- x
121.NCİ JANDARMA EGİTİM ALAY KOMUTANLIĞI SERİNYOL / HATAY
1141 Cevap469376 Görüntüleme14 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: <<     10 [12] 14 15 16 17 18 19      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

213 Mesaj
10 Nisan 2012; 3:18:45 

Acemi birliği SERİNYOL 121'İNCİ J.EĞT.A.K.LIĞI/HATAY
SERİNYOL HATAY
Usta birliği ŞANLIURFA İL JANDARMA

bende İstanbul Atatürk Havalimanı 10:00 uçağı ile gidiyorum kısmetse.

6 Mesaj
10 Nisan 2012; 4:00:32 

Kuvveti Jandarma Genel Komutanlığı
Sınıfı JANDARMA
Statüsü Kısa Dönem Er
Branşı -
İlk Katılışını Yapacağı
Sınıf Okulu / Eğitim Merkezi SERİNYOL 121'İNCİ J.EĞT.A.K.LIĞI/HATAY
SERİNYOL HATAY
İlk Katılışını Yapacağı Tarih 12.04.2012
Temel Eğitimini Müteakip
Katılış Yapacağı Esas Birliği/Görev Yeri İL J.K.LIĞI/AĞRI
AĞRI

arkadaşlar herkese şimdiden hayırlı teskereler, ağrı'ya gidecekler varsa mesajdan ulaşsınlar. ben sayfaları geriye doğru okudum ama ağrı çıkan göremedim hiç. acemi erler olarak serinyol'da büyük bir kısmınızla inşallah görüşürüz devrelerim, allah hepimizin yardımcısı olsun.

3 Mesaj
10 Nisan 2012; 5:06:33 

Statüsü Kısa Dönem Er
Branşı -
İlk Katılışını Yapacağı
SERİNYOL HATAY
Temel Eğitimini Müteakip
Katılış Yapacağı Esas Birliği/Görev Yeri İL J.K.LIĞI/ELAZIĞ
ELAZIĞ

12si saat 3.30 da hatay havaalanında olacağım arkadaşlar. görüşmek/buluşmak isteyen arkadaşlarım pm atabilirsiniz.

5728 Mesaj
10 Nisan 2012; 7:44:28 

quote:

Orijinalden alıntı: Cypon

Alınacak çamaşırların renkleri boyutları filan nasıl olacak bilen var mı?

Bugün tedarik etmem lazım beyler kesin bilgisi olan var mı?

''Kılıcı Kuşanan Kral''
''O, Westeros'un görüp görebileceği en muazzam kılıç ustasıydı. Kılıcını, Fatih Aegon'dan beri tahta çıkmış bütün Targaryen krallarının kuşandığı hanedan kılıcını, Karaalev'i eline aldığında ise adeta Savaşçı'nın kendisi olurdu. Biz onun uğrunda can verdik. Dostlarım, kardeşlerim, evlatlarım ve ben. Westeros'un tek gerçek kralı için. Siyah Ejder için. Daemon için. Büyü ve hile ile katledildik ey Westeros, Unutma bizi...''
Sör Uzun Duncan ile Egg'in Westeros'taki maceralarını okumak istiyorsan TIKLA.

2695 Mesaj
10 Nisan 2012; 8:17:50 

quote:

Bugün tedarik etmem lazım beyler kesin bilgisi olan var mı?

yeşil alacaksın.boyut önemli değil

SATILIK: Tertemiz Canon 450D+Kit lens+Lowepro çanta+Hafıza Kartı Kutusuyla birlikte 8300 Shutter Sayısında İlanım için TIKLAYINIZ

TAMRON 17-50 VC (Canon için) Az kullanılmış lensim satılıktır.Faturası Mevcut.TIKLAYINIZSATILDI.

SATILIK Sigma 10-20 Geniş Açı Lens(Canon) 18 aylık GARANTİSİ kaldı.Faturası mevcut.Bilgi için PM gönderiniz.SATILDI

5728 Mesaj
10 Nisan 2012; 9:04:42 

quote:

Orijinalden alıntı: webislander

yeşil alacaksın.boyut önemli değil

Çoraplar da siyah olacak sanırım.. Neyse alalım üç beş şey de sonra ver elini Hatay

''Kılıcı Kuşanan Kral''
''O, Westeros'un görüp görebileceği en muazzam kılıç ustasıydı. Kılıcını, Fatih Aegon'dan beri tahta çıkmış bütün Targaryen krallarının kuşandığı hanedan kılıcını, Karaalev'i eline aldığında ise adeta Savaşçı'nın kendisi olurdu. Biz onun uğrunda can verdik. Dostlarım, kardeşlerim, evlatlarım ve ben. Westeros'un tek gerçek kralı için. Siyah Ejder için. Daemon için. Büyü ve hile ile katledildik ey Westeros, Unutma bizi...''

2898 Mesaj
10 Nisan 2012; 9:28:06 

quote:

Çoraplar da siyah olacak sanırım.. Neyse alalım üç beş şey de sonra ver elini Hatay

gittiğiniz yerin kantinin de olur zaten fazlasıyla, çok sıkıntı etmeyin bunları.

ayrıca hataya indiğinizde direk birliğinize gidip teslim olmayacaksanız, önce bir şehri gezip künefemizden yemek isterseniz :) çarşının içinde askeri malzeme satan birçok yer var, fiyatları da gayet uygundur, oralardan alabilirsiniz.

köprübaşına giderseniz, künefecilerin olduğu mekandır, orada künefenizi yersiniz, sonra hemen yanında yer alan yer altı çarşısı olarak bilinen yere giderseniz ordaki dükkanların çoğunluğu askeri malzeme satmaktadır, aradığınız herşeyi bulabilirsiniz.

yolunuz açık olsun, inşAllah memleketimizi beğenirsiniz.

HEPİNİZE HAYIRLI TESKERELER ŞİMDİDEN...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

"BU MESAJDA ANLATILAN KİŞİ, KURUM VE OLAYLAR TAMAMEN HAYAL ÜRÜNÜDÜR."

13 Mesaj
10 Nisan 2012; 9:29:39 

quote:

Orijinalden alıntı: Zmain

JANDARMA
Statüsü Kısa Dönem Er
Branşı -
İlk Katılışını Yapacağı
SERİNYOL HATAY
Temel Eğitimini Müteakip
Katılış Yapacağı Esas Birliği/Görev Yeri ŞIRNAK 23'ÜNCÜ J.SNR.TÜM.K.LIĞI

Bende pegasus sabiha gökçen 5:40 ile hatay yolcusuyum insallah

orada görüşürüz

aynı ucaktayız devrem hakkımızda hayırlısı

5728 Mesaj
10 Nisan 2012; 9:39:27 

quote:

Orijinalden alıntı: Kuseyr

gittiğiniz yerin kantinin de olur zaten fazlasıyla, çok sıkıntı etmeyin bunları.

ayrıca hataya indiğinizde direk birliğinize gidip teslim olmayacaksanız, önce bir şehri gezip künefemizden yemek isterseniz :) çarşının içinde askeri malzeme satan birçok yer var, fiyatları da gayet uygundur, oralardan alabilirsiniz.

köprübaşına giderseniz, künefecilerin olduğu mekandır, orada künefenizi yersiniz, sonra hemen yanında yer alan yer altı çarşısı olarak bilinen yere giderseniz ordaki dükkanların çoğunluğu askeri malzeme satmaktadır, aradığınız herşeyi bulabilirsiniz.

yolunuz açık olsun, inşAllah memleketimizi beğenirsiniz.

