gözünüzü korkutmak gibi olasın ama sırnak ta raharı rütbeli derdi yok selam derdi yok ful nöbet korkmayın vatanın her yeri bizim

http://vivacom.bg/en/residential/prices_and_services/internet_connections/vivacom_fiber_net_/vivacom_fiber_net_15
http://starnet.md/ro/internet-alone
http://www.upc.ro/internet/
https://www.megalan.bg/internet_pon.html
Kıyaslayacak ülke yok bu bir soyğun

4 Mesaj
9 Aralık 2012; 12:34:09 

Öncelikle tüm forum üyelerine/ziyaretçilerine merhaba..

12 Ağustos 2012 tarihinde 347. dönem jandarma KSD olarak acemi birliği 121. Alaya katıldım ve usta birliği görevimide yine aynı yerde yapmaktayım.
3 Gün sonra ise 349. dönem arkadaşlarımız askerlik görevlerini yapmak için yarın yerlerini internetten öğrendikten sonra yaklaşık 1000 kişi hemen arama motorlarından burası hakkında çeşitli aramalar yapacak.. Yani aslında bu mesaj yarın gece merakla gideceği yer hakkında bilgi edinecek olan 1000 kişiye hitabendir ;)
Kısaca sizi bilgilendireyim..

Bol bol yağmurlu günler sizi bekleyecek burda.. Fakat bu sizi olumsuz etkilemesin çünkü kantin sırası ve yemekhane durumu daha bir öncelik taşımakta. Yemeklere alışmakta biraz zorlanacaksınız;sonraları benim gibi yemeğin yolunu gözlersiniz ;)
Diğer konu yatakhaneler oldukça kalabalık,m2 olarak kişi başına düşen yaşam alanları oldukça düşük.. Fakat yinede bir şekilde idare ediyor veya alışıyor insan..
Olumsuz gibi görünen bu tabloya rağmen karşınızda genel olarak iyi niyetli komutanlar bulacaksınız. Buda sizin artı yönünüz olacak.
Geriye kalan ince teferruatları zaten gelince sizde gözlemlersiniz. Size tavsiyem bavul-çanta ne getirirseniz mümkün olduğunca az ve öz kıyafet/eşya getirmeniz yönünde olacak.. Devletimiz sağolsun herşeyinizi düşünmüş, geldiğiniz an dolu bir bavulla çıkacaksınız yatakhanenize..

Yukarda yazdığım konulara çok çok takılmamanızı öneririm, nihayetinde 35 gün buradasınız; sonra yolcu ;)
Sadece yaklaşık 70 arkadaşımız burada usta birliği için kalacak. Onlarlı daha uzun ve renkli maraton bekliyor...
Burada kalacak olanlarla zaten uzun uzun sohbet ederiz.

Şimdiden kendinize iyi bakın, askerlik çok renkli bir kuruluştur. Hiç çekinmenize gerek yok, göğsünüzü gere gere nizamiyeden girin..

1 Mesaj
10 Aralık 2012; 3:44:44 

Yaklasık 1 saat önce bende hatay serinyolda askerlik yapıcagımı ögrendim. yazdıklarını okuyana kadar biraz karamsardım ama verdigin bilgileriden sonra daha olumlu düsünmeye basladım. çarsamba günü teslim oluyorum ins ordada tanısma fırsatı bulabiliriz. hayırlı teskereler....

21 Mesaj
10 Aralık 2012; 4:32:44 

Kısa dönem olarak hatay serinyol çıktı.. Usta birliği ise Maraş il jandarma..

9 Mesaj
10 Aralık 2012; 4:35:04 

Benimde kısa dönem acemi birliği serinyol usta birliği k.maraş il merkez

21 Mesaj
10 Aralık 2012; 4:37:36 

neredensin.. Ben BURSA İNEGÖL

9 Mesaj
10 Aralık 2012; 4:38:57 

Ben ankara

21 Mesaj
10 Aralık 2012; 4:41:16 

Aslında şanslı sayılırız.. Çogunlukla şırnak gibi yerlr çıkıyomuş serinyoldan.. Acaba maraş nasıl bir yer.

9 Mesaj
10 Aralık 2012; 4:44:24 

Evet o konuda biraz şanslıyız.maraşa bi arkadaşım gitmişti yarın ilk işim onu öğrenmek olacak

21 Mesaj
10 Aralık 2012; 4:46:28 

Öğrendiklerini yazarsan sevinirim..Acaba il jandarmada kalırmıyız yoksa maraş ilçelere veriler mi

9 Mesaj
10 Aralık 2012; 4:51:11 

Onu bilmiyorum ama benim benim yeğende maraş il jandarmada :)

21 Mesaj
10 Aralık 2012; 4:54:31 

Hadi yaa çok iyi denk gelmiş:)Önemli bilgiler olursa paylaşmanı isterim

9 Mesaj
10 Aralık 2012; 4:58:22 

Tmm paylaşmaya çalışırım.bikaç arkadaş daha bulursak daha iyi olacak

34 Mesaj
10 Aralık 2012; 4:59:42 

kardeşim benimde serinyol aceimilk usta birliği antakya il jandarma bilgisi olan vrsa lütfen beni haberdar etsin

21 Mesaj
10 Aralık 2012; 5:00:16 

İllaki okuyanlar çıkacakdır bu başlığı.. yarın daha kalabalık oluruz büyük ihtimalle.

