Şimdi Ara

Telefon için en iyi navigasyon

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
1.126
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Değerli DH yöneticileri ve sakinleri. Eskiden Galaxy Ace'mde bulunan iGo MyWay proğramından memnundum. Yeni telefonum Z1C'a ekran çözünürlüğü uygun bir apk bulamadım. MyWay'da en çok laz sesini çok seviyordum. Primo yükledim lakin ilk denememde sokağı caddeyi bulamadı. Canımı sıktı. Halen navigasyon proğramı arıyorum. Sizce en iyisi hangisi?

• quote:

Orijinalden alıntı: erkamacar

Selamun aleykum.

Değerli DH yöneticileri ve sakinleri. Eskiden Galaxy Ace'mde bulunan iGo MyWay proğramından memnundum. Yeni telefonum Z1C'a ekran çözünürlüğü uygun bir apk bulamadım. MyWay'da en çok laz sesini çok seviyordum. Primo yükledim lakin ilk denememde sokağı caddeyi bulamadı. Canımı sıktı. Halen navigasyon proğramı arıyorum. Sizce en iyisi hangisi?

iGO 8, iGO primo 2.4, Sygic, Garmin, Tomtom, Navitel,iOnRoad,Copilot,Navigon ve Route yazılımlarının hepsini kullanma fırsatım oldu.

Sıralamam;
    1. iGO 8 (Sade olduğu için, Android için baya aradım ama bulamadım)
    2. iGO Primo (Son sürümü iGO primo 2.4 9.6.29.427562, aratın bulursunuz)= Telefon ve tabletler için Tavsiyem kesinlikle bu.
    .
    .
    .
    .
    - Garmin
    - Navitel
    - Sygic
    ve diğerleri.

iGO'yu biraz daha kullanıp alışın, harikadır. Bende başta çok beğenmemiştim ama şimdi sadee onu kullanıyorum.

Yazılım olarak Başarsoft haritalarını kullananları tavsiye ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fehmi02 -- 2 Eylül 2014; 19:01:44 >

• quote:

Orijinalden alıntı: fehmi02

quote:

Orijinalden alıntı: erkamacar

Selamun aleykum.

iGO 8, iGO primo 2.4, Sygic, Garmin, Tomtom, Navitel,iOnRoad,Copilot,Navigon ve Route yazılımlarının hepsini kullanma fırsatım oldu.

Sıralamam;
    1. iGO 8 (Sade olduğu için, Android için baya aradım ama bulamadım)
    2. iGO Primo (Son sürümü iGO primo 2.4 9.6.29.427562, aratın bulursunuz)= Telefon ve tabletler için Tavsiyem kesinlikle bu.
    .
    .
    .
    .
    - Garmin
    - Navitel
    - Sygic
    ve diğerleri.

iGO'yu biraz daha kullanıp alışın, harikadır. Bende başta çok beğenmemiştim ama şimdi sadee onu kullanıyorum.

Yazılım olarak Başarsoft haritalarını kullananları tavsiye ederim.

Cevabınız için teşekkür edeeim. sygic kullandım yolu uzattıkça uzatıyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• COPILOT GPS'i tavsiye ederim. sokak adlarıyla türkçe yönlendirme yapabiliyor ve here maps (navteq) haritası var. haritalar konusunda artık illa başarsoft olsun diye kasmanıza gerek yok bu arada. 2-3 sene öncesi olsaydı bunu önerenleri hak veirlebilirdi ancak şu anda Here Maps (Navteq) başarsoft'tan daha kaliteli verilere sahip görünüyor. Başarsoft'un verileri güncellemede ciddi sıkıntıları olduğunu fark ediyorum. Kullandığım cihaz next 565 ve başarsoft haritası var. Mesela son harita güncellemesinde belirli bölgelere yoğunlaşmışlar diğer bölgeleri es geçmişler. POİ sayısı çok görünüyor ancak çoğu güncel bilgiyi içermiyor. Bu nedenle nokia lumia WP8 telefonumdaki here Drive +'ı kullanıyorum genellikle. Trafik bilgisi akışında da en kaliteli veriler here maps ile geliyor. keşke androidlerde de Here Drive+ kullanabilme imkanı olsaydı veya Google androidler için ücretsiz bir navigasyon yazılımı ve haritası sunabilseydi.