HEPİNİZE HAYIRLI TESKERELER ŞİMDİDEN...

Sağolasın kardeş..

Bu arada gideceğimiz Serinyol ile daha sonra benim gideceğim Şırnak il Jandarma Kom. hakkında bilgisi olan, orada askerlik yapmış olan varsa, bana yardımcı olursa çok sevinirim.

Acemilikten değil de ustalıktan dolayı baya bir endişeliyim ne yalan söyleyeyim.

Ayrıca ana konuda arkadaşlardan biri giderken kan grubu kartınızı da götürün demiş ama Çorlu'da böyle birşey söylemediler. Ben de gideyim bi yaptırayım ne olur ne olmaz dedim bana 61 lira dediler tahlil için. Fazla geldi açıkçası. Kesinlikle götürmem gerekiyor mu yoksa orada da bu işlemi yapıyorlar mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cypon -- 10 Nisan 2012; 9:42:56 >

''Kılıcı Kuşanan Kral''

2898 Mesaj
10 Nisan 2012; 9:58:03 

kan grubu kartına gerek yok kardeş.

"BU MESAJDA ANLATILAN KİŞİ, KURUM VE OLAYLAR TAMAMEN HAYAL ÜRÜNÜDÜR."

3 Mesaj
10 Nisan 2012; 11:23:03 

JANDARMA
Statüsü Kısa Dönem Er
Branşı -
İlk Katılışını Yapacağı
Sınıf Okulu / Eğitim Merkezi SERİNYol 121'İNCİ J.EĞT.A.K.LIĞI/HATAY
SERİNYOL HATAY
Temel Eğitimini Müteakip
Katılış Yapacağı EsAs Birliği/Görev Yeri İL J.K.LIĞI/MUŞ

Sabiha Gökçen Havalimanı Pegasus 05.40 uçağı ile hataya

1 Mesaj
10 Nisan 2012; 11:39:37 

Sınıfı JANDARMA
Statüsü Kısa Dönem Er
Branşı -
İlk Katılışını Yapacağı
SERİNYOL HATAY
Temel Eğitimini Müteakip
Katılış Yapacağı Esas Birliği/Görev Yeri KÖPRÜLÜ 4'ÜNCÜ J.SNR.TB.K.LIĞI/HAKKARİ
ÇUKURCA HAKKARİ

13 Mesaj
10 Nisan 2012; 12:38:05 

quote:

Orijinalden alıntı: nurhangs26

Sınıfı JANDARMA
Statüsü Kısa Dönem Er
İlk Katılışını Yapacağı
SERİNYOL HATAY
Temel Eğitimini Müteakip
Katılış Yapacağı Esas Birliği/Görev Yeri İL J.K.LIĞI/TUNCELİ
TUNCELİ

Hadi hayırlısı bakalım devrelerim ben de Eskişehir den katılacağım :)

Sınıfı JANDARMA
Statüsü Kısa Dönem Er
Branşı -
İlk Katılışını Yapacağı
SERİNYOL HATAY
Temel Eğitimini Müteakip
TUNCELİ

Hayırlı olsun devrem.. tuncelide beraberiz :) bende konyadan katılıyorum.. serinyolda görüşelim

3 Mesaj
10 Nisan 2012; 12:46:43 

quote:

Orijinalden alıntı: Allianforce

Sınıfı JANDARMA
Statüsü Kısa Dönem Er
Branşı -
İlk Katılışını Yapacağı
SERİNYOL HATAY
Temel Eğitimini Müteakip
TUNCELİ

Hayırlı olsun devrem.. tuncelide beraberiz :) bende konyadan katılıyorum.. serinyolda görüşelim

Oooo devrem baştan sona seninle şafak sayacağız desene :) Görüşelim tabi...

14 Mesaj
10 Nisan 2012; 12:53:52 

Öncelikle herkes için hayırlısı olsun. Bende 341. dönem olarak acemilik hatay usta şırnak ballı da yaptım. Kısaca anlatayım acemilk bizim 42 gün sürdü ancak araya bayram girmişti muhtemelen sizin 35 gün gibi bir acemilik süreniz olucak. 2 hafta sonra yemin töreniniz olur ondan sonra çarşıya çıkabilirsiniz..Alayın içinde ptt var para işlerinizi rahatca halledebilrsiniz.Bizim zamanımızda sadece şırnak hakkari ve van a gidiyodu doğu olarak kısa dönemler şimdi gördüğüm kadarıyla iç kesimlere de göndermeye başlamış. Size tavsiyem pek fazla bişey götürmeyin silikon tabanlık ve eczanelerde satılan pişik kremi dışında çünkü kantininde iğneden ipliğe kolonyadan mach3 e kadar herşeyi rahatça bulabilirsiniz. Açık yeşil renk iç çamaşırı kullanıo jandarma ona göre alın derim.
Acemilik bittikten sonra diyarbakır ktm ye katılırsınız şırnağa gidenler için söylüyorum. Ktm ler biraz sıkıntılıdır yiyecek , wc , yatacak yer gibi sıkıntılar var ancak bişekilde geçiyo zaman ben 11 gün kalmıştım toplamda ktm lerde gidişte ancak konvoy olursa 1-2 gün bile kalabilirsiniz. Diyarbakırdan sonra şırnak tümene geçersiniz konvoyla orda da şırnakta tümene gidicek arkadaşlar dağılır diğer sınır birliklerine gidecek arkadaşlar şırnak ktm de bi kaçgün daha bekleyebilir. şırnak ktm diyarbakıra göre daha iyidir kalcak yer sıkıntısı yok en azından. Şırnak tümende askerlik yapan arkadaşlar diğer sınır bilriklerine göre baya şanslılar tümen markette herşeyi bulabilirsiniz. Tümen büyüktür şırnak il jandarma komutanlığı tümenin içinde oraya düşen arkadaşlarda içlerini ferah tutsunlar. Kısa dönemlerin dışarı çıkma gibi bi durumu yok hiç bi zaman istisnalar dışında.
Sınır taburlarına gelirsek şenoba tugay ve şenoba tabur iç içe sınır birliklerinde en rahat yerdir nöbetinizi tutarsınız meslekçi seçilenler rahat ederler. Bağlıcada kısa dnemleri 2 ye ayırıolar 35 kişiyeseniz meslekçi seçilenlerin dışında 20 kişi kalırsa 10 kişi gündüz 12 saat 10 kişi gece 12 saat nöbeti var. 12 saat nöbet 12 saat yatış anlıycağınız.12 saatte yanlış bilmiosam 2 saatte 1 saat dinleniolardı bizim zamanımızda.Gülyazı pek iyi bilmiyorum ancak orda yapan arkadaşlarımdan da pek şikayet duymadım . Ballı da ise günde 7 veya 8 saat nöbetiniz var. onun dışında taburda rutin işler nöbet erlerine kalır kamyon gelir su indirirsiniz , konserve gelir siz indirrsiniz vb. Koğuşçu , jeneratörcü , rütbeli gazinosu gibi yerlere kısa dönemleri alırlar. En rahatı jeneratördür . Ayda 187 lira maaş alırsınız. İlk giderken biraz tedarikli gidin çünkü şırnak tümene konvoy olursa ancak para çektirebilirsiniz. Ballıda bankamatik yok .Kantini güzeldir herşey bulunur. sormak istediğiniz merak ettğiniz bişey varsa sorabilirsiniz. Şimdiden herkese hayırlı teskereler. İçinizi ferah tutun pek sıkıntılı yerler değil. Batıya göre herzaman tetikte olucaksınız ancak çok güzel dostluklarda kurucaksınız. Komutanlar açısından sıkıntı yapmayın acemilik ustalık ben tek bi kötü söz duymadım kısa dönemlere karşı.

