Şimdi Ara

121.NCİ JANDARMA EGİTİM ALAY KOMUTANLIĞI SERİNYOL / HATAY (28. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.168
Cevap
15
Favori
546.901
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Serkan Devrem Torunlara yada Bastonlara Serinyolumu Anlatıorsun :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: KennYÜZER

Serkan Devrem Torunlara yada Bastonlara Serinyolumu Anlatıorsun :D

Vay devrem benim be. Nasılsın iyi misin? Elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyoruz ışte ne olsun hacı. Zamanında biz de çok sorduk böyle. Sen ne yapıyorsun devrem?
  • Şimdi Arkadaşlar öncelikle konunun başından sonuna kadar soruları cevaplayan ve bilgilendirme yapan arkadaşlara sonsuz teşekkürler ederim. Soru sormadan önce konuyu başından sonuna kadar saatlerdir ince ayrıntısına kadar okudum genelde devre düzeninde giden arkadaşlardan bahsedilmiş bir iki kişi benim soracagım soruyu sorsada cevap alamamıs arada kaynamıs sorun değil. Bir iki tane sorum olucaktı cevaplayan arkadaş olursa memnun olurum.

Üni bilgilerimi askeriyeye vermediği için birde benim sorumsuzlugumdan 1 yıldır yoklama kaçağı oldugum çıktı bana hemen gidiceğimi söyledi geçtiğimiz perşembe memur. Bende kaçak görünüyorsam hemen gideyim dedim işten ayrıldım falan filan bugün başvurdum ve hatay serinyol 121.nci jandarma çıktı. Merak ettiğim konu durumum ne olucak içimde biraz tek tabanca olucak hissi var tabi orda olan askerlerle kaynasırım elbet de kaç kişi perşembe günü devre kaybı olarak gelirki muhtemel gelebilirde. Benim durumum tam olarak ne olabilir bilgisi olan var mı bu konuda. Kimi şöför gittiğini falan söylüyor ben şahsen kağıda sadece nereye gideceğime baktım o kadar. Suanda mühürlendiği için bakamıyorum görünürde olanlar

Eğt. Merkezi : 121... devam ediyor klasik burası

Kuvveti : J.GN.K.LIĞI

Sınıfı : Boş .. Budur

Birde yukarıda yazmamısım Üni terkim bıraktım okulu 15 ay gidiyorum askere

Şimdi beni ne yaparlar sizde bilemezsiniz bende orda öğrenrimde genel olarak orda askerlık yapmıs arkadasların görev süresinde mutlaka benım gibi gelenler olmustur biraz bilgi ala bilirim sanırım..

Bu arada Yaş 25 Manisalıyım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nentes45 -- 4 Ekim 2011; 3:25:25 >

• devre kaybı konusunu bilmiyorum fakat ben oradayken devre kayıpları geldiğinden öyle 1-2 kişi gelmiyordu daha çok geliyordu yani tek olmazsın.acemilikten sonra nereye gideceğini de bilemiyorum belki hatay belki başka bir yer belki de doğu..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nentes45

Şimdi Arkadaşlar öncelikle konunun başından sonuna kadar soruları cevaplayan ve bilgilendirme yapan arkadaşlara sonsuz teşekkürler ederim. Soru sormadan önce konuyu başından sonuna kadar saatlerdir ince ayrıntısına kadar okudum genelde devre düzeninde giden arkadaşlardan bahsedilmiş bir iki kişi benim soracagım soruyu sorsada cevap alamamıs arada kaynamıs sorun değil. Bir iki tane sorum olucaktı cevaplayan arkadaş olursa memnun olurum.

Üni bilgilerimi askeriyeye vermediği için birde benim sorumsuzlugumdan 1 yıldır yoklama kaçağı oldugum çıktı bana hemen gidiceğimi söyledi geçtiğimiz perşembe memur. Bende kaçak görünüyorsam hemen gideyim dedim işten ayrıldım falan filan bugün başvurdum ve hatay serinyol 121.nci jandarma çıktı. Merak ettiğim konu durumum ne olucak içimde biraz tek tabanca olucak hissi var tabi orda olan askerlerle kaynasırım elbet de kaç kişi perşembe günü devre kaybı olarak gelirki muhtemel gelebilirde. Benim durumum tam olarak ne olabilir bilgisi olan var mı bu konuda. Kimi şöför gittiğini falan söylüyor ben şahsen kağıda sadece nereye gideceğime baktım o kadar. Suanda mühürlendiği için bakamıyorum görünürde olanlar

Şimdi beni ne yaparlar sizde bilemezsiniz bende orda öğrenrimde genel olarak orda askerlık yapmıs arkadasların görev süresinde mutlaka benım gibi gelenler olmustur biraz bilgi ala bilirim sanırım..

Haberci olabilirsin komutanın ya da yazıcı sana önerim yazıcı olmak için uğraş haberci çokta kolay değildir.
    Sen tam dk olmuşsun.
    Şoförde yapabilirler ehliyetin varsa.