5 Mesaj
10 Aralık 2012; 5:12:56 

acemi hatay serinyol usta birlik antakya hatay. Hepimize hayırlı olsun.

17 Mesaj
10 Aralık 2012; 6:18:11 

Bende Hatay/Serinyol'dan Gaziantep'e yolcuyum,, hepimize hayırlı ugurlu olsun..

52 Mesaj
10 Aralık 2012; 7:11:17 

bende ksd er acemi hatay usta şırnak çıktı. hataya çıkan arkadaşlar google maptan alay komutanlığını aratınca hatay merkezi gösteriyor. tam olarak komutanlık nerde?

Referanslar: mavisis-dh, drgripin, calyante, archefo, kimyacell, fırsatkampanya, Zeir, GandZ, demirz, paradoks01, cloves(3), 27fatih(5), htepeli , etlik(5), sivastanbul, bigfisherman, Tahir26, 1984, ercana81, hukukadami, emreaktop, kyturan1, .

27 Mesaj
10 Aralık 2012; 12:13:12 

Acemi 121. Jandarma
Usta antakyan il jandarma
İskamet ankara
Forumdan baya kisi var acemiligi birlikte yapacagmz

1157 Mesaj
10 Aralık 2012; 12:59:53 

quote:

Orijinalden alıntı: ByLabTek

bende ksd er acemi hatay usta şırnak çıktı. hataya çıkan arkadaşlar google maptan alay komutanlığını aratınca hatay merkezi gösteriyor. tam olarak komutanlık nerde?

benim durum da aynı usta şırnak. Hatay merkezden yukarı doğru 15kmlik bir yol var jandarma eğitim de oradaymış serinyolda. çarşamba sabahı hatayda olmayı planlıyorum ben de...

16 Mesaj
10 Aralık 2012; 13:00:56 

Tertipler benim de acemilik ve usta birliği Hatay Serinyol, Çarşamba sabahı 6 da istanbul - sabiha gökçenden adanay'a uçakla gideceğim, adana havaalanından hatay serinyol'a en kolay ulaşım nasıldır ?

Teşekkür ederim.

22 Mesaj
10 Aralık 2012; 13:17:38 

Acemilik hatay sonrasında şenoba şırnak, hatay serinyola havaalanından sonra otobüsle gidilecek gibi gözüküyor, hepinize hayırlı teskereler.

52 Mesaj
10 Aralık 2012; 13:52:44 

beyler bende sabah 7.30 gibi hatay merkezde olacagım. isterseniz buluşup bi çorba içebiliriz ne dersiniz?

Referanslar: mavisis-dh, drgripin, calyante, archefo, kimyacell, fırsatkampanya, Zeir, GandZ, demirz, paradoks01, cloves(3), 27fatih(5), htepeli , etlik(5), sivastanbul, bigfisherman, Tahir26, 1984, ercana81, hukukadami, emreaktop, kyturan1, .

9 Mesaj
10 Aralık 2012; 13:58:20 

quote:

Orijinalden alıntı: uur_tmac_1

Tertipler benim de acemilik ve usta birliği Hatay Serinyol, Çarşamba sabahı 6 da istanbul - sabiha gökçenden adanay'a uçakla gideceğim, adana havaalanından hatay serinyol'a en kolay ulaşım nasıldır ?

Teşekkür ederim.

Bende ankaradan adanaya ordan serinyola gideceğim kendimize bi fırsat yaratıp hep beraber bi tanışmak iyi olur bence

3 Mesaj
10 Aralık 2012; 14:13:37 

Arkadaşlar 12 aralık saat 5.30 da hatay otogarda olacağım beraber toplaşıp bi çorba falan içebiliriz güzel olur bende hatay serinyol,usta b. osmanye jandarma komut.

1 Mesaj
10 Aralık 2012; 14:25:00 

quote:

Orijinalden alıntı: Ateron

Acemilik hatay sonrasında şenoba şırnak, hatay serinyola havaalanından sonra otobüsle gidilecek gibi gözüküyor, hepinize hayırlı teskereler.

bi zamanlar bende aynı istikametten geçmiştim. soruları olan varsa cevaplayabilirim.
hayırlı teskereler hepinize.

55 Mesaj