83 Mesaj
10 Nisan 2012; 13:04:54 

quote:

Orijinalden alıntı: Fedayn

Öncelikle herkes için hayırlısı olsun. Bende 341. dönem olarak acemilik hatay usta şırnak ballı da yaptım. Kısaca anlatayım acemilk bizim 42 gün sürdü ancak araya bayram girmişti muhtemelen sizin 35 gün gibi bir acemilik süreniz olucak. 2 hafta sonra yemin töreniniz olur ondan sonra çarşıya çıkabilirsiniz..Alayın içinde ptt var para işlerinizi rahatca halledebilrsiniz.Bizim zamanımızda sadece şırnak hakkari ve van a gidiyodu doğu olarak kısa dönemler şimdi gördüğüm kadarıyla iç kesimlere de göndermeye başlamış. Size tavsiyem pek fazla bişey götürmeyin silikon tabanlık ve eczanelerde satılan pişik kremi dışında çünkü kantininde iğneden ipliğe kolonyadan mach3 e kadar herşeyi rahatça bulabilirsiniz. Açık yeşil renk iç çamaşırı kullanıo jandarma ona göre alın derim.
Acemilik bittikten sonra diyarbakır ktm ye katılırsınız şırnağa gidenler için söylüyorum. Ktm ler biraz sıkıntılıdır yiyecek , wc , yatacak yer gibi sıkıntılar var ancak bişekilde geçiyo zaman ben 11 gün kalmıştım toplamda ktm lerde gidişte ancak konvoy olursa 1-2 gün bile kalabilirsiniz. Diyarbakırdan sonra şırnak tümene geçersiniz konvoyla orda da şırnakta tümene gidicek arkadaşlar dağılır diğer sınır birliklerine gidecek arkadaşlar şırnak ktm de bi kaçgün daha bekleyebilir. şırnak ktm diyarbakıra göre daha iyidir kalcak yer sıkıntısı yok en azından. Şırnak tümende askerlik yapan arkadaşlar diğer sınır bilriklerine göre baya şanslılar tümen markette herşeyi bulabilirsiniz. Tümen büyüktür şırnak il jandarma komutanlığı tümenin içinde oraya düşen arkadaşlarda içlerini ferah tutsunlar. Kısa dönemlerin dışarı çıkma gibi bi durumu yok hiç bi zaman istisnalar dışında.
Sınır taburlarına gelirsek şenoba tugay ve şenoba tabur iç içe sınır birliklerinde en rahat yerdir nöbetinizi tutarsınız meslekçi seçilenler rahat ederler. Bağlıcada kısa dnemleri 2 ye ayırıolar 35 kişiyeseniz meslekçi seçilenlerin dışında 20 kişi kalırsa 10 kişi gündüz 12 saat 10 kişi gece 12 saat nöbeti var. 12 saat nöbet 12 saat yatış anlıycağınız.12 saatte yanlış bilmiosam 2 saatte 1 saat dinleniolardı bizim zamanımızda.Gülyazı pek iyi bilmiyorum ancak orda yapan arkadaşlarımdan da pek şikayet duymadım . Ballı da ise günde 7 veya 8 saat nöbetiniz var. onun dışında taburda rutin işler nöbet erlerine kalır kamyon gelir su indirirsiniz , konserve gelir siz indirrsiniz vb. Koğuşçu , jeneratörcü , rütbeli gazinosu gibi yerlere kısa dönemleri alırlar. En rahatı jeneratördür . Ayda 187 lira maaş alırsınız. İlk giderken biraz tedarikli gidin çünkü şırnak tümene konvoy olursa ancak para çektirebilirsiniz. Ballıda bankamatik yok .Kantini güzeldir herşey bulunur. sormak istediğiniz merak ettğiniz bişey varsa sorabilirsiniz. Şimdiden herkese hayırlı teskereler. İçinizi ferah tutun pek sıkıntılı yerler değil. Batıya göre herzaman tetikte olucaksınız ancak çok güzel dostluklarda kurucaksınız. Komutanlar açısından sıkıntı yapmayın acemilik ustalık ben tek bi kötü söz duymadım kısa dönemlere karşı.

eyw adamım saolasın bilgiler için :) benimde kısa dönem er önce hatay serinyol jandarma sonra sivas il jandarma die geçio.. merak ettiğim konu gittiğimiz günden 15 gün sonramı oluo yemin töreni? yoksa acemiliğin son günümü oluo tam olarak işleyiş nasıl? bide sivas il jandarma olarak geçio usta birliği ama ilçelere köylere felanmı verirler nasıl olur tam olarak? hatayda iş bankası bankamatiği varmış sanırım.. kredi kartı götürmek mantıklımı? ayrıca dolaplarımıza kilidi burdan alıp götürebilirmiyiz yoksa kilitsizmi duruo? şampuan sabun götürelimmi yoksa orda veriolarmı? yoksa götürmessek bizmi alıyoruz kantinden? bide nişanlıym alyans yüzük felan takmak problem olurmu? ve normal jandarma maaşları felan ne kadar aşşagı yukarı? bilgin varsa bu konularda aydınlatırsan sevinirim =) hatay hakkına bilgi çok ama sivas hakkında hiç bişi bulamadım.. ha son olarak elimde exama var merhem kullanıyorum ve ağzımdaki iltihaplar için antibiyotik kullanıyorum.. onları acemilikte kullanabilirmiyim götürsem alırlar demi içeri? baya bi soru oldu :d vericen cevaplara göre yenilerini ekleyebilirim :D şimdiden saolasın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SweptureX -- 10 Nisan 2012; 13:06:20 >

