Şimdi Ara

Araç Tavsiyesi Bütçe:25.000 TL

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
49
Cevap
1
Favori
1.101
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merabalar, başlıkta da belirttiğim gibi bütçem maksimum 25.000 TL ama bu imkanlara ve araca göre 2.000 TL daha zorlayarak arttırabilirim. Aklımdaki araçlar düşük modelli iyi araçlar(Golf, Focus, Astra, Corolla) ya da yüksek modelli araçlar.(Polo, Fiesta, Corsa). Ayrıca aklıma takılan şeyleri de burada paylaşayım: Uzun süre Golf ve Astra düşündüm ama eski araçlarda sorun olma ihtimalinin yüksek olduğu söylendi. Bende küçük segment araçlara yöneldim burada da karizma açısından Fiestaya yöneldim ancak forumlarda da Fiestanın yolda fazlaca savrulduğunu yazmışlar. Sağlamlık açısından da Poloyu tavsiye ettiler. Bana da şu an en mantıklı gelen Polo ama hem yüksek model(2005 ve üstü olan model) hem de donanımlı ve kilometresi az olacak şekilde almam mümkün mü? Tavsiyeleriniz çok önemli herkeste olan ortak kaygı bende de var araç elimde kalmamalı beni yormamalı ve konforluda olmalı, tabi imkanlar dahilinde. Paylaşımlarınız için şimdiden teşekkürler.

• Hocam bende 1.5 ay önce bu fiyat civarına araç bakıyordum. Bir çok araç baktım. En son 2011 model Fiesta 1.25 Trend'de karar kıldım ve pazarlıkla 25.700'e aldım. Araç 60 binde. (Fiyat olarak biraz uygun aldım gibi aracın hiç bir kazası yok. Expertizde sadece sol ön çamurluk boyalı çıktı. Kupon araç denir ya öyle oldu.) Şu an aracımdan çok memnunum. Size de tavsiyem Fiestalara bakın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maestro720 -- 28 Ağustos 2014; 14:36:56 >
  • Şanslıymışsınız bu fiyata bulmak neredeyse imkansız öyle bir aracı.

@maestro720
  • maestro720 M kullanıcısına yanıt
    Uygun almışsınız. Sahibinden.com'dan mı buldunuz, çünkü ben de bir ara epey takip ettip hiçbir şekilde düşüremedim.
    Cok uygun almısınız normalde bi 5-8 arası falan daha fazla
  • quote:

Orijinalden alıntı: powermoon

Uygun almışsınız. Sahibinden.com'dan mı buldunuz, çünkü ben de bir ara epey takip ettip hiçbir şekilde düşüremedim.

Evet malum siteden buldum İlana 27 bin yazmıştı sahibi ama pazarlıkla 25.700'e kadar düşürdüm.Ama arka tampondaki kedigözü kırıktı ve 1-2 çok derin olmayan çiziği vardı. Aracı bayan kullanıyormuş Onlarıda rötuş ve boya korumayla hallettim. Araca toplasam 200-250 tl masraf yapmışımdır. Yani bana 26'ya falan gelmiş oldu.

• quote:

Orijinalden alıntı: zicoss

Cok uygun almısınız normalde bi 5-8 arası falan daha fazla

Evet hocam biraz öyle oldu. 29-30 arası gidiyor piyasası. Fiesta'yı görmesem 27 bine 2006 model Astra alıyordum. İyi ki almamışım Fiesta'yı görünce hemen atladım. İlanı gördüğüm günün ertesi aldım aracı.
  • çok uyguna almışsın arkadaşım.Kazasız belasız sür.

Bende bakıyorum bulamıyorum bu ara.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi buan -- 28 Ağustos 2014; 15:08:46 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: buan

çok uyguna almışsın arkadaşım.Kazasız belasız sür.

Bende bakıyorum bulamıyorum bu ara.

Teşekkür ederim. Allah sizlere daha iyilerini nasip etsin.
    hasar kaydı falan varmı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: zicoss

hasar kaydı falan varmı ?

Tramerde 400 TL'lik bir hasar kaydı gözüküyo. O da sürtmeden doyalı çamurluk boyalıymış. O yüzden yani.
    Ondan bişey olmaz :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: maestro720

Hocam bende 1.5 ay önce bu fiyat civarına araç bakıyordum. Bir çok araç baktım. En son 2011 model Fiesta 1.25 Trend'de karar kıldım ve pazarlıkla 25.700'e aldım. Araç 60 binde. (Fiyat olarak biraz uygun aldım gibi aracın hiç bir kazası yok. Expertizde sadece sol ön çamurluk boyalı çıktı. Kupon araç denir ya öyle oldu.) Şu an aracımdan çok memnunum. Size de tavsiyem Fiestalara bakın.