• HERE Maps, kıraathaneleri veri tabanına işlediğinde POI sayıları Başarsoft ile eşitlenecek.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kişisel görüş ve tecrübemi paylaşayım; ne telefon ne de tablet; Navigasyon için (özellikle araç içi Navigasyon ) uygun değil. Her iki Apple cihazımla bu yaz "sarı ünlem" ve "kırmızı termometre" yi gördüm klimalı araçta.
    Yaya navigasyonu? Eyvallah
    Araç için Navigasyon dendiğinde PND cihaz. Hayal kurmayınız

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: zulu123

COPILOT GPS'i tavsiye ederim. sokak adlarıyla türkçe yönlendirme yapabiliyor ve here maps (navteq) haritası var. haritalar konusunda artık illa başarsoft olsun diye kasmanıza gerek yok bu arada. 2-3 sene öncesi olsaydı bunu önerenleri hak veirlebilirdi ancak şu anda Here Maps (Navteq) başarsoft'tan daha kaliteli verilere sahip görünüyor. Başarsoft'un verileri güncellemede ciddi sıkıntıları olduğunu fark ediyorum. Kullandığım cihaz next 565 ve başarsoft haritası var. Mesela son harita güncellemesinde belirli bölgelere yoğunlaşmışlar diğer bölgeleri es geçmişler. POİ sayısı çok görünüyor ancak çoğu güncel bilgiyi içermiyor. Bu nedenle nokia lumia WP8 telefonumdaki here Drive +'ı kullanıyorum genellikle. Trafik bilgisi akışında da en kaliteli veriler here maps ile geliyor. keşke androidlerde de Here Drive+ kullanabilme imkanı olsaydı veya Google androidler için ücretsiz bir navigasyon yazılımı ve haritası sunabilseydi.

Navteq haritayı denemek için bekleyip cevap yazmadım.
    İki gündür Igo Here haritasını deniyorum.

Ben POİ sayısına bakarak tavsiyede bulunmadım (ki Poi sayısı bakımından bile önde). Gideceğim yeri-noktayı bi şekilde buluyorum. Önemli olan hangi yoldan nasıl gideceğim.

Here Malatya içindeki yolları bile doğru dürüst göstermiyor. Başarsoft çıkmaz küçük sokaklara kadar gösteriyor. (Tablette Here Araç navigasyonunda Başarsoft ile açıp kıyasladım)

05.09.2014 Malatya Tüvtürk muayene istasyonuna gitmem gerekti. Elazig yolunda 5-6. kmde 200 metre icerde kaliyor.

Ozellikle istasyonun kapisinda durup Here, Basarsoft ve Syygici acip hepsinde sirayla baglanti yoluna baktim.

Baglanti yolu sadece basarsoftta vardı.Here ve Sygicte yoktu.
    Kendiniz de bakabilirsiniz.

Pütürge Tepehan gibi baya uzak (Malatya Nemrut yolu üzeri) ve yolları kötü bir yerde çalışıyorum.
    Bazen köylere gitmemiz gerekiyor ki Maşallahı var Başarsoft nerdeyse bütün yolları gösteriyor.

Sygic Ana ve büyükce yolları, Here bazı küçük yolları, Başarsoft ise en küçük stablize yollara kadar bile gösteriyor.

Şimdilik Başarsoft bence en iyisi. Here firmasının hakkını da yemeyeyim. Aradaki farkı hızla kapatıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fehmi02 -- 8 Eylül 2014; 0:55:27 >

• Sygic üzerine tanımam, İstanbul'da bile kaybolman neredeyse mümkün değil bu navigasyon programı ile
  • Zevk meselesi diyelim o zaman.

Bense istanbulda birhafta aracla dolastim, igo basarsoft ile birkez bile yolu sasirmadim.

Dun Malatya Tuvturk muayene istasyonuna gitmem gerekti. Elazig yolunda 5-6. kmde 200 metre icerde kaliyor.

Ozellikle istasyonun kapisinda durup Here, Basarsoft ve Syygici acip hepsinde sirayla baglanti yoluna baktim.

Baglanti yolu sadece basarsoftta vardı.Here ve Sygicte yoktu.
    Kendiniz de bakabilirsiniz.

Ben simdilik igo + basarsoft ikilisinden cok memnunum.
    Tavsiye de ederim.