14 Mesaj
10 Nisan 2012; 13:16:32 

SweptureX dostum ilk önce hayırlı tezkereler.) Yemin töreni genellikle 2 hafta sonra oluyo. Birliğe ilk teslim olurken elinize bi kağıt vericekler orda ne zaman yemin töreni , diğer birliğe ne zaman katılacağınız falan hepsi yazar. Acemiliğin son günü olmaz ama 2 veya 3 hafta içinde yaparlar sonra çift çarşıya çıkarsınız hem cumartesi hem pazar. Ben de iş bankası bankamatiği yoktu ondan götürmedim ama hiç problemde çekmedim. Alayın içinde ptt var oraya adına tc kimlik no nu vererek para yatırırlarsa gidip rahat rahat çekersin. İlk maalı hayatda alıcaksınız 19 lira gibi bişey :) sivası bilmiyorum ama şırnakta 187 liraydı maaş. Dolapları kitlemeye izin yoktu bizim zamanımızda kilitsiz duruo . Hiç hırsızlık olduğunu görmedim yada benim zmana denk gelmedi ama sırf ksd ler beraber kaldığı için minimum seviyede öle şeyler. Askılı cüzdan alırsın asarsın boynuna hiçbişey olmaz :) Yüzüğe bişey demiolar bende de vardı alyans ancak sağ elle selam verdiğimiz için sola takıyodum bişey diyen görmedim hiç. Şampuan sabun vermiolar atlet , çorap , diş macunu , fırçası , eşortman takımı , yatmaya hasta önlüğü gibi bişe veriolar :) sen götür şortunu rahat et. Terlik veriolar diğer herşey dediğim gibi kantinde mevcut. İlaçlarını giderken götür orda teslim alırlar hergün gider revire alırsın problem olmaz. Biz girerken bizi hiç aramamışlardı mesela herkes istediği herşeyi soktu bi problem çıkmadı.

5728 Mesaj
10 Nisan 2012; 13:21:21 

quote:

Usta Şırnak il jandarma komutanlığı çıktı bana.. Buradaki bir arkadaş oraya gittikten sonra sizi ilçe ve köylere dağıtacaklar demişti. İlde kalanlar rahatlar fakat ilçeler zor olur filan demişti. Eğer köylere filan düşersek işimiz yaş olabilir yani.. Beni tedirgin eden şey bu aslında.

''Kılıcı Kuşanan Kral''

14 Mesaj
10 Nisan 2012; 13:26:12 

Ben hiç dağıtım olduğunu duymadım eğer dağıtım olsaydı il jandarma yazmaz gidiceğiniz yerin adı yazardı. Zaten köylerin hepsinde tabur var ballı köyünde ballı taburu bağlıca köyünde bağlıca taburu gülyazı öle şenoba öle bunların hepsi köy adı zaten :) tabi değişmiş de olabilir kesin bişey sölemiyim ama dediğim gibi hiç öle bişey duymadım ben

343 Mesaj
10 Nisan 2012; 13:47:28 

quote:

Ben hiç dağıtım olduğunu duymadım eğer dağıtım olsaydı il jandarma yazmaz gidiceğiniz yerin adı yazardı. Zaten köylerin hepsinde tabur var ballı köyünde ballı taburu bağlıca köyünde bağlıca taburu gülyazı öle şenoba öle bunların hepsi köy adı zaten :) tabi değişmiş de olabilir kesin bişey sölemiyim ama dediğim gibi hiç öle bişey duymadım ben

Hakkari hakkinda ne duydun hocam ista birligi icin ?? benim usta birligi oraya ciktida.

......

14 Mesaj
10 Nisan 2012; 13:56:45 

Orda yapan arkadaşlar varsa daha net bilgiler verirler ama genel olarak ksd ler dışarı çıkmıo onu söliyebiliirm istisnalar dışında.Acemilikten arkadaşlar gidip geldiklerinde pek sıkıntı çekmediklerini anlattılar ama sonuçta hakkari insanda bi tedirginlik mutlaka olur.

253 Mesaj
10 Nisan 2012; 14:39:25 

arkadaşlar yanınızda ne götürdünüz söyleyinde gereksiz şeyler götürmeyelim

83 Mesaj
10 Nisan 2012; 14:54:38 

çok saolasın walla bu bilgiler ei oldu =) 1 roman felan götürsek sorun olurmu acemiliğe giderken? bide benim kapri var gs li yatmak için onu götürsem sıkıntı olurmu yoksa normal eşofman altı felan dahamı mantıklı olur? bide en merak ettğim konu devrecilik muhabbeti.. yani adamlar seni el altı gibimi kullanıo? biz nasıl davranmalıyız o durumda? bide silüs muhabbeti nedir? bize verilen sarı zarfı götürsek yetmiomu? silüs denen şey baglı bulundugun yeremi gelio ayrıca?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SweptureX -- 10 Nisan 2012; 14:55:57 >

13 Mesaj
10 Nisan 2012; 15:25:17 

sewpture ;

acemilik hatay serin yol jandarma
usta : sivas il jandarma benimde...

nerden katılcaksın yarışmaya :)

45 Mesaj
10 Nisan 2012; 15:30:10 

acemisi 121. jd. eğt. k. serinyol hatay

sonrası jandarma il komutanlığı tunceli olanlara selam ederim. haberleşelim

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

5 Mesaj
10 Nisan 2012; 16:02:22 

Acemi Birliği Hatay Serinyol

Usta Birliği Iğdır Merkez K.lığı

candiroglu@hotmail.com

Hayırlı teskereler arkadaşlar..

