Şimdi Ara

Chrome internet tarayıcısının 64-bit stabil versiyonu çıktı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
0
Favori
1.104
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Chrome internet tarayıcısının 64-bit stabil versiyonu çıktı

Google bir süredir beta aşamasında olan 64-bit Chrome internet tarayıcısının stabil versiyonunu kullanıma sundu. Yeni Chrome 37 ile birlikte gelen en önemli yenilik 64-bit desteği gibi görünse de, arka planda performans ve kararlılığa yönelik ciddi geliştirmeler de bulunuyor.

Google açıklamasına bakılırsa, Chrome'un doğal 64-bit versiyonu, özellikle grafik ve çoklu ortam içeriklerinin görüntülenmesinde hatırı sayılır performans artışı sağlıyor. Örneğin yüksek çözünürlüklü Youtube videolarında kullanılan VP9 kodekinin çözümlenmesinde %15 performans artışı olduğu, yeni sürümdeki 64-bit render motorlarının, 32-bite kıyasla 2 kat daha stabil çalıştığı ifade ediliyor.

Modern internet tehditlerine karşı daha fazla güvenlik önlemini de beraberinde getiren Chrome 64-bit, şu anda kullanıcılara opsiyonel olarak sunuluyor.Bilinen en büyük eksiği olarak 32-bit NPAPI desteğinin olmaması gösterilen tarayıcı, isteğe bağlı seçenek olarak indirilecek çünkü en azından yakın gelecek için Google'ın 32-bit Chrome'dan vazgeçme gibi bir niyeti bulunmuyor.

• ben bugüne kadar 32 bit chrome mu kullanıyodum ? yeni ögrendim vallaha :D
  • @fx57 başlık hatalı

Bi de haber eski galiba.

Edit : Adamı ekleyemedim mesaja, tam failler bütünü oldu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-794C1993F -- 27 Ağustos 2014; 16:35:03 >
  • 64 bit'i kendi sitesinden indiremedim. İndirdiğim şey otomatik eski 32 bit kurdu.
  • linkten indirdim fakat parantez içinde 64-bit yazısı çıkmadı. Yanlış yerden mi indirdim yoksa eksik bir şey mi yaptım

• quote:

Orijinalden alıntı: pwithgame

@fx57 başlık hatalı

Bi de haber eski galiba.

Edit : Adamı ekleyemedim mesaja, tam failler bütünü oldu.

Nankörlük yapmayalım.Digitally Remastered version bu ..
  • Aslinda test sonuclarini bi yenilmek gerek

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sadece Windows için çıktı. Mac ve Linux versiyonlarında hala 64bit desteği yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: oyuncu11790

linkten indirdim fakat parantez içinde 64-bit yazısı çıkmadı. Yanlış yerden mi indirdim yoksa eksik bir şey mi yaptım

Çıkmaz tabiki :) 64 bit uygulamalarda 64 bit diye yazmaz ama 32 bit uygulamaları belirtmek için (32 bit) diye yazar:D
  • quote:

Orijinalden alıntı: infom@n

quote:

Orijinalden alıntı: oyuncu11790

linkten indirdim fakat parantez içinde 64-bit yazısı çıkmadı. Yanlış yerden mi indirdim yoksa eksik bir şey mi yaptım

Çıkmaz tabiki :) 64 bit uygulamalarda 64 bit diye yazmaz ama 32 bit uygulamaları belirtmek için (32 bit) diye yazar:D

Chrome internet tarayıcısının 64-bit stabil versiyonu çıktı

DH incelemesinde gösteriliyordu.

• oyuncu11790 kullanıcısına yanıt
    Ben görev yöneticisini deki chrome dan bahsediyorsunuz sandım. Ben linkten indirdim 64 bit yazıyor Hakkında kısmında.
    Önce 32 bit sürümü kaldırmanız lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bl00dyHell

Sadece Windows için çıktı. Mac ve Linux versiyonlarında hala 64bit desteği yok.

Uzun zamandır linux mint üzerinde chrome 64 bit kullanıyorum.
  • İndirmeyin, bir cacık değil; sayfaları bile açmadı; sözde stable versiyon... yemişim.
    Sistem win 8.1, üstelik kaç defa indirip kaldırıp kursam da. Küçük bir not, yazıdaki linkten indirmeyin 32 bit'i kuruyor. Doğru link; http://www.google.co.in/intl/en/chrome/browser/canary.html

• görev yöneticisinde hala 32 bit olarak görünüyor.

• Ya ben 37 sürümünü kurdum sayfalar açılmıyor acaba daha tam nihai sürüm değil mi.

• bunu kurmak için 32bit'i silmem gerekiyor. peki 64 bit versiyonu kurduğumda yer imlerim, kayıtlı sayfalarım, şifrelerim vs duracaklar mı? 4 senedir chrome kullanıyorum çok fazla birikinti oldu şifre ve yer imi anlamında. gmail hesabımla senkronlu gerçi ancak bilgilerim kaybolabilir mi diye tedirgin oldum deneyen arkadaşlar alıntılasın lütfen (y)

• Memnun değilim açıkçası şu anda.

• Firefox niye durdurdu 64 bit çalışmalarını anlamış değilim.

Chrome'un işlemciye abanarak çalışmasına anlam veremiyorum yıllardır.

O googleupdate.exe hiç masum değil zaten, ona değinmiyorum bile.
  • Ben yükledim ikonlar flan büyümüş üstteki barlar flan eski sürüme göre daha büyük full hd monitörde yada 4k monitörde iyice küçük kalan simgeler ve yazılar gözün görebileceği boyuta geliyo

yada windows ayarlarındaki yazı büyütme ayarlarını algılıyor artık , eskiden böyle bişey yoktu cunki , ben windows yazılarını flan büyüttüğüm için o özelliğide yeni sürümde algılama gibi bişey getirmiş olabilirler
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.