Baska yazilim ve haritayi begenip daha iyi bulup tavsiye edene de zevk meselesi der saygi duyarim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fehmi02 -- 8 Eylül 2014; 0:50:10 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: zulu123

COPILOT GPS'i tavsiye ederim. sokak adlarıyla türkçe yönlendirme yapabiliyor ve here maps (navteq) haritası var. haritalar konusunda artık illa başarsoft olsun diye kasmanıza gerek yok bu arada. 2-3 sene öncesi olsaydı bunu önerenleri hak veirlebilirdi ancak şu anda Here Maps (Navteq) başarsoft'tan daha kaliteli verilere sahip görünüyor. Başarsoft'un verileri güncellemede ciddi sıkıntıları olduğunu fark ediyorum. Kullandığım cihaz next 565 ve başarsoft haritası var. Mesela son harita güncellemesinde belirli bölgelere yoğunlaşmışlar diğer bölgeleri es geçmişler. POİ sayısı çok görünüyor ancak çoğu güncel bilgiyi içermiyor. Bu nedenle nokia lumia WP8 telefonumdaki here Drive +'ı kullanıyorum genellikle. Trafik bilgisi akışında da en kaliteli veriler here maps ile geliyor. keşke androidlerde de Here Drive+ kullanabilme imkanı olsaydı veya Google androidler için ücretsiz bir navigasyon yazılımı ve haritası sunabilseydi.

Bugün (08.09.2014) biraz daha Here ve Başarsoftu karşılaştırayım dedim;

PC'de Son sürüm Here haritalı İGO 8, Tablette Son sürüm Başarsoft haritalı igo Primo.

Malatya Merkezden Elazığ tarafına Malatya çıkışına kadar iki haritayı ADIM ADIM kıyasladım.

Yolu bildiğimden; Başarsoft nerdeyse hatasız dı. Petrol istasyonlarının arka yola bağlanan küçük çıkışlarını bile gösteriyor.
    Here de ise Ondan fazla hata gördüm.

Bu nedenle şimdilik Başarsoft birinci tercihim olmaya devam edecektir.

Yarın da MMalatya Tepehan Arası 70km; Araçta Başarsoft Haritalı igo8, tablette Here haritalı Igo primo 2.4 9.6.29.427562 ile dener buradan yazarım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fehmi02 -- 8 Eylül 2014; 1:01:19 >

• fehmi02 F kullanıcısına yanıt
    kullandığınız here maps haritaları lisanslı mı yoksa malum yollardan elde edilmiş olan mıydı? ayrıca daha önce de belirttiğim gibi burun farkı bile kalmamış aralarında. malatya gibi bir yerde bile olay benzinliğin arka yollara bağlantıları kaldıysa bulabileceğiniz hata olarak Here Maps çok güzel iş çıkarmış son 1 senede demektir. siz birkaç sene önceki Navteq veya here Maps deneyimi yaşasaydınız aradaki farkı çok iyi görebilirdiniz. hata sayısına gelirsek, başarsoft son zamanlarda batı anadoluda fazla çalışma yapmıyor. Genelde son güncellemelere de bakarsak sürekli doğu anadolu taraflarında çalışıyor. bu da batı anadolu kısmında yaşayanlar için büyük bir sorun oluşturuyor. çok hızlı gelişen batı anadolu yollarına uyum sağlamak için her güncellemeden önce batı anadolu için kaynak ayırmak gerekir. Ancak başarsoft bunu yapamadığı için maalesef batı anadoluda çoğu yerde 4-5 yıllık datalar kullanılmakta. Şu an için başarsoft önceki çalışmaları sayesinde burun farkından biraz az farkla önde götürüyor. Ancak bu durum Here Maps'de 1-2 güncellemeden sonra değişecek gibi görünüyor. Mesela balıkesir'de bandırma caddesi üzerinden giderken sola girmem gereken bir rotam var. başarsoft beni bölünmüş yoldan hemen sola döndürmeye çalışıyorken (sola dönülmez levha da bulunmakta :D), here maps olması gerektiği gibi sağ taraftaki bir alt sokağa indirip tekrar gitmem gereken rota için girmem gereken sokağa karşıdan karşıya geçiş izni olan ışıklı kavşaktan geçiriyor. Here Maps bu konularda daha ciddi çalışıyor sanırım. Böyle kazaya veya trafik cezasına neden olabilecek hataları yapmaya zorlamıyor Here Maps. Bunun da nedeni mevcut işlediği yolların güncellemelerini de çok sık yapmaları. Başarsoft gibi bir kere geçtikten sonra 5-6 yıl dönüp geriye bakmamazlık yapmıyor. işte bu çalışma tarzları kailte farkını ortaya çıkarıyor. Sonuç olarak Here Maps ile çizdiğim rotada kılavuzum karga mı acaba diye aklıma soru işaretleri gelmiyor. Ancak başarsoft kendini toparlar data güncellemelerine diğerleri gibi ciddi kaynaklar aktarır ve harita kalitesini yükseltmeye çalışırsa tabi ki başarsoft kullanırız ve destekleriz. Ama durum şu anda öyle görünmüyor maalesef.

• Bende note 3 de igo primo yu satin aldim kullaniyorum memnunum...

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.