Şimdi Ara

Bmw Aracımdaki Sorun

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
291
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arac: BMW 330D 184 BEYGİR 2002 MODEL OTOMATİK

Arkadaşlar aracımda söyle bir problem var aracla 20 30 dk dolaşayım herhangi bi sıkıntı yok ama belirli bi süreden sonra araca gaz veriyorum mesela arac gaz yemiyor devir cıkar gibi oluyor düşüyor anlamadım sorun nereden kaynaklı bide aracda bi gür gür gür ses var sanki hava alamıyor gibi arac tıkanır misali bi sanki abartı egzoz takmışım gibi gaza bastıgımda o gür gür ses kesiliyor ama rolantide calısrken hafif gazda o gür gür ses daha fazla duyuluyor acaba arac ın gaz yememesi onlamı alakalı bilgisi olan arkadaşlar varsa cevap verebilirlermi ?

• quote:

Orijinalden alıntı: by.mmt

araca gaz veriyorum mesela arac gaz yemiyor devir cıkar gibi oluyor düşüyor

debriyaj balatası ilk aklıma gelen. ısındıktan sonra sıkıntı yapıyor.
  • Hocam otomatik

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • gaz kesme olayı mazot pompası olabilir bende de 320d var gaz kesiyordu araba mazot pompasından kaynaklanıyormuş hallettik ne kadar basarsam basaym gitmiyordu ama açıldımı da canavar gibi oluyordu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tassa -- 27 Ağustos 2014; 13:25:35 >
  • dizel olunca cozumu aramak biraz daha kolay oldu sanki.mazot pompasi.gaz kelebegi. Oksijen sensoru. Yani direk girise bakilir.lpg yok,buji yok, kapanan silindirler oldugunuda sanmiyorum.ama yine sonraki.ihtimal.enjeksiyon sistemidir.umarim enjektorlerden falan degildir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Araç ısınınca bu arızayı yapıyor anladığım kadarıyla..

Isınınca bu tip sıkıntı veren ilk olarak şanzuman geldi aklıma, aracınızın yaşı itibariyle revizyona girmesi, bakım yapılması gerekiyor olabilir şanzumanınıza..

Bir baktırmanızı tavsiye ederim.. Hiç yoksa yağı değişmesi gerekiyor olabilir..

Son olarak arkadaşların yazdığı arızalar da olabilir fakat o arızalar her an yaşanır, yani 20-30dk sıkıntı yapmayıpda ısınınca yapar gibi bir durum olmaz...

Isınınca (20-30dk dolaşınca demişsiniz) yaptığı için şanzuman geldi ilk aklıma..
  • WaRToX kullanıcısına yanıt
    yag filtresini falan sanzımanın 10 bin km once degiştirmişimdir maximum şanzımanda sıkıntı olucagını sanmıyorum neden derseniz hocam vites gecişlerinde arac zorlanmıyorki gayet guzel şekilde düşürüyor cıkıyor
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.