Şimdi Ara

Layne Staley Fan Club ##12 kişi olduk##

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
1.096
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  Layne Staley  Fan Club ##12 kişi olduk##

Layne Staley  Fan Club ##12 kişi olduk##

Layne Staley  Fan Club ##12 kişi olduk##

• İsim:Layne Thomas Staley
    • Doğum Tarihi:22.08.1967
    • Ölüm Tarihi:05.04.2002
    • Tarzlar:Grunge, Alternatif rock,Alternatif metal, heavy metal
    • Plak Şirketi:Columbia
    • İlişkili Hareketler:Alice in Chains , Sleze , Mad Season , Class of '99

Release Date
    Title
    Band

Temmuz, 1990
    We Die Young
    Alice in Chains

Ağustos 20 1990
    Facelift
    Alice in Chains

Mart 21 1992
    Sap
    Alice in Chains

Eylül 29 1992
    Dirt
    Alice in Chains

Kasım 16 1993
    Desire Walks On
    Heart
    .
    Ocak 25 1994
    Jar of Flies
    Alice in Chains

Mart 14 1995
    Above
    Mad Season

Kasım 7 1995
    Alice in Chains
    Alice in Chains

Aralık 15 1995
    L.O.V. Evil
    Second Coming/

Temmuz 30 1996
    Unplugged
    Alice in Chains

Aralık 15 1998
    The Faculty soundtrack
    Class of '99
    .
    Haziran 29 1999
    Nothing Safe: Best of the Box
    Alice in Chains

Ekim 26 1999
    Music Bank
    Alice in Chains

Aralık 5 2000
    Live
    Alice in Chains

Ağustos 28 2001
    Greatest Hits
    Alice in Chains

Eylül 5 2006
    The Essential Alice in Chains
    Alice in Chains

HAYATI

Layne Thomas Staley 22 Ağustos 1967'de Phil Staley ve Nancy McCallum'un oğlu olarak Kirkland, Washington'da doğdu. 7 yaşındayken anne ve babasının boşanmasından sonra üvey babasıyla yaşamaya başladı ve bir süreliğine onun soyadını benimsedi. 2002'de, ölümünden kısa süre önce annesiyle babasının boşanmalarına dair deneyimlerini şöyle dile getirmiştir: "Hayatım bir kâbusa dönüştü, her yanımda sadece gölgeler vardı. Bir gün birisi telefonda bana babamın öldüğünü söyledi, zaten ailecek babamın her türlü uyuşturucuyu kullandığını biliyorduk. O günden sonra hep "Babam nerede?" sorusunu sordum. Onun için çok üzüldüm ve onu özlüyorum. 15 yıl boyunca hayatımda yoktu.[1]" Aynı röportajda Staley, ailevî sorunlarının uyuşturucu bağımlılığında kısmen de olsa pay sahibi olduğunu üstü kapalı olarak ifade etmiş ve geçmişte, ünlü olursa babasının kendisine döneceğinin hayalini kurduğunu söylemiştir.

Staley müzik hayatına 12 yaşında bateriyle başladı ve gençliğinde birkaç glam grubunda çaldı. O zamanlara kadar, hep şarkıcı olmayı istemişti.[2] 1985'te, Johnny Bacolas ve James Bergstrom'la tanışarak Sleze'i kurdu. Daha sonra 1986'da, o zamana kadar adı Sleze olan grubun adı gitarist Nick Pollock'un katılımıyla Alice N' Chainz oldu. Grup, Seattle çevresindeki performanslarında Slayer ve Armored Saint şarkıları çaldı. Staley, Music Bank prova stüdyosunda çalışırken gitarist Jerry Cantrell ile tanıştı. Daha sonra bu stüdyoda iki müzisyen beraber prova yaptıkları bir odayı paylaştılar. O sıralarda Alice N' Chainz dağıldı ve Staley geçici olarak bir funk grubuna katıldı. Gruba gitarist lazım olduğu için Cantrell'dan kendisine katılmasını rica etti. Cantrell, bu teklifi Staley'nin, Mike Starr ve Sean Kinney ile kurduğu kendi grubu Diamond Lie'a katılması karşılığında kabul etti. En nihayetinde funk grubu dağıldı ve Staley Diamond Lie'ın tam bir üyesi oldu. Bu grup olarak daha sonra Kuzeybatı Pasifik sahilindeki kulüplerde, uzunluğu 15 ilâ 45 dakika arasında değişen konserler verdiler. Grubun adı da bu sırada Alice in Chains oldu.[3]

Grubun ilk yıllarında, Layne Staley'nin ruhunda bulunan underground kültürüne karşı Jerry'nin piyasaya çıkmaları gerektiği isteği nedeniyle grup içinde anlaşmazlıklar çıktı. Birçok açıdan 90`lı yılların başında ortaya çıkan heavy metal gruplarından biri olarak kabul edilen Alice In Chains post-punk türünü benimsedi ve Grunge ile Heavy Metali harmanlayarak eşi benzeri olmayan bir tarz yarattı.