• quote:

Orijinalden alıntı: gosphe11

quote:

Orijinalden alıntı: Nentes45

Şimdi Arkadaşlar öncelikle konunun başından sonuna kadar soruları cevaplayan ve bilgilendirme yapan arkadaşlara sonsuz teşekkürler ederim. Soru sormadan önce konuyu başından sonuna kadar saatlerdir ince ayrıntısına kadar okudum genelde devre düzeninde giden arkadaşlardan bahsedilmiş bir iki kişi benim soracagım soruyu sorsada cevap alamamıs arada kaynamıs sorun değil. Bir iki tane sorum olucaktı cevaplayan arkadaş olursa memnun olurum.

Haberci olabilirsin komutanın ya da yazıcı sana önerim yazıcı olmak için uğraş haberci çokta kolay değildir.
    Sen tam dk olmuşsun.

Alıntıları Göster

Sen tam dk olmuşsun.

ehliyet var ne olacagımı orda görücem ama bakalım ön bilgi için yazdım belki klasik oluyordur dk lar falan diye

• benm erkek arkadaşımın asy raporu vardı refize olması gerekiyordu fakat timde eksik olduğu için yine de almışlar sizce bu doğru mu ?
  • ben gözü bozuk olan bir arkadaşın komando keskin nişancı yaptıklarını biliyorum ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: diezel_06

benm erkek arkadaşımın asy raporu vardı refize olması gerekiyordu fakat timde eksik olduğu için yine de almışlar sizce bu doğru mu ?

ASY dediğiniz Ağır Spor Yapamaz anlamına geliyor. Refüze edilmesini gerektiren bir durum değil.
  • fakat normalde komutanları asy raporu olanları almıcaz demişlerrr fakat tim de eksiklik olduğu için almışlarrrr..
  • Nişanlımın sınıra manga komutanı olarak gideceğini öğrendim... bu konuda bilgi verir misiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: byzcan

Nişanlımın sınıra manga komutanı olarak gideceğini öğrendim... bu konuda bilgi verir misiniz?

Manga komutanı olmuş demekki havancı. 3 kişilk gurup olur manga komutanı nişancı nişancı yardımcısı bu 3 nünde gittiği yerde birbirinden hiç farkı yoktur. Bende havancıydım havancının tek artısı karakola düşerse karokolda belirli aralıklarla tim olarak göreve çıkılır ama nişanlınız havancı olduğu için genelde tercih etmzeler
    karakolda nöbete devam eder. ama tahsilli olduğu için karakolda başka görevlerde verebilirler santral yazıcı kantin bu 3 de çok güzeldir nöbetten daha iyidir
  • quote:

Orijinalden alıntı: diezel_06

fakat normalde komutanları asy raporu olanları almıcaz demişlerrr fakat tim de eksiklik olduğu için almışlarrrr..

Arkadaşım asy raporunun olması yetmez refüze olması gerekirki time girmesin bazen bu bile yeterli değil. dizinde platin olan bir çocuğu bile timde eksik olduğu için refüzelerden tamamlamışlardı.Refüzelerde doğuya düşer timsiz olarak .Time girmemek için RDM olmanız lazım ve bu arkadaşlar iç anadulya batıya düşerler ama bu rdm lerinde ilaç kullanan cinsinden olmalısınız yoksa dövme faça gibi izlerde gene rdm oluyorsunuz ama sizi time alabiliyorlar
  • Arkadaşlar konyadayım hatay serinyol şöför adayı olarak gidiyorum bayram sonu silüs alıcam beraber gitmek isteyen olursa ulaşsın 0554 524 31 42
  • Arkadaşlar Benim Acemi Birliği Hatay / Merkez hatay merkezde piyade birliği varmı ya amq piyade diye geçiyopr hatay merkez yazıyor nasıl oluyor anlamadım anlayan varsa Cevap Yazabilirmi
  • slm arkadaslar Nevşehirliyim 91/4 121. J.EĞT. ASKERLİĞİ/HATAY MERKEZ gidecek arkadaşlar msj yazsın
  • ıyı gunler arkadaslar mersinliyim bende hatay serınyolda askerlık yapacagım ayın 21 ınden sonra caneryilmaz_33@hotmailden msn imi ekleyin facebookumu eklemek isteyenler ise caneryilmaz_333@hotmail.comdan aratıp ekleyebılırsınız beklıyorum arkadaslar
  • arkadaşlar öncelikle hepinize hayırlı teskereler diyerekten başlamak istiyorum.
    ben daha yeni 91/3 olarak acemi birliğimi hatay serin yolda tamamladım.
    yanınıza fazla birşey almayın dönüşte pişman olursunuz. Gelirken yanınıza sadece kışlık birkaç parça almanız faydanıza aolucaktır.
    ilk olarak kapıdan girince rutin kontroller vs. olucaktır.
    revire gidip sağlı sollu aşınızı olucaksınız.
    eğer sıra gelirse kamuflajınız falan fıstık verilicektir ki alırken muhakkak göz kararı deneyin yoksa giyilmiş şeyleri degiştirmiyolar. hele kıyafeti veren uyuz bir velet var afrasından tafrasından geçilmiyo. botu muhakkak sivilde giydiginiz numaradan 1 fazlasını alın.
    unutmadan botunuza muhakkak kilit alın pişman olursunuz.
    psikoteknikte hangi bölüğe düşeceginiz belli olur.
    eger 9-10-11-12. bölüklere düşerseniz havancı olursunuz ve %70 oranda hakkari şırnak tunceliye gider ve geri kalanı %30 luk kısmı iç anadoluya düşer.
    8-7-6. bölük ise sınırcı olur( allah yardımcıları olsun) %100 hakkari-şırnak-tunceli
    ilk günler size mavi pijamalar ile yatılması gerketigini ve zorlukla giyilmesi gerketiğini söylerler.
    ilk gün ağlıyanlar sızlayanlar olucaktır fakat siz görmezden gelin kafaya takmayın buda gelip geçicektir.
    ihtiyacınız olacak hemen hemen herşey kantinden temin edebilirsiniz.
    yanınıza kesinlikle yüklü miktarda para götürmeyin.
    işbankasının bankamatik kartını kesinlikle alın sadece işbankasının paramatiği var.
    dua edin 10. bölüğe düşün komutanları çok ama çooook iyi.
    benden şimdilik bukadar. kafanıza takılan bişey olursa pm atın memnuniyetle cevaplicam
    şimdiden hayırlı teskereler.