6 Mesaj
10 Nisan 2012; 16:47:01 

Gidecek olanlara bide şunu öneririm 2 gün geç gidin ben öyle yaptım yoksa valla sırada bekler durursunuz 2 gün geç gidin tabi beni dinleyip 2 gün geç gidenler ilk gittiklerinde iyiki geç gelmişim derler ama teskere alırken bana iyi bi küfür ederler şimdiden size hayırlı teskereler :)

327 Mesaj
10 Nisan 2012; 16:55:45 

Serinyol bence rahatlık bakımından çok iyi yerdir. yemin töreni bizde 15 gün sonra yapılmıştı. sabah 5.30 gibi kalkıp kahvaltıya gidiyorduk. 6.30-7.45 arası sana verilen bölgenin mıntıka temizliğini yapıyordun. 2-3 tane çöp için çok iyi bir vakitti bu. biz genelde içtimaya kadar oturuyorduk. sonra içtima yapılıyordu. tören alanına gidip yürüyorduk. saat 11-12 ye kadar yürüyorduk. sonra posta posta yemeğe giriyorduk. eğer yemeğe girme sırası 1.postadaysa ve sen 10. postadaysan yarım saat bekliyordun yemek sırasında. yemeğe girmeden komutanlar belli bir saat veriyorlardı. 14.30 da bölüğün önünde toplanın veya 15.00 te. tabi bu arada ki 1.5-2 saati uyuyarak geçiriyorduk. sonra tekrar tören alanına gidip yürüyorduk. akşam yemeğine kadar devam ediyordu. saat 6 gibi yemeğe gidiyorduk. yat içtimasına kadar serbest bırakıyorlardı. yat içtiması da 21.00 de oluyordu genelde. en sıkıcı olanı da yat içtimasıydı. 30 kere sayıyorlar sizi ve sayınız tam çıksada çıkmasa da nedenini bilmediğiniz bir şekilde bekliyorsunuz. 1 saat sonunda dağıtıyorlardı. yemin töreninden sonra evci iznine çıkabiliyorsunuz. çarşıya çıkabiliyorsunuz. antakya'nın meşhur parkın içinde cafesi vardır mekanınız orası olacaktır. çünkü başka yer yok her bir köşede "var sigara var sigara" diye sesler duyacaksınız. bol bol korsan kitap alıp okuyacaksınız. yemin töreninden sonra da bölüklerin hemen arkasında tepeler var oralara çıkıp (eğer yağmur yağmıyorsa) oturuyorsunuz size eğitim veriyorlar. bize verilen eğitimlerin hepsinde aynı şeyi söylüyorlardı. sizin işinize yaramaz, sizi karargah içinde tutacaklar ama biz yinede anlatalım diye anlatıyorlardı. belli eğitim parkurlarını gezip bilgi veriyorlardı.

1 Mesaj
10 Nisan 2012; 16:56:43 

benimde acemi birliği
hatay serinyol

usta birliği
sivas

herkese hayılı teskereler

26 Mesaj
10 Nisan 2012; 17:06:43 

arkadaslar usta birliklerinde tam olarak napcaz benim diyarbakır jandarma hava grup komutanlıgı diye geciyr.köylerde gezen jandarmalar gibi bişey mi olcak varmıdır bileniniz yapanınız

1387 Mesaj
10 Nisan 2012; 17:13:29 

ilk katılım SERİNYOL..

Mütakip: TUNCELİ İL JANDARMA KOMUTANLIĞI

5728 Mesaj
10 Nisan 2012; 17:30:03 

quote:

Orijinalden alıntı: victorty

Serinyol bence rahatlık bakımından çok iyi yerdir. yemin töreni bizde 15 gün sonra yapılmıştı. sabah 5.30 gibi kalkıp kahvaltıya gidiyorduk. 6.30-7.45 arası sana verilen bölgenin mıntıka temizliğini yapıyordun. 2-3 tane çöp için çok iyi bir vakitti bu. biz genelde içtimaya kadar oturuyorduk. sonra içtima yapılıyordu. tören alanına gidip yürüyorduk. saat 11-12 ye kadar yürüyorduk. sonra posta posta yemeğe giriyorduk. eğer yemeğe girme sırası 1.postadaysa ve sen 10. postadaysan yarım saat bekliyordun yemek sırasında. yemeğe girmeden komutanlar belli bir saat veriyorlardı. 14.30 da bölüğün önünde toplanın veya 15.00 te. tabi bu arada ki 1.5-2 saati uyuyarak geçiriyorduk. sonra tekrar tören alanına gidip yürüyorduk. akşam yemeğine kadar devam ediyordu. saat 6 gibi yemeğe gidiyorduk. yat içtimasına kadar serbest bırakıyorlardı. yat içtiması da 21.00 de oluyordu genelde. en sıkıcı olanı da yat içtimasıydı. 30 kere sayıyorlar sizi ve sayınız tam çıksada çıkmasa da nedenini bilmediğiniz bir şekilde bekliyorsunuz. 1 saat sonunda dağıtıyorlardı. yemin töreninden sonra evci iznine çıkabiliyorsunuz. çarşıya çıkabiliyorsunuz. antakya'nın meşhur parkın içinde cafesi vardır mekanınız orası olacaktır. çünkü başka yer yok her bir köşede "var sigara var sigara" diye sesler duyacaksınız. bol bol korsan kitap alıp okuyacaksınız. yemin töreninden sonra da bölüklerin hemen arkasında tepeler var oralara çıkıp (eğer yağmur yağmıyorsa) oturuyorsunuz size eğitim veriyorlar. bize verilen eğitimlerin hepsinde aynı şeyi söylüyorlardı. sizin işinize yaramaz, sizi karargah içinde tutacaklar ama biz yinede anlatalım diye anlatıyorlardı. belli eğitim parkurlarını gezip bilgi veriyorlardı.

Peki usta, usta birliğinde ne yapıyorsun? Hani pek de korkulacak birşey yok yazdıklarında.. Ustada neler yapılıyor ne görevler veriliyor?

''Kılıcı Kuşanan Kral''

327 Mesaj
10 Nisan 2012; 17:37:48 

quote:

Peki usta, usta birliğinde ne yapıyorsun? Hani pek de korkulacak birşey yok yazdıklarında.. Ustada neler yapılıyor ne görevler veriliyor?

usta birliğinde verilen göreve göre değişir tabi. gececi olursan uykusuz kalırsın. gündüzcü olursan gececilerin 2 katı uyursun. ben şırnak'ta sınırda yaptım askerliğimi. sizin şansınıza artık sınıra göndermiyorlar. gördüğüm kadarıyla benim yaptığım yere giden göremedim. ben 8 saat nöbet tutuyordum. daha doğrusu bizim tabur nöbet üzerine kuruluydu diyebilirim. ama diğer birlikler ne yapar bilemem.

5728 Mesaj
10 Nisan 2012; 17:43:09 

quote:

Orijinalden alıntı: victorty

usta birliğinde verilen göreve göre değişir tabi. gececi olursan uykusuz kalırsın. gündüzcü olursan gececilerin 2 katı uyursun. ben şırnak'ta sınırda yaptım askerliğimi. sizin şansınıza artık sınıra göndermiyorlar. gördüğüm kadarıyla benim yaptığım yere giden göremedim. ben 8 saat nöbet tutuyordum. daha doğrusu bizim tabur nöbet üzerine kuruluydu diyebilirim. ama diğer birlikler ne yapar bilemem.

Bana da Şırnak il jandarma komutanlığı vermişler usta birliği olarak. Pek sıkıntı doğuracak olay olmaz diyorlar. Bilmiyorum tabi ne kadarı doğru ne kadar yanlış.