Hocam hakikaten şanslıymışın. Bu arada yukarıda söylemedim ama şimdi sizin yazdıklarınızı okuyunca bunuda yazmam gerekti bana pek şans gülmez:D o yüzden detaylı sordum yukarıda.:D Birde siz aracı kullandınız Fiesta' da savrulmanın fazla olduğunu yazmışlar bir yerde. Gerçekten öyle mi?
  • Tabi birde dikkatimi çekti söylemeden geçemiyecem benim açtığım konu Maestro arkadaşımızın arabası üzerine kurulmuş Arkadaşlar başka tavsiyeleri olan varsa ve paylaşırsa çok sevinirim. Bu arada Maestro tavsiyen için teşekkürler, gerçekten beğendiğim bi araç fiesta ama çabuk savruluyor denilince bi tereddüt ettim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kartal190387

quote:

Hocam bende 1.5 ay önce bu fiyat civarına araç bakıyordum. Bir çok araç baktım. En son 2011 model Fiesta 1.25 Trend'de karar kıldım ve pazarlıkla 25.700'e aldım. Araç 60 binde. (Fiyat olarak biraz uygun aldım gibi aracın hiç bir kazası yok. Expertizde sadece sol ön çamurluk boyalı çıktı. Kupon araç denir ya öyle oldu.) Şu an aracımdan çok memnunum. Size de tavsiyem Fiestalara bakın.

Hocam hakikaten şanslıymışın. Bu arada yukarıda söylemedim ama şimdi sizin yazdıklarınızı okuyunca bunuda yazmam gerekti bana pek şans gülmez:D o yüzden detaylı sordum yukarıda.:D Birde siz aracı kullandınız Fiesta' da savrulmanın fazla olduğunu yazmışlar bir yerde. Gerçekten öyle mi?

Araçta öyle bariz bir savrulma olayı falan yok içiniz rahat olsun. Ama virajlara hızlı girince doğal olarak araçta esp olmadığı için her araç gibi savrulur. Bu arada kusura bakma hocam konu amacından şaştı Arkadaşlar sorunca cevapladım bende

not: Esp benim aracımda yok. Üst donanım seviyelerinde veya ek olarak güvenlik paketi alındığında oluyor tabiki.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maestro720 -- 28 Ağustos 2014; 16:43:28 >

• quote:

quote:

quote:

Araçta öyle bariz bir savrulma olayı falan yok içiniz rahat olsun. Ama virajlara hızlı girince doğal olarak araçta esp olmadığı için her araç gibi savrulur. Bu arada kusura bakma hocam konu amacından şaştı Arkadaşlar sorunca cevapladım bende

not: Esp benim aracımda yok. Üst donanım seviyelerinde veya ek olarak güvenlik paketi alındığında oluyor tabiki.

Alıntıları Göster
    İlk arabam olacağı için pimpirikliyim haliyle her şeye kulak veriyorum konuda tam sapmış sayılmaz hocam bu bilgilerde işime yarar diye düşünüyorum Bu arada diğer araçlar hakkında da fikri olanlar varsa lütfen bizi aydınlatsın. Eminim aynı düşüncede olan başkalarıda vardır onlarada faydalı olalım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kartal190387 -- 28 Ağustos 2014; 18:20:46 >

• quote:

Tabi birde dikkatimi çekti söylemeden geçemiyecem benim açtığım konu Maestro arkadaşımızın arabası üzerine kurulmuş Arkadaşlar başka tavsiyeleri olan varsa ve paylaşırsa çok sevinirim. Bu arada Maestro tavsiyen için teşekkürler, gerçekten beğendiğim bi araç fiesta ama çabuk savruluyor denilince bi tereddüt ettim.

Fiesta segmentinin en iyi yol tutan aracıdır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SalutGilles

quote:

Tabi birde dikkatimi çekti söylemeden geçemiyecem benim açtığım konu Maestro arkadaşımızın arabası üzerine kurulmuş Arkadaşlar başka tavsiyeleri olan varsa ve paylaşırsa çok sevinirim. Bu arada Maestro tavsiyen için teşekkürler, gerçekten beğendiğim bi araç fiesta ama çabuk savruluyor denilince bi tereddüt ettim.

Fiesta segmentinin en iyi yol tutan aracıdır.

Alıntıları Göster
    Kıyaslama yapabilmek adına diğer araçlarla ilgili bilgisi olan arkadaşlarda paylaşımda bulunurlarsa çok faydalı olur.

• quote:

Dizel mi hocam bu araç ?
  • Fiesta 1.25 dediğine göre benzinli olması lazım.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.