• quote:

Orijinalden alıntı: hamsen

arkadaşlar öncelikle hepinize hayırlı teskereler diyerekten başlamak istiyorum.
    ben daha yeni 91/3 olarak acemi birliğimi hatay serin yolda tamamladım.
    yanınıza fazla birşey almayın dönüşte pişman olursunuz. Gelirken yanınıza sadece kışlık birkaç parça almanız faydanıza aolucaktır.
    ilk olarak kapıdan girince rutin kontroller vs. olucaktır.
    revire gidip sağlı sollu aşınızı olucaksınız.
    eğer sıra gelirse kamuflajınız falan fıstık verilicektir ki alırken muhakkak göz kararı deneyin yoksa giyilmiş şeyleri degiştirmiyolar. hele kıyafeti veren uyuz bir velet var afrasından tafrasından geçilmiyo. botu muhakkak sivilde giydiginiz numaradan 1 fazlasını alın.
    unutmadan botunuza muhakkak kilit alın pişman olursunuz.
    psikoteknikte hangi bölüğe düşeceginiz belli olur.
    eger 9-10-11-12. bölüklere düşerseniz havancı olursunuz ve %70 oranda hakkari şırnak tunceliye gider ve geri kalanı %30 luk kısmı iç anadoluya düşer.
    8-7-6. bölük ise sınırcı olur( allah yardımcıları olsun) %100 hakkari-şırnak-tunceli
    ilk günler size mavi pijamalar ile yatılması gerketigini ve zorlukla giyilmesi gerketiğini söylerler.
    ilk gün ağlıyanlar sızlayanlar olucaktır fakat siz görmezden gelin kafaya takmayın buda gelip geçicektir.
    ihtiyacınız olacak hemen hemen herşey kantinden temin edebilirsiniz.
    yanınıza kesinlikle yüklü miktarda para götürmeyin.
    işbankasının bankamatik kartını kesinlikle alın sadece işbankasının paramatiği var.
    dua edin 10. bölüğe düşün komutanları çok ama çooook iyi.
    benden şimdilik bukadar. kafanıza takılan bişey olursa pm atın memnuniyetle cevaplicam
    şimdiden hayırlı teskereler.

yorumun için saolsın ..
    bende oraya düştüm 24 ünde teslim olcam
    eğer sınırcı olursam tim olarak gidicez sanırım
    peki oradan komando olarak çıkma şansımız yokmu gönüllü filan
    eğer yoksa sınır karakollarında neler yapıcaz ( görev / eğitim vs.. ) gibisinden

• hocam eğer sınırcı olursan yanlış hatırlamıyorsam 18 kişilik tim oluyorsun. ve bu timler adı üzerinde sınıra gidiyorsun.
    usta birliğine düşeceğin yer jandarma komando birliği ise sende otomatikmen komando oluyorsun. yani istege bakmıyorlar.
    şöyleki eğer havancı olursan karakol içindeki mevzisinde nöbet tutarsın.
    sınırcı olursan timinle pusulara filan çıkarsınız sürekli
    komando en zorudur ki bunlar kolay kolay dagdan inmezler.
    allah herkese hayırlısını nasip etsin.
  • 
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.