''Kılıcı Kuşanan Kral''

327 Mesaj
10 Nisan 2012; 17:55:02 

quote:

Bana da Şırnak il jandarma komutanlığı vermişler usta birliği olarak. Pek sıkıntı doğuracak olay olmaz diyorlar. Bilmiyorum tabi ne kadarı doğru ne kadar yanlış.

evet pek sıkıntı olmaz oralarda. tümen'in içindeydi yanlış hatırlamıyorsam il jandarma. kafan rahat olsun. dışarıdan pek sıkıntı yaşamazsın. içeriden de yaşamazsan iyi geçer askerliğin.

3 Mesaj
10 Nisan 2012; 19:00:59 

arkadaşlar tabanlık falan onları anladım da bu vatka ne için çözemedim :)

Statüsü Kısa Dönem Er
Branşı -
İlk Katılışını Yapacağı
SERİNYOL HATAY
Temel Eğitimini Müteakip
Katılış Yapacağı Esas Birliği/Görev Yeri İL J.K.LIĞI/ELAZIĞ

12'si saat 13:55'de izmirden pegasus'a biniyorum 15:30'da hatay havalimanında olacağım. yokmu bi yol arkadaşı :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xingar -- 10 Nisan 2012; 19:02:35 >

13 Mesaj
10 Nisan 2012; 19:09:24 

quote:

Orijinalden alıntı: attci

ilk katılım SERİNYOL..

Mütakip: TUNCELİ İL JANDARMA KOMUTANLIĞI

beraberiz devrem :)

14 Mesaj
10 Nisan 2012; 20:13:44 

quote:

Orijinalden alıntı: SweptureX

çok saolasın walla bu bilgiler ei oldu =) 1 roman felan götürsek sorun olurmu acemiliğe giderken? bide benim kapri var gs li yatmak için onu götürsem sıkıntı olurmu yoksa normal eşofman altı felan dahamı mantıklı olur? bide en merak ettğim konu devrecilik muhabbeti.. yani adamlar seni el altı gibimi kullanıo? biz nasıl davranmalıyız o durumda? bide silüs muhabbeti nedir? bize verilen sarı zarfı götürsek yetmiomu? silüs denen şey baglı bulundugun yeremi gelio ayrıca?

Roman götürebilirsin istediğin gibi bi porblem olmaz. kapride problem olmaz akşam yemeğinden sonra seni serbest bıraktıklarında istgeidğin gibi takılabilirsin. Serinyolda başında 4-5 tane usta asker olur bişeyler yaptırmaya çalışırlar ama pek fazla takmayın sonuçta çok olan sizsiniz briaz sesinizi çıkardınız mı susyolar hemen :) Usta birliğinde ise gittiğin yere bağlı devrecilik muabbeti . Siz birlik olursanız hiçbişey olmaz sonuçta onların devreleri deilsiniz pek bişey yaptıramazlar sizlere. Sarı zarf yetio ama napıyoduk orada gösteriomuduk falan hiç hatırlamıyorum :)
ilk girişte sizi bi odaya alırlar kaçıncı bölük olduğunu sölerler o bölüğün idari işlerine doğru yola çıkarsınız. orda kayıt sırasına giriceksiniz dikkat edin önünüzdeki arkanızdaki kişilere onlarla aynı postadan olucaksınız badi olucaksınızz tüm acemilik boyunca beraber takılcaksınız o yüzden kafanız az da olsa uyan kişilerle falan girin sıraya. Daha sonra kayıtta sizden 20 lira para alırlar size numaranızı falan sölerler. daha sonra sizi giyinmeye götürecekler burda dikatli olup hızlı giyinin bir defa değiştirme şansınız var onu iyi kullanın. Botu mutlaka 1 numara büyük alın daha sonra tekrar sizi kayıt yerine doğru götürürler ve posta posta ayırırlar hangi postada olduğunu görürsün ve askerlik başlar :) sıraya girersiniz bu tabi saat 12 leri bulur ondan sonra yatacağınız yerlere götürürler:) Bot kilitleri var uzun oluo onlar onlardan götürün kitleyin herzaman botlarınızı :)
Ertesi sabah kimse gelip koğş kalk die bağırmaz en azından bize bağırılmadı stresten herkes 4 buçuk gibi kalkmıştı çünkü :) KAhvaltıya gidersiniz ama pek güzel deildir kahvaltıları ondan sonra toplanırsınız ilk mıntıkanızı yaparsınız :) Daha sonra bölüğünüze gider ve askerlik çookkktann başlamıştır :) yarısı bitmiştir bile şimdiden hayırlı teskereler .

87 Mesaj
10 Nisan 2012; 20:19:27 

izmir'den pegasus 13.55 ucagina binecek arkadaslar varsa peronun ononde 1.90'lik iri kiyim birini gorurseniz aha iste o benim. Yanasin yamacima. Allah hepimize hayirlisiyla donmek nasip etsin. Hatay serinyol icin sorusturdugum herkes rahat diyor. Orada bir de dortyol diye bir yer varmis. Hakkinda soyle bir laf var : "Hatay dortyol'a dusecegine kotuyola dus daha iyidir." Serinyol oldugu icin sevinmemiz gerekiyor sanirim. Tabi milletin yalancisiyim. Sonra bana sovmeyin :)

XBOX LIVE : SARIKANARYAM
No FW No Problem !

83 Mesaj
10 Nisan 2012; 20:28:36 

quote:

Orijinalden alıntı: chlanger

sewpture ;

acemilik hatay serin yol jandarma
usta : sivas il jandarma benimde...

nerden katılcaksın yarışmaya :)

ben antepten katılıyorum diğer yarışmacı arkadaşlara bol şans diliorum çünkü hepimizin şansa ihtiyacı olcak =) ayrıca fedayn kardeş çok saolasın bilgiler için.. bot kilidini orda satıolarmı? yada tam olarak nasıl bişi oluo o öle :D ben antepten gidicem saat 13:00 gibi orda olurum dahamı erken gitmeliyim yoksa o civarlar dahamı mantıklı olur? bide bugün bişiler alayım dedim adam açık yeşil çorap giyiyo dedi jandarmalar emin olamadım almadım.. askerde oluo sanırım ucuzsa ordan alıp kullan at yapcam gibi.. ben işimi sağlama alıp banyo ve el yüz havlusu götürcem diş fırçası ve diş macunu götürcem giydiğim kıyafetleri götürsem yeter sanırım sivil için ama madem çarşı izni felan oluo yine 1-2 parça eşya almakta fayda var.. iğne iplik için küçük hazır bi edavat aldım bugün zaten.. silikon tabanlık aldım.. don atlet bişiler alayım diorum yine 2şer tane cepli felan.. ama sanırım çok fazla paranoya yapmaya gerek yok.. er olarak uzun dönem yapanlar genelde işkillendirio bizi :D verdiğin bilgiler için çok saol zaten kafam rahattı şimdi iyice rahatladım.. bide traşı olupmu gitsem ordamı kestirsem saçım uzun deil ama normalden biraz uzun fırça yermiyim onun için 1 yada 2 numara yaptırsammı yinede?

