Şimdi Ara

iPhone 5 için batarya değişim programı başlıyor (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
170
Cevap
1
Favori
4.616
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Evet haklısınız bir çoğu aynı oldu firmaların. Ama imkanı olan çinden telefon seçeneğini denesin mutlaka. Tabi onun bunun çakma modellerini değil, özgün telefonları alsınlar. Meselahttp://oneplus.net/ 299 usd.
  • sawgiray S kullanıcısına yanıt
    Şu an bütün markalar amiral gemi telefonlarının parça maliyetleri 180-250 dolar aralığında olduğu halde telefonlarına 2000 tl istiyor. Ama bu kadar zaman sonra donanımı bırak yazılımsal destek bile vermiyorlar, bu açıdan düşünmeli...
  • onkuba kullanıcısına yanıt
    İlla ki her parçasıdeğişir diye Tanrı Kuralı YOK! Sorunlu olan tüm parçaları değişir diye bir kuralvar, sadece. Bu "batarya problemi" de buna örnek olabilir. Büyük olasılıkla bu problem daha sonra ve daha uzun sürede keşfedilebildi. Bu arada uyku/uyandırma tuşu sorunu nebdeniyle "yenilenmeye" giden iP5'lerin bazılarında varolan ancak o ana kadar farkedilmeyen batarya problemi de bu nedenle es geçildi. Sadece tuşu değiştirilen ama problemli bataryası farkedilmediğinden hala o iP5 üzerinde takılı olan cihazlar da swap cihaz olarak kullanılmaya başlayınca, trafik karıştı!!!

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mafaky

Tam üzerine basmışsınız, işte: "fabrikadan sıfırlamış olarak gelen cihaz" eşittir REFURBISHED CİHAZ.

Dünya genelinde toplanan cihazlar üretim merkezlerine (bildiğim kadarı ile APPLE'ın Çin'de iPhone'ları fason olarak ürettirdiği iki ayrı Taiwan kökenli firmanın fabrikaları mevcut!..) gönderiliyor ve buralarda "sıfırlanıyor". Bu şekilde sıfırlanan cihazın seri numarası da haliyle aynı kalıyor. Eğer sıfırlanan cihaz (iPhone) Fransa'dan toplanmışsa, bu pekala daha sonrasında Türkiye'ye de gelebilir, Fransa'ya da Almanya'ya da!

Burada bahsettiğim, uygulamada herhalde %75-80 olan durumdur... Bunun dışında Apple iyi niyetle üretiminin diyelim ki %10'luk bir bölümünü ileride değişim cihazı olarak kullanılmak üzere elde tutuyor da olabilir. İşte bunlar gerçek sıfır (fabrika çıkışlı) cihazlardır!

Hem uyku/uyandırma tuşu, hm de batarya problemli olan iP5'lerin bu modelin ilk yılki (hatta ilk 6 aylık) üretimleri arasından çıktığını da gözönüne alarak, bu 2. varsayıma da gerçeklik payı ayırabiliriz.

• Benim 5sinde batarya kötü ya degisim olmuyomu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Lucterian

Bugün randevusu olan var mı bu programdan faydalanmak için? Varsa sonucu bilmek isterim

Saat 12:45'de Zorlu'daydım. Genius bar neredeyse boştu ve gelenler de başka işler için gelenlerdi!!!

Yani benim tahmin ettiğim gibi 3. Dünya Savaşı daha başlamamıştı!

Herhalde akşama gelenler olur ve hafta sonu işler iyice kızışır!!!

Siz ne için gitmiştiniz hocam, batarya programı değil heralde?

• Lucterian kullanıcısına yanıt
    "Gözlemci olarak" uğramıştım. zaten haftada 2-3 uğrayabiliyorum!

• Arkadaşlar benim faturam yok ve hem tuş için hem de batarya için seri numaram uyuyor. Ankara'da herhangi bir genpa ya gitsem faturam olmadığı halde 2-3 hafta beklesem bile değişim talep edebilirmiyim? Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nadirgoktan

Arkadaşlar benim faturam yok ve hem tuş için hem de batarya için seri numaram uyuyor. Ankara'da herhangi bir genpa ya gitsem faturam olmadığı halde 2-3 hafta beklesem bile değişim talep edebilirmiyim? Teşekkürler.

Faturayı kaybettiğinizden mi, yoksa faturasız aldığınızdan mı faturanız yok? Eğer telefonu TR'den ve belli başlı bir yerden [Turkcell, Vodafone, MediaMarkt, TeknoSA gibi...] aldıysanız (özetle, telefonunuz paralel ithalat değilse, model numarasının sonu TU ile bitiyorsa) bir sorun olmayacaktır başvuru yaptığınızda. Ancak değişim için cihazınızda bu iki komponentin de sorunlu olduğu kontrol edilip ona göre işlem yapılacaktır!

