Şimdi Ara

Yoğuşma suyu ne işe yararr !!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
581
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar yoğuşma suyunu bayağı önemseyenleri gördüm.Benim kombim buderus gb012 . Arkadaşlar yok üç günde beş litrelik pet doluyor falan.Ne işe yarar bu su ???

• buderkomuz B kullanıcısına yanıt
    Aslında hiçbir işe yaramayan atık sudur, çıkan miktarı yoğuşma verimini göstergesi kabul edilir, artıkça verim artıyor demek. Eğer sizin kombiden yoğuşma suyu az çıkıyor veya hiç çıkmıyorsa çihazınızın düz hermetikten (konvansiyonelden) hiç farkı yok diyebiliriz.
  • çok fazla artmışssa da kombiniz bozuk demektir
  • marvcity kullanıcısına yanıt
    Yoğuşma giderinden atılan suyu mu kastediyorsunuz yoksa eşanjörü ve/veya genleşme tankı delinen yoğuşmalı kombiyi mi?
  • memint M kullanıcısına yanıt
    Yoğuşma giderinden atılan sudan bahsediyorum :D
  • Arkadaşlar bir şey daha sorucam . Kombim ilk geldiğinde pompası 3. kademedeydi. ben onu 2. kademeye aldım ..herhangi bir sorun olurmu suyun banyoya basılması gibi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: buderkomuz

Yoğuşma giderinden atılan sudan bahsediyorum :D

quote:

Orijinalden alıntı: buderkomuz

Arkadaşlar bir şey daha sorucam . Kombim ilk geldiğinde pompası 3. kademedeydi. ben onu 2. kademeye aldım ..herhangi bir sorun olurmu suyun banyoya basılması gibi.

Yoğuşma giderinden, yanan her 1m3 başına 1,5 litre sudan fazlası gelemez. Yani sözgelimi 5m3 doğalgazı en verimli (40/30 gidiş/dönüş ve kısmi yük) koşullarda yaktığımızda elde edeceğimiz yoğuşma suyu maksimum 7,5 litredir. Daha yüksek sıcaklıklardaki kullanımda ise bu miktar giderek düşer ve kombiye dönen kalorifer suyu sıcaklığının 50C'yi geçtiği işletimde yoğuşma oluşmaz.
    Yoğuşma suyu gaz sarfiyatındaki artışa bağlı olarak artabilir ama bu kombide sorun olduğunu göstermez...

Pompa kademesini düşürmek uç radyatörlerde ısınma kaybına yol açmıyorsa hem elektrik sarfiyatını düşürür, hem pompa daha az yıpranır ve hem de yoğuşmalı kombilerde yoğuşma verimi bir miktar artabilir....
    Bunun haricinde kalorifer suyunun kullanım suyuna karışması gibi bir şey olmaz...

• Arkadaslar benim Kombi bu sene taktirdim.Su tahliye kismina kova koydum hic akmiyor 1 damla bile? Sebeb nedir.? GB012 buderus modeli.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.