14 Mesaj
10 Nisan 2012; 20:36:30 

quote:

Orijinalden alıntı: SweptureX

ben antepten katılıyorum diğer yarışmacı arkadaşlara bol şans diliorum çünkü hepimizin şansa ihtiyacı olcak =) ayrıca fedayn kardeş çok saolasın bilgiler için.. bot kilidini orda satıolarmı? yada tam olarak nasıl bişi oluo o öle :D ben antepten gidicem saat 13:00 gibi orda olurum dahamı erken gitmeliyim yoksa o civarlar dahamı mantıklı olur? bide bugün bişiler alayım dedim adam açık yeşil çorap giyiyo dedi jandarmalar emin olamadım almadım.. askerde oluo sanırım ucuzsa ordan alıp kullan at yapcam gibi.. ben işimi sağlama alıp banyo ve el yüz havlusu götürcem diş fırçası ve diş macunu götürcem giydiğim kıyafetleri götürsem yeter sanırım sivil için ama madem çarşı izni felan oluo yine 1-2 parça eşya almakta fayda var.. iğne iplik için küçük hazır bi edavat aldım bugün zaten.. silikon tabanlık aldım.. don atlet bişiler alayım diorum yine 2şer tane cepli felan.. ama sanırım çok fazla paranoya yapmaya gerek yok.. er olarak uzun dönem yapanlar genelde işkillendirio bizi :D verdiğin bilgiler için çok saol zaten kafam rahattı şimdi iyice rahatladım.. bide traşı olupmu gitsem ordamı kestirsem saçım uzun deil ama normalden biraz uzun fırça yermiyim onun için 1 yada 2 numara yaptırsammı yinede?

Rica ederim ne demek .) Bot kilidi orda satılır ama bitme olasılığıda var o yzden herhangi askeri malzeme satan yere gidersen ordan temin edebilirsin normal kilitten biraz daha uzundur google yazınca çıkıo :) Erken gitmene gerek yok ben 4 te teslim olmuştum işlerim hallolmuştu rahat rahat zaten en son giren arkadaşı bekliceksiniz yatmak için :) Siyah çorap alın diğer renkler giyilmio . havlu veriolar ama mavi renkli kendi havlunuda götürebilirsin . Verdikleri macunla fırça dandik bence de götürün derim . Traş olup git orda işi bilmeyen usta bi askerin eline verirler traş makinsini keser herkesi koyun gibi o yüzden traş olup gidin rahat edin ben 2 numara gitmiştim baya rahat ettim:)

83 Mesaj
10 Nisan 2012; 21:13:00 

quote:

Rica ederim ne demek .) Bot kilidi orda satılır ama bitme olasılığıda var o yzden herhangi askeri malzeme satan yere gidersen ordan temin edebilirsin normal kilitten biraz daha uzundur google yazınca çıkıo :) Erken gitmene gerek yok ben 4 te teslim olmuştum işlerim hallolmuştu rahat rahat zaten en son giren arkadaşı bekliceksiniz yatmak için :) Siyah çorap alın diğer renkler giyilmio . havlu veriolar ama mavi renkli kendi havlunuda götürebilirsin . Verdikleri macunla fırça dandik bence de götürün derim . Traş olup git orda işi bilmeyen usta bi askerin eline verirler traş makinsini keser herkesi koyun gibi o yüzden traş olup gidin rahat edin ben 2 numara gitmiştim baya rahat ettim:)

yarın bi traş olayım ben o zaman kilidide alayım.. dolap kilitlemek için extra götürsemmi bilemedim şimdi.. bide birliğe girdiğin andan itibaren senden para felan alıolarmış.. yok 20 tl ayrı yk bi çanta eşya verip 85 - 150 civarı bi para alıolarmış.. o durumlar kafamı karıştırdı.. çok saçma geldi.. sanki gidip paralı askerlik yapıcaz.. vatan için askerlik yapıp bide böle para ödüosak yazık hakkaten..

14 Mesaj
10 Nisan 2012; 21:18:21 

Götür sen genede yanında bulunsun 2-3 tane. Sadece 20 lira sigorta parası alıyolar senden başka hiç bi para almıolar. Bi çanta eşya veriolar doğru ama bedava onlar istihkakın senin :)

83 Mesaj
10 Nisan 2012; 21:24:36 

çok saolasın az önce elemanlar konuşuodu başka bi kısımda denk geldi dedim ne parası.. =) sanki tatile gidiozda şort gözlük felan vercekler :D hayırlısı artık ben içim rahat bi şekilde perşembe saat 10 gibi binerim en sessiz sedasız asker bizim asker olur :D gider gelirik hayırlısıyla.. her kafadan bi ses çıkıodu şimdi herşey daha netleşti ve içim daha rahat çok saolasın :D

3 Mesaj
10 Nisan 2012; 22:39:58 

Bakıyorumda 121. ye düşenler genelde başka yerlere ustalık çıkmış. benim ustalık aynı yerde değilmi bi değişiklik olurmu?
Statüsü Kısa Dönem Er
İlk Katılışını Yapacağı
SERİNYOL HATAY
Temel Eğitimini Müteakip
Katılış Yapacağı Esas Birliği/Görev Yeri SERİNYOL 121'İNCİ J.EĞT.A.K.LIĞI/HATAY
SERİNYOL HATAY

135 Mesaj
10 Nisan 2012; 22:41:15 

arkadaşlar zamanında bende forumda cok okudum yardım aldım bir kaç arkadaşa yardım edebilirsem ne mutlu geçen sene bu zaman da bende sizler gibi Hatay'a ordan K.Maraş'a gitmiştim. Bu sene K.Maraş yok herhalde öncelikle sınıra gitcek arkadaşlar morallerini bozmasınlar sınıra gidenlerden çok rahattık diye askerden sonra çok duydum, acemilik bizde 42 gündü sanırım normalden 1 hafta fazla yaptık acemilik iyidir nöbet filan yok son zamanlara doğru iyice kaynaşınca anlarsınız,
bu sene havalar serin mayısta biraz güneş sıcaklar başlar zaten tam sıcak olmaya kalmadan Hatay dan ayrılırsınız,
KESİNLİKLE BOZUK PARA ALIN yanınıza böyle su kola kahve için çok gerekli makineler var çünkü, kantinden büyük para ile alışveriş zordur, böyle ordan bot kiliti filan almaya gerek varmı bilmiyorum, alın yinede ama kantinden aldıgınız kilitlerde, her anahtar hepsini acar, benim zamanın kısa dönem er lerin binasinda inşaat başlamıştı şimdiye bitirmişlerdir herhalde benden sonra giden arkadaşlar daha iyi bilgi verir, bizim zamanımızda 4 bölük kısadönem bir binada idik, uzun dönemler genelde sizlerden yaşça küçük oldukları için saygılıdırlar adamına görede değişir tabii, bir durum olmaz ama, sabah gitcek arkadaşlar uçakta zaten tıraştan birbirinizi tanırsınız uçaktan çıkınıca ister dolmuş tipi taksi ister servisle Hatay'a inin biraz gezin bir künefe yiyin çay kahve için ben 3 gibi gitmiştim 50 idi sanrım numaram ilk numarlar bence kötü ilk gün bulaşık filan size kalır ilk günden hoşgeldin olmasın haha, çünkü sizin bulaşığınızı yine siz yıkayacaksanız :) sonra sıraya girer zaten, başka ilk gitmeye çalışan olmaz herhalde ama bir iki gün önceden gelen gördüm oyüzdende kasmayın :)) keyfinize bakın kendinizi sıkmayın kantine çok güvenmeyin, çok geç kalmayın çıkıntı olmadıkça problem olmaz
öyle 3 mermi atcam gelcem diye düşünmeyin hiç spor yapmadık 1 yada 2 kere koştuk ama atış yapmaktan omuzlarımız ağırmıştı supriz olmasın gelince keşke biraz daha atsaydık diyoruz fırsatları değerlendirin stres atmaya birebir :)) valla şimdilik bu kadar hepinize hayırlı teskereler.