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: nadirgoktan

Arkadaşlar benim faturam yok ve hem tuş için hem de batarya için seri numaram uyuyor. Ankara'da herhangi bir genpa ya gitsem faturam olmadığı halde 2-3 hafta beklesem bile değişim talep edebilirmiyim? Teşekkürler.

Faturayı kaybettiğinizden mi, yoksa faturasız aldığınızdan mı faturanız yok? Eğer telefonu TR'den ve belli başlı bir yerden [Turkcell, Vodafone, MediaMarkt, TeknoSA gibi...] aldıysanız (özetle, telefonunuz paralel ithalat değilse, model numarasının sonu TU ile bitiyorsa) bir sorun olmayacaktır başvuru yaptığınızda. Ancak değişim için cihazınızda bu iki komponentin de sorunlu olduğu kontrol edilip ona göre işlem yapılacaktır!

Cevap için teşekkür ederim. Fatura var aslında teknosa ama ben teknosaya gitmek istemiyorum. O yüzden genpaya gidebilirmiyim diye sorudum. Bir de sadece Genpaya mı gidebiliyoruz Ankara'da?

• Randevu almak mucize heralde

• quote:

Orijinalden alıntı: tugberk16

Randevu almak mucize heralde

Gece 12den sonra 2-3dk dabir F5 yap sayfaya çıktığı gibi seç devam de. Bazen birkaç farklı saat çıkıyor ekrana sakın biraz düşüneyim deme hemen uçuyorlar.
  • Yok mu bugün zorluda batarya değişim programından yararlanan?
  • 6 eylül için randevu alabildim. gelişmeleri yazarım.
  • yarın gidiyorum. Gelişmeleri yazarım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: onkuba

yarın gidiyorum. Gelişmeleri yazarım.

Bekliyoruz.. Şimdiden teşekkürler değerli bilgileriniz için

• Arkadaşlar bugün saat 3.20de randevuma gittim. Cihazım hem batarya hemde kilit tuşu değişim programına uyuyordu. Kilit tuşumdada bir sorun yok diye biliyordum.

Genius arkadaş telefonu aldı. Elinde bir çubukla tuşun çeşitli yerlerine durmadan bastı. Benim "tuşta sorun yok" dememe rağmen tuşta çalışmayan bir bölge buldu. Cihazımı değiştirdi.

Batarya konusuna gelirsek. Cihazınız bilgisayara bağlanıp çeşitli testler yapılıyor. Eğer bataryanız kırmızı yada turuncu bölgede çıkarsa BATARYANIZ değişiyor.(Yanımdaki adama 1 saat sonra gelin demişti.)

Hizmetlerinden 2. kez çok memnun kaldım.

Edit: Telefonumu yeni şarja taktım. Gelen cihazın sürüm bilgilerini daha bilmiyorum. Önceki değişimde ios 6.0.1 cihaz gelmişti.

Edit 2: Bu cihazda ios 6.0.1 ile geldi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onkuba -- 31 Ağustos 2014; 20:56:10 >

• quote:

Arkadaşlar bugün saat 3.20de randevuma gittim. Cihazım hem batarya hemde kilit tuşu değişim programına uyuyordu. Kilit tuşumdada bir sorun yok diye biliyordum.

Genius arkadaş telefonu aldı. Elinde bir çubukla tuşun çeşitli yerlerine durmadan bastı. Benim "tuşta sorun yok" dememe rağmen tuşta çalışmayan bir bölge buldu. Cihazımı değiştirdi.

Batarya konusuna gelirsek. Cihazınız bilgisayara bağlanıp çeşitli testler yapılıyor. Eğer bataryanız kırmızı yada turuncu bölgede çıkarsa BATARYANIZ değişiyor.(Yanımdaki adama 1 saat sonra gelin demişti.)

Edit: Telefonumu yeni şarja taktım. Gelen cihazın sürüm bilgilerini daha bilmiyorum. Önceki değişimde ios 6.0.1 cihaz gelmişti.

Rica etsem yine programlara uygun mu diye bakarmısınız :)

• quote:

Orijinalden alıntı: cana-cana

quote:

Arkadaşlar bugün saat 3.20de randevuma gittim. Cihazım hem batarya hemde kilit tuşu değişim programına uyuyordu. Kilit tuşumdada bir sorun yok diye biliyordum.

İlk değişim cihazım her iki programada uymuştu. Şuan ki sadece kilit tuşuna uydu.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: cana-cana

quote:

İlk değişim cihazım her iki programada uymuştu. Şuan ki sadece kilit tuşuna uydu.

Hımmm benimde yarın randevu bakalım neler olcak :) tesekkürler bilgiler için

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.