Şimdi Ara

Motorda Yağ Kaçakları Varmış?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
1
Favori
11.804
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhaba arkadaşlar, dün arabanın muaynesi vardı arkadaşlar, sonucu aldığımda kağıtta hafif kusur olarak yangın tüpünün tarihi geçmiş ve motorda ufak yağ kaçakları varmış.. bu yağ kaçaklarının olması canımı sıktı? çok önemli birşey midir? daha önce yağ keçesi kapağı kırılmıştı onun yerine başka bişiy takmıştık sanırım, ondan olabilir mi acaba? yoksa haftasonu yine sanayi yolları mı gözükcek bana

• motoru yıkatın öyle gidin sorun kalmaz eğer araba yağ eksiltmiyosa sorun yoktur bizim arabada her muaynede çıkıyor ama bişey yok
  • Bende yeni muayneden geldim banada Şanzımanda yağ kaçakları var yazmışlar ama yağ damlatma falan yok . Ne yapmalıyım ?
  • Bunu herkese yazıyorlar. Forumda yazılmıştı, sıfır araç ile muayeneye gidene bile yazmışlardı. Asla kafaya takılacak birşey değil.

Bariz yağ eksitlme ve damlatma vs varsa iş değişir tabi.
  • terlemeye bile yağ kaçağı yazıyorlar! bende kıllanıp kontrol ettirmiştim şanzımanı. en ufak bir sorun yoktu.
  • İş olsun diye her arabaya yazarlar tuvturk geleneğidir.Yazmayanlara unutmuşlardır.
  • merhaba arkadaşlar;

2013 model ford connec aracımın külbitör kapağının üzerinden yağ sızıyor servise sordum terleme dedi. kaçağı sildim kısa 12-13km gittikten sonra kontrol ettim gene akmış acaba bu kaçak neyin nesidir?
  • Arkadaşlar motordaki yağ kaçakları gözardı edilecek bir problem değildir. Başımdan geçen bir olayı anlatayım; aracımın motorunda yağ kaçakları vardı, yağlar kartel korumanın üzerinde tabaka oluşturmuştu. Bir gece vakti aracımı parkettiğimde bir baktım motorun alt kısmından alev yükseliyor. Aracın motorundan bir parça aşırı ısınma sonucu biriken tabaka halindeki yağı tutuşturmuştu. Allahtan arabada su vardı döktüm hemen de söndü. Dönüp bakmasaydım veya yanımda su olmasaydı ne yapardım bilmiyorum. Ertesi günü gidip bütün yağ kaçaklarını yaptırdım.
  • uzun süre araç aynı yerde bekliyor ve alta yağ damlatıyorsa sorun olabilir.. ama yok damlama falansa o kadar önemli birşey değil.kece sıcak havada genleşir sıkılaşır soğuk havada büzüşür ve kacırabilir yağ..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.