135 Mesaj
10 Nisan 2012; 22:43:35 

acemilik biter bitmez nobete başlarsın bişi olmaz :))) heryer acemi asker dolu olur hiçbir iş yapmazsın ustalıktada ohh dersin ama zordur büyük yerde askerlik oda ayrı :)

7 Mesaj
10 Nisan 2012; 23:49:48 

Açıklama yapan arkadaşlara çok teşekkürler. Bilinmeyenden korkulur hesabı insan tırsıyor başta acıkcası ama içim rahatladı ne diym :)

Bir de, şırnak il jandarma tümen içinde ustalıkta cep telefonu kullanımı mümkün mü, ne bilim sim kartı götürsek bişekilde işe yarar mı?

442 Mesaj
10 Nisan 2012; 23:49:53 

quote:

Orijinalden alıntı: Allianforce

beraberiz devrem :)

tunceliye gidecek arkadaşlar kendinize güzel bir güneş kremi alın nöbet'de lazım olur. yazın çok sıcak olur alay bilginiz olsun :)

45 Mesaj
10 Nisan 2012; 23:59:25 

arkadaşlar otogarlarda inzibat direk toplayıp alaya götürüyor mu ben biraz erken gidip gezmeyi planlıyorum da hatayı??

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

14 Mesaj
11 Nisan 2012; 0:12:46 

İnzibatının kimseyi topladığını görmedim herkes rahat rahat gezip öle teslim olmuştu. Tümen içinde cep telefonu hakkında bilgim yok ama bizim taraflarda kullanan çoktu :) herkes samsung kaçak telefon alıp duruodu baya ucuz oralarda telefonlar :)
Hatay için pişik kremi kesinlikle götürün bol bol yürüyüş yapıcağınız için lazım olacak :) pudra da götürün gerçi kantinde de var ama bitebilir ayakları ve diğer malum bölgeyi bol bol pudralayın :)

309 Mesaj
11 Nisan 2012; 0:19:30 

bu aylarda gerçekten serinyola düşeceğine kötü yola düş daha iyi, bot kamufulaj mahvediyor adamı.

@fedayn serinyol alay seviyesindedir, tümen çok büyük bir birlik :')

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bj -- 11 Nisan 2012; 0:20:39 >

14 Mesaj
11 Nisan 2012; 0:26:29 

@ bj ben tümen derken zmain arkadaşın bahsettiği şırnak tümenden söz ettim serinyoldan değil.

4 Mesaj
11 Nisan 2012; 1:45:14 

hocam banada acemilik serinyol usta k.maras jandarma cıktı maras nasıl ne gorev veriyorlar jandarmaya bir de kısa donemlerin acemilikleri 2-4 hafta arası surmuyormu tesekkurler.........herkesin allah yardımcı olsun kardeslerim

135 Mesaj
11 Nisan 2012; 9:02:12 

quote:

SweptureX dostum ilk önce hayırlı tezkereler.) Yemin töreni genellikle 2 hafta sonra oluyo. Birliğe ilk teslim olurken elinize bi kağıt vericekler orda ne zaman yemin töreni , diğer birliğe ne zaman katılacağınız falan hepsi yazar. Acemiliğin son günü olmaz ama 2 veya 3 hafta içinde yaparlar sonra çift çarşıya çıkarsınız hem cumartesi hem pazar. Ben de iş bankası bankamatiği yoktu ondan götürmedim ama hiç problemde çekmedim. Alayın içinde ptt var oraya adına tc kimlik no nu vererek para yatırırlarsa gidip rahat rahat çekersin. İlk maalı hayatda alıcaksınız 19 lira gibi bişey :) sivası bilmiyorum ama şırnakta 187 liraydı maaş. Dolapları kitlemeye izin yoktu bizim zamanımızda kilitsiz duruo . Hiç hırsızlık olduğunu görmedim yada benim zmana denk gelmedi ama sırf ksd ler beraber kaldığı için minimum seviyede öle şeyler. Askılı cüzdan alırsın asarsın boynuna hiçbişey olmaz :) Yüzüğe bişey demiolar bende de vardı alyans ancak sağ elle selam verdiğimiz için sola takıyodum bişey diyen görmedim hiç. Şampuan sabun vermiolar atlet , çorap , diş macunu , fırçası , eşortman takımı , yatmaya hasta önlüğü gibi bişe veriolar :) sen götür şortunu rahat et. Terlik veriolar diğer herşey dediğim gibi kantinde mevcut. İlaçlarını giderken götür orda teslim alırlar hergün gider revire alırsın problem olmaz. Biz girerken bizi hiç aramamışlardı mesela herkes istediği herşeyi soktu bi problem çıkmadı.

kimse kusura bakmasın ama kısa dönem olmanın farkı, başıma gelen olay şöyle idi dolaptan mevzu acılmışken ben yemin töreni sonunda ilk evciye cıkarken sivilleri giyerken paraları yatağın üstünde bırakmışım heycandan :)) geldiğimde paralari dolabıma konmuş bir şekilde bulmuştum,öyle canınız ne çekiyorsa yiyin aklınızda kalmasın :)) sonra benim gibi paralari bırakıp sokağa koşmayın hahaha :))

71 Mesaj
11 Nisan 2012; 9:45:05 

hatay serinyola gidecek arkadaşlarla buluşupta alışverişe gitsek dolaşsak biraz cümbür cemaat sonrada 3 gibi teslim olsak nasıl olur arkadaşlar :) eksik ihtiyaçlar varsa onlarıda alırız künefe yeriz :)