Ancak Layne Staley'nin uyuşturucu bağımlılığı artık çok üst düzeye çıkmıştı. Dirt albümünde yer alan şarkı sözleri solist ve şarkı sözü yazarı Layne Staley`nin madde bağımlılığının üst noktalarına doğru bir yola saptığını gösteriyordu. Albümde yer alan "Junkhead" ve "Angry Chair" bunun göstergesiydi. Madde bağımlılığının yanı sıra Staley`nin çektiği aşk acıları da albümde kendini gösteriyordu. Albüme adını veren "Dirt" işte Staley`nin çektiği bu aşk acısıyla ilgiliydi. Layne Staley Alice in Chains dışında başka projelerde de çalıştı. Staley, aralarında Pearl Jam`den Mike McCready, Screaming Trees`den Barrett Martin ve John Baker Sounders`ın da bulunduğu ve bir seri katil olan Gacy Bunch`ın adı verildiği grupla birlikte birkaç konser verdi. Topluluk bir süre sonra adını Mad Season olarak değiştirdi ve 1995 yılının başında "Above" adlı albümü piyasaya sürdü. Albümdeki parçaların biri hariç tamamı Staley tarafından yazılmıştı. Bundan sonra Grubun çıkardığı kendi ismini taşıyan Alice in Chains albumu ilk çıktığı gün sıralarda 1.sıraya yükseldi ancak Layne'in bağımlılığı nedeniyle turneye çıkılmadı.

1996 yılında Mtv Unplugged'a katılan grup performansıyla göz doldurdu. Ancak performans çok beğenilse de Layne Staley 'nin durumunun kötülüğü daha çok öne çıkıyordu. Sesinden hiçbir şey kaybetmemişti ancak görünüş olark zayıflamış bedeni, pembeye boyadığı saçları ve belki de yorgunlukdan ve bağımlılıkdan bitap düşmüş olan gözlerini saklamak için taktığı gözlükler her şey öne koyuyordu. Arada bir şarkı sözlerini unutsa dahi aniden durup benim motivasyonum nerede diyip performansına devam ediyordu. Bu konser sonrası Kiss ile turneye çıkan grup turne sonrasında herkes solo çalışmaya devam etti. Grubun dağılacağı söylentileri yayılmaya başladı. Ancak müzik şirketleri grubun canlı performanslarıyla düzenledikleri albümü piyasaya sürdüler. Layne'den uzun süredir haber alınamamıştı. 15 gündür kayıp olan şarkıcı bulunduğunda kimliği ancak otopsiyle tanınıcak hale gelmişti. Yapılan arştırmalara göre Layne'in ölüm tarihinin Kurt Cobain ile aynı gün olduğu ortaya çıktı. İki büyük yeteneğin sonu aynı tarihte olmuştu. Layne'in ölümün ardından gitarist Jerry Cantrell, çok kırgın olduğunu söyledi. Grunge müziginin önemli isimlerindendir.

Kaynakça:Layne Staley's Last Interview Revealed - News Story | Music, Celebrity, Artist News | MTV News , Cross, Charles R. (June 1, 2002). "The Last Days of Layne Staley". Rolling Stone

ÜYELER
    1)Downface
    2)cowboys_from_hell
    3)Dawson Creek
    4)Physchedelic_Grunge
    5)trakony
    6)guitarist999
    7)James Douglas Morrison
    8)Zenci Forvet
    9)magrofon
    10)Liam Gallagher
    11)Stationary Traveller
    12)Aoi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi esoesoeso20 -- 4 Şubat 2015; 19:27:01 >

• ekle beni kardeş Çok değerli bir sesti kendisi grunge adına...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-5CBAC2479 -- 25 Ağustos 2014; 17:18:39 >
  • Ekle dostum. We die young dedi öylede oldu. Unplugged kayıtları harikadır. I stay away, Again, Angry Chair, Rooster, Down in a Hole, Would, Nutshell, Heaven Beside You bir ömür dinlenecektir bazı kişiler için.

Tom Morello'nun dediği gibi. Angry Angel. Kafaya haftalarca takacak kadar üzüldüm desem yalan olur ama keşke böyle olmasaydı sonu.
  • Ekledim hepinizi beyler.Koskoca forumda 4 kişiyiz üzülüyorum cidden.
  • onu 5 yap
  • quote:

Orijinalden alıntı: trakony

onu 5 yap

ekledim dostum.
  • ekle :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: guitarist999

ekle :)

ekledim hocam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Downface

quote:

Orijinalden alıntı: guitarist999

ekle :)

ekledim hocam.

Teşekkürler :)
  • UP!Uzun zaman oldu katılmak isteyen arkadaşlar varsa konuya mesaj atabilirler.
  • Ekle moruk . Ayrıca bu adamın şarkıları bana hep turuncu rengini anımsatıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi James Douglas Morrison -- 16 Ekim 2014; 15:01:03 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • James Douglas Morrison kullanıcısına yanıt
    Ekledim hocam.

• Görmemiş olanlar için bir kez daha up.
  • Ekle

• Benide ekleyebilirsin nirvanadan daha iyidir benim icin herzaman alice in chains.

Ses rengini begenenler 311 dinleyebilir tarz farklidir ama vokali benzetirim

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • sabah sabah shuffle da denk geldi paylaşayım dedim
  • I'm the man in the box, buried in my shit
    Won't you come and save me, save me?

Feeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeed ... ekle dostum
  • Ekle moruk

I Feel so alone, gonna end up a big ol' pile of them bones!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Stationary Traveller -- 4 Şubat 2015; 0:08:29 >
  • Stationary Traveller kullanıcısına yanıt
    Ekledim hocam.Gormeyenler için up.

• Ooo böyle bir grup var ve ben yokum. Direkt ekle.

Şu sese bak ya...
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.