Şimdi Ara

tinerciyle yaşadıgım sohbet.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
3.218
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • evet arkadaşlar az evvel haznedarda yürürken tinerci bi arkadaş yanıma geldi
    3 arkadaşız tiner almamız gerek abi rica etsem 2-3 lira versen dedi.
    bende yanımda nakit taşımayı sevmedıgım için yanımda para olmadıgını söyledim.
    o da anladım abi genede sağol diyerek uzaklaşmaya başladı .
    bende geri çağırdım gel sigara vereyim dedim madem içicisin durumunu anlıyorum dedım .
    o da abi sagol yeni içtim dedi ve beni şaşırttı ki marlboro boxu reddetti .

buradan bi mesaj vermek gerekirse böyle tinerci arkadaşlarımıza destek olun .
    para vermek istemiyorsanız dahi 1 sigara bile onları mutlu eder.
    bazı durumlarda para isteyen tinerciye ters davranıldığı halde kötü sonuçlar doğurabılıyor.
    kendınızı onların yerine koyun, nerede yaşıyorlar ne sıkıntılar çekiyorlar cidden zor iş.
    allah yardımcıları olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ruoja -- 27 Ağustos 2014; 15:46:08 >

• Bonzai kafasi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Haklısın kardesım ama sıgara vermek yerıne mademkı aklı hala kafasında olan bırısıne
    sıgara vererek destek olmak yerıne daha etkıleyıcı bır konusma yapıp bulundugu durumdan
    vazgecırmeyı denemedın..?

Bırde yazım hatası var..
    quote:

onları kendı yerınıze koyun
    Kendınızı onların yerıne koyun olacak..
  • İnanmayın arkadaş tinerci

• Ben küçük iken gayet doğru davranmama ramen ve cebimde sadece yol parası bulunmasına ramen beni zorla gaspetmişlerdi. işten geliyordum o sırada hiç unutmam 5 milyonum gitmişti öyle. 2 günlük yol parası.hepsi aynı değil senin anlayacağın dost.
  • İyi güzel demişsin ama hepsi bu kadar iyi niyetli olmuyor paran yoksa telefonunu ver gibi şeylerde söyleyebilirdi sana.
  • Sansa bak ya. Ben param yok diyip vermezsem bicak cekip kovaliyolar. Hicbiriyle empati yapamam. Tinerciler devletin acizligini gosterir.

• quote:

Orijinalden alıntı: qwertydevil.

Haklısın kardesım ama sıgara vermek yerıne mademkı aklı hala kafasında olan bırısıne
    sıgara vererek destek olmak yerıne daha etkıleyıcı bır konusma yapıp bulundugu durumdan
    vazgecırmeyı denemedın..?

Bırde yazım hatası var..
    quote:

onları kendı yerınıze koyun
    Kendınızı onların yerıne koyun olacak..

• gel bir sigara vereyim, 2001'i marlboro olarak görüyon kafan yerine gelsin
  • Tinercinin iyisi vay be.
  • Valla biliyorum iclerinden bazilari iyi cikiyor hic ubutmam daha 7 66 yasindayim bakkaldan geliyorum 3 kisi beni sıkıstirdi verlan tum parayi fln bakkala gitme sebebimde para bozdurmamdi dusunun o zaman 100tl degerini sonra baska tinerci geldi buyuktu basin gidin lan gibi seyler soyledi birine tokat atti fln sonra gel kardesim diye evin onune birakmisti

• Onlara para ve sigara vermek kolaya alıştırmak anlamına geliyor ya çalacak gasp edecek yada çalışıp kazanacak hırsızlık ilede ya mok yoluna gidip ölecek yada hapse girecek... Yani onlara bunu ögretmemiz lazım topluma kazandırmak için.

• İçlerinde düzgünü var aslında ters konuşup bozup atmaya gerek yok dediğin gibi pek bi zararları yok aslında ama gözü dönenler o tinerin bağımlılığı için yapıyorlar.
  • Beyoğlu tinercileri beni tanır, oturup muhabbet etmişliğim de oldu, tekme tokat sokak ortasında dövmüşlüğüm de oldu. Sana sakini denk gelmiş diye genelleme yapamazsın, hepsi öyle değil.
    Hepsinde ilginç hikayeler var, sevgilimi öldürdüm diyenler mi dersin, babam hapiste evi terk ettim diyenler mi dersin, anasız babasızlar mı dersin, torbacılık yapanlar mı dersin.
    %99'u toplum için zararlı.

• Kırmızı şapkalı çocuk üzerine tiner dökerek intihar etti. Adı Orhan Kutlu. Olay Antalya'da Valilik binasının önünde oldu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Brian Sparrow -- 27 Ağustos 2014; 16:14:00 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.