Şimdi Ara

Samsung ROOT Sorunu RESİMLİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
467
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar Samsung Galaxy Young GT-S5360 telefon geldi elime.
    Telefon açılırken Samsung yazısında kalıyor ve yeniden başlıyor şarj bitene kadar da bu sonsuz döngü devam etmekte :/

Ben bu telefonu Root'layıp Android 4.1 Rom atmak istiyorum.

Rootlarken sorun oluşuyor Uptatde from SD Card a tıkladığımda SD Card takılı olmasına rağmen 1 saniselik bir ekran çıkıyor ve başa dönüyor yani ilk menüye anlayacağınız sanki beni SD card'ın içine sokmuyor ve dosyaları göstermiyor :/
    Daha öncede telefon çalışır haldeyken deneme yapmıştım ama yine aynı şeyi demişti.
    SD kartı tamamen biçimlendirdim ve uptade.zip i ve cwm.romie ve Android4.1 romunu attım ama SD kartın içini bana göstermiyor seçtiğim gibi saniselik olayda bir ekran açılıyor ve hemen seçme ekranına geri dönüyor.
    Resim linkide aşağıda yardım ederseniz çok sevinirim arkadaşlar
    İyi forumlar.
    Arkadaşlar birşey daha eklemek istedim telefondan SD kartı çıkarttım ve yine aynı şekilde olaylar gerçekleşti.
    Bilgisayar görüyor ve FAT32 biçiminde formatlayıp içine dosyaları atıp tekrar denedim sonuç yine hüsran :/
    Ayrıca telefonda SD kart görmeme gibi bir sorun normalde yok.

***RESIM***

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hd4650 -- 28 Ağustos 2014; 1:56:16 >

• hd4650 kullanıcısına yanıt
    Up !!!
  • Hocam telf. Açılmıyor sen root peşindesin önce telf. Kurtar
    Wipe data/factory reset format at
    Reboot system now -yeniden başlat
    Telf. Normal açılacakmı
    (Açılmaz ise stock rom bulup recoveryden yükle)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Taha0194 kullanıcısına yanıt
    Aynen hocam telefon kız arkadaşımın ve düzenli olarak kasma sorunu yaşamaya başladığında hep Factory Reset yapardım.
    Bu gün geldi ve dediki aşkım telefon açılıyor samsung yazısında kalıyor sonra yeniden başlayıp tekrar aynı şeye gidiyor.
    Factory reset yaptım ve aynı şekilde samsug yazısında kaldı.
    Bende Root'layım da şuna Android 4.1 atayım dedim. (Son Çare)
    Ve yukaridaki sorunla karşılaştım.
    Yalnız çözümünü şuan itibariyle buldum.

Tek yapmanız gereken SD kartı başka bir Android telefonda biçimlendirmek.
    Bilgisayarda biçimlendiriyor evet ama bu sefer Root işlemi için SD kartı görmüyor görmemesinin nedenide Android'te biçimlendirme yaptıktan sonra 3-5 KB büyüklüğünde Android ile alakalı 3-5 klasör ve dosya koyması :)
    Şuan kendi telefonumla SD kartı biçimlendirdim ardından bilgisayara takaraktan dosyaları içine attım ve telefona taktım Ses Açma home tuşu ve güç tuşuna basılı tutarak Boot ekranına geldim sonrada SD kartı seçtim gördü ve Root işlemi için uptade.zip i seçtim :)

Herkese teşekkür ederim aslında konu sabitlenebilir çünkü bu tür sorunları yaşayanlar DH'de çözümünü ancak burada bulabilecekler.

Kolay gelsin herkese iyi forumlar :)

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.